labedÂź Rostowski

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

labedÂź Rostowski

Post autor: tomekplewa » ndz gru 18, 2005 12:02 am

Witajcie rozpoczynam ten temat poniewaz przywiozlem parke tych golebie.A mianowicie chcialbym sie dowiedziec jak wyglanda chodowla tych golebi czy latwo sie rozmnazaja ..itp.I ile trzeba zaplacic za taka parke :?: :?:

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » czw sty 05, 2006 5:55 pm

Widze ze nikt nie wie i nie choduje tej rasie a szkoda bo chetnie dowiedzial bym sie cos nowego na temat chodowli tych pieknych golebi a szkoda.Mam nadzieje ze ktos mi napisze o nich cos.
Pozdrawiam Tomek

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt sty 10, 2006 9:53 pm

witam.podobnie jak inne rosyjskie figurowe są łatwe w hodowli,dobrze wysiadują jajka i w większości przypadkow troskliwie odchowują młode.Niektorzy nawet używają ich jako mamki.W locie nie są rewelacyjne,przynajmniej te wychowane u nas ,bo niektore importy z Rosji latają.obecnie nie mam nic z figurowych ,ale zapraszam na wystawę do Poznania,tam zawsze było ich sporo.Tych z giełdy nie polecam,chyba że jesteś znawcą,bo można się naciąć,ale jest możliwość nawiązania kontaktu z hodowcami i pożniej zakupu z domu.trochędrożej,ale dużo pewniej.

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » śr sty 11, 2006 4:43 pm

Dzieki krzysiek mam kilka pytaĂą czy posiadasz w swojej chodowli jakies labedzie i czy masz fotki.Drugie pytanie ile trzeba zaplacic za dobrego labedÂźia.Trzecie pytanie slyszalem ze samice jak i samce sa czesto bezplodne czy to prawda.
Pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr sty 11, 2006 6:17 pm

Z cenami to roznie ,w zeszlym roku w Szczecinie na wystawie bylo kilka szt.
Szukaj a znajdziesz

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sty 13, 2006 7:43 pm

Niestety,obecnie nie mam nic z rosyjskich figurowych,łabędzie prawie na pewno spotkasz na wystawie w Poznaniu,czy są bezpłodne to trudno ocenić,ale kupując na giełdacg naciąć sie można.Na pewno nie trafisz na niepłodne częściej,niż w innych rasach.Co do ceny też nie jestem ostatnio w temacie(zakaz gield),ale na przedostatniej giełdzie na Sielance w Poznaniu widziałem kilka sztuk po 50 za sztukę.Podobno poszły po 40,a były nawet niezłe.Teraz znow bawię się starymi polskimi rasami,zwlaszcza stawakami,ale myślę,ze do figurowych jeszcze wrocę.

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » pt sty 13, 2006 8:10 pm

Dzieki krzysiek napewno wybiore sie do Poznania i napewno postaram sie cos kupic mam tylko jedna pare labedzi a zamierzam miec ich troche wiecej.A jak wiadomo z jednom para nic nie zrobie.Jeszcze raz dzieki za info pozdro :D
Pozdrawiam Tomek

Wajszkop

Post autor: Wajszkop » czw sty 19, 2006 6:54 pm

Tak jak pisal Krzysiek wybiez sie do Poznania tam jest duzo golebi i tam napewno cos znajdziesz. A co do cen to napewno znajdziesz takie ptaki co ci beda pasowaly.

POZDRAWIAM ___________________________W@JSZKOP

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » wt lip 01, 2008 2:09 pm

Co powiecie o tych rostowskich:
http://www.allegro.pl/item388502048_11_ ... l_bcm.html

Warte tej ceny? Właśnie je kupiłem i chciałbym wiedzieć co o nich myślą osoby które już mają tą rase u siebie?

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr lip 02, 2008 8:32 am

Witam. Nie są rewelacyjne, ale złe też nie. Mają całkiem przyzwoite łapcie. Trzy siwe są mieszanką jednobarwnych i łabędzi. Na wystawę się nie nadają, ale jeśli masz cierpliwość, możesz pokombinować z kawowymi i żółtymi i po kilku pokoleniach może dasz radę wyciągnąć niebieskie i płowe z pasami. Kiedyś to przerabiałem i miałem kilka obiecujących niebieskich i płówków.Raczej nie przepłaciłeś, ale na giełdach można dostać podobne w identycznej cenie. Na zaczątek hodowli mogą być.

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » czw lip 03, 2008 9:15 pm

na jednej z niemieckich stron zobaczyłem gołębie (nie wiem jak sie po polsku nazywa ta rasa) "syberyjskie". Czy to jakaś odmiana rostowskich(bo są bardzo podobne)? Czy to jakaś rasa z grupy rosyjskich postawnych? I czy ktoś hoduje takie w Polsce?
Link do zdjęć:
http://www.russentauben.ch/seite_tauben_sibirische.htm

Łapciaty
Kontakt:

Post autor: Łapciaty » czw lip 03, 2008 9:32 pm

Wybierz sie na Litwę (bazar w Kownie) znajdziesz sporo ładnych i raczej czystych rasowo.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » czw lip 03, 2008 11:17 pm

matianto pisze:na jednej z niemieckich stron zobaczyłem gołębie (nie wiem jak sie po polsku nazywa ta rasa) "syberyjskie". Czy to jakaś odmiana rostowskich(bo są bardzo podobne)? Czy to jakaś rasa z grupy rosyjskich postawnych? I czy ktoś hoduje takie w Polsce?
Link do zdjęć:
http://www.russentauben.ch/seite_tauben_sibirische.htm
Tak, te strony szwajcarskie mają doskonałe zdjęcia, a gołąb, którego znalazłeś to jest Omski biały. Był w ubr. w Poznaniu na wystawie:

Obrazek

Pozdr.
Ostatnio zmieniony pn sie 18, 2008 7:43 pm przez Zjak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » sob lip 05, 2008 9:29 pm

Łapciaty pisze:Wybierz sie na Litwę (bazar w Kownie) znajdziesz sporo ładnych i raczej czystych rasowo.
A w jaki dzień tygodnia odbywa się ten bazar w Kownie i jak tam trafić?
Dirko

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » sob sie 16, 2008 8:47 pm

czy omskie białe mogą być bez koronek?

ANDRZEJ BULIK
Kontakt:

Post autor: ANDRZEJ BULIK » ndz sie 17, 2008 3:45 pm

Omskie białe bez koronki to ługańskie.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz sie 17, 2008 9:27 pm

ANDRZEJ BULIK pisze:Omskie białe bez koronki to ługańskie.
Niezupełnie, bo Omski biały bez koronki to Ałtajski biały:

Obrazek

Pozdr.

ANDRZEJ BULIK
Kontakt:

Post autor: ANDRZEJ BULIK » pn sie 18, 2008 9:10 pm

Według mnie są to te same gołębie, tylko występują pod różnymi nazwami.
Rosyjska literatura podaje też nazwę -woroneżski biały.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn sie 18, 2008 9:46 pm

ANDRZEJ BULIK pisze:Według mnie są to te same gołębie, tylko występują pod różnymi nazwami.
Możliwe, że tak ale zdjęcia robiłem na "krajówce" w Poznaniu w ubr. i pod takimi nazwami były wystawiane, a katalogu z tej wystawy nie mam.

Pozdr.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » wt sie 19, 2008 8:53 pm

Zjak pisze:
ANDRZEJ BULIK pisze:Według mnie są to te same gołębie, tylko występują pod różnymi nazwami.
Możliwe, że tak ale zdjęcia robiłem na "krajówce" w Poznaniu w ubr. i pod takimi nazwami były wystawiane, a katalogu z tej wystawy nie mam.

Pozdr.
Cd. tematu to wyjaśnienie, że ługańskie należą do innej grupy gołębi postawnych /statnych/, a mian. do triasunów, a omskie, rostowskie i inne do kaczunów czyli tej elity gołębi postawnych.
Jak znajdę zdjęcie ługańskich to pokażę bo gdzieś miałem.

Pozdr.

ANDRZEJ BULIK
Kontakt:

Post autor: ANDRZEJ BULIK » wt sie 19, 2008 9:24 pm

Racja,ługańskie należą do triasunów. Mój błąd.

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » śr sie 20, 2008 11:32 am

zdjęcie ługańskich:
Obrazek

Ługański – wyhodowany w Ługańsku na Ukrainie. Posiada dobre właściwości lotne, lata krążąc na dużej wysokości 2-3 h. Popularna rasa lotna.

Należy do grupy triasunów – ma pięknie wygiętą do tyłu szyję i silnie nią trzęsie. Plecy krótkie, skrzydła opuszczone, ogon szeroki z 16-20 sterówkami, szerszy od piersi, płaski, podniesiony wysoko - 45-70 stopni. Nogi krótkie, w łapciach na 5-6 cm. Gołąb biały.

I cały artykuł o wschodnich rasach Gołębi:
http://pigeons.pl/ras_wys.htm

adam7
Kontakt:

łabedz rostowski

Post autor: adam7 » pn lut 02, 2009 9:57 am

witaj kol
w odpowiedzi na twój list to powiem ci tak ja mam łabedzie i rostowski jed kol i wołżanskieczerwonopiersne wogóle jestem chodowca ras rosyjskich tam ponizej to były omskie z korona i tylko tak maja wygladac wogóle to ciezko unas twierdzic jakie to rasy poniewaz w rosji gołebie sie nazywaja w zaleznosci skąd pochodza z jakich stron jesli chodzi w wychow to niezle sobie radzą z młodymi
a co do poznania to powiem tak trzeba bardzo uwazac na giełdzie po czesto sprzedaja lipe najlepiej nawiazac kontakt z chodowcami którzy tez czasami przesadzaja z cenami
koszt dobrego ptaka to bym powiedzial ze jest to od 100/300zł
pozdrawiam
SWIETY

Rafal_O
Kontakt:

Post autor: Rafal_O » pt lut 13, 2009 12:42 pm

Witam. Może ktoś z forum ma do sprzedania łabędzie rostowskie? Interesują mnie pary żółte czerwone i samiczka czarna. Z góry dziękuje za odpowiedzi. pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt lut 13, 2009 5:03 pm

Sory, Rafał O, ale trochę się pomyliłeś z nazewnictwem. Łabędzie rostowskie występują tylko w jednej odmianie barwnej : srebrzysto-perłowe, a ptaki w kolorach podanych przez Ciebie to rostowskie jednokolorowe.Polecam archiwalne numery "Gołębnika", w jednym z nich, niestety nie pamiętam numeru, jest super artykuł o rostowskich, praktycznie cała niezbędna wiedza na temat rasy.

ODPOWIEDZ