berliński długodzioby vel bocian kostkowy

quatro
Kontakt:

berliński długodzioby vel bocian kostkowy

Post autor: quatro » śr paź 20, 2010 11:41 am

czy ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenia jesli chodzi o używanie tej rasy jako mamek dla krótkich?

arbiter
Kontakt:

Re: berliński długodzioby vel bocian kostkowy

Post autor: arbiter » śr paź 20, 2010 1:54 pm

używam bocianów kostkowych jako mamki

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr paź 20, 2010 2:15 pm

Z moich doświadczeń wynika,że to rasa słabo karmiąca i same wymagają mamek. Rzadko dają radę wykarmić jedno swoje młode. Zwłaszcza dobrej klasy czarne i niebieskie sroki słabo karmią. Białe i białolote czasami wypasą jedno młode. U nas jako mamki dla bocianów stosowano stralsundzkie i sokoły gdańskie oraz murzynki lotne. Kiedyś bociany były rasą wysokolotną, latały po kilka godzin bardzo wysoko, czasami idąc w zakrycie. jednak z karmieniem młodych miały kłopoty od zawsze. To chyba z powodu specyficznej budowy głowy i bardzo długiego, cienkiego dzioba. Arbiter pewnie pomylił kostkowe ( berlińskie) z bocianem prostym ( krzyżówka białego kostkowego z bocianem polskim do lotu). Te akurat przeważnie dobrze karmią.
Ostatnio zmieniony śr paź 20, 2010 2:19 pm przez krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr paź 20, 2010 2:18 pm

ja mam zgoła odmienne zdanie, u mnie dobrze karmią jedyny minus jest taki, że mają mało piór i trzeba uważać żeby nie zmokły zbytnio. A pakują krótko dzioby aż miło patrzeć :)

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » śr paź 20, 2010 8:19 pm

jeden z najlepszych hodowców berlińskich krótkich w niemczech, niejaki Pan Gruber jako mamki stosuje właśnie kostkowe jako mamki, może nie są to egzemlarze z górnej półki ale jednak

ODPOWIEDZ