gielda

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » czw sty 17, 2008 10:51 pm

Hehe ej bo sie nam przerodzi forum z gołębiarskiego w akwarystyczne:D a swoją drogą co uważanie o stosowaniu środka Aquacid do zmniejszania ph wody?? ja go używam ale może ktoś zna jakiś lepszy??

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » czw sty 17, 2008 11:07 pm

Zaraz wyślę Ci wiadomość na priv.
Rzeczywiście ten temat mocno poszedł na boczne tory.
Z mojego miasteczka mocna ekipa się szykuje w tą sobotę na giełdę na Żeraniu - chłopaki wynajmują busa. W Siedlach też już przedwczoraj zaczął się handel chociaż tydzień wcześniej policja robiła porządek z chętnymi do handlu.

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » czw sty 17, 2008 11:28 pm

To prawda. :) We wtorek na targu w Siedlcach było gołębi, jak za dawnych dobrych czasów. Czy handlowano, to nie wiem. Byłym zbyt krótko i osobiście nie widziałem nikogo, kto by kupił jakiegoś gołębia.
Dirko

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » pt sty 18, 2008 12:35 am

Witam
Wrócę jeszcze do postów o akwariach , myślę że by można było założyć temat w dziale POZOSTAŁE właśnie o innym hobby niż gołębie i tam pisać o swoich pasjach i wymieniać się doświadczeniami :idea:
Oczywiście jeżeli Admin Pan Jerzy nie będzie miał nic przeciwko temu :wink:
Ktoś może zapytać poco ? Przecież są inne fora :roll:
Ale ja uważam że tu na forum jest pewna grupa osób która już się trochę zna i przyjaźni (osobiście i wirtualnie) , więc można by było według mnie troszkę zboczyć na inne tory pogawędki :wink:

Ps. Ja też mam akwa 200l a w nim biotop Ameryki Centralnej :P
Jeżeli popieracie pomysł to w nowym temacie mogę napisać coś więcej i wstawić jakąś fotkę :) Jeżeli nie to sprawa zamknięta :?
POZDRAWIAM amcane

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » pt sty 18, 2008 7:55 am

hmm, ja myślę, że to dobry pomysł, musiałbym szybko odkurzyć swój zbiornik i też bym zamieścił fotki, akwarystyką zajkmowałem się od zawsze, ale o 6 lat mieszkam w bloku i nie bardzo mam miejsce na duży zbiornik, a małe mnie nie interesują, także Amcane zakładaj temat, a jak Admin uzna, że przesadziliśmy to poprostu usunie, myślę że nie będzie zły, a pewnie też ma akwarium w domu :D

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt sty 29, 2008 8:58 am

Właśnie wróciłem z giełdy w Siedlcach. Gołębi było co niemiara a sprzedających dużo więcej niż kupujących. Dominowały wszelkie umaszczenia srebrniaków. Zdziwiłem się bo poznałem hodowców z Wrocławia którzy mieli niespotykane u nas koroniarze komarneńskie. Ja szukałem krymków polskich na mamki ale nic ciekawego nie było.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob cze 14, 2008 2:36 pm

Byłem na giełdzie w Busku /8.06.08r./ Zapraszam do obejrzenia kilku migawek zdjęciowych:

http://zjak.fotosik.pl/albumy/451581.html

Jeśli zrobiłem błędy w opisach zdjęć to proszę o korekty.

Pozdr.

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » ndz cze 15, 2008 12:17 am

Fotka 7 przedstawia brodawczaki staropolskie buldogi i to w bardzo dobrym wydaniu :idea:
POZDRAWIAM amcane

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz cze 15, 2008 9:53 pm

amcane pisze:Fotka 7 przedstawia brodawczaki staropolskie buldogi i to w bardzo dobrym wydaniu :idea:
Dziękuję za podpowiedź. Tak podejrzewałem, ale wolałem się upewnić.

Pozdr.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn cze 16, 2008 10:37 am

Witam.Na zdjęciu nr 3 są czarne mookee ( tzw. muki, jak często je nasi hodowcy fonetycznie nazywają) i białe pocztowe ozdobne. Na zdjęciu 11 są czerwone, białe i żółte kingi i straser. Na zdj. 13 są młode kurki hamburskie, prawdopodobnie to duże hamburgi. Nr 16 to boki białostockie, wyglądają na pierwszy rzyt oka jak krzyżówka boka lubelskiego z czilikiem i prawdopodobnie rasy te posłużyły do ich utworzenia. Na zdjęciu 29 są kuraki modeńskie, ciekawe kolory ale pokrojowo marne, lub fotka sięnie udała. Na zdjęciu 31 są białe garłacze angielskie, raczej słabe, na zdjęciu 33 przy gołębiach lahore i czarnym pstrym, prawdopodobnie mieszańcy jest krymka tulska, widać jej ogon na jednym z innych zdjęć, na 34 młody kazański, nie wygląda zbyt zdrowo.Pozdrawiam.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob cze 21, 2008 7:14 pm

krzysiek pisze:Witam.Na zdjęciu nr 3 są czarne mookee ( tzw. muki, jak często je nasi hodowcy fonetycznie nazywają) i białe pocztowe ozdobne. Na zdjęciu 11 są czerwone, białe i żółte kingi i straser. Na zdj. 13 są młode kurki hamburskie, prawdopodobnie to duże hamburgi. Nr 16 to boki białostockie, wyglądają na pierwszy rzyt oka jak krzyżówka boka lubelskiego z czilikiem i prawdopodobnie rasy te posłużyły do ich utworzenia. Na zdjęciu 29 są kuraki modeńskie, ciekawe kolory ale pokrojowo marne, lub fotka sięnie udała. Na zdjęciu 31 są białe garłacze angielskie, raczej słabe, na zdjęciu 33 przy gołębiach lahore i czarnym pstrym, prawdopodobnie mieszańcy jest krymka tulska, widać jej ogon na jednym z innych zdjęć, na 34 młody kazański, nie wygląda zbyt zdrowo.Pozdrawiam.
Dziękuję za dokładne opisy zdjęć.
Giełda jak giełda, każdy przynosi to co ma.
Na zdjęciu 33 jest tulska mniszka, nie krymka. Co do kurek to tylko tak nazwałem, bo były to kurczęta rasowych kur. Kurcząt kur ogólnoużytkowych było dużo więcej do sprzedania. Młody kazański otworzył dziób bo może chciał powiedzieć, że chce mu się pić bo było gorąco. Na innym zdjęciu zamknął oko, a na jeszcze innym odwrócił głowę.
Na zdjęciach najlepiej wychodzą grzyby i czasem króliki.

Pozdr.

Awatar użytkownika
BigGrzyb
Kontakt:

Post autor: BigGrzyb » sob cze 21, 2008 10:33 pm

Na zdjęciach najlepiej wychodzą grzyby i czasem króliki.
Ja tam na zdjeciach niewychodze za dobrze :P

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » śr lip 16, 2008 10:02 am

Witam. Czy ktorys z forumowiczow sie orientuje w jakie dni i i na jakiej ulicy odbywa sie bazar z golebiami w Krakowie? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » śr lip 16, 2008 11:08 am

Nie wiem czy nie we wtorek, ale na pewno w piątek na Placu Żydowskim, ale dokładnie nie wiem jaka to ulica.

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » śr lip 16, 2008 12:53 pm

magpie pisze:Witam. Czy ktorys z forumowiczow sie orientuje w jakie dni i i na jakiej ulicy odbywa sie bazar z golebiami w Krakowie? Pozdrawiam
Gołębie sprzedaje się we wtorki i piątki od ok. godz. 6-9 rano. Obecnie nazwa placu brzmi pl. Nowy (dawniej pl. Żydowski) na Kazimierzu.
Jeśli kupisz sobie plan miasta, to dotrzeć jest bajecznie łatwo. Koszt dojazdu taksówką z dworca PKP to około 10-15 zł. Tylko zapytaj najpierw, ile przejazd będzie kosztować, i nie chwal się specjalnie, że nie jesteś z Małopolski, coby taksówkarz nie zrobił z Ciebie frajera :lol:
Dominują gołębie z grupy PDL w tym sporo pasiaków i jarzębiaków. Jest to (moim zdaniem) jedna z najtańszych giełd w kraju, tylko trzeba umieć zagadać :wink:
Pozdrawiam

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » śr lip 16, 2008 1:50 pm

Witam. Wielkie dzieki za odpowiedzi. Jak juz mam dokladna lokalizacje to mysle ze jakos trafie (gps). Pozdrawiam

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » śr lip 16, 2008 9:23 pm

Witam,
myślę, że prościej było by dojechać do Krakowa pociągiem, a na Plac udać się taksówką. Możesz mieć trudności z zaparkowaniem tam samochodu.
Kiedyś dotarłem z Placu Żydowskiego na dworzec PKP z ogromnym pudełkiem mieszczącym 20 srebrniaków (bez większego ścisku) - wszystko na piechotę, a jakoś przeżyłem :wink: (upał był niesamowity).
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
lambert2008
Kontakt:

Post autor: lambert2008 » pt wrz 05, 2008 8:57 pm

Witam szanownych kolegów ,hodowców.Mam pytanko,kiedy się odbywa giełda w Busku? czy nadal na ul.Stawowej?Z góry dzięki i pozdrawiam.
moretel.webpark.pl

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt wrz 05, 2008 9:15 pm

lambert2008 pisze:Witam szanownych kolegów ,hodowców.Mam pytanko,kiedy się odbywa giełda w Busku? czy nadal na ul.Stawowej?Z góry dzięki i pozdrawiam.
W każdą drugą niedzielę miesiąca. Teraz we wrześniu - 14.
Zawsze ten sam plac targowy.

Pozdr.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt wrz 05, 2008 9:26 pm

W tą niedzielę - 7, będę na giełdzie w Szczucinie /małopolska/ z kolegami z Kielc. Mam nadzieję, że pstryknę parę zdjęć to po powrocie do domu zamieszczę w tym wątku.

Pozdr.

eros
Kontakt:

Post autor: eros » sob wrz 06, 2008 9:22 am

lambert2008 jakies 3 tygodnie temu bylem na tej gieldzie kupilem kilka golabkow polecem ta gielde kazdy znajdzie cos dla siebie.

Awatar użytkownika
lambert2008
Kontakt:

Post autor: lambert2008 » ndz wrz 07, 2008 9:47 pm

dzieki eros i fajnie ze ci sie udało coś kupić ciekawego , ja jade z myslą sprzedazy, pozdrawiam
moretel.webpark.pl

Awatar użytkownika
Krzysiek_pigeon
Kontakt:

Post autor: Krzysiek_pigeon » pn wrz 08, 2008 3:15 pm

Kolego Zjak w jakich godzinach odbywa się giełda w Szczucinie?giełda jest w każdą niedzielę??

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » wt wrz 09, 2008 7:25 pm

Krzysiek_pigeon pisze:Kolego Zjak w jakich godzinach odbywa się giełda w Szczucinie?giełda jest w każdą niedzielę??
Giełda w Szczucinie jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, natomiast w Busku w każdą drugą niedzielę miesiąca. Od której godziny rano to tego nie wiem ale jak przyjechaliśmy ok.6.20 to już kilka samochodów było.
Ponieważ było ciepło to sporo ludzi przyszło z dziećmi ok. godziny 9 - 10. Od godziny 11 zaczęli się rozjeżdżać do domów.

Uważam, że giełda ma dobre warunki rozwojowe. Jest duży plac, jest dużo miejsca na samochody i co jest bardzo ważne, są parasole p.słoneczne/deszczowe, stoły i ławy do siedzenia.
Jeśli chodzi o ptactwo to stosunkowo dużo było drobiu ozdobnego i wg mnie w ciekawych rasach /kury/, bażantów, kaczek, pawie i inne /kanarki, papugi/.
Z innych zwierząt, oczywiście psów /szczeniaki/, królików.
Jeśli chodzi o gołębie to przeważały rasy duże "rosołowe", było też trochę ciekawostek, są na zdjęciach.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć i jeśli ktoś ma ochotę to można je podpisać bo teraz nie mam czasu. Do soboty będę nieobecny, a po powrocie postaram się wprowadzić opisy do zdjęć.

http://zjak.fotosik.pl/albumy/502669.html

Pozdr.

eros
Kontakt:

Post autor: eros » śr wrz 10, 2008 4:29 pm

Zjak masz moze jakas galerie zdjec z Buska??

ODPOWIEDZ