Golebie rasy hodowla -ksiazka S. Horsta

Awatar użytkownika
Moltan
Kontakt:

Golebie rasy hodowla -ksiazka S. Horsta

Post autor: Moltan » ndz cze 10, 2007 3:50 pm

Co powiecie na temat tej ksiazki, bo zamierzam ja sobie kupic. :?: :?: :?: http://www.dobre-ksiazki.pl/golebie-ras ... 51165.html
Ostatnio zmieniony ndz cze 10, 2007 5:46 pm przez Moltan, łącznie zmieniany 1 raz.
MM

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » ndz cze 10, 2007 4:33 pm

Po co dwa razy robisz ten sam Temat :x :shock: :roll: :twisted: :!: :?: :idea:

Awatar użytkownika
Moltan
Kontakt:

Post autor: Moltan » ndz cze 10, 2007 5:47 pm

A ty poco robisz problem :?: :?: :?: Niezauwazylem, a tamten juz usunelem. Czekam na odpowiedzi...
MM

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » ndz cze 10, 2007 6:21 pm

co do tresci to nie mam pojecia ale w katalogu 'Klub dla Ciebie' identyczna ksiazka jest po 19.90

ps.
nie wiem jak wygladaja koszty wysylki...
gdy medrzec pokazuje ksiezyc, idiota widzi palec

Awatar użytkownika
Lucek
Kontakt:

Post autor: Lucek » ndz cze 10, 2007 9:05 pm

Pozdrawiam Lucek:):):):D:D:D

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn cze 11, 2007 9:45 pm

Ksiazke mozna kupic bo sa ladne zdjecia. Sa tez bardzo powazne bledy merytoryczne np. na zdjeciu jest garlacz saksoĂąski, a podpisane jest czajka saksoĂąska i opis dotyczy czajki.
Poniewaz autor jest Niemcem wiec opisuje przewaznie golebie niemieckie, hiszpaĂąskie, holenderskie itp. a nawet arabskie. Czy w tresci opisow sa bledy merytoryczne to tego nie wiem bo nie znam wiekszosci pochodzenia golebi i nie moge tego stwierdzic.
Na podstawie zdjec i podpisow znalazlem 9 bledow.
Napisze do wydawcy aby bubli na nasz rynek nie wypuszczali. Samo stwierdzenie, ze ksiazka jest przeznaczona dla milosnikow golebi pocztowych
i ozdobnych samo mowi za siebie. Ten kto to napisal sam nie wie o czym pisze.

Proponuje aby posiadacze ksiazki wyszukiwali bledy i ujawniali na forum.

Pozdr.

Awatar użytkownika
Widyn
Kontakt:

Post autor: Widyn » pn cze 11, 2007 10:21 pm

Witam.
Ja rowniez posiadam te ksiazke. Moim zdaniem to kolejna troche blednie przetlumaczona pozycja, chociaz redagowana przez samego pana Adama Wegnera, moze byc uzupelnieniem kolekcji golebiarskiej literatury.
Nie rozumiem jednego fragmentu dotyczacego srebrniaka. Na koĂącu opisu jest zdanie: "W naszym kraju - ojczyznie rasy - wiecej odmian kolorystycznych." Ksiazka jest niemiecka przetlumaczona na polski. Wiec wnioskuje, ze srebrniak jest niemiecki. Zabraklo w tym zdaniu (...)w Polsce(...) A tak poza tym to taki kieszonkowy atlasik ras.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr cze 13, 2007 2:38 pm

W ksiazce znalazlem nastepny blad merytoryczny i to zasadniczy wg mnie juz dziesiaty. Na str. 164 jest zdjecie i opis rasy Texaner co jak wiadomo jest to rasa w ktorej ubarwienie jest zalezne od plci. W tym opisie jest to opisane odwrotnie niz jest to opisane w polskim wzorcu i w innej ksiazce, ktora mam.
I teraz jest pytanie, ktore opisy sa prawidlowe bo mnie sie wydaje, ze nasz wzorzec podaje opis prawidlowy.
Moze ktos jeszcze wypowie sie na ten temat.
A jesli redaktorem merytorycznym byl p. Adam Wegner to nalezy przypuszczac, ze ksiazki albo nie przegladal albo nie czytal.

Pozdr.

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » czw cze 14, 2007 9:56 pm

Wlasnie w tym tygodniu zakupilem te ksiazke i jestem zadowolony.
A bledy? No coz w kazdej ksiazce sie zdarzaja.
Uwazam , ze warto ja kupic , aczkolwiek nie moze to byc jedyna ksiazka w bibliotece golebiarza ( jesli ktos poczuje sie urazony tym okresleniem to proponuje zajrzec do slownika j. polskiego )

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » sob cze 16, 2007 7:26 am

A co sadzicie na temat golabnika , ktorego zdjecie zameszczone jest na str 4 tej ksiazki , niestety nie mam mozliwosci, aby je tu wkleic

Bardzo mie sie podoba , w tym roku zamierzam postawic nowy golebnik i wlasnie taki bym chcial

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob cze 16, 2007 11:25 am

Bogus pisze:A co sadzicie na temat golabnika , ktorego zdjecie zameszczone jest na str 4 tej ksiazki , niestety nie mam mozliwosci, aby je tu wkleic

Bardzo mie sie podoba , w tym roku zamierzam postawic nowy golebnik i wlasnie taki bym chcial
Nawet nie probuj cokolwiek powielac z tej ksiazki, czytales uwaznie co jest napisane na 2 stronie tej ksiazki?
Nawet jesli posiadziesz bledne informacje zawarte w tej ksiazce to mozesz je miec tylko dla siebie, nie mozesz miec zadnych pretensji do wydawnictwa RM

Jestem w trakcie korespondencji z pania redaktor prowadzaca, ktora wykazane przeze mnie bledy wziela na siebie i obiecala, ze w nastepnym wydaniu beda poprawione.

Jesli idzie o golebnik to mnie przypomina skansen i uwazam, ze jest z wielu wzgledow niepraktyczny chyba, ze wkomponujesz go w jakas architekture otoczenia.

Pozdr.

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » sob cze 16, 2007 11:31 pm

Golebnik mi sie bardzo podoba i zastanawiam sie nad wybudowaniem takiego wlasnie, poza tymi wylocikami na samej gorze. Ten szczegol akurat zmienilbym .
Jesli masz mozliwosc zamiescic te zdjecie tu na forum, to bylbym wdzieczny

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz cze 17, 2007 2:32 pm

Bogus pisze:Golebnik mi sie bardzo podoba i zastanawiam sie nad wybudowaniem takiego wlasnie, poza tymi wylocikami na samej gorze. Ten szczegol akurat zmienilbym .
Jesli masz mozliwosc zamiescic te zdjecie tu na forum, to bylbym wdzieczny
Nic nie zamieszcze bo jak pisalem, na str. 2 jest wyraÂźne zastrzezenie, ze "zadna czesc tej pracy nie moze byc powielana i rozpowszechniana............
bez pisemnej zgody wydawcy".

Ale golebnik bez tej nadbudowki moze byc.

Pozdr.

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » pt sty 18, 2008 6:35 pm

Ludzie :!: Jak wy lubicie utrudniać sobie życie.
Nic nie zamieszcze bo jak pisalem, na str. 2 jest wyraÂźne zastrzezenie, ze "zadna czesc tej pracy nie moze byc powielana i rozpowszechniana............
bez pisemnej zgody wydawcy".
Na innych forach na które czasem wchodzę ( o tematyce powiedzmy "poszukiwania skarbów") jest normalną rzeczą że użytkownicy sobie pomagają udostępniając materiały( skserowane książki. czasopisma, filmy) i nikt nie robi z tego wielkiego problemu. Pliki te znajdują się na specjalnych serwerach (rapidshare) z których można je łatwo i szybko pobrać nie łapiąc przy tym wirusów.

Więc czemu zamiast obracać się na pięcie, nie poświęcić paru minut i skserować, przesłać np. na rapidshare i udostępnić użytkownikom forum jakieś książki czasopisma itp.
Myśle że żadna straszna zbrodnia nikomu by sie nie stała. W najbliższym czasie spróbuje wystawić na forum ( oczywiście jeśli admin nie będzie miał nic przeciwko) 2 ksiązki :
- "Gołębie" - leksykon przyrody Slavibora Petrzlika i Milana Tyllera
- " Gołębie poradnik hodowcy" Dr Alain Founier

Nie są to może jakieś profesjonalne ksiązki ale młodym hodowcom na pewno by się przydały.

Pozdrawiam Matianto

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » sob sty 19, 2008 10:34 pm

Tak jak obiecałem pierwsza z 2 książek . Troche sie nakserowałem .
"Gołębie" - leksykon przyrody Slavibora Petrzlika i Milana Tyllera

http://www.mediafire.com/?6zctjyxgezd

Miłego ściągania (plik ma ok 48 mb). W najbliższym czasie postaram sie wrzucić drugą. Jeśli macie możliwość wrzucenia na komputer jakiś książek, czasopism, artykułów
itp. To wrzucajcie. Pomagajmy sobie nawzajem. Pozdrawiam

ekolog
Kontakt:

Post autor: ekolog » wt sty 22, 2008 12:06 pm

matianto mam nadzieje, że taki głupi nie jesteś i z własnego kompa tego nie wysyłasz. Napewno z kawiarenki internetowej. Pozdrowienia :shock:

ODPOWIEDZ