Strona 1 z 1

żałobnik

: pn mar 22, 2010 9:36 pm
autor: freak007
Na allegro były kiedyś żałobniki....jakieś tam, nie pamiętam,ale wyglądały dosłownie jak PDL z łapciami i bodajże koroną.Czy ktoś wie co to mogła być dokładnie za rasa?

Re: żałobnik

: pn mar 22, 2010 10:18 pm
autor: lewap125
W moich stronach 30 lat temu za takie żałobniki płaciło się ciężkie pieniądze

Re: żałobnik

: wt mar 23, 2010 8:39 am
autor: krzysiek
To jedna z odmian PDL, właśnie koroniate i z łapciami, bywają srebrne i perłowe, z pasami i jarzębiaki, z lotkami szarymi lub białymi. Kiedyś szczególnie cenione były wyloty. Mam jeszcze jedną parkę wylotów w swoim gołębniku mamek. Samiec pasiaty, samica jarzębiata.Jeszcze ok. 10 lat temu miały niezłą cenę, obecnie to raczej ptaki pod kij i na mamki.

Re: żałobnik

: śr lut 16, 2011 6:05 pm
autor: dawidczyz012
To stara rasa gołębi , jestem młodych hodowcą . Byłem kiedyś u kolegi który ma parke perłowych z koronkami i łapciami , piękne gołąbki , chce zakupić taką parke ale nikt juz takich gołębi nie ma a podobno kiedys było tego w brud . Nie rozumie dlaczego zaniechano tą rase to naprawde sliczne gołebie

Re: żałobnik

: pt lut 25, 2011 9:58 pm
autor: Kamil23
Musze się nie zgodzić z tobą że ta odmiana w dzisiejszych czasach to tylko pod kij wiem co mówię bo sam hoduję tą rasę i na nie jest ogromny pobyt ludzie są w stanie zapłacić duże sumy pieniędzy bo tych ptaków praktycznie już nie ma.Jak tak dalej pójdzie to za 10 lat do końca wyginą :(

Re: żałobnik

: pt lut 25, 2011 10:05 pm
autor: krzysiek
To prawda, że jest ich mało, ale to dlatego, że straciły na popularności i nikt ich niemal nie hoduje. moje obserwacje na ten temat są zupełnie inne. Gdy pojawiają się na giełdach, właścicielom bardzo trudno je sprzedać, chyba że za symboliczne 5 zł na mamki czy do lotu.

Re: żałobnik

: pt lut 25, 2011 10:58 pm
autor: Kamil23
To ja nie wiemo jakich ty gołębiach gadasz takich co łapci wogule nie maja lub wogule do wzorca nie są podobne ja swoje od 40 do 60zł sprzedaje i muszę ci powiedzieć że nie miałem najmniejszego problemu je sprzedać sąsiad ma jasne i sprzedał przy mnie samice na 11 wylot za 80zł tylko dlatego że to był jego znajomy.Te gołębie wracają w mode i zaczyna się potrzebowanie na nie są owszem koki za 5zł ale wtedy to ja nie wiem czy to jest jasny czy ciemny(murzyn).Jak trafisz na takie gołębie to kup na pewno dobrze na tym wyjdziesz.Sąsiad już ma uchować parkę jasnych dla mnie i mówił mi że nie tylko ja tak już sobie zamówiłem.Sam widzisz jeszcze gołębie się nie wykluły a są już sprzedane :D.

Re: żałobnik

: sob lut 26, 2011 10:57 am
autor: krzysiek
W Zgierzu widziałem kilka razy jak właściciele próbowali takie sprzedać i w końcu oddawali handlarzowi za grosze.nie było w ogóle na nie chętnych. Na Allegro też się czasami pojawiają i też nie widać, by je ktoś kupował.

Re: żałobnik

: sob lut 26, 2011 5:08 pm
autor: krzysiekR
krzysiek pisze:W Zgierzu widziałem kilka razy jak właściciele próbowali takie sprzedać i w końcu oddawali handlarzowi za grosze.nie było w ogóle na nie chętnych. Na Allegro też się czasami pojawiają i też nie widać, by je ktoś kupował.
krzysiek ma racje i w plonsku jest ich bardzo duzo w niskiej cenie i w dobrej jakosci - kamil jak tak duzo u was placa za nie to mozesz wpasc do plonskia i brac ich ile chcesz

Re: żałobnik

: ndz lut 27, 2011 1:00 pm
autor: Kamil23
To nie wiem czemu tak jest może moda wraca na te gołębie w moich okolicach mówię wam że na żeraniu to może postałem z nimi z 20 min i 3 sztuk już nie było.Możliwe że u was nie ma chętnych na tego typu ale u nas coś się zaczyn dziać :D

Re: żałobnik

: pn lut 28, 2011 6:18 am
autor: krzysiekR
na zeraniu jest bardzo duza gelda miejscowych i z innych regionow duzo osob przyjezdza wiec jakos sie sprzeda

Re: żałobnik

: pt mar 04, 2011 6:07 pm
autor: radek0208
Czy ma ktoś może na sprzedanie samczyków takich najchętniej wylotów dobrej klasy?? proszę o kontakt oraz zdjecia. lobuzik6@wp.pl

Re: żałobnik

: pn sty 01, 2018 11:39 am
autor: Heniek
Witam hodowców gołębi
W Nowym 2018 Roku życzę wszystkim przede wszystkim zdrowia i sukcesów w hodowli gołębi.
Jeszcze mam pytania dotyczące żałobników.
Czy żałobniki to zawsze powinny być z koronką i łapciami, czy mogą być np. tylko z koronką i bez łapci lub tylko z łapciami i gładkie?
Na giełdach gołębi spotyka się wszystkie trzy takie odmiany i wszyscy określają je jako żałobniki.
Pozdrawiam
Heniek

Re: żałobnik

: wt sty 02, 2018 9:22 pm
autor: krzysiek
Pokutuje niespójne lokalne nazewnictwo, przez co różne ptaki mają po kilka nazw albo jedna nazwa pasuje do kilku ras. odnośnie żałobników - w wielu rejonach kraju wszystko co jest w type srebrniaka ( lub perłowego) , a ma pasy na skrzydłach , potocznie nazywa się żałobnikiem lub żałobnym, nie zależnie od tego, czy ma jakieś ozdoby w piór, czy też nie.

Re: żałobnik

: śr sty 03, 2018 11:39 am
autor: darecki
W moich stronach SAME PASY to boczaty - PASY + LOTKI W KOLORZE to żałobne .
Mogą być koroniate ,gładkie , kosmate ,bose, nie ma to wpływu na nazwę .