Bango Baska

Awatar użytkownika
orcio10
Kontakt:

Bango Baska

Post autor: orcio10 » pn wrz 26, 2011 8:31 pm

Witam co to jest i jak to się je :lol: Ktokolwiek coś wie na temat tych gołąbeczków bo są na ALLEGRO Pozdrawiam

Janusz3
Kontakt:

Re: Bango Baska

Post autor: Janusz3 » pn wrz 26, 2011 9:17 pm

Witam , z tego co mi wiadomo jest to rasa która podciaga gołebie lotne do góry ,który się obniza schodzi niżej i ponownie podciąga w górę, jaki jest ich czas lotu nie wiem.
klub-akrobatyczne.pl

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » czw wrz 29, 2011 12:28 am

rasa hodowana do wyciągania w górę,gołębi akrobatycznych typ nurkujący donek,kelebek,są to ptaki wysokolotne,pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Antoni
Kontakt:

Post autor: Antoni » sob paź 01, 2011 12:31 pm

Witajcie koledzy akrobatyczni. Bango i baska to dwie odrębne rasy tureckie. Obie są krótkodziobe. Nie mam większej wiedzy na ich temat, ale wydaje się mało prawdopodobne by gołębie krótkodziobe (gdzie z definicji hodowla jest ukierunkowana na inne cechy niż lotność) były wykorzystywane w treningu ras lotnych.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn paź 03, 2011 1:48 pm

Antoni pisze:Witajcie koledzy akrobatyczni. Bango i baska to dwie odrębne rasy tureckie. Obie są krótkodziobe. Nie mam większej wiedzy na ich temat, ale wydaje się mało prawdopodobne by gołębie krótkodziobe (gdzie z definicji hodowla jest ukierunkowana na inne cechy niż lotność) były wykorzystywane w treningu ras lotnych.
a jednak tak jest jeśli chodzi o gołębie białogłowe te które były na allegro :) jest to baska,Co do bango to są gołębie w typie mewki białe tarczowe bądź barwnoogoniaste.Kolega pisze gołębie krótkodziobe nie mogą latać a nasz zamojski nie jest gołębiem długodziobym a lata .Następna kwestia jest taka iż kultura hodowlana w krajach arabskich jest nieco inna niż nasza,gołębie tam muszą wyglądać i latać,niedopuszczalne są krzyżówki w celu skracania dzioba tak jak to jest u nas Bango i baska są ptakami wysokolotnymi jednak o krótkim czasie lotu więc bardzo dobrze nadają się do treningów ras nurkujących gdzie lot polega na szybkim wzbiciu się w górę po czym opadaniu w dół wykonując przy tym akrobację (śrubę) .pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Antoni
Kontakt:

Post autor: Antoni » pn paź 03, 2011 11:35 pm

Zgadzam się, że hodowla gołębi w krajach arabskich, czy w Turcji podlega innym regułom niż w naszej kulturze. I trudno nasze doświadczenia przenosić wprost na tamte rasy. Dlatego nie upieram się absolutnie przy swojej racji. Ale wątpliwości mam. Byłem swego czasu u hodowcy w Niemczech, który miał donki i takle. I żadnej innej rasy w gołębnikach nie było. Takla nie nadaje się raczej do wyciągania innych ras w górę. Więc nie w tym celu były w hodowli. Zarówno donki jak i takle pokazał w locie. Mój wniosek jest taki, że dobre akrobatyczne nie potrzebują pomocników w treningu. A więc pomysł, żeby baska bądż bango wyciągały w górę rasy które same latają wysoko i chętnie, jest karkołomny, żeby nie powiedzieć naciągany.

ODPOWIEDZ