Allegro...

Leon Kowalski
Kontakt:

Re: Allegro...

Post autor: Leon Kowalski » ndz lis 14, 2010 2:25 pm

Sprostowanie.
W miejscu "" po otrzymaniu pieniędzy"" powinno być ""po wysłaniu pieniędzy"". Za pomyłkę bardzo przepraszam.
Leon Kowalski
leon_k

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » ndz lis 14, 2010 7:11 pm

Biorąc udział w licytacji znamy jej zasady i godzimy się na nie. Jeżeli cena ptaka + przesyłka przekracza kwotę jaką możemy wydać to rezygnujemy. Kogoś innego będzie na to stać i to on będzie się cieszyć z zakupu. Kupowanie gołebi ze zdjęć niesie za sobą ryzyko. Można tak zrobić zdjęcia aby gołąb wyglądał znacznie lepiej niż w rzeczywistości, można je trochę przerobić, co już kiedyś ujawniłem. Jednak zawsze trzeba się przyjrzeć sprzedającemu, jakie ma komentarze i ile. Nad wszelkiego rodzaju okazjami szczególnie gdy sprzedający tylko co zaistniał na allegro trzeba się szczególnie zastanowić. Jeżeli już bierzemy w nich udział to na własne ryzyko.
Przestrzegając tych zasad ani razu nie dałem się oszukać.
Natomiast jest postępowanie, które powinno być przez allegro tępione a mianowicie wycofywanie ofert. Są okreslone zasady kiedy to można zrobić, niestety dość powszechnie łamane.
Biorę udział w aukcji,sprzedający odwołał ofertę przed zakończeniem z powodu zbyt niskiej oferonej ceny (rzekomo) Nie ustalił ceny minimalnej więc powinien liczyć się z tym, że powinien sprzedać za najwyższą oferowaną kwotę. Takie postępowanie wprowadza w błąd kupujących absorbując ich uwagę na aukcji przez co nie bierze się udziału w innej podobnej a na koniec pozostaje się z niczym i wrażeniem, że zostało oszukanym.
golebiewski

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » pn lis 15, 2010 8:16 pm

Witam...Panie Leonie...Problem który Pan poruszył nie stworzyliśmy my tylko poczta polska. Kiedyś jak przesyłka odbywała się w kartonach i za naście zł nie było problemu...teraz jest ale dlatego, że przesyłka kosztuje z opakowaniem minimum 40 zł. Jak to rzutuje na nasze transakcje wystarczy spojrzeć na allegro. Większość cen na lotne gołębie jest niska...niższa niż koszt wysyłki. Niejednokrotnie dzielenie się sumą wysyłki na pół to oddanie ptaka za darmo. Zgodzę się jednak z Panem, że po przekroczeniu pewnej sumy np 100zł można by z powodzeniem koszty wysyłki podzielić kupujący-sprzedający.
Jeżeli chodzi o wypowiedź Pana Gołębiowskiego to może nie do końca, ale bym polemizował. Dużo jest sprzedających którzy z niewiedzy nie określają minimalnej ceny. Na tym żerują cwaniaczkowie zdając sobie sprawę z tego, że oferowany gołąb jest wart więcej. Wystarczy wejść obojętnie na jaką rasę i zobaczyć, że oferty kupna są w większości za 1zł wykorzystane i jest to najwyższa oferta. Fakt,że niewiedza kosztuje, ale bez przesady. Dlatego w tym przypadku przerwanie aukcji uważam za uzasadnione.Inny przypadek to ten gdzie wystawiając gołębia na aukcji może być tak,że ptak poprostu zaginie. Nie wszyscy trzymają gołębie w wolierze, a z tymi w wolnym oblocie jest różnie.Sam wystawiam na aukcji gołębie, które przez czas trwania licytacji nie zamykam, a przeciez licho ne śpi...:) Powodzenia w hodowli i udanych transakcji...:)

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn lis 15, 2010 8:37 pm

Mirek nie czarujmy się ,dlaczego aż minimum 40 zł ? :shock: W dniu dzisiejszym wysyłałem parę gołębi w opakowaniu regulaminowym i to jeszcze za pobraniem i koszt takiej paczki wyniósł tylko 25,5 zł ,to dlaczego sztucznie windować ceny do góry ze szkoda dla kupującego ?
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » pn lis 15, 2010 8:41 pm

...i dodaj Zbyszek do tego koszt skrzynki której nie kupisz poniżej dziesięciu zł i wyjdzie ci cztery dychy jak nic...

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn lis 15, 2010 9:30 pm

MiRasM pisze:...i dodaj Zbyszek do tego koszt skrzynki której nie kupisz poniżej dziesięciu zł i wyjdzie ci cztery dychy jak nic...
Trza robic samemu w promocji
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » pn lis 15, 2010 10:09 pm

W promocji skrzynka u mnie zawsze gratis!...:)

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt lis 16, 2010 8:18 pm

Jeżeli chodzi o wypowiedź Pana Gołębiowskiego to może nie do końca, ale bym polemizował. Dużo jest sprzedających którzy z niewiedzy nie określają minimalnej ceny. Na tym żerują cwaniaczkowie zdając sobie sprawę z tego, że oferowany gołąb jest wart więcej. Wystarczy wejść obojętnie na jaką rasę i zobaczyć, że oferty kupna są w większości za 1zł wykorzystane i jest to najwyższa oferta. Fakt,że niewiedza kosztuje, ale bez przesady. Dlatego w tym przypadku przerwanie aukcji uważam za uzasadnione.Inny przypadek to ten gdzie wystawiając gołębia na aukcji może być tak,że ptak poprostu zaginie. Nie wszyscy trzymają gołębie w wolierze, a z tymi w wolnym oblocie jest różnie.Sam wystawiam na aukcji gołębie, które przez czas trwania licytacji nie zamykam, a przeciez licho ne śpi...:) Powodzenia w hodowli i udanych transakcji...:)[/quote]

MiRasM w tym momencie ja pozwolę sobie na małą polemikę. Jeżeli już wystawiamy jakiś przedmiot na aukcji to powinni stosować się do zasad allegro, które jasno określają w jakim wypadku sprzedający może zakończyć aukcję przed czasem. A pierwszą rzeczą jaką osoba powinna zrobić gdy zarejestrowała się na allegro jest zapoznanie się z regulaminem i zasadami a nie ustalać własne, nawet jeżeli są słuszne.
Zasady sprzedaży na allegro są tak proste, że nie można się pomylić, więc jeżeli ktoś dał radę zarejestrować się to jest w stanie je zrozumieć. Kolejną sprawą jest, że jeżeli się już wystawia gołębia to trzeba być odpowiedzialnym i zadbać o to aby gołąb nie zginął. Jasne, że bywają zdarzenia, których nie sposób przewidzieć i nie ma się na nie wpływu ale jeżeli ktoś wystawia gołębia z 1 zł powinien się liczyć z tym, że być może tylko tyle za niego zapłacą a zasady allegro zobowiazują go aby za 1 zł go sprzedać.
golebiewski

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » wt lis 16, 2010 8:42 pm

:)...takie wpadki z ceną zdarzają się na allegro nawet przy licytacji samochodów...kończy się to sprawami w sądzie. Nie bądźmy aż tak zasadniczymi w stosunku do gołębi.W końcu to nasze hobby i trochę wyrozumiałości z jednej i z drugiej strony.Po co zaraz się zacietrzewiać...szkoda zdrowia.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr lis 17, 2010 1:30 pm

Trudno o wyrozumiałość jeżeli ktoś przerywa aukcję przed czasem z powodu rzekomej choroby gołębia a później pisze e-maile proponując go już całkiem zdrowego za określoną kwotę. Mimo, że w licytacji dałbym mu tą kwotę, to po takiej propozycji skreślam gościa jako nieuczciwego i nie zamierzam z nim zawierać transakcji.
Hobby nie hobby ale uczciwość należy zachować a nie krętaczyć. Wszystkie zapisy typu ,,zastrzegam sobie przerwanie aukcji przed czasem bez podania przyczyny" powinny być powodem do usunięcia takiej aukcji przez obsługę allegro ze względu na niezgodność z regulaminem a sam sprzedający dostać ostrzezenie. Przecież w takim przypadku od razu widać, że sprzedający w każdej chwili może wystawić kupującego do wiatru i badź tu dla takiego wyrozumiałym.
golebiewski

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » śr lis 17, 2010 5:30 pm

Jak powinno być to my obaj doskonale wiemy...ja bronię tylko tych którzy robią tak nieświadomie,a nie z premedytacją...Tak naprawdę to nieuczciwi są zarówno po jednej jak i po drugiej stronie...ja np. przewiozłem się na osobie...ech...szkoda gadać...pozdrawiam i życzę sukcesów w hodowli...:)

gArŁaCz
Kontakt:

Post autor: gArŁaCz » śr lis 17, 2010 8:01 pm

http://allegro.pl/loczki-texanery-pawik ... ml#gallery na 2 i ostatnim zdjeciu sa garlacze i mam pytanie czy to sa garlacze pomorskie bo sa chyba za dlugie jak na pomorskiego?

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » czw lis 18, 2010 1:07 pm

To fakt skrzydła ma jak Garłacz Staroniemiecki

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » czw lis 18, 2010 10:39 pm

Serdecznie witam komentatorów.
Szanowni koledzy, staram się w miarę moich możliwości zrozumieć Wasze wypowiedzi w wywołanym temacie i muszę się przyznać, że mam problemy w ocenie dotychczasowych wypowiedzi. Odnoszę wrażenie, że postawiony przeze mnie problem został nie właściwie zinterpretowany. Moim celem było próba podjęcia dyskusji , czy nie korzystnie by było podzielić się kosztami ponoszonymi przez kupującego w transakcji za pośrednictwem Allegro.
Głęboka prośba, ograniczajmy się do merytium sprawy, w przeciwnym przypadku tak rozwodnimy temat, że w końcu, w ogóle dyskusje sprowadzimy na inne tory. Proszę o zrozumienie. Dyskusja przyniesie efekty w tedy, gdy postaramy się trzymać tematu. Pozdrawiam
leon_k

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » pt lis 19, 2010 11:24 am

Panie Kowalski, po co ta dyskusja sprzedający podaje cenę kosztów przesyłki jak Panu nie odpowiada to P... nie kupuje. Nie wiem dlaczego sprzedający ma dzielić koszt przesyłki na pół.

Kamilstrzel
Kontakt:

Post autor: Kamilstrzel » ndz lis 21, 2010 10:41 am

Witam! Co Panowie sądzicie o tych mewkach i o maściuszkach ? http://allegro.pl/mewka-mewki-i1330243239.html
http://allegro.pl/masciuch-polski-i1331520943.html

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz lis 21, 2010 11:23 am

Wydaje mi się, że mewki za taką cenę warto, chociaż jest to licytacja, więc cena może być podbita kilkakrotnie. Pozostałe mewki tego sprzedającego też są ładne.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Post autor: Garłaczek » wt lis 23, 2010 12:09 am

Mewki mi się bardzo podobają i moim zdaniem są ładne, ale ja tam nie wiem, wogóle nie znam się na tej rasie.
A może Pan Krzysiek zna właściciela tych ptaków, Kalisz Kalisz, niby duże miasto, ale może akurat;)
Gołębie=Przyjaciele

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lis 23, 2010 2:21 pm

Właściciela znam. Hodowców mewek nie jest u nas aż tak wielu. To oczywiście nie są najlepsze ptaki tego hodowcy.Jednak są spokrewnione z wieloma ptakami lepszej klasy i można coś sensownego z nich wyciągnąć.

BODEKS
Kontakt:

Post autor: BODEKS » śr lis 24, 2010 10:40 pm

witam
Proszę o ocenę tego gołąbka.
http://allegro.pl/berlinski-samczyk-201 ... 57685.html
pozdrawiam BODEKS

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » czw lis 25, 2010 12:10 pm

Nad tym gołębiem nie warto się rozpisywać do Berlińskiego to mu bardzo daleko takie Berlińskie wychodziły ze Stargardu Szczecińskiego. Chcesz dobry materiał to skontaktuj się z Allegrowiczem krystian_zgo lub z Panem Łyskawą z Wrocławia. Nie wiem po ile sprzedaje P.. Krystian, ale z tego, co widziałem na zdjęciach ptaki ma dobre. Natomiast u Pana Łyskawy osobiście odbierałem trzy pary są bardzo drogie, ale warte tej ceny a o dobre gołębie tej rasy to jest naprawdę teraz ciężko.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » czw lis 25, 2010 12:28 pm

Chcesz mieć dobre Berlińskie to jedź na wystawę do Lipska.

BODEKS
Kontakt:

Post autor: BODEKS » czw lis 25, 2010 5:41 pm

Dzięki za wszystkie opinie i informację
pozdrawiam BODEKS

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr gru 01, 2010 1:21 pm

http://allegro.pl/motyl-warszawski-czer ... 94125.html

tak się robi Motyle do sprzedaży z każdej strony równy na skrzydle ..... tylko niestety widać, że brakuje piór :/ ale i tak
ciemny lud wszystko kupi.

http://allegro.pl/motyl-warszawski-sami ... 70629.html
Na innych aukcjach tego Allegrowicza jakoś tak dziwnie się zdarzyło, że te same osoby podbijają cenę...

i kolejne CUDO raptem za jedyne ponad 700 zł
http://allegro.pl/krymka-bialostocka-cz ... 79482.html

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » śr gru 01, 2010 2:47 pm

Przecież chyba każdy wie że " PWP Grzegorz" to handlarz :) , a handlarzowi wszystko wolno przecież on takiego "skubanego" kupił :cry: :wink: , ludzie są nie uczciwi i go oszukali :D :D :lol:

ODPOWIEDZ