Koroniarz Barwnoogoniasty

arbiter
Kontakt:

Re: Koroniarz Barwnoogoniasty

Post autor: arbiter » śr mar 28, 2012 8:00 am

Łapciate ktoś hoduje ?

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr mar 28, 2012 8:59 am

Nie mam, ale znajomy hodowca z Warszawy mówił, że na każdej giełdzie na Żeraniu można spotkać kilkadziesiąt sztuk. Przeważnie marne, ale czasami trafi się coś ciekawego. Ja póki co głowię się, jak skutecznie pozbyć się zaczątków łapci u moich, bo co pojawi się młody z lepsza głową to ma piórka na nogach.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr mar 28, 2012 9:49 am

Na Żeraniu są średniej jakości jeśli chodzi o łapcie ja moje oddałem jednemu hodowcy ponieważ hoduje łapciate i ma ich sporo i dostanę od niego jeśli coś na chowa mnie interesują tylko łapciate w kolorze żółtym lub czarnym.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr mar 28, 2012 10:52 am

Niedawno kolega kupił parkę niezłych czarnych z krótkimi dziobami we Wrocławiu. Nawet tanio udało mu się kupić.

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » śr mar 28, 2012 11:58 am

Widać na te łapciate przyszła moda, widać po cenach na allegro., kiedyś pierwszy raz w życiu widziałem takie na rynku w Płońsku.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr mar 28, 2012 12:32 pm

Moda na łapciate jest od dawna tylko nie ma dobrych ja miałem akurat dobre i oddałem bo nie mogłem dokupić w zamian za to dostanę młode.

Awatar użytkownika
Anger
Kontakt:

Post autor: Anger » ndz kwie 08, 2012 9:17 pm

Witam. Wstawiam fotki swoich koroniarzy, które niedawno nabyłem. Co o nich sądzicie??
Na dwóch pierwszych zdjęciach samiec, a na trzecim samica.
Załączniki
koroniarz_2 (6).jpg
koroniarz_2 (5).jpg
koroniarz_1.jpg

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz kwie 08, 2012 10:37 pm

Samiec. Poprawna głowa, budowa i postawa, słaba korona. Dziób nieco zbyt długi i nieco za cienki, ale to niewielki problem. Wadą, często występującą u tej rasy są opuszczone skrzydła. Mam też jednego samca z opuszczonymi skrzydłami, ale z kapitalna głową. Samica. Głowa zbyt kanciasta i zbyt wypukłe czoło.Wygląda bardziej na mewkę staroniemiecką niż koroniarza.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt kwie 10, 2012 11:17 am

Dla mnie te gołębie są słabe ale mogę się trochę mylić. Być może miałem inną rasę, chociaż wygląd ich odpowiada wzorcowi koroniarza barwnoogoniastego. U nas nazywano te gołębie drajery. bardzo piękne ptaszki ale z biegiem czasu przekształciły się w barachło. Te które miałem i pamiętam miały dość krótkie grube dzioby, głowę z wysokim czyłem, lekko kanciatą, obwódki dookoła oczu mocno czerwone i bardzo szerokie. Czasami dziób przy woskówce też był czerwony.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt kwie 10, 2012 12:25 pm

Tak powinny wyglądać koroniarze, ale z tym wysokim czołem nie można przesadzać. Głowa ma być zbliżona kształtem do głowy koroniarza końcatego.

Awatar użytkownika
bartek91
Kontakt:

Post autor: bartek91 » pn kwie 30, 2012 8:00 pm

Można tylko gdybać....może zna ktoś jakiegoś hodowce w jakimś mieście.... co ma jeszcze lub mial i da namiary na hodowle prawdziwych koroniarzy....???? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » pn kwie 30, 2012 8:26 pm

Jest chłopak z pomorza, który hoduje i wystawia swoje koroniarze, na allegro ma wystawione teraz, myślę, że skoro wystawia to coś tam można by u niego kupić.

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » pn kwie 30, 2012 8:27 pm

tu jest przykładowy jego koroniarz
http://allegro.pl/koroniarz-barwnoogoni ... 66385.html

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn kwie 30, 2012 8:49 pm

Słaby. Niewiele można powiedzieć na podstawie zdjęcia, które jest swoistym majstersztykiem. Niewiele na nim widać. To znaczy, zrobione jest tak, by wady były jak najmniej widoczne. Jeśli chodzi o pozytywy, które też nie są zbyt widocznie to prawdopodobnie ( tego można się jedynie domyślać) poprawna głowa.Postawa też nie najgorsza. Korona bez rozet to wada, wąska , blada brew to kolejna wada, opuszczone skrzydła to chyba największa wada tego ptaka. Sędzia dając mu 94 pkt. bardzo dowartościował zarówno ptaka jak i hodowcę.

emir
Kontakt:

Post autor: emir » pn kwie 30, 2012 8:53 pm

Zwruć uwage na brew u tych koroniarzy, powinna być czerwona a jest biała.
Szyja też jest zadługa ale może to tylko na zdjećiu tak wyszło.

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » pn kwie 30, 2012 11:22 pm

nie wiem, słabo znam, się na tej rasie, wiem, że on wystawia swoje, a że hodowców tej rasy jest mało, można się skontaktować porozmawiać, i być może nabyć coś lepszego niż na zdjęciu, nawiasem mówiąc chyba za 30zł też nie można bardzo krytykować, sądzę, że jaka cena taki gołąb.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt maja 01, 2012 12:10 am

To bardzo zaniedbana rasa, od dawna zdegradowana do roli mamek, zresztą sami sędziowie niezbyt się nią przejmują, dopuszczając do oceny takie wynalazki, że szkoda gadać. Stąd i ceny tych ptaków są adekwatne do poszanowania, jakim się ta rasa cieszy. Wczoraj w Poznaniu na Sielance kupiłem za 10 zł samiczkę naprawdę niezłej klasy.Cena więc nie powinna być kryterium wartości ptaka, tym bardziej, ze 30 zł jak za barwnoogoniastego to całkiem spora cena.Mimo wszystko jestem zainteresowany nawiązaniem znajomości z hodowcami tej rasy, więc podrzuć mi , proszę, dane tego hodowcy na PW.

Awatar użytkownika
bartek91
Kontakt:

Post autor: bartek91 » śr maja 02, 2012 4:57 pm

Ocenę tego gołebie poprowadził sędzia z przymrożeniem oka lub %%% dla humoru przed ocenianiem sam spotkalem sie z taka sytuacja..Ja np znalazlem bambra pod Aleksandrowem kujawskim ok.50km od Torunia mial nawet intersujaca pare koroniarzy samica zolta,krociutka blada brew samiec czerwony ladny orzechowy lep krotki gruby dziob zwarty ladny golab."Pytam sie ile za ta parke...mysli mysli i nie wymyslil mowie daje 50zl i zabieram ptaki gosciu mowi malo to mowie daje 100zl w oczach blysk chwila ciszy....co sie okazalo nie na sprzedaz przyjedz kiedy indziej to ci mlode uszykuje i wez tu sie dogadaj z ludzmi a golebie ze dwiescie na dachuj w przeroznych polskich rasach...Wiem ze w NIemczech sa popularne nasze koroniarze kiedys taki polski niemiec jezdzil wlasnie po kujawsko-pomorskiem i kupowal z ogonkow co sie dalo byle by czerwona brew...moze wykupil wszystko to co lepsze bylo...:D Nie wiem...LUdzie ratujcie nie skapcie materialu pozdrawiam

Awatar użytkownika
bartek91
Kontakt:

Post autor: bartek91 » śr maja 02, 2012 5:02 pm

Jak napisał Zbigniew Gilarski z Darłowa w jednym ze swych artykułów że za dobrym koroniarzem zostanie tylko wspomnienie hodowców...czas wziasc sprawy w swoje rece i ratowac to co zostalo a nastepnie reklamowac prezentowac te golebie bo wkoncu ktos to musi robic...stare dziadki hodowcy przewroca sie w grobie razem z wieloma pieknymi rasami po ktorych naprawde zostanie tylko wspomnienie.....

PS:W sobote atakuje Włocławek może tam coś dostane lepszego z krymki polskiej lub koroniarza.

adrian293
Kontakt:

Post autor: adrian293 » śr maja 30, 2012 10:41 am

kilka z mojej hodowli młodzież +starsze
Załączniki
mlodziez.jpg
młodzież
ogonek stary srebrny.jpg
srebrny samiec
ogonek 2012 srebrny.jpg
srebrny 2012
ogonek 2010 brunatny.jpg
brunatny 2010
ogonek 2011 czarny.jpg
czarny 2011
ogonek 2012 niebieski.jpg
niebieski 2012

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr maja 30, 2012 12:36 pm

Po młódkach na razie nic nie widać.W sumie to najlepiej prezentuje się czarny , na drugim zdjęciu od dołu. Brunatny też jest fajny, ładna głowa, chyba ładniejsza niż czarnego, tylko zbyt jasna brew. Wybacz, że krytykuję, ale u srebrnego widzę tylko jeden plus : kolor.Może akurat niekorzystnie się ustawił, ale sprawia wrażenie nieproporcjonalnego. Zbyt długi, zbyt niskie nogi. Poza tym głowa. Straszna. To głowa mewki staroniemieckiej, nie koroniarza. Do tego jeszcze biała brew.W sumie bardzo ciekawy kolor, ale ta "mewkowata ", kanciasta głowa z wysokim czołem to element do ostrej pracy selekcyjnej. Rozumiem, że chcesz utrwalić nietypowy, rzadki kolor, ale gdy już to osiągniesz, głowa powinna być następnym priorytetem. Zwróć uwagę na głowę tego burego ( brunatnego). Ogromna różnica, prawda? Ja poszedłem inną drogą. Olałem kolor i skupiłem się na początek jedynie na głowie i brwi. Też nie jest łatwo. W efekcie z zeszłego sezonu zostały do dalszej hodowli jedynie dwie sztuki. Jeśli będę w tym roku tak samo krytyczny, pewnie też nie będzie lepiej. No i z kolorów też z konieczności musiałem zejść. Niebieskie i żółte wypadły, bo miały za słabe głowy i za jasne brwi. Zostały mi tylko czarne i dwie parki czerwonych.No i żaboty. W moich stronach te z najlepszymi głowami mają żaboty, więc u mnie tylko jeden został bez żabotu. Zgodnie z wzorcem ten element uważam za mniej istotny, więc skupiam się na głowie i brwi.

adrian293
Kontakt:

Post autor: adrian293 » śr maja 30, 2012 2:19 pm

konstruktywna krytyka to podstawa;) zdaje sobie sprawe ze sporo pracy przede mna ale juz dawno sobie powiedzialem ze uda mi sie dobre stado stworzyc we wszystkich kolorach a wiec krok do kroku. u mnie najwiekszy problem to samice poniewaz jakosciowo wypadaja najgorzej maja bladsze brwi oraz ciut za dlugie oraz za cienkie dzioby. sam wiesz jak ciezko o material. szkoda ze stracilem pieknego niebieskiego samca jakis miesiac temu ale zostal po nim mlody wiec licze na niego;) odnosnie srebrnych to ten samczyk ma fakt ciut za duza glowa ale w pelnej krasie sie pieknie prezentuje postawa. drugi srebrny wypada lepiej. tak jak mowie problem z dobrymi samicami a wiec poki co mnozenie mnozenie mnozenie a pozniej ostra ostra selekcja;)

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » śr maja 30, 2012 2:26 pm

Ostatnio na rynku w Elblągu facet nosił czerwonego samca, oglądałem go z ciekawości, ale chyba miał zbyt wypukłe czoło, i trochę za długi dziób, choć gruby, żabot i pojedyncze piórka na skokach. za to plus- czerwona brew ;] kosztował dychę...

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr maja 30, 2012 4:56 pm

Mój samiec, który ma najlepszą głowę też ma niestety piórka na nogach, sięgające do palców. Dokupiłem mu ostatnio w Poznaniu dobrą samiczkę. Właśnie często się zdarza, że spotykam na giełdach samce z dobrymi głowami, brew szeroka, czerwona, ale niestety nóżki opierzone. Jeśli chodzi o samice, to rzeczywiście słaby wybór. Jeśli muszę dokupić samicę, wolę, by miała dłuższy i cienki dziob, ale dobra głowę i brew.

Awatar użytkownika
bartek91
Kontakt:

Post autor: bartek91 » ndz cze 03, 2012 9:36 pm

Wg mnie najlepszy jest ten czarny choć czoło ma zbyt wybite szkoda ze czerwony tak ciulowo sie obrucil.Takich hodowców jak Adrian trzeba popierać.Trzymam kciuki kolego i dozobaczenia na wystawie :)

ODPOWIEDZ