Srebrniak, NDL , sroka lowicka

Przemek
Kontakt:

Srebrniak, NDL , sroka lowicka

Post autor: Przemek » czw gru 08, 2005 10:53 pm

Zalozylem ten temat, gdyz hoduje te rasy i chcialbym dowiedziec sie na ich temat wiecej ciekawych rzeczy. Jesli masz do powiedzenia cos interesujacego na ich temat to pisz, prosze.

Awatar użytkownika
power41
Kontakt:

Post autor: power41 » pt gru 09, 2005 2:09 pm

Mam tu taka ciekawostke.

W 1926 roku Emil Schayer, przeprowadzil sie z Rzeszowa do Stanislawowa wraz ze swoimi Srebrniakami. Po miesiacu gdy je wypuscil wszystkie pozostaly na nowym miejscu za wyjatkiem jednej pary srebrniakow, ktora powrocila do Rzeszowa pokonujac dystans ok. 300km. ÂŚwiadczy to o niezwykle rozwinietym instynkcie przestrzennej i doskonalej lotnosci tych pieknych ptakow. :lol:

Przemek
Kontakt:

Post autor: Przemek » sob gru 10, 2005 9:36 pm

Jeszcze kilka lat temu, kiedy zmuszalem golebie do lotu, , moje ptaki chodzily calkiem niezle, gdy je sprzedawalem wiele z nich przychodzilo. Mialem przypadek w ktorym jeden srebraniak powrocil do mnie po roku czasu, pokonujac odleglosc ok. 50 km, ale to nie 300 <- ten wynik jest naprawde imponujacy. Teraz zaniechalem "ganiania" golebi, ze wzgledu na wyzsza jakosc golebii, ktore posiadam oraz brak wolnego czasu, ale czasami tego zaluje.

Nakon

Post autor: Nakon » sob gru 17, 2005 12:05 pm

Srebrniaki to piekne ptaki ich sylwetka i lot sa imponujace .Ja sam widzialem tylko raz srebrniaki w locie bedac w lowiczu ale to wystarczylo by mnie zauroczyly.Jestem z woj Lubelskiego i tutaj u nas srebrniak to dosc zadki widok .A jesli spotyka sie je juz na gieldach to nie sa one zbytnio rewelacyjne w porownaniu do tych ktore ja widzialem.Chcialbym nabyc przynajmniej 2 pary tych ptakow tylko takich latajacych nie trzymanych w wloierach jesli ktos ma moz esrebrniaki do sprzedania to prosze napisac do mnie:)

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob gru 17, 2005 1:27 pm

W moim rejonie ten ptak jest b.popularny i to sa ptaki ganiane .U mojego kolegi ,ma on stado z 70 szt lataja od 1-2 godzin i to na takiej wysokosci ze niejeden mu zazdrosci. Sam lubie poogladac jego ptaszki.Oczywiscie nie ma mowy o zamykaniu w wolierze ,te ptaki sluza do sportowego lapania obcych golebi ,sa tak trenowane .
Szukaj a znajdziesz

Grzegorz Krol
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Krol » pn gru 19, 2005 9:46 pm

Witam kolege Nakona. ja tez jestem z Lublina i potwierdzam ,ze ladnych srebrniakow u nas jest niewiele.Ja wlasnie nabylem 3 pary z okolic lodzi i zamierzam je chodowac. Mam jeszcze sroki krakowskie ale i tych golebi w lubelskim jest bardzo malo. A te ktore mam pochodza z innych regionow.CIesze sie ,ze ktos chce chodowac te ptaki takze u nas.
Dlugi

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » pn gru 19, 2005 10:09 pm

Witam. Zapraszam na wystawe do lowicz tam mozna kupic naprawde piekne srebniaki no i oczywiscie sroke lowicka. Acha wystawa odbedzie sie 7-8 stycznia (no wszystko wskazuje ,ze bedzie ALE KTO WIE) :roll:

Przemek
Kontakt:

Post autor: Przemek » wt gru 20, 2005 4:21 pm

Papier chcialbym dowiedziec sie wiecej o wystawie w lowiczu. Moglbys mi napisac o niej cos wiecej, bo chcialbym jechac na nia, a bylby to moj pierwszy raz w lowiczu, gdzie ona sie odbedzie, adres, w jakie dni, godzina, w jaki dzien najlepiej jechac, aby isc tez na gielde, itp.??

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » wt gru 20, 2005 6:07 pm

Witam.
Na obecna chwile ta wystawa nie jest pewna (rozmawialem wczoraj z organizatorami i twierdzil ,ze najprawdopodobniej bedzie ALE... ) Ale jezeli bedzie to odbedzie sie ona 7-8 stycznia w Zespole szkol rolniczych "BLICH" co do gieldy jest ona na miejscu wystawy i zaczyna sie ona w godzinach porannych odgodz.8 do ... roznie to bywa ale napewno do godz.12.Wybor srebniakow jest naprawde duzy ale i ceny moga Cie rowniez zaskoczyc ...tak wiec jak chcesz kupic cos ladnego to sie przygotuj... :shock: Ja osobiscie bede wystawial tam kariery wiec jesli bedziesz mial ochote pogadac lub tez bym polecil Ci kilku dobrych hodowcow srebniakow to z gory sie polecam :P

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » ndz gru 25, 2005 11:44 am

Witam
Ja pochodze z Podkarpacia i musze przyznac ze srebrniaki to u nas rzadkosc :? , jak ktos je juz u nas hoduje to raczej pasjonat tej rasy, bo po golebnikach nie spotyka sie raczej pojedynczych egzemplarzy.
Hodowalem przez jakis czas srebrniaki i musze powiedziec ze to jedna z najpiekniejszych ras golebi na ÂŚwiecie :D ,(hoduje teraz inna rase ,wiec jestem chyba choc czesciowo obiektywny), nie byly to ptaszki typowo do "ganiania" ale do championa to sporo im brakowalo :wink: , pisze o tym dlatego ze ptaszki te lataly dosc kiepsko :cry: , ( tak na "oko" ok. 90 pkt, w porywach do 91 pkt.- choc moze przesadzam), duzo lepiej jako lotniki sprawdzily mi sie sroki krakowskie, ale to takze lenie :wink:, mowiac wprost zeby lataly trzeba je"rozbujac" szmata , a wtedy moga nieÂźle dokazac w locie :wink: :D .
Widok stada srok w locie (zwlaszcza czarnych), to niezapomniany widok, dla tych ktorzy wiedza o co chodzi dodam ze maja styl lotu podobny do tych "latajacych" srebrniakow :wink: , z tym ze sa nieco mniej zwrotne i wolniejsze w locie :) .
A jeszcze jedno, stare srebrniaki jest raczej trudno oswoic z nowym golebnokiem, maja tendencje do "lazegostwa".
Reszte zagadnieĂą wczesniej napisal kolega Zbiter :D .
Pozdrawiam

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » czw gru 29, 2005 1:30 pm

Mam takie pytanie do hodujacych srebrniaki no i do tych co moga sie wypowiedziec w tym temacie.
Chodzi mi o podkreslenie oprawy u srebrniakow. Widzialem nie raz jak hodowcy podaja wiecej czarnego slonecznika. Jest jaka inna droga ?? Jest to cecha dziedziczna? Mam tu na mysli nieco bledsza a nie biala :!:
Osobiscie mam ich troszke i niektore z rodzicow maja bledsze a mlode wrecz czarna. Fakt jest taki ,ze mlode sa wypuszczane a stare siedza w wolierze , ale niektory mlody tez wystrzeli z blada.
No tylko nie piszcie ,zeby tuszem do rzes maznac hihi :wink:
Pozdrawiam.

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » pt gru 30, 2005 9:49 am

Jak widze nikt nie chce zdradzic tej tajemnicy :cry: :(

Subbuteo
Kontakt:

Post autor: Subbuteo » pt gru 30, 2005 3:48 pm

Geny Stachu ,geny ale na razie nie podpowiem Ci co i jak bo kolorem brwi igdy sie nie zajmowalem ale...uruchomie kontakty :wink: Potrwa to troszke..

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » sob gru 31, 2005 3:18 pm

No dooobra , poczekam....
THNX;)

marek064
Kontakt:

Post autor: marek064 » sob gru 31, 2005 5:40 pm

Ktos kiedys pisal ze jest pewna zaleznosc czy golebie maja dostep do swiatla slonecznego :lol: a kolorem brwi.No i ilosc zkarmianej kukurydzy.Moze to tylko takie czary mary.Pozdrawiam.
Marek

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » pn sty 02, 2006 8:37 am

Marek no za kogo mnie uwazasz..?? Ja pol dachu mam przeszklone a Ty podejzewasz ,ze siedza w piwinicy przy zarowce? :lol: Co do kukurydzy . Kiedys tez slyszalem ,ze jak bociany , lub perlowe maja za duzo kukurydzy to dostaja rozowej oprawy...BZDURA.
PZDR.

marek064
Kontakt:

Post autor: marek064 » czw sty 05, 2006 6:35 pm

Witam. Gdybys wpuscil je do szklarni to bys mial caly dach przeszklony,nie tylko dach ale i sciany :lol: PZDR.
Marek

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » czw sty 05, 2006 8:54 pm

No do szklarni to nie bo po co ale pewnie w tym roku beda mialy dodatkowo woliere z dachem moze nie szklanym ale napewno z widokiem na chmurki. Zapewniam Cie ,ze nadmiar swiatla im nie zaszkodzi.
PZDR. 8)

pawlo
Kontakt:

Post autor: pawlo » pt sty 06, 2006 12:04 pm

Zapraszam na wystawe do lowicza w dn 07.01.06 do 08.01.06 tam sa najladniejsze srebrniaki, perlowe, i sroki lowickie. :D :D

simona
Kontakt:

Post autor: simona » czw maja 04, 2006 3:32 pm

Jestem ze Skierniewic(do lowicza okolo 20km),wiec w mojej okolicy srebrniakow jest bardzo duzo.Oczywiscie ich jakosc jest rozna,ale trafiaja sie naprawde piekne okazy hodowlane.Studiuje w Lublinie,wiec jesli koledzy z lubelskiego chca nawiazac kontakty z hodowcami z lodzkiego to prosze pisac: skocz0@op.pl. Sam hoduje rozne gatunki.Pozdrawiam!ps:co do koloru obwodek ocznych,to cech genetycznych w zaden sposob nie uda sie nadrobic podawanym jedzeniem.

wydmin
Kontakt:

Niemieckie długodziobe lotne

Post autor: wydmin » sob kwie 17, 2010 12:31 am

Witam. Jestem ciekaw opinii kolegów o kolorze moich młodych NDL i znalazwszy ten watek na forum zamieszczam zdjęcie. Nadmienie, ze rodzice pochodzą z chodowli niemieckiej lecz mam wątpliwośc do koloru czy jest taki wzorzec. Pozdrawiam.
Załączniki
P1360143.JPG

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Re: Srebrniak, NDL , sroka lowicka

Post autor: zbiter » sob kwie 17, 2010 7:22 am

Szukaj a znajdziesz

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » wt maja 11, 2010 10:08 am

Witam Kolegów.
Mam prośbe by Szanowni Koledzy wypowiedzieli sie( o ile to możliwe na podstawie zdjęć) co do młodych moich Niemieckich Długodziobych Lotnych(wygląd, postawa...). Z góry serdecznie dziekuje za zainteresowanie. Pozdrawiam.
Załączniki
P1380355-1.JPG

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » wt maja 11, 2010 10:09 am

Przepraszam, ale nie umiem więcej niż jedno zmięcie w pości zamieszczać więc się powtórze. Wybaczcie prosze.
Załączniki
P1380358-1.JPG

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » wt maja 11, 2010 10:11 am

Ok już chyba zaskoczyłem :)
Załączniki
P1380364.JPG
P1380362-1.JPG
P1380361-1.JPG

ODPOWIEDZ