kazański lotny pulsujący

czajecki
Kontakt:

kazański lotny pulsujący

Post autor: czajecki » wt lut 23, 2010 10:14 pm

Witam wszystkich.

Zakładam nowy temat, gdyż zakupiłem ostatnio parkę tych gołębi. Spodobały mi się od razu, lecz sprzedawca nawet nie do końca wiedział co sprzedaje. Chciałbym poznać wszelkie uwagi oraz informacje dotyczące tej rasy. Czy te gołębie są górnolotne?? (tak twierdził sprzedawca).

edek3
Kontakt:

Re: kazański lotny pulsujący

Post autor: edek3 » śr lut 24, 2010 8:31 am

Witam.Swego zasu hodowalem kazanskie pulsujące, Gołąbki te zaliczył bym raczej do ozdobnych.Nigdy u mnie nie wznosiły się na jakas wysokosć polatały wokól gołebnika i na tym się konczyło i nie widziałem kiedykolwiek aby robiły wywroty. Gołąbki te są bardzo wesołe mają swój urok bardzo dobrze sie rozmnazają bardzo troskliwe.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » śr lut 24, 2010 8:55 am

kazańskich dobrych w Poslce praktycznie nie ma, to wszystko co sprzedają ciężko nazwać w ogóle odpadem, jedyne (tak mi się wydaje) przyzwoite sztuki można zobaczyć u hodowcy, który ma "bzika" na punkcie ras wschodnich w Wysokim Mazowieckim (pozdrawiam Janusz :D ), są to gołębie wybitnie ozdobne, nic nie mają wspólnego z lataniem, dobry kazański ma chodzić po gołębniku jak sprężynka i prawie nie przestawać pulsować, te gołębie mają być bez pleców, szyja przechodzi odrazu w ogon, co daje bardzo paradną sylwetke, natomiast te kazańskie, które są u nas sprzedawane to najczęściej białe gołębie które mają więcej sterówek w ogonie niż 12 i są delikatnie przegiete z dziobem jak rostowski.

Obrazek

utrzeny_ze_retezu
Kontakt:

Post autor: utrzeny_ze_retezu » śr mar 10, 2010 5:30 pm

Witam. Poszukiwana hodowców "kazański lotny pulsujący".

czajecki
Kontakt:

Post autor: czajecki » śr mar 17, 2010 10:36 pm

Pisz do mnie na priv lub na maila. skocz0@op.pl

ODPOWIEDZ