Wywrotki Mazurskie

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Re: Wywrotki Mazurskie

Post autor: lewap125 » pn wrz 10, 2012 9:20 pm

Blusmen pisze:Dziwna jest ta dyskusja ..zasadniczą cecha tej rasy powinien być lot akrobatyczny .. tego mi brakuje :cry:
Nazwa wywrotek mazurski była przyjęta jeszcze jak te gołębie były hodowane w tzw. wolnym oblocie i wtedy jeszcze wywracały. Gdy hodowcy zaczęli tworzyć nowy typ wywrotka i hodowle zostały ukierunkowane bardziej na wygląd i chów wolierowy, wtedy rasa ta zatraciła zdolność koziołkowania. Niewątpliwie jest to duża strata dla tej rasy.
Chów wolierowy, nie tylko u wywrotków przyczynił się do utraty koziołkowania. Zdolność dobrego lotu utraciły też wszystkie "wyrasowione" PDL, łącznie ze sroką łowicką, czy Sroczka Polska. Pamiętam jeszcze czasy gdy wywracały też Krymki Białostockie :D

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pn wrz 10, 2012 10:09 pm

myslisz ze moze gdyby dostaly wolny oblot zdolnosci ich przodkow by daly o sobie znac?

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » pn wrz 10, 2012 10:40 pm

A może zmienić nazwe na np.Wystawowy Mazurski :wink:
mbudniewicz.pl.tl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn wrz 10, 2012 10:41 pm

Trudno przewidzieć. Próbowałem z masciuchami, takimi kokami z przydługimi dziobami i wąskimi głowami, ale z dużym prawdopodobieństwem miały w miarę możliwości czystą krew maściucha polskiego.Puściłem je na niemal wolny oblot.Przez trzy lata nieźle się rozlatały ale z kilkunastu młodych żaden nawet nie siada na ogonie.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » wt wrz 11, 2012 4:42 am

http://blogs.privet.ru/user/andrey_kuzn ... =04&day=23

ruscy szpiedzy!!!!!
krzysiek tlumacz no! :)

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt wrz 11, 2012 9:00 am

Więc tak. Przybliżę temat pokrótce, bo właśnie wróciłem z trasy i jestem padnięty. Kuzniecow to ceniony rosyjski popularyzator ras gołębi i jeden z czołowych tamtejszych znawców. Prowadzi coś w podobie do Albumu Zjaka, tylko w bardziej rozbudowanej formie. Nie tylko fotki gołębi, ale także opisy ras i przedruki z wzorców.Coś w stylu artykułów p. Gilarskiego w "F&f". Przede wszystkim doskonały przegląd ras rosyjskich. Dla miłośników tych gołębi prawdziwa gratka. Poza tym przybliża hodowcom z Rosji i innych krajów byłego Sojuza rasy zarejestrowane w EE, m.in. rasy polskie, co widać na załączonym obrazku. Jak zauważyliście, fotki prawdopodobnie łapie z netu, więc przy opisach niektórych ras pokazane są czasami ptaki nie najwyższej klasy.Moim zdaniem pozycja warta polecenia,nawet pomimo bariery językowej.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt wrz 11, 2012 9:15 am

Zdjęcia niektórych sroczek są moje i rzeczywiście były to gołębie średniej jakości. Miały w sobie dobre geny jednak.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt wrz 11, 2012 7:26 pm

Wybacz, nie miałem zamiaru krytykować konkretnych ptaków, nawet nie wiedziałem czyje są, chodziło mi o pokazanie, jak to funkcjonuje. Facet jako Rosjanin nie mający na codzień styczności z takimi rasami jak sroczka czy wywrotek mazurski nie zna się na nich na tyle, by rozróżnić asy od ptaków niezłych czy średnich. Wybiera więc dobre zdjęcia obrazujące gołębie danej rasy.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt wrz 11, 2012 10:50 pm

Nie ma za co bo napisałeś to bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
jarooo
Kontakt:

Post autor: jarooo » czw wrz 13, 2012 9:32 pm

jarooo-24.flog.pl

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » czw wrz 13, 2012 10:08 pm

http://www.krymka.pl/index.php?option=c ... &Itemid=19
Gołąb z trzeciego zdjęcia od końca jest z mojej hodowli. Proszę porównajcie postawę tego gołębia do tych które wstawił Arbiter.
Mój gołąbek jest to krzyżówka alsztamera i wywrotka w pierwszym pokoleniu (F1)
Też kombinuję z alsztamerem dlatego tak skrytykowałem gołębie które pokazał Arbiter jako wywrotki i napisałem że za kilka pokoleń będą to dobre wywrotki, przy odpowiednich kojarzeniach i selekcji.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt wrz 14, 2012 9:27 am

i miałeś rację. Dla mnie wiadomym się stało, że w wywrotku nie będzie się dziać dobrze kiedy doszło do zmian we wzorcu. Po co, a raczej po jaką cholerę? Obym się mylił ale niedługo może dojść do kolejnych zmian, bo jak już kiedyś pisałem jest u nas tendencja do robienia wysokiej postawy u gołebi krótkodziobych łapciatych. Jak już się zrobi wysoką postawę to oczywiście będzie i cienka długa szyja a kto wie czy kolejnym krokiem nie będzie pulsowanie. Już z takimi gołebiami się już spotykałem. Czy faktycznie potrzebne są zmiany w wywrotku, czy stary wzorzec był zły?
golebiewski

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pt wrz 14, 2012 2:32 pm

$$$$?

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt wrz 14, 2012 6:13 pm

I właśnie to kocham w tym forum ocena gołębi ze zdjęcia :)

Pozdrawiam znawców i tych mniej znających się co mają troszkę pokory :)

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » pt wrz 14, 2012 6:35 pm

czyli co ? Bardziej wlasciwa dla wywrotka jest postawa turkota angielskiego ? mnie osobiscie podobaja sie wywrotki na wyprostowanej nodze z wyeksponowanymi lapciami ,jak u krymki bialostockiej i sroczki , z wypieta piersia i ladnie wykrojona szyja , oczywiscie nie przesadnie za dluga i bez pulsowania wylaczajac motyle. nie wiem moze sie myle ,ale czy w nowym tupie glowy wywrotki nie maja czesciej tak zwanych lisich pyskow? [brak policzkow ] patrzac z .
przodu widzimy glowe w klinie. Kol Lewap akurat ten twoj mix podoba mi sie najbardziej :D

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt wrz 14, 2012 7:19 pm

carlboy i w tym jest sedno nikt nie chce tych Wywrotków o niskim zawieszeniu... ta postawa odeszła do lamusa jakiś czas temu niestety wzorzec pozostał...

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt wrz 14, 2012 8:37 pm

No cóż nie wszyscy lubią zmiany i nie wszystkim te miksy podobają. W tej kwestii nie trzeba być znawcą. Albo się podoba albo nie a kwestia odstępstwa od wzorca jest dla hodowców wystawiających gołębie. Dobry sędzia nawet by tych miksów nie oceniał. Od razu wpisałby na karcie cechy obcej rasy.
golebiewski

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt wrz 14, 2012 8:42 pm

Cechy obcej rasy, ocena, wystawa i życie czyli sprzedaż na co dzień to dwie różne rzeczy... Ja wiem co obowiązuje na wystawie a wiem co chcą ludzie.

Bo chyba w tym wszystkim o to chodzi aby gołąb oko cieszył prawda ? A jak ludzie chcą na wysokiej nodze to czy racje ma jeden człowiek na wystawie czy 300 którzy takiego gołębia chcą. Owszem można mieć takie nisko podwoziowce na wystawę i ją wygrywać i można mieć takie co ludzie się do nich garną i zapisy robią na młodego.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt wrz 14, 2012 8:50 pm

arbiter pisze:carlboy i w tym jest sedno nikt nie chce tych Wywrotków o niskim zawieszeniu... ta postawa odeszła do lamusa jakiś czas temu niestety wzorzec pozostał...
Wysoką postawę u wywrotków promują przeważnie hodowcy z Warszawy i okolic, nawet dobrze ich znasz i wiesz o kim mówię :D . Warszawscy hodowcy potrafią przerobić wszystko , lapciate, koroniate, nawet kolor dorobią, mam na myśli Budapesztańskie wysoko lotne, żółte. Wiem coś na ten temat bo mieszkam w niedalekiej okolicy.
Arbiter tych niskopodwoziowców jak Ty ich nazywasz, tylko naprawdę dobrych sprzedał bym nawet i 100, gdybym ich tyle uchował i to za niezłą cenę. Więc nie wszyscy chcą koki :lol:

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt wrz 14, 2012 8:55 pm

A to dziwne bo te niby dla ciebie koki się "zajebiście" sprzedają, albo lud ciemny albo wiedzą czego chcą.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt wrz 14, 2012 8:59 pm

Sprzedają się , ale tylko w Warszawie, spróbuj sprzedać te wysokie w Białymstoku :D

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt wrz 14, 2012 9:11 pm

No to mnie rozśmieszyłeś !! :lol: HA HA HA
Białystok łykał jak żaba błoto te Wywrotki :) Dalej twierdzę, że albo lud ciemny albo wiedzą czego chcą :)
Przyjdź na Bazar kawy się napijemy i pogadamy bo i tak mam do ciebie sprawę apropos białego wywrotka.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt wrz 14, 2012 9:15 pm

Zajrzyj na PW przed 23 to napiszę Ci czy będę jutro czy dopiero za tydzień :D

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » pt wrz 14, 2012 9:55 pm

kol. golebiewski jakie zmiany ? w latach 80 wywrotek nie siedzial na lapach , i jeszcze nie nazywal sie wywrotek. Jak dla mnie to te wszystkie wywrotki o kant d..obic ,pamietasz ? jaka oprawe mialy wywrotki w tamtych latach?

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt wrz 14, 2012 10:01 pm

Jak mleko, wielkości 50 gr !! To samo Krymki B.

ODPOWIEDZ