MONORY rasa Wegierska

Chińczyk
Kontakt:

MONORY rasa Wegierska

Post autor: Chińczyk » śr lut 08, 2012 9:17 pm

Może ktoś z Kolegów Mi podpowie gdzie moge znaleść cos o tej rasie jakies wzorce ,moze jakis namiar na stronę wegierską z tymi ptakami.
Wiem ze ktoś w kraju sprowadzał te ptaki z Wegier ,Kol Bogucki czy Bogadzki miał kiedys strone z gołebiami wegierskimi gdzies to zginęło

Edzio
Kontakt:

Re: MONORY rasa Wegierska

Post autor: Edzio » śr lut 08, 2012 9:25 pm

Witam. Czy chodziło Panu o to: http://monorikeringotarpad.gportal.hu
golebie-chelmza.pl

Awatar użytkownika
Happek
Kontakt:

Post autor: Happek » śr lut 08, 2012 9:36 pm

Może Bogacki?

http://galamb.otakubt.hu/

Edzio to co Ty wysłałeś to chyba Korosi jak dobrze patrze tylko nie rewelacyjne. Chińczykowi chodzi może o Monorskie Wysokolotne jeśli wspomina o Bogackim. Korosi to podobne ptaki dla kogoś kto się tym nie interesował, bo rysunek mają i ogon w górę :D

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr lut 08, 2012 9:44 pm

Te, które pokazał Edzio to też monory. Występują w tej odmianie barwnej o wiele częściej niż korosi.

Edzio
Kontakt:

Post autor: Edzio » śr lut 08, 2012 9:49 pm

Monory widziałem tylko raz w życiu na giełdzie w Chełmży w tamtym roku. Nie wiem dokładnie jak mają wyglądać, ale na stronie którą zamieściłem znajdują się ptaki z białym jak i ciemnym ogonem. A u korosi ogon powinien być ciemny. http://golebnik.pl/wzorce/grupa9/korosi.htm
Możę jest to strona o monorach i korosi. Trudno mi cokolwiek powiedzieć, bo nie orientuje się w tych rasach. Pozdrawiam :)
golebie-chelmza.pl

Edzio
Kontakt:

Post autor: Edzio » śr lut 08, 2012 10:09 pm

Znalazłem Panu jeszcze jedną stronkę. Jest na niej kilka filmików z monorami :)
http://wn.com/Monori_kering%C5%91--Mono ... ons-Tauben
golebie-chelmza.pl

Chińczyk
Kontakt:

Post autor: Chińczyk » śr lut 08, 2012 10:31 pm

Dzięki Koledzy Happek trafił chodziło mi własnie o te ptaki ze strony P. Bogackiego. Monorskie wysokolotne żółto-białe te bez koron . Wiele lat temu w latach 70 jeszcze za Gierka bedac w Budapeszcie 2 godz chodziłem i szukałem zamiast zwiedzać Budapeszt gdzie usiadzie stado pieknie chodzacych gołebi .Znalazłem w srodku miasta za blokami garaż na który siadło ok 50 szt . Wegier nawet postawił Mi piwo i cały czas cos szwargolił po wegiersku o tych ptakach a i tak nic nie rozumiałem tylko 5/10 ale i tak sobie pogadalismy dalej przy nastepnych piwkach. I tak sobie teraz wymysliłem że do tych moich chińskich "nielotów" dołozyc te ptaki.

Awatar użytkownika
Happek
Kontakt:

Post autor: Happek » śr lut 08, 2012 10:32 pm

Edzio mój błąd. Na szybkiego nie zwróciłem dobrze uwagi a na dwóch pierwszych miniaturach ptaki mają ciemne ogony:)

Jeśli monory mają jasne ogony to te u bogackiego mają ciemne, więc monory to nie monorski wysokolotny?

Edzio
Kontakt:

Post autor: Edzio » śr lut 08, 2012 10:44 pm

Moim zdaniem monor a monorski wysokolotny to jest to samo :) Ptaki te występują w wielu odmianach barwnych, a także rysunku. Stąd ta różnica między ptakami pana Bogackiego, a tymi z węgierskiej strony :)
golebie-chelmza.pl

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw lut 09, 2012 6:27 am

Chińczyk pisze:Dzięki Koledzy Happek trafił chodziło mi własnie o te ptaki ze strony P. Bogackiego. Monorskie wysokolotne żółto-białe te bez koron . Wiele lat temu w latach 70 jeszcze za Gierka bedac w Budapeszcie 2 godz chodziłem i szukałem zamiast zwiedzać Budapeszt gdzie usiadzie stado pieknie chodzacych gołebi .Znalazłem w srodku miasta za blokami garaż na który siadło ok 50 szt . Wegier nawet postawił Mi piwo i cały czas cos szwargolił po wegiersku o tych ptakach a i tak nic nie rozumiałem tylko 5/10 ale i tak sobie pogadalismy dalej przy nastepnych piwkach. I tak sobie teraz wymysliłem że do tych moich chińskich "nielotów" dołozyc te ptaki.
Kolejne nieloty? :D :D :D .Za hoduj coś co porządnie lata :lol:
Szukaj a znajdziesz

krzysiekR
Kontakt:

Post autor: krzysiekR » czw lut 09, 2012 9:16 am

kiedys wiekszosci wszystko bylo lotne teraz juz nie bardzo lataja -kiedys kupowalem u Bogackiego a ze cyrki robil to nie polecam kupowac - mialy byc pary byly same samce , mialy byc testowane lotne a topo ziemi chodzilo i nie znalo dachu , mialy byc gwarantowane wywracajace a one nawet jednego koziolka nie zrobily - raczej nie polecam kupowac

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lut 09, 2012 9:36 am

Na początku lat 90-ych miałem korosi, to podobna rasa. Miałem czarne, żółte i kawowe ( jednobarwne), czarne tigry i tarczowe czerwone i żółte. Pięknie , wysoko latały a niektóre robiły w locie pojedyncze wywroty.U nas nikt tego nie znał, ci, co przyjeżdżali popatrzeć na gołębie mówili , że felerne mam te kaczuny, z żółtymi oczami i bez łapci.

Awatar użytkownika
Happek
Kontakt:

Post autor: Happek » czw lut 09, 2012 2:01 pm

Miałem jedną parę korosi nie tak dawno (nawet są chyba fotki na forum) do dziś nikt tego prawie nie zna.
Kupiłem od Bogackiego pawiki " na gębę", cudów nie ma ale jakoś jest.

Awatar użytkownika
justysia2606
Kontakt:

Post autor: justysia2606 » sob lis 03, 2012 7:53 pm

Ja posiadam parkę tych ptaszków, niebieskiego samca i płową samiczkę, oba o rysunku gąski na białym ogonie i koronce. Samica lata pięknie, ciągnie za sobą całą resztę stada, zaś z samcem miałam kilka poważnych problemów zdrowotnych ale już powoli dochodzi do siebie :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ