Bociany

Awatar użytkownika
d@vid
Kontakt:

Bociany

Post autor: d@vid » pn sty 08, 2007 2:25 pm

Panowie! Prosze o wiadomosci na temat hodowli bocianow, czyli dolnoslaskich bialych lapciatych. Mam 6 sztuk takich golebi o czystej rasie. Chialbym wiedziec cos wiecej o hodowli tych ptakow. Prosze o rady hodowcow tej rasy, jak i innych :roll:

Mich@ł
Kontakt:

Post autor: Mich@ł » pn sty 08, 2007 7:24 pm

ja hoduje takie :P mam ok 30 sztuk :P jak cos to napisz mi na pw

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » śr sty 10, 2007 10:36 am

bociany to golebie ladne i nie glupie potrafia dlugo latac(przy odpowiednim treningu) i wracac ze sporych odleglosci. Ja mialem kilkadziesiat sztuk ale wszystkie oddalem koledze, a to dla tego mialem przepelnienie w golebniku i bociany nie chcialy dochowywac mi mlodych kiedy skladaly 2 jajka opuszczaly wczesniejsze piskleta ktore byly jeszcze za male zeby wyjsc z gniazda o jedzeniu juz nie mowiac. Na poczatku probowalem sam dokarmiac ale to nie dawalo porzadanych efektow.Lepsze efekty dawalo zabieranie jajek wtedy ptaki zaczynaly na nowo zajmowac sie wczesniejszym potomstwem. taki przypadek mialem tylko z bocianami. chce przypomniec ze jedzenia im nie brakowalo, korytko zawsze pelne a woda czysta. Dziwne troche te moje bociany byly ale wracaly z odleglosci ok.20 km (wrocilo mi ok 20/30 % z 30 golebi).

Awatar użytkownika
d@vid
Kontakt:

Post autor: d@vid » śr sty 10, 2007 10:56 am

To prawda, ze bociany wroca, ale nie zawsze. Dostalem nawet potwierdzenie tej tezy na pw od jednego z hodowcow :D

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » wt sty 16, 2007 7:58 pm

Tak Bocianki to ptaszki ladne nawet jesli ktos ma kostkowe i z ladnymi lapciami. Potrafia latac 30 min nawet z innymi Rasami. Podoba Mi sie ich styl lotu i wyglad w powietrzu mialem je i to wiele, i z pewnoscia bede mial ponownie. Zachecam do Hodowania tej Rasy.

Awatar użytkownika
PDL
Kontakt:

Post autor: PDL » wt sty 16, 2007 8:29 pm

Czy odmiany kolorowe oferowane na fotogieldzie to rowierz dolnoslaskie ?

Mich@ł
Kontakt:

Post autor: Mich@ł » wt sty 16, 2007 8:40 pm

Ja mam biale i 3 lub 2 maslowe .... i mialem 6 siwych bocianow ale sprzedalem je i 1 z nich wrocil :)

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » śr sty 17, 2007 1:48 pm

Slawek pisze:Czy odmiany kolorowe oferowane na fotogieldzie to rowierz dolnoslaskie ?
Dokladniej gdzie Ty widzisz tam jakies kolorowe podaj linka do tej Oferty, bede wdzieczny.

Jesli chodzi Ci o to http://www.gol.nazwa.pl/gielda/pictures ... s/4932.jpg to owszem to Bocianek :wink: .

Zaciekawil Mnie jednak ten Golabek Bocian Warszawski http://www.gol.nazwa.pl/gielda/pictures ... s/4876.jpg , gdyz jeszcze takiego nie spotkalem. Pozdrawiam i zobaczymy co wniesienie nowego do Tematu....

Mich@ł
Kontakt:

Post autor: Mich@ł » śr sty 17, 2007 2:33 pm

Witam :)

Tiplerek u nas mowi sie na te Bociany "Bociany Siwe" Sam mialem kilka sztuk, ale niedawno je sprzedalem. Jeden z nich wrocil do mnie :)

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » śr sty 17, 2007 2:48 pm

Michale witam rowniez wiadac maja dobra orientacje, ale maja oddzielny Wzorzec czy ten sam. I jeszcze jak mozesz powidzedz z czym u Ciebie chodzily i ile tak przecietnie jak ciagle goniles czy same sie gonily. Pozdrawiam.

Mich@ł
Kontakt:

Post autor: Mich@ł » śr sty 17, 2007 3:50 pm

Co do wzorca wzorca to nie wiem dokladnie (zapytaj kogos bardziej doswiadczonego) U mnie chodzily z bocianami bialymi maslowymi widynami jasnymi krymkami murzynami ciemnymi blawindrami szpancrami winerkamii to chyba wszystko ... Jak je pogonilem to moze ok 15 minut .... Zalezy ... Gdy zganialem z rana do dosc dlugo pozniej jak sie zmeczyly to coraz mniej :P z tym ze ja te golebie mialem od miesiaca ( kupilismy cale stado ponad 100 sztuk) od takiego menela i te golebie byly przeglodzone i prawei w ogole nie lataly wiec dopiero tak jakby dochodza do formy :)

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » śr sty 17, 2007 5:48 pm

Michal wiec zycze sukcesow.

pawel
Kontakt:

Post autor: pawel » ndz sty 28, 2007 2:56 pm

Jaki nr obraczki maja bociany. We wzorcu na stronie miesiecznika ,,Golebnik" pisze, ze 11, ale ostatnio slyszalem, ze podobno ma byc zmiana na nr 12.

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » wt sty 30, 2007 12:57 pm

"Panowie! Prosze o wiadomosci na temat hodowli bocianow, czyli dolnoslaskich bialych lapciatych."

wrong wrong...
to nie tak. :) dolnoslaski bialy lapciaty to golab czysty rasowo ktory posiada wzorzec i ktorego mozna wystawiac, bociany jakich na gieldach u nas pelno to golebie nie posiadajace wzroca, swoja droga bodajze w wyniku krzyzowki bocianow z garlaczami pomorskimi ( ten sam bialy kolor), uzyskano po wielu probach dolnoslaskie biale lapciate, i zmieniono nazwe, poniewaz niemozliwe bylo by wystawienie bociana z malymi lapciami i takiego po krzyzowce, poniewaz pierwszy nie mail by szans,
odnosnie obraczek to tym obficie upierzonym nie szczedzil bym 12 na nogi.... tym mniej rasowym mysle iz 10tka wystarczy.

na podsumowanie powiem, ze szkoda ze nasze popuralne bocki, wiadymki( widyny, wiedyny,wiadymy, itp.--> duzo nazw regionalnych slyszalem), wajszkopy (wajskopy) sie nie doczekaly wzorca, no ale przynajmniej posluzyly do utworzenia nowej uszlachetnionej formy.
pozdrawiam
....::::::::FoR WhOm ThE BeLl ToLs::::::::.....

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » śr cze 06, 2007 12:16 am

Wedlug mnie bociany to bardzo ladne ptaki, niedawno dokupilem do pary. Teraz siedza na jajkach, mam nadzieje ze dochowam sie mlodych.
Moim zdaniem bardzo elegancko prezentuja sie w locie - lubie je obserwowac , lataja z taka lekkoscia i gracja

Kristofer
Kontakt:

Post autor: Kristofer » sob cze 23, 2007 5:22 pm

Witam
Czy ktos by mugl sie wypowiedziec na temat czy dostepne golebie na fotogieldzie Bociany Warszawskie lapciate maja jakis wzorzec bo nigdzie nie moge go znalesc.Pozdr.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob cze 23, 2007 6:13 pm

Kolorowe to nie sa bociany ,zwyczajowo tak sie u nas na nie mowi to rasa niemieckaObrazek tutaj wzorzec http://golebnik.pl/wzorce/grupa9/berlin ... pciaty.htm a tu fotka dolnoslaskich Obrazek
Szukaj a znajdziesz

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn cze 25, 2007 10:07 am

Witam. Nie do końca zgodzę się ze Zbiterem. Ma on na myśli berlińskie łapciate, ale nie o nie tutaj chodzi, tylko o kolorowe bociany, tzw. warszawskie, wyhodowane przez warszawskich hodowcow na bazie białych polskich bocianow w wyniku krzyżowki między innymi z berlińskimi łapciatymi i innymi rasami lotnymi, ale dokładnie się nie orientuję, to nie moja działka, może ktoś z Warszawy opisze je dokładniej. W każdym razie są to ptaki w Warszawie i okolicach dość popularne, nie mają jeszcze oficjalnego wzorca, ale podobno jest on juz opracowywany i rasa ma być wkrotce zarejestrowana. Tyle o bocianach warszawskich słyszałem od znajomych na giełdzie.

k.b
Kontakt:

Post autor: k.b » pn cze 25, 2007 8:55 pm

Witam was Wszystkich odnosnie BOCIANA WARSZAWSKIEGO lAPCIATEGO chce powiedziec ze Ja Karol BoĂąski jestem tworca tej rasy posiadam w swojej Hodowli na chwile obecna okolo 200 bocianow roznych kolorow.Golebie zbieralem kilkanascie lat,wiec wiem co mam.poraz pierwszy mozna bylo je obejzec na wystawie w Warszawie na Broniszach w tym roku.W mojej hodowli bociany sa utrzymywane w czystej rasie bez zadnych berlinskich lapciatych.Zbiter musi sie jeszcze troszke doksztalcic jezeli chce sie wypowiadac a propo mojej rasy,sa to rozne golebie roznace sie budowa jak i glowa i co najwazniejsze wielkoscia.Wzorzec jest juz napisany przezemnie lacznie z rysunkiem jak powinien wygladac BOCIAN WARSZAWSKI lAPCIATY zostalo jeszcze zlozenie na rekach prezesa i wtedy bedzie gotowy do rejestracji.ale to wszystko bedzie na dniach
Jezeli ktos ma jakies pytania prosze o kontakt.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn cze 25, 2007 9:55 pm

Jesli sie myle to z czego zostaly wychodowane ? Widzialem juz rozne kombinacje w Niemczech .Ale mniejsza o to .Te ptaki akurat mi nie leza.
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Jaroslaw
Kontakt:

Post autor: Jaroslaw » pn cze 25, 2007 11:12 pm

Witam.Mialem siwe i maslowe bociany w swoim golebniku juz 10 lat temu.Oczywiscie przywiozlem je od kolegi z pod Warszawy.
Kolego Karolu czy w tamtych latach juz miales takie ptaki w swoim golebniku???
Jarek_prezes

k.b
Kontakt:

Post autor: k.b » pn cze 25, 2007 11:40 pm

Kolego Jarku mialem juz bociany.Tylko jest jeszcze jeden problem....
mozemy miec bociany takie typowo do lotu z malymi lapciami lub bardziej rasowe milsze dla oka.jakie ty miales bociany??

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » wt cze 26, 2007 9:12 am

ALez i okresliles Kolego milsze dla Oka, takie do lotu. Sa rozne rodzaje Bocianow maslowe, Warszawskie, zwykle Lotowe, kostkowe. I kto jakie do czego potrzebuje takie ma. Akurat mozna miec ladnego i dobrego Lotnika (kostkowego) to zalezy od Hodowcy co sie wybierze i jakie sie ma osiagi.

P.S. Zbiter ladne Bocianki- biale ladnie sie prezentuja. A masz moze zdjecia Mlodych po nich. Pozdrawiam :wink:.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt cze 26, 2007 11:12 am

Nazywac siebie tworca rasy wydaje mi sie byc zbyt smialym okresleniem.
No chyba, ze wyhodowalo sie ptaszki, ktore ok 30 lat temu przylecialy do mnie. Dwa mlodziaki w kolorze nazywanym zargonowo maslowym.
Skad je przywieziono nie mam pojecia ale wiem, ze juz wtedy na mazurach takie golabki spotykano.
golebiewski

Awatar użytkownika
Jaroslaw
Kontakt:

Post autor: Jaroslaw » wt cze 26, 2007 3:28 pm

Moje bociany byly typowo rasowe.
Jarek_prezes

ODPOWIEDZ