Allegro...

piter
Kontakt:

Re: Allegro...

Post autor: piter » śr cze 22, 2011 11:14 pm

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » sob cze 25, 2011 9:51 pm

Nie rozumiem dlaczego ludzie wymyślają takie wynalazki, chcą za to tak duże pieniądze, skoro gołąb ma bardzo poważny niedopuszczalny błąd (mówię o wzorcu) http://allegro.pl/motyl-warszawski-czar ... 33111.html

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » sob cze 25, 2011 10:35 pm

Nie spotkałem się jeszcze z takim ,,motylem warszawskim"

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob cze 25, 2011 11:59 pm

No właśnie , życie a wzorzec to dwie różne sprawy. Przykładowo : PDL. Nie ma dotychczas wzorca ( ale jest już projekt) dla wylotów i białoogoniastych, a są one wśród hodowców o wiele bardziej cenione niż z wzorcowymi ogonami.Już ok. 25 lat temu, kiedy nie było jeszcze motyli, tylko widyny, w niektórych rejonach szczególnie ceniono osobniki z ogonami białymi.Po roku 2000 ta moda chwilowo zanikła, jednak teraz znów trend na widyny( czy też motyle) z białymi ogonami wraca.Prawdopodobnie życie znów wyprzedzi wzorzec i z czasem ktoś podobnie jak w przypadku PDL opracuje projekt wzorca motyla białoogoniastego. Podobnie wygląda sytuacja z motylami koroniastymi. Aha, Falkos, ten motyl jest jak najbardziej "warszawski" _ ma typowo warszawski biały ogon. Gdyby miał jeszcze koronkę, byłby podwójnie warszawski.

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » ndz cze 26, 2011 1:01 am

Kiedyś facet na rynku mi mówił, że hodowcy z Warszawy i okolic wychowują motyle z białym ogonem wyrywając barwne pióra z ogona zaraz po rozwinięciu pałek, a następne pióra wyrosną białe, oczywiście w to nie uwierzyłem, mi się to wydaje niemożliwe, słyszał ktoś kiedyś podobną bajkę?

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Post autor: Garłaczek » ndz cze 26, 2011 8:00 am

Witam,
Oczywiście, że słyszał. Chciałbym tu przytoczyć przykład ,,berlinków":
Zakupiłem w Zgierzu parkę berlinków na białym ogonie, w tamtym roku był sam samiec, w tym roku dokupiłem samicę. Gołąbki miały już u mnie pierwsze młode, dziwiłem się, dlaczego młode wyszły na czarnych ogonach, skoro stare są na białych. Telefon do zaprzyjaźnionego ,,hodowcy" i usłyszałem, że trzeba wyrywać ogony, gdy gołąbki będą na dwa-trzy tygodnie przed wyjściem na dach. Na początku myślałem, że to jakiś żart, lecz to prawda. I to jeszcze jak wyrwiesz i już odrośnie, to nie zawsze cały biały wyjdzie, mam młodziaka, który ma cały ogon biały, ale piórko 6 ma stosinę czarną, przy białej chorągiewce.

Pozdrawiam
Gołębie=Przyjaciele

krzysiekR
Kontakt:

Post autor: krzysiekR » ndz cze 26, 2011 11:13 am

Garłaczek pisze:Witam,
Oczywiście, że słyszał. Chciałbym tu przytoczyć przykład ,,berlinków":
Zakupiłem w Zgierzu parkę berlinków na białym ogonie, w tamtym roku był sam samiec, w tym roku dokupiłem samicę. Gołąbki miały już u mnie pierwsze młode, dziwiłem się, dlaczego młode wyszły na czarnych ogonach, skoro stare są na białych. Telefon do zaprzyjaźnionego ,,hodowcy" i usłyszałem, że trzeba wyrywać ogony, gdy gołąbki będą na dwa-trzy tygodnie przed wyjściem na dach. Na początku myślałem, że to jakiś żart, lecz to prawda. I to jeszcze jak wyrwiesz i już odrośnie, to nie zawsze cały biały wyjdzie, mam młodziaka, który ma cały ogon biały, ale piórko 6 ma stosinę czarną, przy białej chorągiewce.

Pozdrawiam
owszem tez o tym slyszalem ale nie stosowalem rwania bo nie mialem tej rasy - kiedys widzialem u znajomego co mial ta rase to juz mlode wychodzily z bialymi ogonami ale mowil ze wiekszosci wyrywa mlodym ogony - ale to nie jest regula ze odrosna wszystkie piora juz biale , czesto jest ze pol jest bialych a pol ciemnych pior - moze to tez zalezec od starych golebi ktore byly kiedys inaczej parowane.

Awatar użytkownika
czeskikret
Kontakt:

Post autor: czeskikret » ndz cze 26, 2011 11:48 am

Przy białoogonach saksońskich się tak robi jeżeli mają jakieś barwne pióra w ogonie. Przy czajkach saksońskich też, głównie przy kropenkach.
czeskikret.flog.pl

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » ndz cze 26, 2011 12:27 pm

Przy hodowli budapesztów końcowych ,również stosuje się ten trik.
Ogony u młodych tej rasy rosną srebrzyste ,wyrywa się cały ogon kiedy pałki zaczynają się rozwijać .
Następne pałki odrastają białe.
Jeśli taki młody ma zbyt wiele ciemnych piór w skrzydle ,zostawia się 7-9 lotek a reszta do wyrwania.
P.S.
Stosuję to również u sroczek i mam równiutkie w rysunku.
Tam gdzie jest białe piórko na kolorze wyrywam . Odrasta piórko w tymże kolorze i odwrotnie ..........

ŻARTOWAŁEM z tymi sroczkami :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz cze 26, 2011 3:38 pm

Jasne, że Darecki żartował. W wielu przypadkach wyrywanie ( często kilkakrotne) piór barwnych powoduje, że w ich miejsce pojawią się pióra białe. Nigdy jednak nie zdarza się tak, by po wyrwaniu pióra białego w jego miejsce wyrosło pióro barwne. To po prostu niemożliwe.

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » wt cze 28, 2011 8:51 pm

Mam budapeszty koncate, ale do głowy jeszcze nie wpadł mi pomysł wyrywania barwnych ogonów. Zmiana koloru piór (szczególnie lotek i sterówek) następuje u gołębi młodych po pierwszym pierzeniu (w wielu rasach jest podobnie). Ci bardziej niecierpliwsi wyrywają ciemne pióra by młode już były "prawidłowego" rysunku.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt cze 28, 2011 9:43 pm

Niezupełnie masz rację. Patent z wyrywaniem barwnych piór, by w ich miejsce wyrosły pióra białe jest stary i wielu hodowcom dobrze znany. Prawdopodobnie jako pierwsi zaczęli tą metodę stosować w drugiej połowie XIXw. hodowcy czescy aby nadać specyficzny wzór rysunku czeskim czajkom - kropenkom. Mechanizm wymiany piór barwnych na białe, spotykany często u gołębi białotarczowych , tzw. lustrzaków, ale także u stralsundzkich, pomorskich daszkookich i innych ras nie ma z tym nic wspólnego. Biały ogon berlinka, budapeszta czy wzór kropenki nie są cechami do końca utrwalonymi i hodowcy poprawiają ich wygląd przez systematyczne wyrywanie nie w pełni rozwinięte barwne piórka, aż na ich miejsce wyrosną pióra białe. Jednak nie zawsze to się udaje. Bywa, ze mino kilkakrotnego wyrywania piór barwnych w ich miejsce nie chcą się pojawić białe i taki wadliwy rysunek zostaje.

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Post autor: Garłaczek » śr cze 29, 2011 11:00 am

Oczywiście, że nie zawsze gołąb wychodzi "na białym" lecz większe jest prawdopodobieństwo po wyrwaniu ogona. Jeżeli np. mojemu berlinkowi zostawił byś ogon, to po spierzeniu on nie staje się biały i to nie jest żadne przyspieszanie, tylko ruch, który ma na celu osiągnięcie efektu (tych białych sterówek), który bez twojego działania nie ma prawa zostać osiągnięty... To nie jest żadne przyspieszanie Panie Piobar...

Pozdrawiam
Gołębie=Przyjaciele

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » śr cze 29, 2011 8:33 pm

elegancka,no co się czepiasz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:
mbudniewicz.pl.tl

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » śr cze 29, 2011 9:05 pm

Właśnie jest bardzo ładna :) :) :)

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » śr cze 29, 2011 9:47 pm

chyba poza tym lekkim niedociągnięciem barwnej krymki na głowie jest wszystko ok?? :oops: 8) :shock: :twisted: przyznajcie Panowie, lepsze jest niedociągnięcie niż przerysowanie, jeżeli chodzi o wady;p

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » śr cze 29, 2011 11:33 pm

No ku........mać ten to już przegiął pałę :!: :lol: :lol: :lol:

perros
Kontakt:

Post autor: perros » czw cze 30, 2011 8:22 am

no co? napisał, że młody gołąb przecież nie skłamał :D

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » czw cze 30, 2011 10:42 am

gość przynajmniej uczciwy bo nie napisał "klasa wystawowa" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
golebie-akrobatyczne

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » czw cze 30, 2011 9:33 pm

http://allegro.pl/piekna-parka-mewki-wy ... 62073.html Co tu więcej pisać klasa wystawowa :D :D
Pozdrawiam. Kamil

Awatar użytkownika
matt__
Kontakt:

Post autor: matt__ » pt lip 01, 2011 7:04 pm

http://allegro.pl/deresze-11r-tania-wys ... 09454.html - troszkę różnią się od rodziców, co o nich można powiedzieć?

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » ndz lip 03, 2011 11:56 am

Pozdrawiam. Kamil

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » ndz lip 03, 2011 11:59 am

Pozdrawiam. Kamil

Awatar użytkownika
bartekw94