jakie obrączki

Tajpan
Kontakt:

jakie obrączki

Post autor: Tajpan » sob sty 23, 2010 6:30 pm

Witam zaczynam chodować kingi i mam pytanie czy nie będąc w żadnym związku chodowców zakładać młodym obrączki takie zakupione na allegro jeśli tak to jakiego koloru jeśli ma to jakieś znaczenie
Wiem że nr 10 ale czy związkowe można jakoś rozróżnić . Zamierzam kilka młodych sprzedać żeby dokupić inne gołąbki czy na takie rzeczy patrzy kupujący ?

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Re: jakie obrączki

Post autor: darecki » sob sty 23, 2010 7:07 pm

Tajpan pisze:Witam zaczynam chodować kingi i mam pytanie czy nie będąc w żadnym związku chodowców zakładać młodym obrączki takie zakupione na allegro jeśli tak to jakiego koloru jeśli ma to jakieś znaczenie
Wiem że nr 10 ale czy związkowe można jakoś rozróżnić . Zamierzam kilka młodych sprzedać żeby dokupić inne gołąbki czy na takie rzeczy patrzy kupujący ?
W 2010r obowiązuje kolor czarny.
Obrączki związkowe przed numerm mają dwie litery,natomiast bazarowe jedną ,lub wcale.Związkowe obrączki potrzebne są podczas wystawiania gołębi na wystawach ( chodzi o zakwalifikowanie ptaka do oceny).
Myślę,że jeśli ptak dobrej klasy jest bez obrączki ,to i tak będzie miał BRANIE :wink: :wink:

Tajpan
Kontakt:

Post autor: Tajpan » sob sty 23, 2010 10:31 pm

Jeśli chodzi o inne proszę dać najlepiej fotkę
Załączniki
893348664_1.jpg
Takie dziesiątki mogą być ?
895066229.jpg
Czy z tworzywa

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » ndz sty 24, 2010 10:51 am

Witam. Obrączkowanie gołebi to podstawa hodowli.W moich stronach golab bez obrączki, nie budzi zainteresowania, a jak ktos juz zdecyduje się kupic ,to zbija z ceny ile może bo nie obrączkowany.
.

Tajpan
Kontakt:

Post autor: Tajpan » ndz sty 24, 2010 2:56 pm

To może ktoś da przykład jakie obrączki mają być i najlepiej gdzie je kupić . Mam gołębie kupione od chodowców samica wystawowa .

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » ndz sty 24, 2010 6:32 pm

Tajpan masz kolege moze co należy do zwiazku To popros jego to ci zamówi zwiazkowe obraczki najwyzej zwrucisz jemu koszty jak tak bardzo chcesz związkowe, Targowe obrączki to na kazdej gieldzie przy gołebiach są do kupienia. Związkowe już musisz zalatwiac, gdyż związek dużo wczesniej robi zamówienia na obrączki.
Ostatnio zmieniony pn sty 25, 2010 1:42 pm przez edek3, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » ndz sty 24, 2010 7:46 pm

Tajpan Po co Ci obrączki związkowe ,skoro nie należysz do ZWIĄZKU.
Rozmiary i numery obrączek przypisane są do danego hodowcy ,który ma odpowiednią legitymację związkową...................
Jeśli kolega odda Ci swoje obrączki,to tylko on będzie mógł wystawić twoje gołębie na wystawie..........
Kup na giełdzie obrączki ( tworzywo) i po sprawie.........
95% kupujących nie przywiązuje wagi do tego ,czy ptak ma związkową ,czy bazarową obraczkę. :roll:

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » ndz sty 24, 2010 10:50 pm

obrączki związkowe mają literki EE(unijne :D ) , a w rynkowych na pewno tych literek nie będzie, widziałem UE , ale to nie to samo bo "prawie" robi wielką różnicę . Widziałem też gołębie z obrączką rynkową warte 500zł i może więcej , a i takie za 1zł (wartość obrączki :lol: ), i nie widzę sensu obrączkowania gołębi kiepskiej jakości , bywa i tak że gołąb warty jest tyle ile obrączka :D

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pn sty 25, 2010 10:38 am

Witam .lewap 125 dziwnie podchodzisz do hodowli. Obrączki gołebiom trzeba zakładac ,chocby dla samego siebie nie mysląc o sprzedazy. to w jaki sposób chcesz prowadzić hodowle. po jakimis czasie się zapomina który jest po której parze. Chodzi o dalsze kojarzenie par,i.t.d. Chyba ze masz taką pamięc ze po głosie będziesz rozróznial.Obrączka jaka by nie była to jakby dowód osobisty gołebia.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pn sty 25, 2010 11:30 am

Pamiętam 15-20 lat temu ,kiedy na gołębniku siadł goląb z rodowitą obrączką ,wybuchała panika ( za wszelką cenę trzeba go złapać ...................,jakie mam szczęście,że ptak takiej klasy odwiedził mój dach.) :P :P :P
Przez takie zakładanie rodowitych obrączek byle kokowi za 2 zł ,każdy gołąb na ALLEGRO jest KLASY WYSTAWOWEJ :mrgreen:
Następnie efekty widać na WYSTAWACH (POZIOM Z ROKU NA ROK NIŻSZYY :shock:

beryy
Kontakt:

Post autor: beryy » pn sty 25, 2010 11:43 am

Czasami golab bez obraczki jest ladniejszy niz ten z obraczka. Obraczka jest tylko potrzebna pocztowym i tym golebia co sie wystawia na wystawach

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn sty 25, 2010 1:41 pm

Poziom wystaw jest coraz słabszy bo dużo poważnych hodowców rezygnuje z wystawiania przez przekręty i kumoterstwo.Wolą nie wystawiać niż patrzeć jak dobre ptaki zostały skrzywdzone a lichsze po znajomości dobrze ocenione
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pn sty 25, 2010 7:09 pm

Zgadzam się z Tobą zbiter w 200%.
Tak jak jóż kiedys pisałem ..SZKODA NERWÓW :!:

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pn sty 25, 2010 7:58 pm

edek3 pisze:Witam .lewap 125 dziwnie podchodzisz do hodowli. Obrączki gołebiom trzeba zakładac ,chocby dla samego siebie nie mysląc o sprzedazy. to w jaki sposób chcesz prowadzić hodowle. po jakimis czasie się zapomina który jest po której parze. Chodzi o dalsze kojarzenie par,i.t.d. Chyba ze masz taką pamięc ze po głosie będziesz rozróznial.Obrączka jaka by nie była to jakby dowód osobisty gołebia.
"edek3" ja napisałem że nie widzę sensu obrączkowania gołębi niskiej jakości (parę złotych) bo uważam że taka obrączka nic nie daje, na pewno takich gołębi nie zostawiam do dalszej hodowli (chyba że na mamki) , a czy gołąb jest ,czy będzie coś wart to umiem odróżnić tygodniowe pisklę już w gnieździe i w tedy podejmuję decyzję czy zakładać obrączkę .
Panowie co do wystaw ja jak oglądam wystawiane gołębie to i tak zawsze jeśli nie podoba mi się werdykt sędziego to sobie myślę , że "SĄD SĄDEM A SPRAWIEDLIWOŚĆ MUSI BYĆ PO NASZEJ STRONIE " :lol: :lol: i wybieram swojego faworyta. i myślę że tak robi wielu z nas .

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pn sty 25, 2010 8:34 pm

lewap 125 Powiedz mi jak czuje się PRZEGRANY hodowca ,który ma najlepsze gołębie ,ale nie ma kolegów odpowiedzialnych za ocenę :?:
Też pod nosem cytuje teksty KARGULA I PAWLAKA :wink:

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pn sty 25, 2010 10:01 pm

Z "sierpem " w ręku myśli sobie "Pawlak pooodejjdź noo do płota jak i ja podchooodze , a " :lol:

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Post autor: Palonek » pn sty 25, 2010 10:16 pm

Panowie jak dla mnie sprawa obrączek jest indywidualną decyzją każdego hodowcy. Jeżeli kogoś stać to niech kupi, nawet jeżeli by chciał założyć ją największemu KOKOWI pod słońcem. Znowu powtarzam że każdy trzyma to co lubi, i że nawet "KOK' za 2 złote jest gołębiem, o czym często się na tym forum zapomina. Pozdrawiam.
GG: 6973131

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pn sty 25, 2010 11:27 pm

Palonek zgodzę się z tobą że każdy kok jest gołębiem , ale po co na siłę podnosić jego wartość zakładając obrączkę za 0,80 zł , bo tylko tyle będzie droższy , ja mam 80 szt. takich po2-3-5 zł i młodym po nich nie zakładam , bo jako mamki dla mnie mają wartość , której nie przeliczę na złotówki , lecz na ilość wykarmionych młodych i wtedy mogę śmiało powiedzieć , że taka para warta jest 1tsiąc a może 2 tyś. :lol:

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Post autor: Palonek » pn sty 25, 2010 11:37 pm

hmmm... Zobacz, Gołąb zaobrączkowany wydaje się być bardziej zadbany (hodowca musiał poświęcić mu więcej czasu) od takiego bez, który może pochodzi z przepełnionego gołębnika pełnego g***a. Niektórzy może tak uważają.
GG: 6973131

liteon
Kontakt:

Post autor: liteon » pt lut 19, 2010 12:33 am

witam jeżeli miałby ktoś do odstapienia kilka obraczek 10 związkowych byłbym naprawdę wdzięczny mogą być z lat ubiegłych

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt lut 19, 2010 6:54 am

Jeśli chcesz tym obrączkować ptaki to lepiej kup sobie obrączki rynkowe ale aktualne, gołąb lepiej wygląda z aktualną obrączka niż starą .Chyba ze szykujesz się do wystawiania. teraz bardzo ładne są obrączki plastikowe identyczne jak związkowe ,trudno odróżnić je od związkowych
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt lut 19, 2010 9:06 am

Różnią się tylko tym że związkowe mają " EE " , a rynkowe " UE " , no i są tańsze

liteon
Kontakt:

Post autor: liteon » pt lut 19, 2010 8:52 pm

Tak wiem ale chcąc je nabyć mam na celu właśnie wystawę i wystawienie ptaków, zaś mówiąc starsze myślałem o roczniku 09 lub 08. jeżeli miałby ktoś do odstąpienia poproszę o kontakt

ODPOWIEDZ