Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 5:52 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

To ja czekam na filmik :D

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Witam, mam na imię Sebastian, lat 20. Mieszkam niedaleko Lublina, z tatą trzymamy Orliki polskie i Ptw. Sam zabieram się w tym roku za hodowlę Zamojskich i Grzywaczy polskich ( lot ). Inne zamiłowania to żużel, motoryzacja, muzyka. Z gołębiami miałem do czynienia od małego lecz od niedawna przerodziło się to w pasję.

Masz ciekawe rasy gołebi, może wstawisz zdjęcia.

Narazie nie ma czym się chwalić, muszę rozganiać "szariki" i "boki" bo Ojciec troszkę im odpuścił parę lat. Starsze sztuki pamiętają co to lot i nawe coś polatają . Z zamojskich mam parkę na jajkach z tamtego sezonu, więcej będę miał od wujka (młode 2013). Będę też miał Grzywacze po dziadku i z nich może być największa pociecha, ponieważ rodzice młodych które biorę do tej pory latają 2-3 razy na dzień po pół godziny bez ganiania (każdy w okolicy się dziwi jak to możliwe). Na razie muszę przenieść i odremontować starą budę ojca, porobić w niej boksy dla zamojskich i grzywaczy.

Żeczywiscie dużo jeszcze pracy z gołebiami przed tobą żeby były wyniki, powodzenia.

Wiadomo, czekam na troszkę ładniejszą pogodę i młode wymienionych ras. W tamtym sezonie obecnie roczna parka zamojskich na jesieni latała wysoko nawet do 2 godzin w "stadzie" 4 ptaków wiec trening coś dał. Niestety krogulec zlikwidował mi mojego najlepszego samca, a samiczka jednego dnia się zerwała i nie wróciła. Czekam do następnego piątku na klucie się młodych ;). Pozdro

Panowie! Proszę pisać zgodnie z tematyką działu. Żadnych filmików proszę nie zamieszczać bo będą usuwane.
Sprawy dot. hodowli, treningów itp. proszę zamieszczać w odpowiednich działach. Posty wykraczające poza tematykę działu będą usuwane.
Moderator

Witam.
Mam na imie Patryk mieszkam w zarach 40km od Zielonej Gory mam 15 lat i od dwoch lat zajmuje sie hodowla golebi ozdobnych.Moj nick pochodzi od mojej ulubionej rasy golebi.

Witam! Moje imie to Arek co można wywnioskować po nicku. Mieszkam w Ostrzeszowie k/Ostrowa Wlkp. :wink: Hoduje gołąbki od jakiś 7 lat ale dopiero teraz zaczynam rozwijać swoją hodowle. :D

Witam serdecznie. Mam na imię Adrian, mam 23 lata i pochodzę z Radzymina (czytając już troszkę to forum zauważyłem, że jest już ktoś z tej mieściny i to od dużej renomie - kolego lewap25, mam nadzieję, że uda mi się w niedalekiej przyszłości odwiedzić Cię i dowiedzieć się kilku przydatnych informacji o hodowli gołębi ozdobnych)...
Od 2003 roku hodowałem i lotowałem gołębie pocztowe, jednak w 2010 roku wyjechałem na 3 lata i dopiero niedawno wróciłem z powrotem do domu. W międzyczasie ojciec naznosił trochę "białych" gołębi, z tego co czytam to forum określiłbym je mianem "koków"... :)
Jako, że jestem ambitnym, młodym człowiekiem, nie zamierzam poprzestać na tych gołąbkach sprowadzonych przez ojca, lecz chce rozwinąć porządną hodowlę. Zawsze w hodowli "kręciło mnie", odpowiednie selekcjonowanie i udoskonalanie gołębi - wcześniej pod względem sportowym, teraz chciałbym podszkolić się pod względem rasowości gołębi...

Podobają mi się ptaki krótkodziobe (motyle, krymki, maściuchy), jednak zdaję sobie sprawę, że nie mam jeszcze doświadczenia na takie gołębie, dlatego myślę o sprowadzeniu kilku par gołębi z długimi dziobami, mianowicie czajek. Dlatego mam kilka pytań odnośnie występowania i hodowli tych ptaków (saksońskie, czeskie)... Jeśli ktoś miałby jakieś pomocne materiały, sugestie odnośnie rozpoczęcia pracy z tymi gołąbkami zapraszam do napisania PW...
To się rozpisałem... :)
Pozdrawiam,
Adrian

Awatar użytkownika

Witam. Jestem ze Śląska, swoją przygodę z gołębiami rozpocząłem w tym roku.
Posiadam spore doświadczenie w hodowli zwierząt domowych i egzotycznych, wiele lat siedziałem min. w terrarystyce.
Gołębie od zawsze mnie fascynowały, hodowlę rozpocząłem pod kątem, aby gołąb "cieszył oko" i dostatnie mu się żyło, a nie z powodów "zarobkowych" czy też na daną chwilę wystawowych/lotowych.
Forum przeglądam od dłuższego czasu, wiedzę zdobywałem poprzez czytanie takich właśnie forum, książek i rozmowach z gołębiarzami. Teraz tylko pozostaje wiedzę przełożyć na doświadczenie ;)
Mam nadzieję, że będziemy wymieniać się miłymi doświadczeniami z hodowli. Pozdrawiam.

Witam, nazywam się Maciek, mam 16 lat i mieszkam w Warszawie w dzielnicy Wawer . Gołębie trzymam od 10 roku życia. Trzymam głównie gołębie "do ganiania" wysoko na strychu pomieszczenia gospodarczego. Mam ich obecnie około 150 sztuk. Na ziemi mam małą budę, która jest przedzielona na pół. W jednej części mam kilka młodych pocztowych, a w drugiej części ozdobne ( np. para kasztanów kosmatych, newki, dryjery żółte kosmate, widyny czerwone, jasne i perłowe składowe itp.).
Znam wielu gołębiarzy z Wawra z którymi się wymieniamy, oddajemy, albo sprzedajemy sobie gołębie głównie te do ganiania.

Pozdrawiam wszystkich hodowców i miłośników gołębi. :D :D

Witam wszystkich :) Mam na imię Michał mam 28 lat pochodzę z małej miejscowości Cząstków woj. Świętokrzyskie
Hoduję gołębie od 10 lat(pocztowe,średniej klasy mewki i krymki) ale od niedawna postanowiłem rozwinąć hodowle bardziej poważnie,zafascynowały mnie takie rasy gołębi jak karier i niemiecki wystawowy :)
Po rozbudowaniu gołębników zamierzam zakupić kilka szt. dobrej klasy karierów oraz niemieckich.
Mam nadzieję,że z czasem podniosę poziom hodowlany :)
Jeśli ktoś miałby jakieś pomocne materiały to proszę pisać na PW będę bardzo wdzięczny:)
Pozdrawiam wszystkich miłośników gołębi

Witam.
Jestem ze Śląska i cieszę się, że zostałem forumowiczem na GOŁĘBNIK.PL
Nie mam aktualnie żadnych gołębi i nigdy nie miałem ale bardzo chciałbym mieć, może z Waszą pomocą się uda, nurtuje mnie wiele zagadnień związanych z hodowlą gołębi. Mam w rodzinie tradycje związane z hodowlą gołębi, mój dziadek przez większość swojego życia był hodowcą, szkoda, że już go nie ma bo od niego wszystkiego bym się dowiedział. Ale mam nadzieję, że na forum mi pomożecie, z góry przepraszam jeżeli pytania, które będę zadawać wydają Wam się dziwne albo głupie ale na razie wiem bardzo niewiele na temat tych pięknych ptaków. Ale skłamał bym jednocześnie, pisząc, że nie zajmuję się w ogóle gołębiami, otóż tak, jakiś czas temu bardzo zafascynowały mnie te ptaki i moje zainteresowania odbiły się na tym co od jakiegoś czasu robię. Zajmuję się projektowaniem i wyrobem różnego rodzaju gadżetów, upominków i prezentów dla hodowców gołębi, mam nawet swoja stronę www.dlahodowcowgolebi.pl ale konkretne oferty ze zdjęciami to już opublikuję zgodnie z regulaminem forum na foto - giełdzie. Jeżeli tutaj nie mogę też napisać adresu swojej strony to bardzo przepraszam i proszę ewentualnie moderatorów o jej usunięcie. Ale żeby sprawa była jasna, nie zarejestrowałem się na Wasze forum tylko po to żeby reklamować swoją stronę ale przede wszystkim po to żeby zdobyć wiedzę na temat hodowli. Na razie bardzo chciałbym taką małą założyć ale wydaje mi się, ze nie dam rady, głównie z powodu ograniczonego czasu ale może coś mi poradzicie i jednak dam radę.
Jeszcze raz witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

Witam z podkarpacia.
Na imię mam Zbyszek, mieszkam w Przemyślu, a do hodowli wracam już 3-ci raz w swoim życiu. Pierwsze gołąbki (zawsze ozdobne) miałem jeszcze jako młodzieniaszek na przełomie lat 70/80, potem początkiem lat 90 (ze sporymi sukcesami - kilka championów), a potem nic nic i przerwa, aż do teraz. Jeśli zdrowie pozwoli to pewnie i tym razem w hodowli nie będzie samych "koków" i mam nadzieję przynajmniej "odwiedzić" gościnnie parę wystaw :wink: To na razie tyle o sobie - serdecznie pozdrawiam :D

siema
jestem Mariusz - warmińsko-mazurskie
hodowla ok 400 sztuk
80 % to srebrniaki
gołębie teraz kończą okres lęgowy i zaczynam loty
od września do końca lutego gonitwa do ścinki choć rywali już praktycznie nie ma.
teraz zaczynam dopuszczać rasy wysokolotne, które ciągną cały lot w górę i tez od dachu - pierwsze efekty już widać/
widok takiego lotu na bezchmurnym niebi to coś czego nie da się opisać słowami.
pozdr,
Mariusz

Witam po ''krótkiej'' przerwie. 8)

Witam mam na imię Emek pochodzę z Puław i tam wspolnie z dziadkiem 40 lat temu :D hodowalismy gołębie pocztowe dawne czasy. Pozniej wrocilem do swojego hobby i hodowalem golebie zamojskie do lotu , niesyety z powodos osobistych musialem rozdać większość ptaków.Obecnie wracam do swojej chyba życiowej pasji po nastu latach mieszkam w Nałęczowie i rozpoczynam hodowle permskich bialoglowych i zamojskich, interesuja mnie golebie wyłącznie do lotu.Pozdrawiam forumowiczów.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz.