Wiek golabka

aleshua
Kontakt:

Wiek golabka

Post autor: aleshua » czw sie 16, 2007 1:50 pm

Witam,
trzy dni temu znalazlam golabka z bezwladnymi nozkami... opiekuje sie i paraliz pomalutku ustepuje ale zastanawiam sie ile ma moj podopieczny.
Jest to sierpowka i napewno mloda... nie ma jeszcze tej polobrozy... czy ktorys z Was (badÂź ktoras :) ) potrafilby okreslic jego wiek? Tutaj link: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... c16f6.html a tutaj widac z boku troche piorek w przyblizeniu, razem z jedna z chorych nozek ktora powraca juz do zdrowia :) http://img110.imageshack.us/my.php?imag ... 080qk0.jpg
Pytam z czystej ciekawosci
Pozdrawiam,
aga

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » czw sie 16, 2007 3:16 pm

z miesiac?
gdy medrzec pokazuje ksiezyc, idiota widzi palec

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » czw sie 16, 2007 3:38 pm

Napewno nie ma wiecej niz miesiac. A tak wogole to ladna. :D

Radziu
Kontakt:

Post autor: Radziu » czw sie 16, 2007 8:49 pm

jak na moje oko to okolo 5 tygodni :lol:

Radziu
Kontakt:

Post autor: Radziu » czw sie 16, 2007 9:07 pm

acha przypomnialo mi sie kiedys tez taka wychowalem tyle ze mniejsza bo miala 2 tygodniei jak ja znalazlem pozniej do mnie przylatywala jak juz ja odchowalem przez jakis czas. :D

aleshua
Kontakt:

Post autor: aleshua » czw sie 16, 2007 9:58 pm

Serdecznie dizekuje, moja ciekawosc zostala zaspokojona :) Chialabym jeszce zapytac jak sprawa wyglada z golebim ogonem. Otoz widac wyraÂźna poprawe na lapkach ale ogon jest jakby luÂźny... czy ten paraliz ustapi tak jak z lapek pomalu czy sa na to male szanse? a Jesli nie ustapi to czy golabek sobie poradzi?
Z gory bardzo Wam dziekuje :) Nawet zycie malej sierpoweczki jest wazne!
Pozdrawiam,
aga

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » pt sie 17, 2007 11:37 am

ale ogon to chyba tylko piora, wiec pewnie nic jej nie bedzie...
gdy medrzec pokazuje ksiezyc, idiota widzi palec

Awatar użytkownika
Grzesiek2f
Kontakt:

Post autor: Grzesiek2f » pt sie 17, 2007 12:49 pm

jesienia piora z ogona powinny wyskoczyc i wyrosna nowe... :D o ogon nie musisz sie martwic ;p

aleshua
Kontakt:

Post autor: aleshua » pt sie 17, 2007 1:46 pm

Hura!
O ogon i piorka sie nie martwie juz :D golabek byl na "spacerku" ladnie juz sie nozkami podpierac zaczyna, wzniosl sie dwa razy w powietrze na 10cm gdzies, poÂźniej odpoczywa, odpoczywa, pomalutku podwinal lapki tak jak byc powinny... lups i wzniosl sie do sufitu :D
Czy mozliwe jest, ze akurat ten osobnik (chodzi o jego wiek, i fakt choroby nozek) moze nie umiec jeszcze latac? Takie sprawia wrazenie :) Jestem niesamowicie uradowana jego postepami :-)
Pozdrawiam Was:)
Swoja droga... macie niesamowita pasje :)) Obcowanie z ptakami na codzieĂą jest... poprostu niesamowite! (pierwszy raz sie zajmujejakimkolwiek ptaszkiem)

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » pt sie 17, 2007 3:34 pm

Jezeli z takim zawzieciem bedziesz opiekowac sie ta synogarlica to na pewno wszystko bedzie dobrze, sterowki na ogonie zostana wymienione na nowe z wiekiem ptaszek nauczy sie dobrze latac. Trudno znaleÂźc dzisiaj osobe ktora znalezionego przypadkowo chorego ptaka potrafi przygarnac i zaopiekowac sie nim. Tak dalej :!:
Pozdrowienia :D

ODPOWIEDZ