karier

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » śr lis 15, 2006 10:05 am

Witam. Nareszcie chyba jestesmy zgodni. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » czw lis 16, 2006 4:35 am

Witam. Az trudno uwierzyc ,ze w szeregach zapanowala zgoda :P :P :P
Wiec porusze jeszcze jeden temat ,(skoro co do figury jestesmy zgodni) mianowicie chodzi mi o kolory karierow... :shock: czy przy ocenie powinny byc brane pod uwage,czy tez jezeli juz bardzo odbiega od "stndartowego"koloru to dopiero zabrac mu jeden punkt.
Kazdy kto hoduje kariery wie ,ze najladniejsze golabki niestety nie maja "tego" koloru i wystawienie ich na wystawe mija sie z celem ,bo sedzia zabierze mu punkty za kolor i ze zwyciestwa nici.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » czw lis 16, 2006 9:10 am

Witam. Z tym kolorem to rzeczywiscie jest problem . Czesto u mnie najladniejsze srokacze ( pod wzgledem figury ) wychodzily bez symetrycznego rysunku , czerwone z kolei mialy w ogonie 1 lub 2 piora biale lub kolor czerwony byl taki nie do okreslenia ( ni to czerwieĂą ni braz nia kawa). Mysle , ze na wystawach slusznie sie takim ptakom daje punkty ujemne . Dlatego , aby tego unikac nalezy tez sprecyzowac we wzorcu kolor kariera i okeslic go w sposob oczywisty. Pozdrawiam.

jack
Kontakt:

Post autor: jack » czw lis 16, 2006 2:25 pm

Witam.
W tej polemice chce dorzucic dwa grosze. Otoz dziwi mnie karanie golebi z grupy brodawczakow za kolor , czy to jest u tego ptaka najwazniejsze ?
To cos tak jak gbyby ocaniac u garlaczy na pierwszym miejscu kolor a nie to co u niego najwazniejsze gardlo , sylwetke.
Pozdrawiam JZ.

opal
Kontakt:

kariery

Post autor: opal » czw lis 16, 2006 6:40 pm

Witam.Troche za wczesnie na kolor ,a postawe moim zdaniem druga najwazniejsza do oceny ceche to kto omowi?Na fotogieldzie Janek ÂŚliwowski umiescil zdjecie trzech mlodych karierow.Proponuje abysmy na podstawie tego zdjecia sprobowali pokazac co nam sie podoba a co nie.Pozdrawiam.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » czw lis 16, 2006 8:26 pm

Witam. Sa to golebie mlode nie w pelni jeszcze wyksztalcone , proponuje nie omawiac ich bo potencjalni klienci moga sie naszymi opiniami zasugerowac a przecierz nie zostaly one wystawione po to bysmy je omawiali , ale na sprzedaz .
Wszystko zalezy od ceny za sztuke , ale ja ich nie kupie .Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » czw lis 16, 2006 11:51 pm

Pan Krzysztoff ma racje ,ze nie nalezy omawiac golebi pana Jana bez jego zgody. Proponuje bysmy "wrzucili" jakies zdjecie na forum i wtedy kazdy moze blysnac wiedza :idea:

Awatar użytkownika
hlp
Kontakt:

Post autor: hlp » pt lis 17, 2006 12:04 am

Dla lepszej wymiany zdan.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

zycze powodzenia i milej wymiany zdan. :idea:

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » pt lis 17, 2006 6:13 am

To ja moze zaczne od zoltego...
Obwisla czerwona brew -1
Otwarty dziob-1
Dziob skierowany do dolu-1
Gruba szyja-1
Ogon dotykajacy ziemi-1
I zeby ktos nie pomyslal ,ze to chempion KOLOR-1

Czyli 94punkty (tylko dobry) a moglo byc 95 :wink:

opal
Kontakt:

karier

Post autor: opal » pt lis 17, 2006 8:51 am

Witam.Takze ,zolty karier.Zwroccie uwage na nogi tego ptaka .Wystarczylyby 1do1,5 cm nogi dluzsze i sylwetka tego ptaka bylaby prawidlowa.Ogon przestalby dotykac ziemi proporcje szyji i reszty tulowia uleglyby poprawie i ptak nabiera smuklosci mimo ,ze nie stosowalismy diety.Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

karier

Post autor: opal » wt lis 21, 2006 7:07 pm

Witam.Bylem w Poznaniu na wystawie mlodychOkazuje sie ,ze nic anic nie znam sie na karierach wygral golab,ktorego nie kupilbym do swojego golebnika.Jedyne pocieszenie,ze golebie ktore byly moimi faworytami zostaly wyroznione .Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » wt lis 21, 2006 7:37 pm

Jesli mozna wiedziec to czyj golabek wygral???

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » wt lis 21, 2006 8:13 pm

Witam. Opisz tego golabka , ktory wygral ( chudy i dlugi czy moze maly i gruby) .Pozdrawiam .

opal
Kontakt:

karier

Post autor: opal » śr lis 22, 2006 7:28 pm

Witam.Wygral golab niebieski P.Arkadiusza Waszczuka.Dwa m-ce przed wystawa dzwonilem do p.Arka i powiedzial mi,ze niebieskie i plowe,ktore posiada(byly wystawione na fotogieldzie),sa potomkami golebi p.DubiĂąskiego.Jaki to golab? Dla mnie sredni.Ani wysoki ,ani dlugi ani gruby czy cienki.W mojej ocenie za krotkie skrzydla i za dlugi ogon.Niby nie mial duzych bledow ale tez niczym szczegolnym sie nie wyroznial.Wyroznione golebie ÂŚliwowski Jan czarny,Polec Waldemar czarny oraz Jan ÂŻoltowski szek.Stawka czarnych wystawiona przez p.ÂŻoltowskiego (cztery ptaki) oceny:94,95,94,95 dwa szeki 93,95 pkt niesamowita kolekcja.Jeden czerwony Jana ÂŚliwowskiego oraz dwa plowe jeden Stanislawa Galezowskiego oraz Pawla Nowaka i w zasadzie to wszystko. Jako ciekawostke moge podac ocene kariera slepego na jedno oko-92 pkt(zolty).Rozmawialem z wieloma czolowymi hodowcami i nasze spostrzezenia sie pokrywaja:wygral nie ten golab ,ktory powinien.Sedziowal p.Jozef Gref ,ktory od kilku lat hoduje brodawczaka polskiego .Pozdrawiam.

listonosz
Kontakt:

Post autor: listonosz » sob maja 26, 2007 1:33 pm

A czy kariery sa drogie i same wychowywuja potomstwo ?
Pozdrawiam.

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » sob maja 26, 2007 8:13 pm

Witam. Ostatnio kupilem 2 mlode ( plowe) kariery za 100 zl. Byly po parze wystawianej w Kielcach na wystawie , Ktore punktowane byly na 94 i 93 pkt.
Oczywiscie u "GRUPY TRZYMAJaCEJ WlADZe" w karierach te ptaszki kosztowaly by z 500 zl. Ja na takich mowie , ze to nie hodowcy a " handlorze" . Pozdrawiam.

jasiek
Kontakt:

Post autor: jasiek » ndz maja 27, 2007 8:42 pm

A co sadzicie o chempionie w poznaniu 2007r na golebiach starych?????
[/img]http://www.bogjur.republika.pl/wystawy/ ... get84.html[/list]

jasiek
Kontakt:

Re: karier

Post autor: jasiek » ndz maja 27, 2007 8:50 pm

Krzysztoff pisze:Witam. Ostatnio kupilem 2 mlode ( plowe) kariery za 100 zl. Byly po parze wystawianej w Kielcach na wystawie , Ktore punktowane byly na 94 i 93 pkt.
Oczywiscie u "GRUPY TRZYMAJaCEJ WlADZe" w karierach te ptaszki kosztowaly by z 500 zl. Ja na takich mowie , ze to nie hodowcy a " handlorze" . Pozdrawiam.
Lepiej kupic pare od super hodowcow i zaplacic wiecej niz kupic badziewie i zaplacic mniej... Bo u takiego pozadnego hodowcy wiesz co kupujesz a nie... Takiemu zwyklemu hodowcy udalo sie wychodowac 2 dobre ptaki i na tym koniec... nie wiesz jakie dziwadstwa po nich wyjda...

jack
Kontakt:

Post autor: jack » ndz maja 27, 2007 9:33 pm

Niby prawda, ze za golebie od dobrego hodowcy zawsze beda lepsze i warto za nie wiecej zaplacic ale nie do koĂąca, przeciez parujac dwa championy nie uzyskamy potomstwa idealnego. Tu wlasnie wychodzi madrosc dobrych hodowcow aby wiedziec co z czym sparowac aby miec dobre lub bardzo dobre mlodki. Pozdrawiam JZ.

jasiek
Kontakt:

Post autor: jasiek » ndz maja 27, 2007 9:40 pm

jack pisze:Niby prawda, ze za golebie od dobrego hodowcy zawsze beda lepsze i warto za nie wiecej zaplacic ale nie do koĂąca, przeciez parujac dwa championy nie uzyskamy potomstwa idealnego. Tu wlasnie wychodzi madrosc dobrych hodowcow aby wiedziec co z czym sparowac aby miec dobre lub bardzo dobre mlodki. Pozdrawiam JZ.
nie zawsze, ale czesto bo przynajmniej wiadomo ze po dobrej lini...
a przypadkowy hodowca sparuje przypadkowo 2 golebie nie za dobre i przypadkowo wyjdzie mu dobry mlody... i poÂźniej parujemy takiego kariera i tu niespodzianka wychodzi golab za 5 zl...
oczywiscie nie bronie czolowych hodowcow, ani nie ponizam zwyklych hodowcow....jest to tylko moje zdanie..... bo sam kariery hoduje dopiero od 5 lat... i wiele razy juz sie przejechalem na tym ze kupilem golebia z nieznanego Âźrodla i sie bardzo rozczarowalem....

Krzysztoff
Kontakt:

karier

Post autor: Krzysztoff » pn maja 28, 2007 7:38 am

witam. Kolego Jasiek ja nie kupilem golebi Jak ty to okteslasz " badziewie" ale golebie po dobrych rodzicach dobrze punktowanych na wystawie . Zapewniam Cie , ze nie sa to golebie slabe bo sie na tym znam ( nawiasem mowiac kariery hoduje od kilkudziesieciu lat ) sa to naprawde golabki dobre ktore dodrze wroza na przyszlosc.
Ja chcialem zaznaczyc inny temat , ze jeden hodowca sprzedajac ptaki bierze nie wygorowane kwoty natomiast " handlorz" ( na fotogieldzie jest ich troche ) bierze 5 razy wiecej. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pn maja 28, 2007 1:17 pm

Z cala pewnoscia, jezeli nabywa sie nawet gorszej jakosci ptaki ale wie sie, ze pochodza po dobrych golebiach jest duza szansa na wychowanie czegos wzglednego. Lecz nie od razu. Dobre ptaki to troche lat hodowli
i wlasna linia aby utrwalic pozadane cechy, czyli hodowla w pewnym pokrewieĂąstwie, tak nie lubiana przez wielu hodowcow.
golebiewski

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » pn maja 28, 2007 5:21 pm

To ,ze rodzice mieli po 93 czy 94 punkty niewiele swiadczy (chyba ,ze sa to golebie w lini i co rok potomstwo ich ma po tyle punktow). A jesli chodzi o cene... nie wierze ,ze ktos sprzeda mi ladne golebki za niewielka oplata ,w dodatku niebedac moim znajomym. Ok. Zdaza mi sie sprzedac golaka za przyslowiowa zlotowke ale jest to osoba znajoma i wiem ,ze i On mi tak sprzeda a w innych przypadkach niestety jesli chcesz miec cos ladnego by pozniej sie tym pochwalic to musisz zaplacic :evil:

jasiek
Kontakt:

Post autor: jasiek » pn maja 28, 2007 6:01 pm

papier pisze:To ,ze rodzice mieli po 93 czy 94 punkty niewiele swiadczy (chyba ,ze sa to golebie w lini i co rok potomstwo ich ma po tyle punktow). A jesli chodzi o cene... nie wierze ,ze ktos sprzeda mi ladne golebki za niewielka oplata ,w dodatku niebedac moim znajomym. Ok. Zdaza mi sie sprzedac golaka za przyslowiowa zlotowke ale jest to osoba znajoma i wiem ,ze i On mi tak sprzeda a w innych przypadkach niestety jesli chcesz miec cos ladnego by pozniej sie tym pochwalic to musisz zaplacic :evil:
w koĂącu ktos cos madrego powiedzial....

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn maja 28, 2007 9:31 pm

Witam Papier.Mielismy spotkac sie w PloĂąsku, napisz na priwa to moze sie w koĂącu umowimy.Mam prosbe do Krzysztoffa aby zamiescil zdjecia tych mlodych to wspolnie je ocenimy.Obiecuje,ze w drodze rewanzu pokaze na forum kilka fotek swoich mlodych ptakow.Jezeli chodzi o ceny to popieram Papiera .Sa dwie mozliwosci albo prezent,ktory potem zobowiazuje do rewanzu albo kupujesz ptaki za cene ich wartosci. Ja nie dziele hodowcow na" hondlorzy" czy handlarzy.Ptak jest tyle wart ile kupujacy chce za niego zaplacic.Ponadto z ptakami z najwyzszych polek jest tak,ze albo pojda do innego dobrego hodowcy za darmo lub za nizsza cene dlatego,ze mozna w przyszlosci liczyc na rewanz na zasadzie wzajemnosci.Krzysztoff gdybym ja hodowal kariery przez 40 lat juz dawno nalezalbym do tej, jak okresliles "grupy trzymajacej wladze".Znam osobiscie wszystkich liczacych sie hodowcow w Polsce i wbrew temu co ty sugerujesz nie sa to osoby zamozne.Sa to tacy sami hodowcy jak my wszyscy.Rozni ich od nas jedna rzecz: wielka wiedza o ptakach,ktore trzymaja.Oprocz tego wiedza co chca osiagnac i sa bardzo cierpliwi.Czy wiesz z iloma samicami paruja dobrego samca zanim trafia na te odpowiednia?Wracajac jeszcze do ceny za dobre ptaki.Sam znam kilku dobrych hodowcow ,ktorzy polasili sie na pieniadze oferowane na wystawach przez Arabow lub Ruskich i sprzedali najlepsze swoje ptaki .I to byl dla nich gwozdz do trumny.Juz sie nie licza na wystawach.Jako ciekawostke moge podac cene jaka dawalem za mloda czerwona karierke z ubieglego roku bylo to 1400 pln.Niestety dostalem odpowiedz odmowna.Tak wiec nie dla kazdego w hodowli licza sie pieniadze. Liczy sie satysfakcja z osiagnietych wynikow.Pozdrawiam.

Zablokowany