gołębie do ganiania

Kamilstrzel
Kontakt:

Post autor: Kamilstrzel » śr maja 28, 2008 3:32 pm

witam! Szymku ale mogłeś to załatwić na priwa i nie było by problemu..

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » śr maja 28, 2008 6:25 pm

Magpie, też miałem podobny przypadek "długotrwałości" lotu, z tym, że trenerem był krogulec, a zawodnikami moje śp. pocztowe i sroki (które zaczynałem wtedy hodować). Kilka krakusów latało z pocztowymi ponad 2:30 min. (być może dłużej, ale tylko tyle widziałem). Siadły gdzie popadnie dopiero, gdy się mocno ściemniło. Tylko, że ciężko to uznać za popis możliwości lotowych danej rasy gołębi.
Gdyby dobrze postraszyć np. niedźwiedziem, to myślę, że niejeden rencista zapomniał by, że musi chodzić o kulach :lol:
Uważam, że po prostu srebrniak, który dobrze spełnia wymagania wzorca (a więc ptak wysokiej klasy), nie jest w stanie dobrze latać ze względu na budowę anatomiczną. Latać oczywiście będzie, ale nigdy nie dorówna w locie "kokom" za 5 zł (zakładając, że te koki są zdrowe, i nie z woliery) Wzorzec srebrniaka, nie preferuje ptaków dobrze latających i tyle.
Dawniej, gdy srebrniaki nie były tak "drobnymi" gołębiami, nawet champion mógł być świetnym lotnikiem, obecnie hodowla poszła w kierunku "wyglądowym" (patrz zamojskie, budapeszty itp.). O ile ładny "wzorcowy" budapeszt, ma jeszcze na tyle, nazwijmy to muskularną budowę, że nie przeszkadza ona specjalnie w locie, to srebrniak, który "trzyma parametry" tych predyspozycji nie ma.
Taki srebrniak za 5 zł, jest krępy i muskularny - taka sylwetka sprzyja długotrwałemu lataniu.
Niedawno widziałem u znajomego srebrniaka, o bardzo wysokiej postawie - bardzo długie nogi i sylwetka, ale był to ptak o nazwijmy to "mocnym" kośćcu, o wiele tęższy od ptaków współcześnie prezentowanych na wystawach (w latach 70-tych byłby fenomenalny) i ten ptak nieźle lata.
Troszkę inaczej, niż ze srebrniakami z "górnej półki" jest np. z krakusami. Tutaj ptak (nawet wysokiej klasy), który ma możliwość oblotu, może naprawdę nieźle dokazywać w locie, ze względu na nieco tęższą budowę. Srokę polską, uważam za rasę do "ganiania". W locie "krakusy" robią podobne "zakosy" jak srebrniaki, acz są od nich nieco wolniejsze. Ale bez regularnego ganiania, "krakus" się zapasie, i będzie leniem robiącym małe kółka nad dachem - chyba, że od "maleńkości" przebywa z gołębiami, które zrywają się do lotu same - wtedy przejmie ich nawyki, ale może zatracić "styl" lotu.
Ale mimo to, że hoduje sroki, to uważam, że nie ma nic piękniejszego, niż "lot" kilkudziesięciu (lub więcej) srebrniaków w słoneczny dzień. W powietrzu i tak nie widać jakiej ptak jest klasy, a jeśli są to ptaki ładne, to tym milej obejrzeć je już po wylądowaniu na dachu :)
Pozdrawiam

Szymon*13
Kontakt:

Post autor: Szymon*13 » śr maja 28, 2008 8:51 pm

Jak bym miał z kim załatwic na prima to bym chyba nie pisał!! :x

Kamilstrzel
Kontakt:

Post autor: Kamilstrzel » śr maja 28, 2008 9:14 pm

Szymon*13

PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 9:13 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem
A mógłbyśwstawić jego fotki?!A poza tym ma ktos wywrotki wschodniopruskie na sprzedarz( wolałbym koziołkujące Embarassed )
chodzi mi oto, że sprawy handlowe można na priwa załatwia!

Rafal_O
Kontakt:

Post autor: Rafal_O » czw maja 29, 2008 3:14 pm

jak coś to pisz na pw

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » sob cze 07, 2008 10:38 am

Kolejny wielorazowy temat i kolejne bezsensowne odpowiedzi. Oczywiscie wszystkie golebie mozesz sobie gadniac nawet w golebniku taka to nowosc :wink:, ale na ogol kazdy ma inny gust co do lotu. Przewaznie poczatkujacy zawsze kupuje coraz to nowe golebie i wybiera sobie co mu odpowiada a co nie, zawsze to cos znignie, przyblaka sie. Musisz to wziasc sam z siebie.

P.S. a takie do ganiania to doradzilbym od siebie:
-Budapeszty
-Murzyny
-Bociany
-Winerki

ODPOWIEDZ