karier

Krzysztoff
Kontakt:

Post autor: Krzysztoff » wt maja 29, 2007 8:25 pm

Witam. Wiec mamy przyklad prosty kto dyktuje ceny . Skoro Ty chciales dac za ptaka 1400 zl , wiec rozumiem skad takie ceny, Jezeli ty bys nie polechtal "ego" sprzedajacego i wprowadzil w stan zachwytu ceny by pewnie byly inne.
A niech przez 1 lub 2 lata nikt by mu nie dal wiecej niz 50-100 zl/szt to w nastepnym roku spusci do tej kwoty ktora ty chcesz dac , w przeciwnym wypadku jak nie sprzeda to wiesz dokladnie co bedzie sie dziac w jego golebniku. ????
Zanim wydasz grosz zastanow sie czemu to ma sluzyc i czy warto ????
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » wt maja 29, 2007 8:50 pm

Skoro uwazasz ,ze za dobrego golebia nalezy zaplacic 50 gora 100 zl. to ile wtakim razie zplacil bys za golebia sredniej klasy ,ktore spotyka sie na gieldach :?: :?: :?:

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt maja 29, 2007 9:37 pm

Witam.Przyznaje sie ,to ja dyktuje ceny.A tak na powaznie to nabylem calkiem ladna czerwona samice na wystawie w Poznaniu za 100 pln(92pkt).Niestety nie niesie jajek.Udalo mi sie takze kupic ladna czarna samice na gieldzie na ÂŻeraniu takze za 100pln i ta jest w porzadku.Krzysztoff ja ciezko pracowalem aby osiagnac obecna pozycje i znam doskonale wartosc pieniadza.Jezeli proponowalem takie pieniadze to uwierz mi na slowo ,ze przemyslalem to dokladnie.A co powiesz na fakt,ze jeden z bardziej znanych hodowcow aby nabyc doskonale ptaki zaciagnal kredyt w banku?Glupota czy przemyslana decyzja?Nie wiem jak Ty ale ja rozpoczalem powazna hodowle karierow w 2005 na jesieni.Dalem sobie trzy lata na osiagniecie przyzwoitych wynikow.Pierwsze ptaki wystawie dopiero za dwa lata i obiecalem sobie,ze kazdy z nich bedzie mial obraczke osobiscie przeze mnie zalozona.Zeszloroczne mlode sprzedawalem po 200-300pln i nie mialem zadnego problemu z ich zbyciem.Z kilkunastu sztuk do chowu zostawilem dwa.W tym roku mlode wychodza duzo lepsze i pewnie zostawie ich wiecej.Mimo,ze efekty juz sa niezle,caly czas kombinuje.Najlepsze ptaki w sezonie beda mialy przynajmiej trzech partnerow.Ale nie zawsze wyniki mnie satysfakcjonuja i dlatego caly czas szukam w innych hodowlach ptakow ,ktore pozwola mi osiagnac zamierzony cel.Uwazam siebie za myslacego faceta i nie widze innej drogi do osiagniecia dobrych wynikow.Moglbym na poczatek nabyc taĂąsze ptaki ale to znacznie wydluzy czas jaki jest potrzebny do wyselekcjonowanie dobrej stawki ptakow.Nastepna ciekawostka:za mlodego samczyka ,ktorego kupilem za 200pln oferowano mi 800pln,powiedzialem o tym zonie i wiesz co uslyszalem"nie sprzedawaj".Abys nie mial watpliwosci,ze nie trzymam golebi dla kasy to Ci powiem,ze wiekszosc forsy ze sprzedazy ptakow zarekwirowala zona z synem.Ja dzieki temu mam spokoj i nie slysze narzekaĂą.Pozdrawiam.Ps. Ponawiam prosbe o pokazanie zdjec ptakow.

jasiek
Kontakt:

Post autor: jasiek » wt maja 29, 2007 9:49 pm

Dla mnie najbardziej niezrozumiale jest rzucanie sie na hodowle i podbijanie cen zoltych karierow - a one sa o wiele gorszej jakosci niz golebie w innych kolorach. Np. sprzedalem bez problemu niespecialna samiczke zolta za 800zl a np. o wiele lepsza niebieska za 300zl... Jest to co najmniej dziwne poniewaz bardzo zadko zdarza sie ladny karier zolty.... Kupujacy nie patrzy czy golab jest ladny tylko ze jest zolty.... I ludzie jak dzwonia to nie pytaja sie o kariery wysoko ocenione czy mlode po chempionie tylko o zolte....

jasiek
Kontakt:

Post autor: jasiek » wt maja 29, 2007 9:52 pm

Krzysztoff pisze:Witam. Wiec mamy przyklad prosty kto dyktuje ceny . Skoro Ty chciales dac za ptaka 1400 zl , wiec rozumiem skad takie ceny, Jezeli ty bys nie polechtal "ego" sprzedajacego i wprowadzil w stan zachwytu ceny by pewnie byly inne.
A niech przez 1 lub 2 lata nikt by mu nie dal wiecej niz 50-100 zl/szt to w nastepnym roku spusci do tej kwoty ktora ty chcesz dac , w przeciwnym wypadku jak nie sprzeda to wiesz dokladnie co bedzie sie dziac w jego golebniku. ????
Zanim wydasz grosz zastanow sie czemu to ma sluzyc i czy warto ????
Pozdrawiam.
Ale taka sytuacja sie nie zdarzy bo za dobre ptaki zawsze sie otrzyma dobra cene....

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » wt maja 29, 2007 9:56 pm

Kiedy zaczyna sie pasja i chec bycia najlepszym przestajesz patrzec na to ile ten golab kosztuje a patrzysz na to jakie potomstwo mozna z niego osiagnac. Nie trzymam golebi dla pieniedzy tylko dla pasji a dlaczego zaczolem wystawiac golebie ...nie dlatego by sedzia napisal na karteczce kilka punktow a dla tego by inni hodowcy okreslili poziom mojej wiedzy i pracy. Dorzuce jeszce sprawe kasy ...jezeli kosztuje Cie cos wiecej pieniedzy i pracy to bedziesz to bardziej cenil i szanowal jak rowniez prace innych ludzi.

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » wt maja 29, 2007 10:03 pm

Przejdzie to z zoltym kolorem jak kiedys sroka niemiecka ,czy tez lowicka (niewiele sie roznia) byle byla zolta to juz jest super to teraz kolor nie ma zadnego znaczenia. A jesli chodzi o poziom zoltych to masz racje ,ze niebieski zawsze ma ladniejsza figure no ale starajmy sie starajmy to moze kiedys beda wygladaly tak samo. :P

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr maja 30, 2007 9:01 pm

Witam.Papier ja podchodze do sprawy bardzo podobnie.Poniewaz dotychczasowe wystawy utwierdzily mnie w przekonaniu iz nie zawsze ptaki oceniane sa prawidlowo przez sedziow ,to nawiarygodniejsza ocena jest dla mnie opinia innych hodowcow.Mam w nosie jakis tandetny pucharek czy dyplomik cenniejsze jest dla mnie uznanie innych.Moze nie zdobede "championa" i nie nastawiam kupy zlomu na polce ale bede wiedzial czy ide prawidlowa droga czy tez nie.Wracajac do wypowiedzi Krzysztoffa mam wrazenie,ze mimo 40 letniej praktyki hoduje caly czas ptaki w typie "trabanta "gdy uda mu sie wyhodowac golebia klasy" mercedes" to zmieni swoje podejscie do ceny ptakow.Ja uwazam,ze za ptaki wysokiej klasy trzeba zaplacic godziwe pieniadze.Mozna miec inne zdanie ale wtedy nie bedzie sie mialo dobrych golebi."Nie pomoga szczere checi z g...... bata nie ukreci".Pozdrawiam.Ps .Szukam dobrych niebieskich.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw maja 31, 2007 9:53 am

Nie trzymam karierow ale w tym wypadku nie o to chodzi. Jezeli chce cos dobrego wyhodowac i miec satysfakcje jak przyjdzie cos dokupic cena nie gra az takiej roli. Zalezy mi na tym aby na koniec sezonu miec kilka ptaszkow na ktore z przyjemnoscia popatrze i bede mial poczucie, ze sezonu nie zmarnowalem na kopiowanie sredniakow.
Nie dziwie sie, ze niektorzy za dobrego golabka chca niemale pieniadze.
Wlozyli w to troche pracy a czesto zjeÂździli wiele kilometrow nie tylko po wystawach krajowych ale i zagranicznych w poszukiwaniu dobrego materialu. Dla mnie osobiscie zdarzalo sie jechac 1,5 tys km po jednego ptaka. Jak mi poÂźniej ktos marudzi, ze sprzedaje zbyt drogo a zapewniam, ze sprzedaje za 1/3 ceny jakia placilem za rodzicow to wtedy mowie: prosze sobie pojeÂździc, poszukac i wyhodowac, wtedy doceni sie czyjs wklad czasu, pracy i pieniedzy.
Co do kolorow, to bardzo czesto golebie jednej rasy w obrebie kolorow nie reprezentuje tego samego poziomu. Chwala tym, ktorzy chca podnosic standard tych nieco slabszych. Powinni otrzymywac troche wyzsze oceny aby nie zrezygnowali ze swoich staraĂą. Dobrym pomyslem jest stosowana w Niemczech ocena ras w kolorach.
Tam sedziowie to rozumieja u nas nie zawsze.
golebiewski

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn paź 08, 2007 8:26 pm

Tutaj koledzy mamy galerie golebi kolegi Opala . Mozna pozazdroscic takich ptaszkow http://opol.fotosik.pl/albumy/286669.html
Szukaj a znajdziesz

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt paź 09, 2007 8:29 am

Witam.Serdeczne podziekowania dla Zbyszka za umieszczenie zdjec na forum ,dla mnie to czarna magia.Ciekaw jestem Waszych opinii na temat tych ptakow.Pozdrawiam.

Pucca
Kontakt:

Post autor: Pucca » wt paź 09, 2007 12:50 pm

Dla mnie wiekszosc rzeczy na temat golebi to czarna magia... dopiero zaczynam ;) Kariery trzymal moj dziadek, patrzac na zdjecia, skojarzylem je. Piekne okazy.

Awatar użytkownika
Jaroslaw
Kontakt:

Post autor: Jaroslaw » wt paź 09, 2007 2:14 pm

Witam.Piekne ptaki kolega Opal ma w swoim golebniku.Gratuluje wytrwalosci w hodowli.
Jarek_prezes

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » śr paź 10, 2007 1:48 am

Witam. Najpierw zanim ocenie troszke realiow... :twisted: robiac zdjecia wybieramy te najlepsze (zreszta to oczywiste :wink: ) ponadto kariery maja to do siebie ,ze jak sa troszke wyploszone stoja przepieknie tz. "na bacznosc" a kiedy wpuszcza sie je do wlasnego golebnika i spokojnie obserwuje to wsrod wlasnych golebi zaczynaja gdzies ginac i pojawia sie pytanie czy przypadkiem ladnie ujmujac nie przeplacilem :?: . (tez mi sie to zdarzalo :oops: ) Inne znow stoja ladnie w golebniku a w klatce stola siĂŠ no i tez nie widac tego uroku :roll: . A wracajac do golabkow Opala...widac ,ze to sa ladne ptaki i jest w czym wybrac.Chetnie tez zakupie jakiegos bialego samczyka o ile wlasciciel bedzie chcial sprzedac. 8) pozdrawiam Andrzej

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr paź 10, 2007 7:44 am

Witam.W tym przypadku przeslalem Zbyszkowi wszystkie zdjecia,ktore zrobilem,Zbiter mial wybrac najlepsze i te wstawic.Zrobil jednak galerie i umiescil wszystkie.Andrzej ja tez czesto kupowalem ptaki,ktore na tle innych wydawaly mi sie najlepsze.Po dolaczeniu do moich okazywalo sie ,ze sa slabe.Wez pod uwage,ze powazna hodowla karierow zajalem sie dwa lata temu i te zdjecia to efekt dwoch lat pracy.Tylko cztery z pokazanych ptakow maja wiecej niz dwa lata.Zdecydowana wiekszosc to rocznik 2006 i 2007.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Piotrek W.
Kontakt:

Post autor: Piotrek W. » śr paź 10, 2007 12:21 pm

No, no Krzysiu - golabki pierwszoligowe. Kazdy wytrawny hodowca karierow ci to powie. Mowie i ja. Sam do niedawna hodowalem te ptaki i czuje do nich wielki sentyment. A to co dobre zawsze przyciaga oko, wiec i moje dluzsza chwile nad fotkami twoich karierow zawislo. Przyznam, ze swoja wiedza na temat tej rasy i przelozeniem tego na material hodowlany - pokazales kunszt hodowcy, dobrego hodowcy i to bardzo wazne.
Nawiazujac do wypowiedzi kol. "papier-a", pokus sie o zrobienie i przedstawienie fotek indywidualnych ptakow i .....wylacz potem telefon :wink: . Material naprawde dobry.
Poza tym z powodzeniem mozesz polasic sie juz o jakis dostojny pucharek..........warto, bo i ptaki warte tego by je pokazac... i to nie tylko forumowiczom :!: .

Pozdrawiam.
Piotrek W.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr paź 10, 2007 6:29 pm

Popieram to co poprzednik napisal.
Wg mnie zdjecia sa kiepskiej jakosci, nieostre, niedoswietlone, robione na tle nieba. Z tych 29 sztuk wybralbym do pokazania 3-4 sztuki jako stado, a reszte do kosza. Trzeba wyeksponowac pojedynczo najlepsze ptaki, najstarsze, najmlodsze i w roznych kolorach. Pokazac jak mieszkaja i zachowuja sie w golebniku /na gnieÂździe, przy posilku/ jak wygladaja mlode itp. Moze jakies w locie, o ile lataja wolno. Wtedy taka tematyka albumu bylaby interesujaca, nawet mimo gorszej jakosci zdjec, a tak to jest to nudne jak siano. Moze jakis portret glowy starego ptaka i mlodego dla porownania, czyli jest wiele sposobow wyeksponowanie walorow tych ptakow.
Na fotosiku nie ma mozliwosci ich komentowania bo chyba ta funkcja komentarzy przez "wszystkich" nie zostala wybrana.
Dwa razy pisalem komentarz na fotosiku i nie ma go.

Pozdr.

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » czw paź 11, 2007 12:47 am

Witam. Chyba zle mnie troszke zrozumiano...(szybko prostuje) Ja tez trzymam kariery w roznych kolorach (biale ,siwe ,czerwone .zolte) i w kazdym kolorze mam ladniejsze ptaki jaki gorsze a tu sa wszystkie ladne stad nasunolo mi sie ,ze sa to golebie (zdjecia )wybrane, poniewaz prezentowane golebie sa wszystkie ladne :o . Szczegolnie uwage zwracalem na mlode golebie ((jak mozna zobaczyc sa naprawde dobrej jakosci))
a to dlatego ,ze wychodowane przez wlasciciela a nie kupione i chwalimy sie ,ze mamy ladne golebie.
Dwa lata...pozazdroscic tylko wypada. :shock:
Jak dochowam sie takich ptakow to i ja kiedys pokaze :wink: a narazie musze zadawalac sie tylko wystawami :(
Opal...mialbys jakiegos bialego samczyka,bo latwiej znalesc jakiegos ladnego zoltego niz bialego. :roll:

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw paź 11, 2007 5:07 am

Umieszczajac te fotki mialem na cel pokazanie ptakow ,a nie chodzilo mi o artyzm i celowe eksponowanie dorobku .Ptaszki warte pokazania mimo slabej jakosci zdjec . Doswiadczenie w fotografowaniu przyjdzie z czasem .Ptaszki naprawde fajne .Podejrzewam ze i sprzet do fotografowania slabej jakosci. Pozdrawiam.
Szukaj a znajdziesz

jack
Kontakt:

Post autor: jack » czw paź 11, 2007 10:44 am

Witam.
Do Zjaka , kolego Ty to musisz byc jakis fachowiec od karierow skoro z 29 spodobalo ci sie 3-4 a reszta do kosza. Moze sie i z toba zgadzam , do kosza te ptaki ale z koszem tym prosto na wystawe, najlepiej krajowa. Karierow nie mam , lecz mialem i wiem co to znaczy miec tak wyrownana stawke ptakow, to nie takie proste.Panie Krzysztofie piekne golebie. Pozdrawiam JZ.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » czw paź 11, 2007 8:55 pm

No i jednak dalo sie cos konkretnego pokazac. Co prawda zdjecia sa slabej jakosci ale cos widac i mozna porownac.

Do jacka - a gdzie ja napisalem, ze mi sie spodobalo? napisalem, ze wybralbym do pokazania, a to jest roznica.
I wlasnie te 4 czy 5 zdjec do prezentacji stada, a pozostale pojedyncze jako okazy wybrane ze stada.
Tak to widze.

Pozdr.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw paź 11, 2007 9:09 pm

Witam.Zjak mam propozycje abys skontaktowal sie z mlodym Gudzowatym.On podobno jest niezly ,jezeli chodzi o robienie zdjec to sobie pogadacie.Widzialem Twoje zdjecia z wystaw,z golebnikow innych hodowcow, zbierasz nawet material do ksiazki.Natomiast nie widzialem ani nie czytalem nic o Twojej hodowli .Czyzbys nalezal do hodowcow teoretykow,ktorzy w praktyce nie moga pochwalic sie zadnym konkretnym dorobkiem ? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » czw paź 11, 2007 11:22 pm

Witam.
Wedlug mnie kawowy jest najlepszy

kera
Kontakt:

Post autor: kera » wt paź 16, 2007 8:58 pm

Podaje strone internetowa do kilku moich zdjec Karierow http://Kera.fotosik.pl
Co o nich sadzicie?

Zablokowany