gielda

Mich@ł
Kontakt:

Post autor: Mich@ł » pt maja 18, 2007 11:22 pm

W niedziele odbedzie sie gielda w Pultusku ! Od godz 6:00 Czy wybiera sie ktos?

Awatar użytkownika
dafi
Kontakt:

Post autor: dafi » sob maja 19, 2007 1:04 am

Ja zapraszam na gielde do PloĂąska. Dosc duza gielda w kazda niedziele od godziny 7.00 zaczyna sie ruch :lol:

Awatar użytkownika
Moltan
Kontakt:

Post autor: Moltan » sob maja 19, 2007 10:46 am

Ten pan chyba jedno 0 za duzo dopisal http://www.golebnik.pl/fotogielda/index ... mfromid=19
MM

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob maja 19, 2007 1:23 pm

I dlatego zawsze bede przeciwnikiem wystawiania ceny na fotogieldzie.
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
dafi
Kontakt:

Post autor: dafi » sob maja 19, 2007 9:22 pm

No ale teraz kazdy wie, ile ten pan chce za te ptaki, a jezeli by Pan zadzwonil i uslyszal taka cene to tylko by sie Pan niepotrzebnie zdenerwowal i wydal pieniadze na tel.

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » pn maja 28, 2007 3:54 pm

Czy moge prosic o dokladna lokalizacje gieldy w Kielcech, bo ulica na ktorej sie ona znajduje jest dosc dluga! :wink:

Awatar użytkownika
lukasz Imiolek
Kontakt:

Post autor: lukasz Imiolek » wt maja 29, 2007 8:56 am

Witam,
jadziesz ulica Mielczarskiego w strone ul. 1szego Maja - po lewej stronie Miejski Plac Targowy (duza, niebiesko-czerwona tablica informujaca) - wjezdzasz na teren placu - jest dosc maly nie bedziesz mial problemu ze znalezieniem. Za wjazd sie nie placi.
Zalecam przyjazd przed godzina 6 rana, dzis jadac do pracy o 7:40 widzialem jeszcze z 5 osob tylko...

pozdrawiam,
lukasz

xeddyx
Kontakt:

Post autor: xeddyx » pt cze 08, 2007 2:33 pm

A czy np w sobote znajde na mielczarskiego kogokolwiek z golebiami??

Pilnie poszukuje dwoch bialych golabkow z Kielc lub okolic

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt cze 08, 2007 8:18 pm

Pewnie na slub?
Szukaj a znajdziesz

xeddyx
Kontakt:

Post autor: xeddyx » pt cze 08, 2007 8:39 pm

Dokladnie :D Ale chyba juz sobie podaruje, bo za poÂźno zaczelam poszukiwania. Nie sadzilam, ze bedzie z tym az taki problem :(

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt cze 08, 2007 8:44 pm

na kiedy? jak jest troche czasu to to jest do zalatwienia
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » śr wrz 05, 2007 2:37 pm

Czy moge dostac dokladne namiary na gielde w Busku. Jak tam sie dostac z rynku?
pozdrawiam.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr wrz 05, 2007 6:43 pm

xwoczko pisze:Czy moge dostac dokladne namiary na gielde w Busku. Jak tam sie dostac z rynku?
pozdrawiam.
A co wybierasz sie na gielde? Ja chyba bede jako osoba towarzyszaca, przyjedziemy samochodem.

Gielda jest przy ul. Stawowej i to co pamietam to jest od strony Kielc, nie wjezdza sie do miasta, jakos niedaleko od obwodnicy Tarnow - Kielce.

Z planu miasta wynika,ze jesli rynek jest placem Zwyciestwa to od niego odchodzi ul. Wojska Polskiego, a od niej niedaleko ul. Stawowa odchodzi.

Tyle moge podpowiedziec.

Pozdr.

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » czw wrz 06, 2007 3:51 pm

Jakby ktos wrzucil mapke, to bylbym wdzieczny, bo nie mogeznalezc takiej szczegolowej. Na razie wyglada na to, ze wybiore sie busem z kielc ok. 5:00 rano. niestety inne srodki transportu zawiodly :evil:

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » czw wrz 06, 2007 5:20 pm

Masz tu link do "mapa-szukacz" http://mapa2.szukacz.pl/ powinienes znaleÂźc :P Ja przynajmniej znalazlem :wink:
POZDRAWIAM amcane

Krzy$
Kontakt:

Post autor: Krzy$ » czw wrz 06, 2007 8:55 pm

lukasz Imiolek :D :D :D :D :D

mieszkasz gdzies ko tomaszowa ja niedaleko tomaszowa ??? i w Piatek tam sa gieldy
Gralacze Pom.Ang.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » czw wrz 06, 2007 10:14 pm

amcane pisze:Masz tu link do "mapa-szukacz" http://mapa2.szukacz.pl/ powinienes znaleÂźc :P Ja przynajmniej znalazlem :wink:
Ten link u mnie nie otwiera sie.

Do xwoczko - jak zajedziesz do Buska tak rano to kazdy, ktorego spotkasz na ulicy bedzie szedl na ta gielde i po prostu zapytasz. To nie W-wa.

A przyjedziesz z ptakami czy po?

Pozdr.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pt wrz 07, 2007 1:22 am

To jest dobra mapa internetowa:
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc ... ubmit.y=11

a moze koledzy przy okazji zobaczycie co tam bedzie z koroniarzy sercowych na gieldzie w Busku bo podobno tam bywaja???

Awatar użytkownika
lukasz Imiolek
Kontakt:

Post autor: lukasz Imiolek » pt wrz 07, 2007 9:17 am

Witam,

jesli chodzi o Busko to tak jak pisal Zjak - nie ma najmniejszego problemu, zeby trafic na gielde. Jadac od Kielc do centrum Buska (a domyslam sie, ze bus tak wlasnie jedzie) przejezdza sie obok placu, na ktorym sie handel odbywa. Ja rowniez sie wybieram (z gieldy w poprzednim miesiacu jestem bardzo zadowolony :) ), ale wszystko zalezy w tej chwili od pogody..:(

do Krzy$:
nie jestem z okolic Tomaszowa, mieszkam w Kielcach
Tomaszowem zainteresowalem sie po obejrzeniu zdjec z wystawy golebi - wyglada na to, ze dosc popularne sa tam ras krotkodziobe
na pewno w tym roku wybierzemy sie tam na wystawe, ale mimo wszystko chcielismy ze znajomymi udac sie na zwykla gielde, aby sie upewnic czy rzeczywiscie znajdziemy tam te rasy, ktore nas interesuja - niestety piatek jako dzieĂą roboczy raczej odpada.

pozdro,
lukasz

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » pt wrz 07, 2007 12:13 pm

Odnosnie rynku w Tomaszowie to jest on raczej skromny. Na pewno nie znajdziesz tylu golebi i tak dobrej jakosci jak na gieldzie podczas wystawy. Jak ktos mieszka blisko to mozna zajrzec ale jechac z drugiego konca Polski nie polecam bo mozna sie rozczarowac. Lepiej poczekac do grudnia jak bedzie wystawa

Awatar użytkownika
lukasz Imiolek
Kontakt:

Post autor: lukasz Imiolek » pt wrz 07, 2007 12:42 pm

Z tym drugim koĂącem Polski to troche przesada w moim przypadku, tym bardziej ze dosc regularnie jeÂździmy na gielde do lodzi :) no ale tam gielda jest w soboty,

oczywiscie zgadzam sie z Toba, ze lepiej wybrac sie na wystawe - niemniej jednak tak jak pisalem, chcielismy sie tam wybrac bardziej w celu "rozpoznania",

a w Piotrkowie jest gielda lokalna? jak tak to pewnie samo srebro :) ?

pozdro,
lukasz

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » pt wrz 07, 2007 1:23 pm

W Piotrkowie gielda odbywa sie w piatki rano. Masz racje. Dominuja srebrniaki i perlowe, zarowno takie po 5zl jak i wystawowej klasy. Z krotkodziobych czasem mozna spotkac dobrej klasy szeki. Rasy ciezkie na ogol reprezentuje king i rys. Ze strukturalnych to tylko pawik. Poza tym zdarzaja sie przyzwoite brodawczaki polskie albo indniany. Oprocz tego cala masa pocztowych

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » ndz wrz 09, 2007 2:04 pm

Niestety pogoda pokrzyzowala moje plany. Troche szkoda....
Do ktorej odbywa sie zwykle gielda w Busku??
lukasz Imiolek: Czy znasz dobrego hodowce karierow w kielcach, bo slyszalem, ze jest takowy w miescie? i czy nie znasz kogos, kto hoduje w kielcach rollery lub bije?
Chcialbym, sie skontaktowac z takimi hodowcami.

Awatar użytkownika
lukasz Imiolek
Kontakt:

Post autor: lukasz Imiolek » pn wrz 10, 2007 9:01 am

Witam,

no gielda nie byla zbyt ciekawa, co oczywiscie nie przeszkodzilo aby przywieÂźc troche swiezych ptakow... :)
Nie wiem do ktorej jest gielda bo ja raczej jestem rano (tak do 9.00) ale mysle, ze spokojnie do poludnia

Co do hodowcow w Kielcach to w zasadzie nie znam zadnego, gdyz przez ostatnie 10 lat mieszkalem w Poznaniu. Popytam znajomych - jakby mieli jakies namiary to dam znac,

Magpie, widze ze gielda w Piotrkowie przypomina ta w Kielcach - w przyszlym roku planuje poszerzyc swoja hodowle wlasnie o perlowe, wiec moze wybiore sie rowniez tam,

pozdro dla wszystkich,
lukasz

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » pn wrz 10, 2007 12:38 pm

Jesli chcesz nabyc ladne perlowe to odwiedz wystawe w Lodzi albo w Radomiu. Z Kielc do Radomia nie jest tak daleko a jesli chodzi o PDL to gwarantuje Ci ze sie nie rozczarujesz. Ewentualnie mozesz odwiedzic Krakow albo Czestochowe. Np. w Czestochowie mieszka, wedlug mnie, hodowca majacy najlepsze PDL w Polsce. Do kazdego z miast masz stosunkowo blisko wiec masz dosyc duzy wybor gdzie pojechac. W Piotrkowie jest kilku hodowcow majacych dosyc ladne perlowe ale zaden nie wynosi tego co najlepsze na targ. Albo sprzedaja na gieldzie przy wystawie albo z domu. Wszystko zalezy od tego ile pieniedzy chcesz przeznaczyc na zakup

ODPOWIEDZ