Allegro...

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Re: Allegro...

Post autor: zbiter » czw sie 18, 2011 9:45 pm

:shock:
Szukaj a znajdziesz

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » czw sie 18, 2011 11:46 pm

nooo,, niezly wyszwanc z tego srebrniaka

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt sie 19, 2011 12:08 am

nie ma co robić wielkich oczu
Ptak słaby ale nazwa jest używana taką jaką podał, potocznie mówią na nie weszwance.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sie 19, 2011 9:15 am

Ptak słaby , cena wzięta z kosmosu. Sprzedający ceni ptaka wysoko za to, że ma cały ogon biały.Gdyby odciął jedno zero, może dałby radę jakoś go sprzedać.PDL z białym ogonem to rzadkość. Cecha ta utrwala się w wyniku krzyżowania ze sobą wylotów, czyli osobników mających w ogonach białe sterówki. Nazwa wywodzi się od niemieckiego weis schwanz co oznacza biały ogon. Polscy hodowacy wymawiają to fonetycznie wajszwanc, chociaż w rejonach odległych od granic dawnego zaboru pruskiego powstały koślawe interpretacje nazwy , jak np. używany na Mazowszu wyszwanc. PDL z białymi ogonami i wyloty są przez hodowców bardziej cenione niż z ogonami wzorcowymi, jednak cena tego ptaka to już gruba przesada.Łącząc przez kilka pokoleń PDL z białymi ogonami można w wyniku ostrej selekcji dojść do białych czarnodziobych ( po srebrniakach) lub perłowodziobych ( po perłowych).

krzysiekR
Kontakt:

Post autor: krzysiekR » pt sie 19, 2011 10:06 am

krzysiek pisze:Ptak słaby , cena wzięta z kosmosu. Sprzedający ceni ptaka wysoko za to, że ma cały ogon biały.Gdyby odciął jedno zero, może dałby radę jakoś go sprzedać.PDL z białym ogonem to rzadkość. Cecha ta utrwala się w wyniku krzyżowania ze sobą wylotów, czyli osobników mających w ogonach białe sterówki. Nazwa wywodzi się od niemieckiego weis schwanz co oznacza biały ogon. Polscy hodowacy wymawiają to fonetycznie wajszwanc, chociaż w rejonach odległych od granic dawnego zaboru pruskiego powstały koślawe interpretacje nazwy , jak np. używany na Mazowszu wyszwanc. PDL z białymi ogonami i wyloty są przez hodowców bardziej cenione niż z ogonami wzorcowymi, jednak cena tego ptaka to już gruba przesada.Łącząc przez kilka pokoleń PDL z białymi ogonami można w wyniku ostrej selekcji dojść do białych czarnodziobych ( po srebrniakach) lub perłowodziobych ( po perłowych).
u mnie na takie srebne mowi sie wyloty a wajszwanc to juz jest calkiem inne okreslenie bialoogona lub inaczej koloru

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sie 19, 2011 11:56 am

Wylot to gołąb , który na barwnym tle ogona ma ileś lotek białych. Jeśli z dwunastu sterówek tylko jedna będzie barwna, to jeszcze jest wylot. jeśli cały ogon jest biały, to już nie jest wylot, tylko PDL z białym ogonem, niektórzy określają to jako wajszwanc, chociaż nie jest to szczęśliwe określenie, bo wajszwanc (białogon) to odrębna rasa, mająca cały ogon biały. Białe pióra w ogonie u PDL ( wyloty) są cechą cenioną przez hodowców , natomiast barwna sterówka u białogona lub tzw. ramka jest cechą dyskwalifikującą ptaka z dalszej hodowli.

krzysiekR
Kontakt:

Post autor: krzysiekR » pt sie 19, 2011 1:25 pm

krzysiek pisze:Wylot to gołąb , który na barwnym tle ogona ma ileś lotek białych. Jeśli z dwunastu sterówek tylko jedna będzie barwna, to jeszcze jest wylot. jeśli cały ogon jest biały, to już nie jest wylot, tylko PDL z białym ogonem, niektórzy określają to jako wajszwanc, chociaż nie jest to szczęśliwe określenie, bo wajszwanc (białogon) to odrębna rasa, mająca cały ogon biały. Białe pióra w ogonie u PDL ( wyloty) są cechą cenioną przez hodowców , natomiast barwna sterówka u białogona lub tzw. ramka jest cechą dyskwalifikującą ptaka z dalszej hodowli.
:D tak zgadzam sie krzysiek bardzo dobrze sprawe wyjasnil, kiedys hodowcy za mocno szli w strone wylotow i nieraz bylo tak ze srebny oko glowa dziob kiepski baaa ale za wylot i cena duza- jakis czas temu u mnie za kazde biale pioro w ogonie cenili 30-50 zŁ wiecej

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » śr sie 31, 2011 10:59 pm

:mrgreen: :D http://allegro.pl/parka-bocianow-tanio-i1788006581.html
Jak za darmo, chyba za bardzo się rozpędził, i o te zera za dużo;]

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » sob wrz 03, 2011 10:49 pm

Ale jaja 95 punktów na wystawie krajowej :?: CHYBA W BOBOWIE !!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

http://allegro.pl/motyle-warszawskie-kl ... 36956.html

Że człowiekowi chce się wciskać takie głupoty ................

Awatar użytkownika
kyrtap125
Kontakt:

Post autor: kyrtap125 » ndz wrz 04, 2011 12:17 pm

Może on nie wie co to jest w ogóle wystawa :D hehe
Albo wie tylko z opowieści :lol: :lol:

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » pn wrz 05, 2011 7:13 pm

darecki pisze:Ale jaja 95 punktów na wystawie krajowej :?: CHYBA W BOBOWIE !!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

http://allegro.pl/motyle-warszawskie-kl ... 36956.html

Że człowiekowi chce się wciskać takie głupoty ................
95 punktów, ale ujemnych hehe :D :D
Pozdrawiam. Kamil

Awatar użytkownika
kyrtap125
Kontakt:

Post autor: kyrtap125 » pn wrz 05, 2011 7:53 pm

noo.. ujemnych to już bardziej :lol: :lol:

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » wt wrz 13, 2011 4:59 pm

http://allegro.pl/cala-hodowla-golebi-n ... 95560.html Kto chce kupić hodowle pocztowych za '' jedyny'' milion złotych :?: Chyba więcej by zarobili sprzedając parami, bo wątpię żeby ktoś wyjął z kieszeni milion i dał im za całą hodowlę. Chociaż słyszałem że jakiś Chińczyk dał za hodowlę belgijskich pocztowych milion euro. :)
Pozdrawiam. Kamil

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » wt wrz 13, 2011 5:06 pm

Sorki na swojej stronie piszą że sprzedają także pojedynczo.
Ps. http://allegro.pl/samiec-rys-i1795062945.html może ktoś powiedzieć coś o tym Rysiu :?:
Pozdrawiam. Kamil

Awatar użytkownika
czeskikret
Kontakt:

Post autor: czeskikret » wt wrz 13, 2011 8:10 pm

http://allegro.pl/cala-hodowla-golebi-n ... 95560.html Kto chce kupić hodowle pocztowych za '' jedyny'' milion złotych :?: Chyba więcej by zarobili sprzedając parami, bo wątpię żeby ktoś wyjął z kieszeni milion i dał im za całą hodowlę. Chociaż słyszałem że jakiś Chińczyk dał za hodowlę belgijskich pocztowych milion euro. :)
raczej nie chcą miliona, po prostu wpisał ktoś taką cenę żeby nikt nie licytował.
czeskikret.flog.pl

adamking
Kontakt:

Post autor: adamking » śr wrz 21, 2011 7:33 pm

http://allegro.pl/golebie-ozdobne-szcze ... 54479.html :?:
bardzo fajne gołąbki :D ale nigdy jeszcze o nich nie słyszałem
ADAMKING

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » śr wrz 21, 2011 8:48 pm

A no są takie :wink: ,wsumie barrrdzo rzadko je spotkać,coś jak szek polski wywrotny miałem takie kiedyś :roll: dawno temu 8)
mbudniewicz.pl.tl

Awatar użytkownika
turkot75
Kontakt:

Post autor: turkot75 » śr wrz 21, 2011 9:22 pm

Niemcy mieli na wystawie w Warszawie ,kolega kupił kilkanaście sztuk.Szczeciński krótko dzioby zakupiony od niemca (niestety) :oops:

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » wt paź 04, 2011 10:29 am

http://allegro.pl/motyl-warszawski-010r ... 49976.html

Też nie będę długo pisał :lol: : płaska głowa, dłuższa dolna szczęka dziobowa, nie wspomnę o szparze dziobowej , ogólnie nie poprawny rysunek , broda w rysunku, jak ktoś się cokolwiek zna to wie co to znaczy :lol: , brak łapci, w realu pewnie znalazł bym jeszcze więcej wad, no, ale Motyle są w cenie :D :lol:

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt paź 04, 2011 10:56 am

W zasadzie to wielkie G...o widać na zdjęciach ale i tak słabiak straszny.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt paź 04, 2011 2:21 pm

A ja bym tak bardzo źle go nie oceniał. Przede wszystkim zdjęcia są do d ... ale i tak trochę widać. Dziób krzywy, ptak w trakcie pierzenia. Na wystawę nikt go nie będzie dawać, więc po co i pod jakim względem go oceniać? Ja patrząc na gołębia oceniam go pod względem czy coś z niego można wychować. A z tego z całą pewnością bym coś fajnego uchował. Dla mnie więc nie jest on zły. Co innego jest np przy pawikach których jest pełno na allegro. Z nich nic ciekawego nawet przez 10 lat się nie uchowa więc faktycznie są słabe. Faktycznie ten motyl nie jest idealny ale i nie takie z niego g ... . Pewnie, że można kupić za duże pieniądze lepsze ale można też i takie wychować samemu znacznie taniej.
golebiewski

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt paź 04, 2011 3:31 pm

A ja dalej podtrzymuję swoją wypowiedz SŁABIAK i tyle. Jak chcesz porównywać do Allegrowych klas wystawowych to ok może się wybija ponad przeciętność ale to chyba nie o to w tym chodzi....

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt paź 04, 2011 8:41 pm

Dla Ciebie na pewno jest słaby, ja też bym go teraz nie kupił. Jak ktoś ma lepsze to dla niego jest za słaby. Ale kilka lat temu być może zainteresowałbym się takim. Oceniasz tego ptaka z punktu widzenia posiadanych gołębi a nie z tego czy nadaje się do hodowli.
golebiewski

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » wt paź 04, 2011 9:07 pm

a co panowie byście chcieli za 150zł?? w niektórych dobrych hodowlach się trafiają czasem gorsze i na pewno nie są sprzedawane taniej niż ten, jaka cena taki gołąb, np jest teraz motyl za 1500zł na allegro i co w nim takiego, że taka cena? widziałem lepsze za połowę ceny.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt paź 04, 2011 9:15 pm

Tu nie chodzi o cenę bo dla jednego ten cytowany jest wart 1500 dla innego nie jest wart nawet 1 tys. a tego czarnego oceniam nie przez pryzmat moich czy kogoś tylko przez pryzmat tego jak ma wyglądać. Dla mnie się nie nadaje ale nie dla tego, że mam lepsze i nie pasuje do moich tylko dla tego, ze ma więcej wad niż zalet i nie ma co się bawić w "wyciąganie" jak by to określić pozytywnych cech z jego "genów" żeby wyhodować młode takie jak się chce... mam na dzieję, że nie zagmatwałem tego zbytnio.

Co do tego za 1500 całkiem fajny gołąbek ale tez mu brakuje troszkę jak każdemu innemu :)
A tak na marginesie co z tego, że kupisz dwa ładne powiedzmy 1,5 tys sztuka jeśli nie masz konkretnego swoistego planu swojej hodowli... kupisz i będziesz miał dwa ładne i nic więcej a czy wyjdą po nich ładne mógłbym się spierać.

ODPOWIEDZ