Allegro...

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Re: Allegro...

Post autor: Lukezi » ndz lut 06, 2011 3:37 pm

http://allegro.pl/nie-licytowac-i1448286933.html
Bawił sie już ktoś w detektywa i odgadł co to za kwiatki??
DARMOWE nagrody priv

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz lut 06, 2011 3:42 pm

dlaczego złotówka gołąb bardzo ładny CwAnIaK001 napisz wady tego gołębia żebym miał lepszy obraz tego co chcesz tu przekazać po pierwsze to cena jest uzależniona od tego co się chce kupić czy ptaka do lotu,czy do wystawiania typ lotny średniodzioby) ma u nas tylko wzorzec czy krótkodziobego taszkienta który wzorca w polsce nie posiada czyli rozumując wypowiedziami niektórych na tym forum co nie ma wzorca to kok :lol: :lol: do BODEKS jak chcesz do lotu to najlepiej osobiście się udać do hodowcy a z allegro do lotu w ciemno to max 100zł i z komentarzem wstrzymaj się do dnia w którym ptak polata u ciebie co najmniej 2 tygodnie gdyż bij musi się dobrze zaaklimatyzować aby pokazał co naprawdę potrafi jeśli do ozdoby chcesz to sam powinieneś wiedzieć ile chcesz za takiego ptaka zapłacić a jeśli kupujesz w kierunku wystaw to tylko wzorcem się sugeruj a nie tendencjami pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz lut 06, 2011 3:51 pm

Lukezi pisze:http://allegro.pl/nie-licytowac-i1448286933.html
Bawił sie już ktoś w detektywa i odgadł co to za kwiatki??
jest to jedna z odmian bija irańskiego poszukam gdzieś później nazwy szczepu,w każdym bądź razie jest to bij irański inna nazwa tego ptaka to perski wysokolotny [persian high flayer -ang
persische hochflieger -niem pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

CwAnIaK001
Kontakt:

Post autor: CwAnIaK001 » ndz lut 06, 2011 4:23 pm

wscekly4405 pisze:dlaczego złotówka gołąb bardzo ładny CwAnIaK001 napisz wady tego gołębia
Nie chodziło mi o wygląd, lotność w/w gołębia - ale o zaaklimatyzowanie gołębi (w Polsce), przywożonych bezpośrednio z Niemiec, a co z tym się wiąże bardzo duży "odpad hodowlany". Nawet ziółka Kulbackiego w tej sytuacji nie pomogą :lol:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz lut 06, 2011 7:46 pm

Coś mi się wydaje, że ptaki na zdjęciach to nie bije irańskie, tylko katalońskie lotne.Irańce w tym kolorze to rzadkość, tak że stawiam na katalońskie.U nas zupełnie nieznane, ale na zachodzie Europy dosyć popularne.Są na przykład w Niemczech dużo częściej hodowane niż bije irańskie.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz lut 06, 2011 10:36 pm

katalońskich lotnych w tym kolorze nie widziałem po za tym kataloński lotny nie wywraca jeszcze jest jedna opcja otóż złotawiec turyngeński ale również odpada wysoki lot z wywrotami pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lut 07, 2011 8:42 am

Właściciel napisał,że nie wywraca, lecz "siada na ogonie". Nie upieram się przy swoim zdaniu, może masz rację, że to młode irańce i z czasem zaczną akrobacje.Co do katalońskich, to rzeczywiście najbardziej znane są białogłowe i marmurkowe ( coś w podobie do szpaka marmurkowego czy duńskiego szczygła).Jednak w Niemczech katalońskie z miedzianymi tarczami są hodowane, inne kolory także. Przykładowo, wczoraj w Poznaniu na giełdzie Niemiec miał czysto białe katalońskie.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn lut 07, 2011 2:17 pm

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że właściciel napisał "podobno", czyli on nie wie tylko tak mu powiedziano.

Równie dobrze może być słaby kataloński jak i słaby złotawiec. Wygląda na ptaka lotnego - szczupła i delikatna sylwetka, cienka szyja.
Mam zdjęcia złotawca: http://www.golebie.wombat.fc.pl/zoom_im ... iec&album=

Zdjęć katalońskiego nie mam, ale mam w niemieckiej książce. Też są brązowo tarczowe, ale w masywniejszej sylwetce. Podpis pod zdjęciami: Katalonischer tummler, dunkelbronzeschildig.
Tarcze mają jaśniejsze i ciemniejsze w brązie. Dzioby mają średniej długości, a ten ma długi i cienki.
O irańskich nie mam pojęcia.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lut 07, 2011 7:52 pm

Katalońskie występują w dwóch typach: krępe z średniej długości dziobem i smuklejsze z dość długim dziobem. Jednobarwne mają przeważnie żaboty, jak u mewek.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn lut 07, 2011 8:38 pm

irański ma dziób długi i cienki chociaż to też zależy od szczepu rozmawiałem z właścicielem i co do lotu tych ptaków ma się dowiedzieć więcej złotawiec to mało prawdopodobne gdyż ptak należy do gołębi polnych co wyklucza wysokolotność młode irańce z wielu szczepów jako młode w ogóle nie wywracają pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

piter
Kontakt:

Post autor: piter » pn lut 07, 2011 9:20 pm

Olo
Kontakt:

Post autor: Olo » pn lut 07, 2011 9:41 pm

Robi ,ale szybko zaciera po sobie ślady.
Dobrze wychowany.

lukas17
Kontakt:

Post autor: lukas17 » śr lut 09, 2011 11:49 am

Jakbyście ocenili te brodawczaki ostrowieckie?
http://allegro.pl/para-brodawczakow-i1452511317.html

lukas17
Kontakt:

Post autor: lukas17 » śr lut 09, 2011 2:44 pm

Proszę o ocenę do piątku.

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Post autor: Garłaczek » śr lut 09, 2011 5:57 pm

Yyy, hmmm...
Nie ten dział?
Gołębie=Przyjaciele

Olo
Kontakt:

Post autor: Olo » śr lut 09, 2011 7:14 pm

Jak nie ten dział :?:
Dotyczy allegro :?: , dotyczy, więc ten dział.
Nie znam się na tej rasie ,więc nic nie podpowiem,ale 10zł są warte :wink:

dominik
Kontakt:

Post autor: dominik » czw lut 10, 2011 4:58 pm

Nie chodziło mi o wygląd, lotność w/w gołębia - ale o zaaklimatyzowanie gołębi (w Polsce), przywożonych bezpośrednio z Niemiec, a co z tym się wiąże bardzo duży "odpad hodowlany". Nawet ziółka Kulbackiego w tej sytuacji nie pomogą :lol:[/quote]

CwAnIaK001, że Ty kupiłeś w zeszłym roku jakieś zdechlaki za trzy tysiące sprowadzane z Węgierskich rynków i to jeszcze przez Allegro to nie znaczy, że każdy gołąb z innego kraju musi odchorować. Na naszych rynkach jest też jedna wielka wylęgarnia chorób.
Ja mam dużo gołębi z Niemiec sam je sprowadzałem bezpośrednio od Hodowców i nie miałem problemów z zaaklimatyzowaniem, ale widziałem skąd je brałem.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » czw lut 10, 2011 7:47 pm

ja także sprowadzałem sporo z litvy,niemiec i angli i też nie miałem większych problemów pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

CwAnIaK001
Kontakt:

Post autor: CwAnIaK001 » czw lut 10, 2011 8:54 pm

Ad dominik, nie wiem o czym piszesz :o ?, z tymi "węgierskimi rynkami" itd. :lol: Nawet nie wiesz z kim korespondujesz na forum; więc ta odnotacja nie tyczy się mojej osoby :shock:
Jedna kwestia się wyjaśniła, wytłumacz mi jedną ważną rzecz na temat zaaklimatyzowania gołębi sprowadzonych z Niemiec do Polski. Jak wiesz albo nie hoduje Turkoty Niemieckie Dwuczube i Mnichy Południowoniemieckie. Mieszkając na wschodzie kraju, przebrnąłem drogę przez męke, aby rozhodować daną rasę na wysokim poziomie, w dwa lata osiągnąłęm więcej niż mogłęm się spodziewać. Rozmawiając z wieloma hodowcami; najlepszymi w Polsce, dosłownie każdy potwierdza moją tezę na temat "odpadu hodowlanego", niezależnie od regionu w Polski; więc mi nie mów, że u Ciebie wszystko jet OK, chyba że masz gołębie marnej jakości bądź pocztowe, ale nie ma to nic wspólnego. Nie ma także nic wspólnego sprowadzanie samemu gołębi od Hodowców z Niemiec :lol: niby widzisz co bierzesz, po długiej podróży przywozisz: to co brałeś w "zmienionej, odwodnionej, sparzonej formie".
ad wscekly4405, nie miałeś "większych problemów", ale one były w średnim stopniu... zapewne?
Pozdrawiam Maciej "Centrum_Wschod"

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » czw lut 10, 2011 11:40 pm

Panowie, ''odpad''musi być,jeszcze sie mi nie zdarzyło żeby nie było :wink:
mbudniewicz.pl.tl

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pt lut 11, 2011 1:31 am

CwAnIaK001 pisze:Ad dominik, nie wiem o czym piszesz :o ?, z tymi "węgierskimi rynkami" itd. :lol: Nawet nie wiesz z kim korespondujesz na forum; więc ta odnotacja nie tyczy się mojej osoby :shock:
Jedna kwestia się wyjaśniła, wytłumacz mi jedną ważną rzecz na temat zaaklimatyzowania gołębi sprowadzonych z Niemiec do Polski. Jak wiesz albo nie hoduje Turkoty Niemieckie Dwuczube i Mnichy Południowoniemieckie. Mieszkając na wschodzie kraju, przebrnąłem drogę przez męke, aby rozhodować daną rasę na wysokim poziomie, w dwa lata osiągnąłęm więcej niż mogłęm się spodziewać. Rozmawiając z wieloma hodowcami; najlepszymi w Polsce, dosłownie każdy potwierdza moją tezę na temat "odpadu hodowlanego", niezależnie od regionu w Polski; więc mi nie mów, że u Ciebie wszystko jet OK, chyba że masz gołębie marnej jakości bądź pocztowe, ale nie ma to nic wspólnego. Nie ma także nic wspólnego sprowadzanie samemu gołębi od Hodowców z Niemiec :lol: niby widzisz co bierzesz, po długiej podróży przywozisz: to co brałeś w "zmienionej, odwodnionej, sparzonej formie".
ad wscekly4405, nie miałeś "większych problemów", ale one były w średnim stopniu... zapewne?
Pozdrawiam Maciej "Centrum_Wschod"
przecież podpisywałeś się wcześniej że jesteś z miejscowości ŻORY :lol: nie wiedziałem że to wschód jakoś nie kojarzę tej miejscowości obok siebie,problemy chorobowe u mnie oczywiście występowały lecz bez upadków się obyło pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

CwAnIaK001
Kontakt:

Post autor: CwAnIaK001 » pt lut 11, 2011 1:33 pm

ad wsciekly4405, nawet prostego wyrazu nie umiesz zapamiętać :shock: :lol:, Na Twoje usprawiedliwienie: nie była to z pewnością nazwa miejscowości, chyba że jest taka ***żary*** to z góry przepraszam, że obraziłem Twój intelekt :lol:

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pt lut 11, 2011 5:41 pm

faktycznie Żary i jest taka miejscowość szybko zmieniłeś nazwę na gwiazdki więc nie zapamiętałem :lol: :lol: :lol: pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » pt lut 11, 2011 7:15 pm

CwAnIaK001 Centrum_Wschod i Bial_Podl
to osoby, które wystawiają na Allegro gołębie z tych samych Wolier. Czyli jesteś z Białej Podlaskiej :shock: .

Awatar użytkownika
turkot75
Kontakt:

Post autor: turkot75 » pt lut 11, 2011 7:31 pm

PWP GRZEGORZ,CENTRUM -WSCHOD :idea:

ODPOWIEDZ