UWAGA NA OSZUSTA

bodek
Kontakt:

UWAGA NA OSZUSTA

Post autor: bodek » śr wrz 24, 2008 7:57 pm

Witam chciałbym przestrzec przed oszustem,-gość wystawił całkiem ładną samiczkę motyla na alegro,telefonicznie dogadałem się z nim co do ceny tego gołębia i sposobu sprzedaży,poprosił mnie czy może zostać jego ogłoszenie na alegro ponieważ ma drugiego gołębia.Oczywiście nic nie miałem przeciw temu.Pieniądze wpłaciłem chyba następnego dnia na konto.Gołąb miał być wysłany za 10 dni,przed wysyłką miał być wspaniałomyślnie drugi raz zaszczepiony.W tym czasie na na alegro na zakupionego przezemnie gołębia szła cały czas licytacja,kwota licytujących przewyższyła znacznie sumę którą zapłaciłem.Pomimo to ja spokojnie czekałem na przesyłkę do dnia wczorajszego.Krótko- w paczce znajdował się całkiem inny ptak niż na zdjęciu .wartość tego ptaka oceniam nawet trzykrotnie mniejszą niż zapłaciłem.Drugi dzień nie odbiera moich telefonów lub je poprostu rozłącza.Podejrzewam iż w/w PAN poniżył się do tego iż sprzedał komu innemu za większą sumę.Sory za długi post ale w podobny sposób może być wyrolowany uczciwy hodowca.Jeżeli ten PAN nie skontaktuje się ze mną przedstawie go na tym forum.Pozdrawiam

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » śr wrz 24, 2008 8:51 pm

witaj

moim zdaniem kolego nie czekaj na nic tylko przedstaw nick tego gościa z allegro na forum, aby inni nie dali się wyrolować.

na przyszłość nie kupuj poza allegro

normalnie ku........wo :evil:

ciężko będzie ci odzyskać kase od tego dziada.

Mnich
Kontakt:

Post autor: Mnich » czw wrz 25, 2008 7:31 am

Witam !!!
Kupowanie poza allegro wiąże się niestety z dużo większym ryzykiem niż zawieranie transakcji zgodnie z zasadami serwisu. Niemniej jednak zdarzyło mi się kilkakrotnie kupić gołębie poza allegro, ale zawsze od osób znanych w środowisku gołębiarskim. Nie daje to 100% gwarancji, ale są ludzie których zasady zobowiązują i takich szanuję. Ja też sprzedawałem gołębie poza allegro w ramach tzw. dogadania się. Zawsze postępowałem uczciwie, co niektórych kupujących wręcz zaskakiwało.
Uważam, że jeżeli masz pewność co do tego, że zostałeś oszukany powinieneś podać nick tego sprzedającego. UWAGA - MASZ PEWNOŚĆ, czasem zbyt łatwo kogoś zmieszać z błotem.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » czw wrz 25, 2008 5:00 pm

Tak to jest panowie są ludzie i parapety. Czasem się trafi na kogoś uczciwego a czasem na zwykłego chama który myśli tylko o zysku. Mój incydent z allegro było nieco inny ale też zostałem wyrolowany bo kupiłem pare niepłodnych bocianów które sprzedawca zachwalał jako 100% zdrowe i płodne. Niestety pospieszyłem się z komentem nie sprawdzając wczesniej ptaków no i po nauczce.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw wrz 25, 2008 7:03 pm

Lukezi pisze: Mój incydent z allegro było nieco inny ale też zostałem wyrolowany bo kupiłem pare niepłodnych bocianów które sprzedawca zachwalał jako 100% zdrowe i płodne.
Akurat tu bym sie nie zgodził ,dostałem od kolegi samicę która u niego normalnie sie legła ,u mnie natomiast przez 2 sezony nie zniosła żadnego jaja , jakie było zaskoczenie gdy siadła kolejny raz na gniazdo i chciałem podłozyć jej jaja patrze a ona siedi na jednym a drugie miała w sobie . Tak że mozliwe że niesłusznie źle myslisz
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
BigGrzyb
Kontakt:

Post autor: BigGrzyb » czw wrz 25, 2008 9:45 pm

Akurat tu bym sie nie zgodził ,dostałem od kolegi samicę która u niego normalnie sie legła ,u mnie natomiast przez 2 sezony nie zniosła żadnego jaja , jakie było zaskoczenie gdy siadła kolejny raz na gniazdo i chciałem podłozyć jej jaja patrze a ona siedi na jednym a drugie miała w sobie . Tak że mozliwe że niesłusznie źle myslisz
Ja miałem podobny przypadek. W zeszłym roku jedna samica niosła sie normalnie jak pozostałe samice. W tym roku nie zniozła ani razu jajek mimo tego ze jest zdrowa. Jakbym komuś sprzedał ja to by mógł pomyśle ze jest ona "niesprawna" :)

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » pt wrz 26, 2008 7:30 pm

W sumie to nie były jedne lęgi. Zdarza się różnie. Stres?? Nie wiem czym to było powodowane w każdym razie u mnie się nie niosła. A miałem ją prawie rok. W końcu jastrząb poczęstował się nią i po problemie. W sumie co było a nie jest nie pisze się w rejestr. Ale z drugiej strony patrząc to jak taki hodowca udowodni mi to ze u niego się niosła??

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pt wrz 26, 2008 8:13 pm

A jak Ty udowodnisz, że nie zmarnowałeś tej samiczki u siebie :shock: ?

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » sob wrz 27, 2008 12:18 pm

Nie udowodnie ale miała u mnie wszystkiego pod dostatkiem.

bodek
Kontakt:

UWAGA NA OSZUSTA

Post autor: bodek » pn wrz 29, 2008 8:22 pm

Uważam, że jeżeli masz pewność co do tego, że zostałeś oszukany powinieneś podać nick tego sprzedającego. UWAGA - MASZ PEWNOŚĆ, czasem zbyt łatwo kogoś zmieszać z błotem. ........Witam,odnośnie tego pytania ,uważam iż umiem odróżnić gołębia umieszczonego na zdjęciu od przysłanego mi w paczce.Miał być wysokiej klasy,a przysłany gołąb nadaje się na mamkę lub pod kij, nie mówiąc o różnicy w cenie. Ku przestrodze dla innych podaje jego nick na alegro ,, franuss52 ,, a jest to ,,Pannn,, Krzysztof B zam Krupy

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn wrz 29, 2008 8:36 pm

Bogdan podaj całe namiary ku przestodze innym
Szukaj a znajdziesz

Mnich
Kontakt:

Post autor: Mnich » wt wrz 30, 2008 7:43 am

Potwierdzają się moje słowa. Transakcja poza allegro z franuss52 była dość ryzykowna. Koleś ma tylko jeden komentarz i to w transakcji w której brał udział jako kupujący. Zero komentarzy jako sprzedający. Mam taką radę. Ja kupując ptaka na allegro zwracam nie tylko uwagę na tą rasę którą hoduję i w której kupuję gołębia, ale na wszystkie wystawione gołębie danego sprzedawcy. Jeżeli są to rasy na których się nie znam to mniej więcej porównuje sobie je z wzorcem. Daje mi to pewne wyobrażenie o hodowcy i poziomie jego hodowli. Jeżeli uznam, że prowadzi hodowlę na niezłym poziomie to można przypuszczać, że wygląd gołębia którym jestem zainteresowany nie jest przypadkowy i wtedy mogę śmiało zalicytować wyżej. Niestety ta zasada nie sprawdza się wśród handlarzy, a takich na allegro nie brakuje.
Pozdrawiam i życzę udanych transakcji.
PS.
Na bazarze dużo więcej oszukują i nawet się tym szczycą - wierzcie mi bo znam osobiście niejednego, który tak sprzedaje.

bodek
Kontakt:

Post autor: bodek » czw paź 02, 2008 6:09 pm

Witam,wracając do mego ostrzeżenia zauważyłem dziś iż na alegro ten sam ,,PANN,, wystawił tym razem czarną samicę motyla.Zmienił swój nick na Krzysztof0772.UWAGA na niego bo znów na kimś zarobi kilka ,,srebrników,,

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw paź 02, 2008 7:38 pm

Skoro Cie oszukał to dlaczego nie wystawiłeś mu negatywa?
Szukaj a znajdziesz

bodek
Kontakt:

Post autor: bodek » czw paź 02, 2008 8:16 pm

Witam cię Zbychu , nie wystawiłem mu negatywa , gdyż nie wiem z czyjego konta on korzysta, a transakcje przeprowadziłem poza allegro.Facet ponoć prowadzi jakąś firmę ,,, może jest na dorobku,, i szuka jeleni.

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » ndz lis 02, 2008 10:06 am

Negatywa nie mozna wystawic nie wygrywajac aukcji. Proponuje Bogdanie abys zglosil sprawe Allegro i dany osobnik nie bedzie mial mozliwosci ponownego wystawiania golebi na aukcje.

Leon Kowalski
Kontakt:

Re: UWAGA NA OSZUSTA

Post autor: Leon Kowalski » śr mar 03, 2010 11:00 pm

Koledzy co o tym sądzicie?
W aukcja pod nazwą - "wywrotek mazurski czerwona samiczka ( nr 913805918)w opisie dołączono zdjęcie dość ładnego gołąbka, a po wylicytowaniu sprzedający oczywiście przysłał ale całkiem odbiegającego swoim wyglądem od wylicytowanego.
Po jego otrzymaniu napisałem do sprzedającego złączony list:
"Dobry wieczór.
W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przesyłam Panu fotki : pierwsza fotka to ptak wg opisu i zdjęcia z aukcji, zaś druga i trzecia to zdjęcia gołąbka którego Pan wysłał. Wyraźnie widać , że wysłany gołąbek jest inny od wylicytowanego. Podczas rozmowy stwierdził Pan, że licytowany gołąbek nie miał obrączki, a co widzimy na zdjęciu.,wyraźnie widać obrączkę oraz napisy. Odnoszę wrażenie, że mamy tu do czynienia z nieuczciwością z Pana strony. Jesteśmy starszymi ludźmi i nie wypada tak się zachować. Proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Mam nadzieję, że w sposób godny rozwiąże Pan ten przykry przypadek. W przypadku braku reakcji z Pana strony będę zmuszony powiadomić Zespół Allegro jak również opisać tą sytuację na łamach Forum. "
Do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Na SMS też nie odpowiada, a telefonów w ogóle nie odbiera.

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

913805918.jpg
Phto0403.jpg
Załączniki
Phto0406.jpg
Ostatnio zmieniony czw mar 04, 2010 7:06 pm przez Leon Kowalski, łącznie zmieniany 1 raz.
leon_k

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » śr mar 03, 2010 11:16 pm

Bardzo przepraszam, ale w zdenerwowaniu skopiowałem a tym samym podałem błędny nr aukcji .
Miało być "wywrotek mazurski czerwona samiczka (numer 913805918) "
Jeszcze raz serdecznie przepraszam za wynikły błąd.
leon_k

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » śr mar 03, 2010 11:23 pm

Do właściciela strony.
Poprawiono wpis z dnia 03.02.2010 w którym mylnie podałem nazwę i numer aukcji.
Przepraszam za pomyłkę.
Ostatnio zmieniony czw mar 04, 2010 7:08 pm przez Leon Kowalski, łącznie zmieniany 1 raz.
leon_k

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw mar 04, 2010 3:38 pm

Faktycznie ma niebieską obraczke
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » czw mar 04, 2010 3:45 pm

Panie Leon ,może pokaże Pan różnicę zdięć ,bo z tych kresek nic nie odczytamy........

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » czw mar 04, 2010 8:45 pm

Na pierwszym zdięciu jest na moje oko SAMICA
Zdięcia nr. 2 i 3 to raczej SAMIEC.
''Samica'' ma wiśniową barwę ,'' Samiec '' krwistą.
''Samica""ma wyżej osadzoną koronę ,no i dziób mniejszy...........

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » wt kwie 06, 2010 9:49 pm

Przestrzegam przed hodowcą ( oszustem) z Czech nazywa Lubos Stary poczta Stoky otóż w połowie listopada na fotogiełdzie ukazało śię ogłoszenie że posiada Rollery poprosiłem o zdjęcia na email na zdjęciach były czerwone na białych głowach ,lotach i ogonach zamówiłem 5 szt 3 samice i 2 samce podał cene wpłaciłem pieniądze za 2 tygodnie otrzymałem paczke a w niej 4 czarne i1 siwy na białych głowach i lotach i jeszcze się okazało że jest 3 samce i 2 samice na moje pytanie dlaczego nie przysłał mi tych gołębi co ze zdjęć odpowiedział mi że i tak tanio kupiłem , a zapłaciłem tyle ile sobie zażyczył .Przełknęłem gorzką pigułkę i wmówiłem sobie że będą ładnie latać , zimą padła jedna samica o to nie mam do niego pretensji , za latanie moge im wystawić ocene 3- a na dodatek ta samiczka która mi została niesie jaka które się nie zalęgają , dla zainteresowanych moge podać pełen adres na prw
klub-akrobatyczne.pl

siwy
Kontakt:

Post autor: siwy » śr kwie 07, 2010 4:12 pm

Poza wszystkim,że został pan oszukany ,na kolorach, czego współczuję,to samica która znosi jajka jest o.k .Wina jest w takim wypadku chyba po stronie samca.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » śr kwie 07, 2010 4:46 pm

to że samica nieśie jajka niepłodne to nie musi być wina samca
golebie-akrobatyczne

ODPOWIEDZ