karier

opal
Kontakt:

Re: karier

Post autor: opal » pn gru 27, 2010 6:51 pm

Witam.Głos ludu piszesz Kudłaty.Wyobraż sobie ,że się wsłuchują.Starsi forumowicze pamiętają moje posty po wystawie w Poznaniu,gdzie na krajowej championa dostał ptak zasługujący na BO.Było gorąco a ja leciałem po nazwiskach.Co niektórzy poczuli się obrażeni i chcieli odchodzić ze Związku.Jednak ponieważ to ja miałem rację to mogli mi naskoczyć.Finał tej sprawy był dosyć zaskakujący.Zadzwonił telefon(postów nie pisałem anonimowo,podałem nazwisko,adres i telefon).Dzwonił jeden z prezesów regionalnego Związku(nie napiszę jakiego).Zaprosił mnie serdecznie na wystawę i zaproponował sędziowanie karierów.Odpowiedziałem,że czuję się zaszczycony jednak nie mam uprawnień sędziowskich i jest to niemożliwe.Reakcja była bardzo zabawna,cytuję dosłownie:"To żebyś się ch.. nie odważył przyjeżdżać na wystawę bo wszyscy odmawiają sędziowania karierów,gdy tylko dowiedzą się,że wybierasz się na wystawę".I to jest odpowiedż czy możemy coś zrobić ze złym sędziowaniem,czy nie mamy na nie wpływu.
Zdjęcia i rysunki albo dziś póżnym wieczorem albo jutro.Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn gru 27, 2010 7:34 pm

Witam.Ups.Przemo poczuł się obrażony za krytykę.A po reakcji podejrzewam,że jest członkiem Klubu Kariera.Przemku umieszczę zdjęcia karierów z prawidłowo osadzonym dziobem.Cierpliwość to cecha,którą musi mieć dobry hodowca.Nie piszę o wszystkich członkach klubu kariera.Piszę o konkretnym hodowcy i jego gołębiach.Może to wyglądać na prywatne porachunki ale musisz mi uwierzyć,że jestem daleki od takiej małostkowości.Podałeś nazwiska i napisałeś ,że to czołowi hodowcy w Polsce.W większości typów się z Tobą zgadzam jednak nie do końca.Napisałem jakie wady widzę w ptakach Pana Postolskiego .Ponieważ Cię to nie przekonało to mogę rozwinąć temat.Mogę na przykład zacytować wypowiedż Lajosa Szabo na temat ptaków Pana Postolskiego.Mam jednak obawy czy Postolski będzie zadowolony z tej oceny(mimo iż wygrał w siwych w Budapeszcie,nikt inny siwych nie wystawiał).Bo nie była to ocena pozytywna.I nie jest argumentem dla mnie to,że ma wiele pucharów.Bo można zeskanować z galerii zdjęcia jego ptaków i ocenić czy słusznie wygrywały czy też nie.Co do mojego postrzegania to jest z nim wszystko ok.Popatrz na galerię na Janka stronie.Zauważ jak z biegiem lat zmieniała się jego stawka.I wiesz dlaczego tak jest ? Bo Janek umie słuchać i się nie obraża za krytykę.Wie co chce osiągnąć.Jednak i jego ptaki mają błędy.I dużo złego zrobili tu sędziowie.Bo oceniali nie zwracając uwagi na błędy. A moje spostrzeżenia,ze większość ptaków w Polsce ma dzioby(ich osadzenie,grubość) dalekie od wzorca potwierdzają wyniki naszych hodowców karierów na arenie międzynarodowej.Od czasu Dubińskiego cisza.A przecież w Polsce jest więcej hodowców karierów niż w innych krajach.Jaki z tego wniosek?Mamy słabe ptaki.I to się musi zmienić.A zmieni się dopiero wtedy,gdy sędziowie zaczną punktować tak jak na to ptaki zasługują.Bo nie ma motywacji do zmian,gdy Twój ptak dostaje 96 czy 97 pkt.A w rzeczywistości powinien dostać dużo niżej.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn gru 27, 2010 8:13 pm przez opal, łącznie zmieniany 1 raz.

przemo85pl
Kontakt:

Post autor: przemo85pl » pn gru 27, 2010 8:12 pm

Wiesz Opal ja przyznaję Ci rację że większość karierów na wystawach odbiega od wzorca. Sam jeżdżąc po nich często z chęcią dokupienia jakiejś nowej sztuki dla odświeżenia krwi nie mogę niczego wybrać. Jeżeli mam kupić porównywalnej klasy kariera lub gorszego to mija się to z celem. Od dwóch lat szukam czarnej samicy która by mi odpowiadała i jak dotąd nie znalazłem. Jeżeli mi taką pokażesz to chętnie ją kupię. Z reguły wystawiane są same samce a jak już się znajdzie jakaś samica to albo jest zbyt niska - taki "ala stary brewer" albo ma złe ułożenie dzioba lub jeszcze kilka wad razem. Sam jestem ciekaw cóż ciekawego będzie w Warszawie, z tego co się orientuję to będzie sporo karierów, więc zobaczymy.
Co do KLUBU KARIERA to faktycznie do niego należę, więc często dyskutuję z p. Postolskim na temat Karierów, bo muszę przyznać że posiada on dużą wiedzę na ich temat. Znam jego kariery i dla mnie poza tym co powiedziałeś są jeszcze troszkę za niskie jednak osadzenie dzioba musisz przyznać że mają dobry i zbytnio się do tego nie można przyczepić. Chociaż mi osobiście najbardziej w kolorze czarnym który oprócz siwego hoduję podobają się jak już wcześniej wspomniałem kariery p. Walkiewicza i stójka u karierów Śliwowskiego. Osobiście próbuję od pewnego czasu krzyżować ich gołębie ze sobą i jak na razie efekty są średnie, ale zobaczymy do perfekcji jeszcze sporo brakuje... Siwe krzyżuję Postolskiego i Malitki. Musze się niedługo wybrać do Marcina, bo ostatnio jak rozmawialiśmy na wystawie w Poznaniu to mnie zapraszał. Tylko nie wiem czy coś mu po tych Ukraińcach zostało jak mówisz że się podzielił gołębiami...

przemo85pl
Kontakt:

Post autor: przemo85pl » pn gru 27, 2010 8:17 pm

Co do ocen to dla mnie osobiście większość karierów na wystawach nie przekroczyłaby 94 pkt. Jednak decydując się na wystawienie gołębi na wystawę podpisujesz regulamin i co się z tym wiąże do sędziego należy ocena, którą ciężko podważyć, bo nawet składając skargę to i tak rozejdzie się się to po "kościach"... Cóż państwo w państwie można by rzec.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn gru 27, 2010 8:27 pm

Witam.Teraz trochę lepiej to brzmi.Co Do Postolskiego to mamy podobne spostrzeżenia.I w gruncie rzeczy to niezłe ptaki ale nie na pudło na wystawie.Osadzenie dzioba poprawne ale te dolne brodawki.Nawet u starszych ptaków to 3-5 pkt w plecy.Plus słaba stójka.Czy on tego nie widzi?Czy nie widzą tego sędziowie.Co do kupna dobrych ptaków to mam te same problemy.Jest mało dobrego materiału.Marcin to nie tylko Ukraina,miał siwe od Falińskiego i te były najlepsze.Czarne Walkiewicza i czarne Janka to ten sam pień.Więc stosujesz chów wsobny.Dalsze ale zawsze pokrewieństwo.Pogadamy na wystawie w Warszawie.Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn gru 27, 2010 8:55 pm

Witam.Co do naszej bezsilności przy złym sędziowaniu, to nie masz racji.Protest na wystawie odrzucą to pewne (ręka rękę myje).Jednak mamy w rękach bardzo silną broń.Ten portal i to forum.Czytają nas,i to bardzo uważnie.Więc krytykujmy,więc róbmy zdjęcia,więc opisujmy ewidentne pomyki i kanty.Jednak pamiętajmy,że krytykować może tylko ten ,który ma wiedzę większą lub co najmniej równą sędziemu.I nie powinien krytykować ten,który przegrywa.Bo tu może być podważona jego bezstronność.Musi to być hodowca,który zna perfekt rasę,regulaminy sędziowania i może czarno na białym udowodnić,że sędzia dał ciała.A wtedy nie bójmy się operować nazwiskami.Tyle tylko,że i my nie możemy wtedy występować anonimowo.Tu nam nie odpowiedzą,ale takie posty będą komentowane .I raz czy drugi wytkniemy błąd sędziemu i facet jest spalony.To działa.I bez znaczenia czy to sędzia znany i doświadczony.Bo taki jest ten świat,że gdy jesteś na fali to masz grono zauszników i pochlebców.A gdy Ci się noga podwinie to nagle zostajesz sam.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » pn gru 27, 2010 9:22 pm

to ja u siebie miałem osadzenie dzioba i układ głowy niestety po niemiecku od Sebastiana chyba ze strony wstawię po niemiecku bo jeszcze nie przetłumaczyłem ale wszystko widać i wiadomo o co chodzi.
Załączniki
Standardbeschreibung$20des$20Carriers$204.jpg
Standardbeschreibung$20des$20Carriers$202.jpg
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » pn gru 27, 2010 9:25 pm

jeszcze narosty:
Załączniki
img002.jpg
Pozdrawiam

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn gru 27, 2010 9:48 pm

Witam.U mnie pokazuje się cały czas komunikat,że komputer nie może wykryć skanera lub aparatu fotograficznego.Nie mam pojęcia co zrobić?Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » pn gru 27, 2010 10:10 pm

A z czego kolega zgrywa? brak sterownika jesli takie cos pisze i nie może wykryć dokladnie co to za urządzenie. sterownik powinnien byc na plycie od skanera badz aparatu , jesli zgrywa sie z aparatu to komputer powinnien wykryc jako pamiec masowa i wtedy wchodzimy do "Mój Komputer" i na nazwe aparatu
Pozdrawiam

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn gru 27, 2010 10:18 pm

Witam.Dostałem pod choinkę aparat Fuji.Nie było w nim płyty.Sfotografowałem kilka stron z posiadanych materiałów i chciałem wrzucić do kompa.A tu kicha.Czy mogę ściągnąć sterownik z netu?

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » pn gru 27, 2010 10:20 pm

oczywiście z netu pobrać można , może kolega podać model aparatu to znajde i podeśle juz gotowy link
Pozdrawiam

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn gru 27, 2010 10:22 pm

Witam.Fujifilm AX200

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » pn gru 27, 2010 10:29 pm

Dobra a na jakim systemie kolega operuje XP?
Pozdrawiam

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn gru 27, 2010 10:31 pm

Windows XP.

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » pn gru 27, 2010 10:40 pm

To mam już proszę wybrać z tej strony http://www.fujifilm.fr/www/support.jsp Pilote USB pour Windows XP (EXE | Windows XP | 2395 Ko) pobrac i zainstalowac
Pozdrawiam

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt gru 28, 2010 4:10 pm

Witam.Skany poszły do Tomka.Gdy będzie miał chwilę czasu to pewnie wrzuci.
Wróćmy do różnic w ocenach.I do słów Kudłatego,że różnica to 0,5-2 pkt a nie 96pkt-BO.Napisałem kiedyś tu na forum interpretację wzorca kariera.Dlaczego to zrobiłem? Właśnie z powodu tych różnic w ocenach.Usłyszałem z ust czołowego sędziego brodawczatych,że gdyby oceniał stosując moją interpretację to prawie wszystkie kariery na wystawie dostałby BO.A wtedy na następnej wystawie nie byłoby żadnego kariera.I sami oceńcie kto ma rację,ja bo chcę by oceniano według wzorca ? Czy sędzia,który chce zadowolić hodowców i organizatorów wystawy.I co jest dla poprawy pokroju rasy cenniejsze.Informacja,że nie wystawiono karierów bo wszystkie dostały BO czy pełna stawka wystawionych ptaków a między nimi champion i ptaki wyróżnione.Pytam bo mam wątpliwości i chcę sprowokować szerszą dyskusję.90-95% karierów na wystawie to żle osadzony dziób,czyli opad.Z tych ptaków wybiera się championa,który dostaje 95-97pkt.Dlaczego opad tak mnie denerwuje ? Na tyle,że gdy zobaczę takiego ptaka to idę dalej a jedyna ocena to dla mnie BO i nie chce mi się nawet analizować innych cech pokrojowych.Bo jest wzorzec.I to tak napisany,że wymienia błędy duże.A każdy błąd duży to 3-5 pkt w plecy.I gdy wada pokroju jest zaliczona do błędów dużych to sędzia musi zabrać od 3 do 5 pkt.Jednak nie zabiera.Dlaczego dla mnie jeszcze prawidłowe osadzenie dzioba jest tak bardzo ważne? Bo przy ocenie głowy,też autor wzorca napisał o prawidłowo osadzonym dziobie.Czyli zły dziób to pkt ujemne także za głowę.I następne 3-5 pkt w plecy.A co z postawą?Przecież postawa z opadniętym dziobem jest wadliwa,więc ten jeden dziób psuje nam tyle elementów pokroju i to elementów stanowiących o ocenie ptaka.Ptak ma złą postawę,zły dziób i złą głowę.Te punkty są na karcie ocen .Jedno złe osadzenie przynosi takie szkody.A przecież dziób to nie tylko osadzenie.Bo dziób cienki,spiczasty czy otwarty to też błędy duże.Jednak tu sędzia ma pole manewru,niedopuszczalną według mnie dowolność interpretacji wzorca.Bo dla jednego sędziego ten sam dziób będzie cienki(i wtedy mamy 3-5 pkt w plecy).Drugi sędzia powie,że jest taki jak powinien być i nie zabierze nic.Identyczna sprawa ze szpicem.Dla jednego dziób będzie szpiczasty dla drugiego tępy.A patrząc na rycinę we wzorcu to prawie wszystkie kariery maja dzioby cieńsze i bardziej spiczaste niż ten ptak na rysunku.Więc po co ten rysunek ? Na cholerę go umieścili,jeżeli nikt nie porównuje z nim ocenianych ptaków.A gdzie jeszcze brodawki górne i dolne.A wady tych brodawek to też błędy duże.I nikt nie zabierze ptakowi 3-5 pkt za zbyt małą brodawkę dolną.A ta brodawka ma stanowić 1/3 całości i być ładnym proporcjonalnym uzupełnieniem brodawki górnej.I brodawka dolna zbyt mała,za duża ,przesunięta w kierunku szpica dzioba to błąd.I to błąd duży,bo autor wzorca nie zostawia tu żadnej furtki dla sędziego.A jest jeszcze brodawka górna.Otwarta lub spłaszczona.Zbyt mała lub klinowata to wszystko błędy duże.A idealne brodawki to oprócz podziału 1/3 mają dla patrzącego z boku być owalem,a dla patrzącego z przodu ,okręgiem.I wszystkie odstępstwa od tych zasad to błędy.I są spowodowane złymi proporcjami lub wadliwą dolna albo górną brodawką.I znowu 3-5 pkt w plecy.Pisałem do tej pory tylko o dziobie.A gdzie reszta? Czekam na komentarze.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » wt gru 28, 2010 5:51 pm

Oto zdjęcia z zaprezentowanym poprawnym osadzeniem dzioba oraz błędnym. Dostarczył kolega Opal
Załączniki
bez tytulu3.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
bez tytulu2.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
bez tytulu1.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » wt gru 28, 2010 5:52 pm

cd
Załączniki
bez tytulu6.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
bez tytulu5.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
bez tytulu4.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » wt gru 28, 2010 5:53 pm

cd
Załączniki
bez tytulu9.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
bez tytulu8.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
bez tytulu7.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » wt gru 28, 2010 5:54 pm

cd
Załączniki
bez tytulu12.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
bez tytulu11.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
bez tytulu10.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » wt gru 28, 2010 5:55 pm

cd
Załączniki
bez tytulu15.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
bez tytulu14.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
bez tytulu13.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
Pozdrawiam

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt gru 28, 2010 6:02 pm

Witam.Przemo może te zdjęcia pomogą Ci w lepszej selekcji.Jednak przekaż wszystkim członkom Klubu Kariera moją radę.Niech sobie kupią winkle(kątowniki) ślusarskie i powieszą w swoich gołębnikach. :lol: :lol: :lol: .Pozdrawiam.

kudłaty
Kontakt:

Post autor: kudłaty » wt gru 28, 2010 7:13 pm

Cześc Opal...ja to się obawiam,ze "klubowicze"zaczną pracowac nad nowym wzorcem a nie nad gołebiami....oczywiscie zakladam hipotetycznie i lepiej jak bede w bledzie. Pozdrawiam

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt gru 28, 2010 8:36 pm

Witam.Kudłaty ty masz w sobie coś z medium.Powinieneś się zająć na poważnie wróżbami i jasnowidztwem.To nie hipotetyczne dywagacje .To rzeczywistość.Takie próby już były w niedalekiej przeszłości.Chcieli zlikwidować karo i zmienić obrączki na 10.Wyhodowali tyle indyków,że 9 nie wchodziły im na grube nożyska.I przyjmijmy hipotetycznie,że sędziowie zaczną w końcu karać opad to masz to jak w banku,że będą próby zmian.Bo lepiej dostosować wzorzec do dużej grupy hodowców niż zlikwidować hodowle lub zaczynać selekcję od początku.A skąd materiał zarodowy,jeżeli 90% ptaków ma opad? Jedyna nadzieja w Postolskim.On ma ptaki bez opadu to nie pozwoli na zmiany.Albo pójdzie na kompromis i przehandluje opad za dolne brodawki. :lol: :lol: :lol: .Pozdrawiam.

Zablokowany