OPINIA

androch
Kontakt:

OPINIA

Post autor: androch » pt lip 03, 2009 10:42 pm

WITAM KOLEGÓW MAM PYTANIE DOTYCZĄCE HODOWCY Z INOWROCŁAWIA WŁADYSŁAWA GRZELAKA CZY KTOŚ ZOSTAŁ TEŻ OSZUKANY PRZEZ TEGO PANA BO JA NIESTETY KUPIŁEM GOŁĘBIE NA WYSTAWIE I NIESTETY TERAZ WYRASTAJĄ IM NIEPOTRZEBNE PIÓRA, MYŚLĘ ŻE BYŁY POPRZYCINANE I TERAZ WYRASTĄ.NIE POWINNO SIĘ TAKICH LUDZI NAZYWAĆ HODOWCAMI TYLKO FRYZJERAMI .POZDRAWIAM UCZCIWYCH KOLEGÓW I PROSZĘ O NAPISANIE CZY KTOŚ ZOSTAŁ PRZEZ NIEGO OSZUKANY

piotrk
Kontakt:

Re: OPINIA

Post autor: piotrk » ndz lip 05, 2009 11:21 am

takie przypadki niestety zdarzają się...

mój dziadek kupił na wystawie sroczki marchijskie i też im powyrastały pióra tam gdzie nie trzeba ...

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pn lip 06, 2009 9:41 am

Facet zrobił normalne przygotowanie do wystawy, bo tak się robi. Niestety zapomniał o tym powiedzieć. Tylko panowie te niepotrzebne piórka nie stanowią o klasie gołębia. Przynajmniej dla hodowcy bo w świecie gołębiarskim bywa inaczej. Niemniej jednak powinien o tych piórkach wspomnieć.
golebiewski

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pn lip 06, 2009 10:46 am

Bardzo trafna opinia tylko powinno być "w świecie GOŁĘBIARZY " i tak dalej.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt lip 07, 2009 10:46 am

Jasne, tak jest lepiej sprecyzowane.
golebiewski

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt lip 07, 2009 11:14 am

Witam. Zgodnie z regulaminem wystawiany gołąb powinien mieć lotki i sterówki kompletne.Jeżeli tak nie było i teraz mu wyrastają w innym kolorze,to sędzia do bani,hodowca do bani a ptak do d....Inna sprawa jeżeli chodzi o piórka okrywowe.Tu dopuszczana jest nieznaczna ingerencja hodowcy(skubanie) i nazywa się to przygotowaniem ptaka do wystawy.Nie powinno mieć to wpływu na punktację.Jednak ma.Wystawiłem w Broniszach garłacza vorburskiego ,który miał kilka piórek barwnych poza tarczą .Ptak dostał 96 pkt .Za błąd w rysunku ,sędzia zabrał 2pkt.Gdybym skubnął te kilka piórek gołąb miałby 98 pkt i byłby zwycięzcą w rasie.Jednak nie wyskubałem.Niektórzy nazwą moje postępowanie frajerstwem.Ja mam inne zdanie.Oczywiście skubanie powinno być zabiegiem kosmetycznym a nie wyrwaniem ptakowi połowy piór.Pozdrawiam.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » wt lip 07, 2009 5:50 pm

są o wiele ważniejsze cechy gołębia niż błędy rysunku, ale bezczelne upiększanie szczura jest nie w porządku.

androch
Kontakt:

Post autor: androch » wt lip 07, 2009 9:53 pm

koledzy pszepraszam za błędną informacje bo te gołębie były kupione na gełdzie w trakcie wystawy ale dowiedziałem się paru ciekawych żeczy odnośnie gołębi wystawianych na wystawie ,tak ja wszystko zrozumiem ale tak wychwalać się co to on nie za hodowca a sprzedawać z poprzycinanymi piórami myśle że to nie fer ,dopiero później dowiedziałem się że z tigra potrafi zrobić jednokolorowego.pozdrawiam hodowców a szczególnie opala widać że uczciwy hodowca

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr lip 08, 2009 3:40 pm

Witam.ad.androch.Facet stara się wyjść naprzeciw klienta a Ty go krytykujesz.Przecież nieczęsto się zdarza abyś miał taki wybór.Podoba Ci się biały kolor facet skubie czarne pióra,chcesz czarnego wyrywa białe.A ty narzekasz.Klient nasz pan.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » wt gru 29, 2009 12:39 am

Temat dawno zapomniany ,ale :wink: są rasy gdzie uzyskać gołębia w idealnie czystym rysunku jest naprawdę trudno ja n.p. na 19 szt. Barwnogłówki Królewieckiej mam tylko jedną o idealnie czystym rysunku (nie ma nawet 1 piórka kolorowego) poza rysunkiem , a oceny też miały wysokie , lecz po uprzednim przygotowaniu do wystawy, w tej rasie pojedyncze kolorowe piórka poza rysunkiem tak szpecą te gołębie że zniechęca to nawet bardzo cierpliwych hodowców , nie mówiąc już o kupcach.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt gru 29, 2009 10:42 am

Gołębie z rysunkiem są dla prawdziwych hodowców. Trzymam zakonniczkę niemiecką i wiem jak to jest. W lutym sprzedając w Poznaniu, ładną zakonniczkę ze zbędnymi kilkoma piórkami jak podchodzili i pytali się o nią to mówiłem, że to - ,,ptak dla hodowcy a jezeli Pan nim nie jest to gołąb jest nie do sprzedania" Miałem już dosyć marudzenia, że tam są niepotrzebne pióra, tak jakbym był ślepy i ich nie widział. Nieważne było, że ptak miał piękną głowę, oko, dziób i koronę. Tego nie widzieli tylko mówili ,,Panie a tu pomazane" i szli kupować ,,koki" bo miały czysty rysunek. Tak to jest między nami ,,hodowcami"
golebiewski

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt gru 29, 2009 10:57 am

Tak to jest jak się ktoś zna i tak to jest jak ktoś tylko uważa, że się zna.

Daniel
Kontakt:

Post autor: Daniel » wt gru 29, 2009 4:51 pm

witam podobna sytuacje mam hodując śląskie tarczowe. kiedys z rana klijent przyszedl i nazekal na kilka zbednych piorek w rysunku po czym w nerwach i dla doswiadczenia wyrwalem je, po jakims czasie jak byl moj ojciec przy golebiach przyszedl ten sam gosciu i je kupil z usmiechem na twarzy :lol: dla niego tylko rysonek sie liczyl. ja jako hodowca tej rasy wole kupic gołębia nawet z polowa tarczy ale zeby w budowie i reszcie rasowosci byl taki jak ma byc.pozdr.

timon
Kontakt:

Post autor: timon » wt gru 29, 2009 7:43 pm

w Wolierze (chodzi mi o gazete) jest artykul o tym jak sie przygotowuje ptaki do wystawy i własnie jest opisane to ,,wyrywanie" zbednych piurek wiec niema sie co przejmowac :wink: :!: :D

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » wt gru 29, 2009 11:57 pm

ja akurat nie przywiązuję uwagi do rysunku,bardziej interesuje mnie budowa i zachowanie gołębi w locie,lecz myślę że pielenie to jest ptak kolegi opala mógł przegrać z np.ptakiem skubanym czy nie lepiej skoro nikt z was nie przywiązuje wagi do rysunku wystawiać gołębie nie pielone moim zdaniem jest to zwykłe oszustwo,zgadzam się że ciężko utrzymać prawidłowy rysunek jednocześnie z prawidłową budową ciała ale moim zdaniem powinniśmy dążyć do ideału a nie hodować tigry i pielić bo wszyscy tak robią,ale to już sprawa indywidualna i każdy robi to co dla niego i jego stada najlepsze i jeżeli wyskubał ptaszka to powinien się tym podzielić z kupującym a ten pan tego nie zrobił oszust!!!!!!!!!!!!
golebie-akrobatyczne

Daniel
Kontakt:

Post autor: Daniel » śr gru 30, 2009 8:43 am

witam ja sie przyznam ze przygotowanie golebia na wystawe u mnie jest za kazdym razem ale po pierwsze nie wystawiam golebi ktore zamierzam sprzedac a po drugie to zwiedzajacy wystawe chce widziec ladnego ptaka do oka anie do chowu. sa pewne kryteria bo zdazylo mi sie spotkac tarczowego z polowa tarczy pomalowana farba i duzo jasniejsza niz reszta orginalnej farby :shock: i to juz byl smiech na sali. a ze wyrwac kilka piorek golebiowi na wystawe nie do sprzedarzy to mysle ze nie grzech.

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » śr gru 30, 2009 10:14 pm

Wszystkiego najlepszego w 2010 roku.
Pół żartem, pół serio:
1. zabronić żonie chodzić do fryzjera,
2. postawić żonie szlaban przed wszelkimi sposobami poprawy urody,
3. samemu przestać się golić,
4. unikać fryzjera.
5. itp...
Koledzy, bywają hodowcy, którzy nawet nie mając chęci sprzedaży danego gołąbka, poprawiają ich wygląd ,ponieważ drażni ich nawet jedno piórko i go usuwają. Ja ich rozumiem.
A tak na marginesie, kto ogląda się za zaniedbaną dziewczyną????[/b]
leon_k

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » czw gru 31, 2009 12:09 am

szpachlowany samochód też wygląda ładnie,dlaczego kupujący wybrzydzają nie mam pojęcia :D
golebie-akrobatyczne

ODPOWIEDZ