Garlacz hanacki

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt mar 25, 2008 5:47 pm

Witam.Kolor dobry, nogi zdecydowanie za krótkie.Nic specjalnego :92-93 pkt.Pozdrawiam.Ps.Stawak obejrzyj zdjęcia z wystawy w Litovelu .Tam są dobre hanackie.

Karol_Kad
Kontakt:

Post autor: Karol_Kad » wt mar 25, 2008 10:10 pm

Witam. Panie Krzysztofie (Opal) a kto powiedział że ja sie nim chwale ?
Samcowi brakuje do wzorca , to ja też wiem, ale te Pana to też żadna rewelacja , myślałem ze hodowcy w naszym kraju to specjaliści a tu odrazu

stawak
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 6:38 pm Temat postu:
Opal teraz już wiesz jak wyglądaja hanackie ?

co to jest ???

Wracając do Hanackich to nikt w kraju nie poszczyci sie tym czym mogą nasi sąsiedzi Czesi .
Mam nadzieje że spotkamy sie w najbliższych latach na wystawach i zobaczymy kto będzie w czołówce . :shock:

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr mar 26, 2008 10:01 am

Karol_Kad pisze:Witam. Panie Krzysztofie (Opal) a kto powiedział że ja sie nim chwale ?
Samcowi brakuje do wzorca , to ja też wiem, ale te Pana to też żadna rewelacja , myślałem ze hodowcy w naszym kraju to specjaliści a tu odrazu

No tak, ale opala samiec wygrał na wystawie w W-wie w tym roku, otrzymał 96pkt.

A tak wygląda na moim zdjęciu:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/131 ... 05fce.html

Pozdr.

Karol_Kad
Kontakt:

Post autor: Karol_Kad » śr mar 26, 2008 10:42 am

Samiec ładny, ale żółty a nie czerwony .
U nas w kraju ta rasa jeszcze kuleje , wiec powiem szczerze samiec u nas w kraju dostał 96 punktów ale w Czechach dostał by mniej. Możemy sie sprzeczać ale Pan Krzysztof (Opal) i nie tylko ,wie ile brakuje naszym gołębiom do wzorca .
A najładniejsza budowę i rysunek mają niebieskie i czarne , Pan Krzysztof (Opal) też kiedyś to podkreślił . Widziałem gołąbka który zdobył 97 punktów na wystawie ale to był niebieski . Obiecuje że w najbliższych latach gołębie tej samej klasy będą w Polsce

Pozdrawiam :)

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr mar 26, 2008 3:05 pm

Witam.Panie Karolu myślałem,że po to Pan umieścił zdjęcie aby forumowicze napisali jak oceniają tego ptaka.Oceniłem i się nie wycofuję.Ma Pan racje,że w Polsce hanackie najbardziej zbliżone do wzorca to czarne i niebieskie.Sam mam takie i dlatego negatywnie oceniłem pracę sędziego w Broniszach.Uwazam,że żółty z 6 wystawionych plasował się dopiero na 4 miejscu.Mam płowego samczyka wywodzącego się z hodowli Sławka Przygody i ten samczyk był oceniony w Litovelu na 94 pkt .W Broniszach dostał 92pkt.Ciekawostka.Jednak jeżeli chodzi o żółtego to dałbym mu 94pkt a nie 96.Mam kilka zdjęć to postaram się niedługo wrzucić.Pozdrawiam.

Karol_Kad
Kontakt:

Post autor: Karol_Kad » śr mar 26, 2008 7:17 pm

Witam Panie Krzysztofie
nie jestem zły za tą ocenę tylko nie podobają mi sie dziwne komentarze Pana Stawaka . Myślę że sam nie wie jak dokładnie wyglądają garłacze hanackie , jedynym źródłem wiedzy w naszym kraju jest tylko wzorzec w gołębniku , lub jakieś zdjęcia z wystaw. Nikt kto nie był na "specjalce" garłaczy nie jest w stanie powiedzieć jak wyglądają klasowe gołębie . Co innego zdjęcie a zupełnie co innego REALNY GOŁĄB I WYSTAWA zorganizowana tylko dla hodowców i miłośników garłaczy. Często jestem w Czechach i widziałem klasowe gołębie , nikt z nas- HODOWCY !!! nie ma nic tak ŁADNEGO jak nasi sąsiedzi !!! . Znam osobiście hodowców którzy maja "wystawowe" gołębie . Jest czym cieszyć oko . Jeżeli będę w najbliższym czasie w Czechach to postaram sie zrobić jakieś zdjęcia gołębiom które zdobywały nie 92, 93, 94, 95 , 96 punktów ale 97 !!! . Od mistrza Republiki Czeskiej .
A co do wystaw w naszym kraju !!! to powiem jedno : dziwi mnie, że takie gołębie są dopuszczane do wystawy . Mam na myśli to, że na wystawie w poznaniu białogłówka ma w ogonie czarne pióra i plamki na głowie .
Powiem szczerze, że sędziowie dziwnie pachnieli alkoholem . A niektóre gołębie były gorsze niż te , które sprzedawano na giełdzie . Czegoś takiego nie widziałem na wystawie w Czechach, owszem jest pity alkohol ale sędziowie nie zataczają sie jak nasi szanowni WSZECHWIEDZĄCY .

Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam , ale ja mam takie własne obserwacje .

Pozdrawiam Karol

emas
Kontakt:

Post autor: emas » śr mar 26, 2008 8:41 pm

Witam panie Karolu !! ja od niedawna zajmuje się garłaczami hanackimi jeżeli mógłbym się dowiedzieć w której czsci Czech można je nabyc.Jeżeli mógłby pan podać mi jakiś adres to podaję mój email przemo180@buziaczek.pl

Karol_Kad
Kontakt:

Post autor: Karol_Kad » śr mar 26, 2008 9:05 pm

Witam Pana
proszę się nie gniewać , ale ja zajmuje się sprowadzaniem gołębi .
Swoich własnych ścieżek o które musiałem starać się bardzo długo , nie zdradzę !!!
Owszem sprowadzę garłacze bardzo dobrej klasy , ale to będzie materiał na moją hodowlę .
Prawie wszystkie garłacze , które zostały sprowadzone z Czech do Polski mają jakies wady , mniejsze bądź większe .
Mój kolega , który był mistrzem Czech przez kilka lat sprzedał cale stado ponieważ choroba i brak czasu nie pozwoliły mu na dalsza hodowle a teraz nie może kupić swoich gołębi bo jego koledzy nie chcą konkurencji .
Ale ta sytuacja ma dla mnie dobrą stronę, ponieważ wszedł w piękne DRAGONY które sprowadził z Anglii i Niemiec .

Pozdrawiam Karol
Ostatnio zmieniony sob mar 29, 2008 2:59 pm przez Karol_Kad, łącznie zmieniany 1 raz.

emas
Kontakt:

Post autor: emas » śr mar 26, 2008 9:15 pm

Rozumiem pana bo ja tez mam znajomych czechów ale oni maja rysia i olbrzymy rzymskie .A nie dawno dowiedziałem sie ze w tyniszcze sa garłacze i tam pojechałem ale tam nic nie było!! A szukam hanackich głównie czarno łuskowanych potrzebuje samice!!

Karol_Kad
Kontakt:

Post autor: Karol_Kad » śr mar 26, 2008 9:18 pm

Ja też mam za dużo samców czrnych łuskowanych i wiem jaki ma Pan problem . Chętnie sprzedałbym kilka

Pozdrawiam Karol

Awatar użytkownika
juszczak
Kontakt:

Post autor: juszczak » czw mar 27, 2008 6:29 pm

Panie Karolu a może zaprezentuje Pan swoje najlepsze hanackie na forum ?
Pzdr
orientuj się ...

Karol_Kad
Kontakt:

Post autor: Karol_Kad » czw mar 27, 2008 6:45 pm

A może Panowie coś pokażą ??? (Pan Zenon i Pan Panie Dawidzie)
nie ma zdjęć waszych gołębi . Wie Pan że gołębie z mojej hodowli dla Panów są nie dostępne , tak jak Pan napisał wcześniej na forum o gołębiach z allegro , które sprzedawał mój tato .
Kiedyś kupowali Panowie od mojego ojca , ale sytuacja sie zmieniła i my wszyscy wiemy o co chodzi .

Pozdrawiam :idea:

Awatar użytkownika
juszczak
Kontakt:

Post autor: juszczak » czw mar 27, 2008 8:39 pm

Panie Karolu niech Pan nie bierze wszystkiego na serio, ja tylko żartowałem,a
i do Pana ojca też nic nie mam .P.S Może założy Pan dział o loczkach , bo słyszałem , że ma Pan bardzo ładne sztuki ;)
orientuj się ...

Karol_Kad
Kontakt:

Post autor: Karol_Kad » czw mar 27, 2008 8:55 pm

Panie Dawidzie moje gołębie może zobaczy Pan razem z Panem Zenonem na jakiejś wystawie, a co do tego czy są ładne ocenią sędziowie !!! Myślę że gołębie pochodzące od mistrza europy pokażą coś w naszym kraju .

Pozdrawiam Karol

optimus
Kontakt:

Post autor: optimus » czw mar 27, 2008 9:26 pm

:wink:
optimus

Awatar użytkownika
juszczak
Kontakt:

Post autor: juszczak » pt mar 28, 2008 11:02 am

Z miłą chęcią pojadę na tą wystawę na której Pan będzie wystawiał , by obejrzeć pańskie pupile ;)
orientuj się ...

Sławek Przygoda
Kontakt:

Garłacz Hanacki

Post autor: Sławek Przygoda » ndz mar 30, 2008 1:12 pm

No panowie a cóż to za mistrz europyz Czech bo jeżeli wiem to na europejskiej wystawie w Lipsku nie było ani jednego hanaka z Czech.A z naszymi hanackimi nie jest tak aż tak słabo.Jasne że czesi mają ładniejsze hanaki od naszych,ale to jest ich rasa to tak jak by oni mieli ładniejsze srebrniaki od tych w Krakowie czy w warszawie.Mimo to do tych z hodowli niemieckich im też jest jeszcze daleko.Ja osobiście znam wszystkich znaczniejszych hodowców hanackich z Czech i Słowacji i wierzcie mi że też się proszą żeby coś wydębić od niemców.

Karol_Kad
Kontakt:

Post autor: Karol_Kad » ndz mar 30, 2008 1:21 pm

niech Pan przeczyta dokładnie a dowie sie Pan że nikt nie mówił o hanakach

Tak proszą się ale i Niemcy proszą się Czechów sam byłem świadkiem jak Niemiec był u Czecha kupować gołąbki a Czech powiedział że NIE

Sławek Przygoda
Kontakt:

Post autor: Sławek Przygoda » śr kwie 02, 2008 1:07 pm

No proszę a ja myślałem że ten post jest o garłaczach hanackich.No ale od fachowców chętnie dowiedział bym się czegoś otych pieknych gołąbkach.Co do tego czerwonego to kolor jak na czerwonego niezły,tylko proszę na następny raz tak gołąbka nie pompować bo można mu zrobić krzywdę.

Karol_Kad
Kontakt:

Post autor: Karol_Kad » śr kwie 02, 2008 6:45 pm

Dla Pana świadomości to ten samiec sam sie pompuje a nawet mocniej wiec ja nie wiem dlaczego Pan to pisze :?: Czy Pana garłacze nie pompują się ?

Sławek Przygoda
Kontakt:

Garłacz hanacki

Post autor: Sławek Przygoda » śr kwie 02, 2008 8:22 pm

Bez urazy ale dla mnie to jest on napompowany :shock:

Karol_Kad
Kontakt:

Post autor: Karol_Kad » czw kwie 03, 2008 9:43 pm

BEZ URAZY ALE NIE
Wiedzą to ludzie którzy kupowali gołębie od mojego taty , ale bez urazy to może nowe doświadczenie dla Pana że garłacz sam sie tak pompuje
( oczywiście nie każdy )

Pozdrawiam

szalas87
Kontakt:

Post autor: szalas87 » pt cze 06, 2008 9:24 am

Witam Panow,
Chetnie przylacze sie do dyskusji na temat garlaczy hanackich. Hodowac je zaczalem dosc nie dawno ale dochowalem sie juz swoich mlodych, chetnie nabede jakies ladne hanackie.
Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pt cze 06, 2008 8:48 pm

Witam.Szalas umiesz wrzucić zdjęcia na forum?Ja nie.Jeżeli umiesz to napisz na priwa Twój adres e-mail ,a prześlę Ci parę zdjęć ,które potem umieścisz na forum.Będzie co ocenić.Pozdrawiam.

szalas87
Kontakt:

Post autor: szalas87 » ndz cze 08, 2008 12:53 pm

Witam,
Opal jesli chcesz to mozesz wyslac te zdjecia, a teraz link do albumu z moimi golabkami. Jesli mozecie to ocencie (wady i zalety) chetnie sie czegos naucze.
Pozdrawiam.

http://szalas87.fotosik.pl/albumy/448069.html

ODPOWIEDZ