POMOC mlodym hodowcom.

Awatar użytkownika
Piotrek 91
Kontakt:

POMOC mlodym hodowcom.

Post autor: Piotrek 91 » śr maja 30, 2007 12:38 pm

Witam!
Nazywam sie Piotrek, mam 16 lat. Od roku zajmuje sie golebiami i szczerze pokochalem to zajecie. Golebnik zrobilem tanim kosztem z pustego, nieuzywanego pomieszczenia. Moj golebnik jest stosunkowo duzy 6m x 3m x 3m. Daje mi to spore pole do popisu. Chcialbym sie skoncentrowac na rodzimych rasach, szczegolnie interesuja mnie Mewki Polskie. Obecnie hoduje Motyle Warszawskie, Orliki Polskie i pawiki. Moze kiedys beda rysie i krymki. Wszystkie zdobyte pieniadze przeznaczam na moja pasje.

A narazie zwracam sie z prosba jako mlody, zapalony hodowca o pomoc hodowcow mewek polskich. Nie mam pieniedzy na te ptaki ,a bardzo chcialbym ratowac polskie rasy. Wiec prosze jesli ktos ma niepotrzebna, zdrowa parke tych pieknych ptakow bardzo chetnie bym je przyjal. Gwarantuje dobre warunki. Teraz dobudowuje do golebnika woliere o wymiarach 3m x 2m x1m.

Chcialbym, aby w tym watku mlodzi hodowcy umieszczali swe prosby do starszych, doswiadczonych hodowcow z dobrym sercem o pomoc.

Piotrek 91

S.O.S. Ratujmy Polskie Rasy
Widyny
Motyle Warszawskie
Pawiki

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » śr maja 30, 2007 9:57 pm

fajnie, ze polubiles golabki i ogolnie wszystko ok, poza jedna sprawa, mianowicie Mewka Polska nie jest zagrozona rasa, wrecz przeciwnie jest bardzo duzo dobrego materialu, z tym ze sa one cholernie drogie, cena dobrej mewki czesto siega 1000 zl, a kupic takie po 15 zl (pseudo mewki) mija sie z celem, poniewaz nachowasz mlodych, a jak pojedziesz na wystawe to przezyjesz zlamanie jak one odbiegaja od siebie, mysle ze na poczatek powinienes zajac sie ptakami taĂąszymi i latwiejszymi w chowie, wychowac dobra mewke to nie lada wyczyn, a bezsensowne jest kupowac takie mewki ni to niemieckie ni to polskie, hodowla takich ptakow zaniza poziom hodowli, bynajmniej nie chce ci narzucac co masz hodowac, wyrazam tylko swoja opinie

a odnosnie mewek proponuje obejrzec te strone

http://mewkipolskie.webpark.pl/index.html

naprawde swietne ptaki, ale to nie jest material na poczatek przygody z golebiami, ale dobrze ze masz takie ambicje

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Piotrek 91
Kontakt:

Post autor: Piotrek 91 » czw maja 31, 2007 7:50 pm

Hmmm. Rzeczywiscie ceny sa porazajace... Teraz sobie mysle ,ze nawet gdybym mial parke takich ptakow zbytnio bym sie o nie bal. Nie mowiac juz o odpowiednim zabezpieczeniu golebnika przed zlodziejami. Narazie odpuszcze sobie tak drogie golebie lecz chcialbym rozpowszechniac polskie rasy, nawet te nie zagrozone wyginieciem, poprostu taki cel. Moze patriotyzm...
Widyny
Motyle Warszawskie
Pawiki

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » pt cze 01, 2007 10:51 pm

Piotrek to bardzo Ci sie chwali ze masz takie ambicje;):) nie przejmuj sie poczatki zawsze sa trudne;):) Powodzenia;)

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » pt cze 15, 2007 9:49 pm

jestem rowiesnikiem piotrka . wszystkie fundusze jakie mialem przeznaczylem na remont golebnika. z tego miejsca pragne prosic hodowcow rasy budapesztaĂąskie wysoko lotne aby odstapili mi samice tej rasy. posiadam samca tej rasy . mialem samice ale niestety zginela . posiadam takze pocztowe.

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » pt cze 15, 2007 9:51 pm

licze na dobra wole wprawionego hodowcy . z gory dziekuje

Awatar użytkownika
Moltan
Kontakt:

Post autor: Moltan » ndz cze 17, 2007 3:30 pm

Jak niemasz pieniedzy to idz na truskawki w 1 dzien nazbierasz sobie na samice :!: :evil:
MM

Awatar użytkownika
Piotrek 91
Kontakt:

Post autor: Piotrek 91 » ndz cze 17, 2007 4:28 pm

Tak Moltan chcialbym Ci powiedziec ,ze takie uwagi nie sa w tym watku widziane... Jak nie chcesz pomoc to sie nie pomagaj. To nie jest zebranie tylko ogloszenie w stylu "przyjme" Pracuje ,ale truskawki to dla mnie najwieksza glupota... Ja osobiscie chodzilem na truskawki i odradzam to kazdemu po pierwsze oparzenia sloneczne (skora schodzi mi platami) po drugie prawie dostalem udaru slonecznego, owady itp.. Pozatym sa inne i lepsze prace sezonowe np. koszenie trawnikow, praca w ogrodnictwie. Nie boje sie pracy ,ale zbiory truskawek odradzam kazdemu.
Widyny
Motyle Warszawskie
Pawiki

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » ndz cze 17, 2007 8:15 pm

moltan idz sie lecz i sam se truskawki zbieraj

listonosz
Kontakt:

Post autor: listonosz » pn cze 18, 2007 1:09 pm

Ja mam taki pomysl. Sam zbieram sobie na golabki :D . Masz pewnie sasiadow kolegow itp. nie ? Chyba, ze mieszkasz w miescie to nie bardzo... Pewnie dadza Ci samiczke krolika mieszaĂąca zakocona ( kazdy teraz sie pozbywa mieszaĂącow) i urodza Ci mlode i sobie ich sprzedaz. Jesli chodzi o te zwierzeta to nie trzeba byc geniuszem. Ja chetnie pomoge jak bedziez mial jakies pytania. To tylko moj pomysl. :roll:
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » wt cze 19, 2007 11:44 am

Ja mam taki pomysl. Sam zbieram sobie na golabki . Masz pewnie sasiadow kolegow itp. nie ? Chyba, ze mieszkasz w miescie to nie bardzo... Pewnie dadza Ci samiczke krolika mieszaĂąca zakocona ( kazdy teraz sie pozbywa mieszaĂącow) i urodza Ci mlode i sobie ich sprzedaz.
no dobry pomysl :)

a co do kwestii materialnej...
mysle, ze jesli kogos nie stac na golebie to ciekaw jest w jaki sposob chce je pozniej utrzymac??? przeciez to kosztuje...
to nie sztuka aby kupic i pozniej zastanawiac co z tym fantem zrobic...
gdy medrzec pokazuje ksiezyc, idiota widzi palec

Awatar użytkownika
Piotrek 91
Kontakt:

Post autor: Piotrek 91 » wt cze 19, 2007 2:09 pm

Moje golebie maja wszystko co potrzebuja (tak mysle). Ja cale pieniadze wydaje na wyposazenie golebnika, karmy, szczepienia itp. Jak cos zostanie to na golebie idzie :D
Widyny
Motyle Warszawskie
Pawiki

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » śr cze 20, 2007 12:26 pm

dokladnie tak sam o postapilem jak piotrek. co do karmto sam je wytwarzam poniewaz miszkam na wsi. co do szczepione kwszystkie oszczednosci na nie przeznaczam . wiec moje golebie maja u mnie bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » śr cze 20, 2007 12:31 pm

ale chcialbym zaznaczyc ze nie jestem zawodowcem tylko amatorem i choduje golebie tylko dla przyjemnosci

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr cze 20, 2007 3:31 pm

Lukezi pisze:ale chcialbym zaznaczyc ze nie jestem zawodowcem tylko amatorem i choduje golebie tylko dla przyjemnosci
:shock: CIEKAWE OKREÂŚLENIE czyli ze wg Ciebie sa Zawodowcy i hodowcy amatorzy?Wg Ciebie jak zaszufladkowac hodowcow do tej albo tamtej grupy?
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » czw cze 21, 2007 1:17 pm

np. ci ktorzy choduja golebie na wystawy albo loty wg mnie zaliczaja sie do zawodowcow a ci ktorym sama przyjemnosc sprawia posiadanie ladnego golabka i nie patrza na to czy on jest rasowy i czy kosztuje kosmiczne sumy to raczej chodowcy amatorzy i ja do takich sie zaliczam

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw cze 21, 2007 10:50 pm

A jak myslicie -ja to amator czy zawodowiec? :lol:
Szukaj a znajdziesz

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » pt cze 22, 2007 12:47 am

no pewnie ze amator :D :D :wink: ....... dobrych golebi :wink:

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pt cze 22, 2007 7:44 am

A ja mysle ze ty ZBITER jestes profesjonalista zawodowiec :roll:

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt cze 22, 2007 11:26 am

carbaloy pisze:no pewnie ze amator :D :D :wink: ....... dobrych golebi :wink:
i tu sie zgadzam
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » pt cze 22, 2007 1:20 pm

kolego zbiter jestes wytrawnym chodowca i z czystym sumieniem zaliczam cie do zawodowcow

ODPOWIEDZ