Allegro...

Awatar użytkownika
czeskikret
Kontakt:

Re: Allegro...

Post autor: czeskikret » czw sty 05, 2012 10:58 pm

darecki kupuj tego samca, bo taka okazja może się więcej nie powtórzyć :lol:
czeskikret.flog.pl

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » czw sty 05, 2012 11:42 pm

W moich stronach na rynkach gołębiarskich na takie mewki, które pokazał krzysiek też mówią egipskie, moim zdaniem bardziej przypominają już chińskie niż egipskie, a tak w ogóle to chyba mewka mazowiecka?? mogę się mylić ;p

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw sty 05, 2012 11:46 pm

Wszystko jasne. Ptak ma 99% sroczki polskiej, co potwierdza sam sprzedający ( ciekawostka, jak to wyliczył). Musi więc mieć, o ile znam się na matematyce 1% domieszki innej rasy. Tylko tak się zastanawiam, 1% czego może tak zdeformować sroczkę polską? Obcy? Czy "faceci w czerni" widzieli już ten okaz?

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw sty 05, 2012 11:49 pm

Vice, jasne , że to mewka mazowiecka. Marnej klasy, trzeba przyznać. Nazwał tą rasę mewką egipską taki sam "geniusz" jak ten, który białogłówkę gumbińską nazwał krakowiakiem, albo białogłówką gąbińską ( równie genialny wynalazek).

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » czw sty 05, 2012 11:59 pm

Ja pamiętam czasy kiedy miałem pierwszą sroczkę polską, podejrzewam, że gdybym teraz ją miał to pewnie nie byłbym nią tak zadowolony, pamiętam tylko że na tamte czasy bardzo mi się podobała i właśnie nabyłem ja pod nazwą krakowiak, ale nie wiem skąd wzięła się ta nazwa

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sty 06, 2012 1:29 am

Wracając do dziwacznego nazewnictwa, kiedy jeszcze nie było mewek mazowieckich, pojawiały się czasami na targowiskach ptaki w typie arabskich mewek, znanych na Bliskim Wschodzie pod turecką nazwą Cici. Ptaki te są przodkami mewek chińskich występujących w obecnym typie, można ich spotkać mnóstwo w hodowlach rosyjskich w rejonie Kaukazu. Tam są znane jako mewki chińskie. Wtedy u nas też wchodziły na rynek jako mewki chińskie, podobnie zresztą jak mewki litewskie . Wszystko , co miało charakterystyczną strukturę na szyi to była mewka chińska. Pojawiająca sie zcasami u mewek arabskich mutacja z papuciami to była z początku mewka chińska łapciata. Dopiero później hodowcy z Mazowsza - "specjaliści od łapci" ( mam nadzieję, że się nikomu nie naraziłem) zajęli się na serio tą mutacją i tak powstała mewka mazowiecka jako rasa. W tym mniej - więcej okresie jakiś lokalny 'miszczu" pomylił nazwy i w odniesieniu do rasy ze strukturą mewki chińskiej użył nazwy " mewka egipska" . Podchwycili to inni "fachowcy" i tak bzdura zaczęła żyć własnym życiem. Podobny bezsens jak z "krakowiakiem".

piter
Kontakt:

Post autor: piter » pt sty 06, 2012 6:49 pm

Szkoda że nie ma białego ogona i czysto czarnego koloru :)

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » sob sty 07, 2012 1:42 am

a ja myslalem ze to samiec na 99% :D

piter
Kontakt:

Post autor: piter » sob sty 07, 2012 4:01 pm

ale do szablaka pasuje :lol:

Awatar użytkownika
adi
Kontakt:

Post autor: adi » sob sty 07, 2012 11:08 pm

Mogę prosić o ocenę czy warte tej ceny i jakie mają wady jeśli takie posiadają. pozd

http://allegro.pl/sroka-sroki-krakowski ... 13887.html

turkot1989
Kontakt:

Post autor: turkot1989 » ndz sty 08, 2012 11:25 pm

jak dla mnie to one maja słabe głowy (powinna być dłuższa i stożkowa) i jak dobrze pamiętam to powinny mieć białe nogi ale może samica ma zmianę koloru skóry na nogach z powodu wieku. Nie posiadają równego odcięcia na piersi. Samczyk ma troszkę przedłużony ogon co widać na pierwszym zdjęciu (popatrz na lotka)

jack
Kontakt:

Post autor: jack » pn sty 09, 2012 7:59 am

Nogi powinny być marchewkowe ale na zdjęciu tego dokładnie nie widać.

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » wt sty 10, 2012 11:36 pm

http://allegro.pl/ozdobne-biale-i2043180592.html czy ktoś wie co to za ptaki?? mi się wydaje, że czystookie słabej jakości

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr sty 11, 2012 12:44 am

Raczej bardzo słabej. Raczej to jakiś miks białego wywrotka pomorskiego ( wschodniopruskiego).

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » śr sty 11, 2012 7:25 am

http://allegro.pl/tranzule-grajewskie-d ... 70407.html

a co to jest? stralzundzki wysokolotny? Kaliski bialy? ta glowa do zadnego nie pasuje... mialem takie kiedys, SUPER lotaly... za mlodu na szyi mialy brazowe piora ale z wiekiem sie wybielaly no i oczywiscie krwista brew.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr sty 11, 2012 9:08 am

To koki pod kij i na mamki. Krzyżówka białych hanowerskich i stralsundzkich.czasami spotykam takie na giełdach. Dla niektórych każdy biały z czerwoną brewką to stralsundzki, niezależnie od tego, jakiej jest budowy i do jakiej rasy należy.Krzyżują wszystko, byle w kolorze i potem powstają takie wynalazki. Podobnie nasi rodzimi "fachowcy" każdego krótkiego czy średniodziobego łapciatego w kol. żółtopłowym czy izabel nazywają blauwinderem i też mieszają rożne rasy ze sobą, byle w kolorze. Kilka lat temu kupiłem kawową armawirską krótkodziobą na giełdzie w Zgierzu. Oczywiście to też był blauwinder, chociaż w nietypowym kolorze.W Poznaniu kupiłem kiedyś 3 pary agaranów i to też były blauwindery . Facet chwalił, że to blauwindery wywrotne, nowa rasa z Niemiec. Tego, że miały litewskie obrączki nie zauważył.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » śr sty 11, 2012 4:22 pm

mialem moze 10-11 lat gdy je mialem na golebniku... a facet ktory mi je sprzedawal mial ich moze z 200+, cudownie lataly, w zakryciu przez dlugi czas. Nazywal je tranzlami, tyle mi bylo wiadomo

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt sty 13, 2012 2:24 pm

Zgadzam się Krzyśku z Tobą ale lekką ,,polemizację" muszę uczynić w kwestii konsekwencji. :wink: Przyjmujesz za rasy różne wg mnie ,,wynalazki”, które są chowane w poszczególnych miastach czy to Rosji, czy też innych krajów a nasze uważasz za koki. Może i słusznie ale czym różnią się nasze ,,regionałki" od tych opisywanych w literaturze, gdzie tylko z opisu i zdjęć wiemy jak wyglądają a tak naprawdę nie mają wzorca bo w każdym z nich chowają ,,na swój strój”? W okolicach Grajewa i Ełku na własne upodobanie i do lotu od dawna hodowano tego typu ptaki i po czym one są nie sposób stwierdzić. Być może podobne można uzyskać z krzyżówek jak piszesz ale te ze wspomnianych okolic raczej z nich nie pochodzą.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sty 13, 2012 5:25 pm

No to mi nieco "pojechałeś". Jak by nie patrzeć, jednak trochę racji masz.Aby wyszło na moje, zgodzę się tylko na to "trochę". Może rzeczywiście w Twoich stronach tego typu ptaki są hodowane w stadach o utrwalonym fenotypie. Jeśli tak jest, to można uznać je za lokalną rasę, chociaż nie uznaną. To , co napisałem o podobnego typu gołąbkach spotykanych w moich stronach wynika z obserwacji.to przeważnie krzyżówki stralsundzkich lub NDL z hanowerskimi. Jedynym kryterium ich doboru jest biały kolor i czerwona brew. Z tym, co napisałem na temat doboru różnych "ras", gdzie jedynym kryterium tego doboru jest kolor, ewentualnie pewne podobieństwo fenotypowe na pewno sam znasz z własnych obserwacji. Tak hodowane są u nas "blauwindery" , "garbonosy" czy inne rasy.Miesza się różne rasy, byle łączyło je podobieństwo pewnych charakterystycznych szczegółów. Wracając teraz do ras wschodnich, zwłaszcza rosyjskich, nie uważam, by tendencja , żeby każde większe miasto miało własną rasę była czymś złym. Przeciwnie, uważam to za tendencję zdrową i godną naśladowania. Gdyby nasi hodowcy szanowali nasze rodzime rasy i postępowali podobnie jak hodowcy nie tylko rosyjscy, ale też może w większym stopniu niemieccy, mieli byśmy zamiast licznych "wynalazków", jak sam je nazwałeś sporo polskich , ciekawych ras, które dzisiaj przez nasze zaniedbanie są niedoceniane i nie uznane, a z czasem mogą wyginąć.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt sty 13, 2012 6:53 pm

Pod ostatnimi zdaniami podpisuję się obiema rękami ale o hodowli gołębi jak w Rosyjskich miastach mam inną opinię. Ile jest ,,ras" czylikopodobnych? Niektóre z nich śmiało można uznać za odpady innych. Natomiast hodowla o takim ograniczonym zasięgu chcąc nie chcąc prowadzi do hodowli w pewnym pokrewieństwie. Jak wprowadzić w takim przypadku świeżą krew. Myślę, że krzyżuje się z czymś podobnym. Jakie to jest podobne do hodowli np blauwindrów o których wspomniałeś.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sty 13, 2012 10:44 pm

No to znów się nie zgadzamy, a myślałem, że dojdziemy do porozumienia. Nie wiem, co uważasz za "rasy czylikopodobne". Jeśli rozpatrywać temat pod względem rysunku, to znamy kilka ras czilików. Mają one zbliżoną postawę, bo większość zalicza się do grupy gołębi postawnych , tzw. zwisłoskrzydłych.Najpopularniejsza na Zachodzie rasa czilików : taganroskie , u nas niemal nieznane zaliczana jest do innej grupy postawnych , do triasunów. Rysunek mają identyczny jak popularne u nas cziliki rostowskie, również przez wielu hodowców zaliczane do triasunów, jednak o nie tak dopracowanej budowie, jak taganroskie. Znane są jeszcze trzy rasy czilików: borysoglebskie ( z małymi papuciami), nosoczube ( z małym czubkiem nad dziobem - stąd nazwa) oraz orienburskie, mające barwne tarcze i kilka środkowych sterówek ogona. Są to rasy w pełni rozpoznawalne, o utrwalonym przez lata hodowli fenotypie.Podobnie wygląda sprawa z innymi rasami rosyjskich postawnych. co prawda polscy hodowcy mają czasami problemy z rozróżnieniem poszczególnych ras, wynika to jednak z naszej nieznajomości tamtejszych ras, niż z faktu, że są ze sobą pomieszane. O wiele trudniejsze jest rozróżnienie wielu lokalnych ras rosyjskich wywrotków ( turmanów) czy też bijów. W tych rasach trzeba być nie lada specem, by rozróżnić poszczególne , nieraz bardzo podobne fenotypowo lokalne rasy. To jednak też wynika z naszej nieznajomości tamtejszych ras. Są w Polsce sympatycy ras rosyjskich, którzy sobie z tym radzą.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » sob sty 14, 2012 12:19 pm

No wlaśnie o to mi chodziło. Niuanse typu do jakiej grupy je zaliczyć w tym wypadku nie mają znaczenia tylko podobieństwo do siebie. Kiedyś wpadła mi w ręce książka wydana jeszcz w ZSRR i były tam rasy wymienione przez Ciebie i chyba jeszcze, których nie wymieniłeś. Czy taka różnorodność ras do siebie podobnych dobrze wpływa na ich czystość rasową. Podejrzewam, że większość z hodowanych na wschodzie tych gołębi to mieszańce, tak jak u nas berlińskie, blauwindry i tomaszowskie. Zbyt często krzyżuje się gołębie tylko ze względu na podobieństwo, nie zwracając uwagi na cechy typowe dla rasy, oczym wspominałeś. Myślisz, że w Rosji jest inaczej? Raczej nie. Już ponad 20 lat temu dobre czyliki S.Jegliński (jak sam mówił) aż spod Uralu ściągał. Chyba o czymś to świadczy.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob sty 14, 2012 3:25 pm

Znów się nie mogę zgodzić. Dla wyjaśnienia podam link do tematu, gdzie opisana jest klasyfikacja rosyjskich postawnych. Temat po rosyjsku, ale da się w tym rozeznać. http://golubevod.com/index.php?showtopic=316&st=440

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob sty 14, 2012 3:48 pm

Jeszcze jeden link do rosyjskich i innych wschodnich postawnych z podziałem na grupy i rodzaje rysunków. http://russian-pigeons-clubs.ru/kat.htm

ODPOWIEDZ