Wiosenny szał arabów na polskie gołębie?

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Wiosenny szał arabów na polskie gołębie?

Post autor: arek5959 » ndz lut 12, 2012 11:12 pm

Ostatnio takiego szału nie widziałem. Dlaczego wszystko u nas wykupują arabowie? Nigdy chyba kiedyś u nas takiego szału nie było :roll: Może wiozą jakiemu szejkowi.

bubi
Kontakt:

Re: Wiosenny szał arabów na polskie gołębie?

Post autor: bubi » ndz lut 12, 2012 11:16 pm

arek5959 pisze:Ostatnio takiego szału nie widziałem. Dlaczego wszystko u nas wykupują arabowie? Nigdy chyba kiedyś u nas takiego szału nie było :roll: Może wiozą jakiemu szejkowi.
Bo szejki im płacą,tobie dadzą 200zł za ptaka a tam mają min 200 dolców :wink: .W Holandi też sprzątają :wink:
mbudniewicz.pl.tl

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » ndz lut 12, 2012 11:17 pm

Rzeczywiście ostatnio dosyć sporo ich się pokazało :)
W.K

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lut 13, 2012 9:32 am

Arabowie rzadko u nas kupują. Interesują ich jedynie ptaki bardzo dobrej jakości a wiadomo takich ptaków jest na naszych giełdach niewiele. Jeśli zaczęli więcej kupować to oznaczać może tylko jedno: zwiększyła się ilość dobrych gołębi sprzedawanych przez polskich hodowców.Do tej pory arabscy hodowcy woleli kupować w Niemczech, bo tam zawsze jest więcej dobrej klasy ptaków oferowanych do sprzedania.Płacą dobrze ale też swoje ptaki cenią należycie. Pytałem kiedyś o dobre adany i swifty krótkodziobe. Niestety ceny mnie wyprostowały. zaczynały się od kilku tysięcy dolarów za sztukę. Faktem jest, ze w hodowlach arabskich w Kuwejcie, Bahrajnie, Emiratach a przede wszystkim w Arabii Saudyjskiej znajdują się najlepsze na świecie okazy perukarzy, pawików indyjskich , karierów, turkotów bucharskich, uzbeków krótkodziobych ( euroazjatów) i pawików.Tamtejsi hodowcy mają także sporo doskonałej klasy mewek polskich, berlińskich i budapesztańskich krótkodziobych oraz garłaczy angielskich i pomorskich. Ostatnio zaczęli kupować także sroczki polskie, motyle warszawskie i krymki białostockie.Oczywiście kupują tylko dobre i bardzo dobre ptaki.

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » pn lut 13, 2012 3:36 pm

Na ostatniej wystawie (giełdzie) w Poznaniu chodziło dwóch gości z dwoma workami jutowymi i skupowali co lepsze egzemplarze. Ten co nic nie umiał po polsku miał karteczkę z nazwami ras, gdy coś było godne uwagi tylko kiwał głową i płacił ile potrzeba. Pytał o cenę ten hodowca z Poznania, którego tu nie wymienię. Nie targowali się tylko płacili, tyle ile zażądał sprzedający. Od tego co stał obok mnie na giełdzie kupili ładnego garłacza węgierskiego. Dla kogo kupowali nie zapytałem tego naszego rodaka, gdyż byłem trochę zaskoczony sytuacją, i nie ukrywam zażenowany.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » pn lut 13, 2012 4:15 pm

Jak byś cie zobaczyli w Garwolinie jak oni brali :wink:
Widywałem też w kielcach, warszawie i na innych większych wystawach.
No w kielcach u mnie kupowali po 150-250zł jednokolorowe i tigry.
Tak chodzą z małymi notesami z nazwami ras i z cenami.

Awatar użytkownika
turkot75
Kontakt:

Post autor: turkot75 » pn lut 13, 2012 5:35 pm

W Szczecinie kupili ode mnie około 30 sztuk gołębi turkoty bucharskie ,jednoczube ,krymki białostockie i dwa koki o dużych łapciach, co świadczy o tym, że nie znają się dobrze na rasach ,które kupują.

Awatar użytkownika
Happek
Kontakt:

Post autor: Happek » pn lut 13, 2012 7:32 pm

W Garwolinie chyba brali Litwini, nie wiem ale wydaje mi się że nie szprechali bo Arabsku czy coś. Jak dzwoniłem z jakimś pytaniem do któregoś z organizatorów także coś tam się chwalił że przyjeżdżają do niego i mają być na wystawie a jak to naprawdę było to diabeł wie.
Kręcili się ale czy ja wiem czy oni tak dużo tam wzięli? Chyba tej "karawany" z warszawy nie przebili ;D

jack
Kontakt:

Post autor: jack » pn lut 13, 2012 10:04 pm

W Garwolinie też był Arab z pomagierem , ale byli także Słowacy .

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt lut 14, 2012 8:31 am

W Garwolinie Arabusy wykupili z wystawy garłacze bo byłem przy tym.
Poza tym pozdrawiam serdecznie organizatorów z Garwolina za pyszny poczęstunek i dobra gościnę :)

krzysiekR
Kontakt:

Post autor: krzysiekR » wt lut 14, 2012 3:58 pm

jack pisze:W Garwolinie też był Arab z pomagierem , ale byli także Słowacy .
biora to niech biora jeszcze wiecej bedzie ruch z golebiami- a trzeba arabom poddac pomysl niech sciagaja tu swoje golebie

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lut 14, 2012 4:45 pm

Dla Araba gołąb to luksus, podobnie jak samochód, koń, sokół czy pies myśliwski, a luksus kosztuje. Taki arabski handlarz płaci niemal bez targowania, bo to, co u nas da za gołębia to ledwie 10, noże 15% jego wartości , gdy zawiezie go do siebie. Swojego gołębia nie odda za 10 % wartości, dlatego trudno ich namówić na handel wymienny.Po prostu w porównaniu z cenami w krajach arabskich nasze gołębie są tanie, dlatego chętnie u nas kupują.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » śr lut 15, 2012 4:00 pm

Z tego co zauważyłem to arabowie mają słabą znajomość w niektórych rasach, kupują to co im się podoba :roll:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr lut 15, 2012 4:35 pm

Dziwi Cię to? Jedź , powiedzmy do Libanu czy Egiptu i wejdź na gołębiarski targ.Ciekawe, czy będziesz miał lepsze rozeznanie w lokalnych rasach niż arabski hodowca w europejskich.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » śr lut 15, 2012 5:07 pm

O, to też fakt :D

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » śr lut 15, 2012 5:37 pm

Szejk na pewno się ucieszy z cirkowirozy sprowadzonej wraz z gołębiami zakupionymi z Niemczech i Polsce - ponadto kupując krymki białostockie i motyle warszawskie - mykoplazmozę mają gratis :oops:
Kaszanka forever !!

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr lut 15, 2012 5:50 pm

A ch... im w d.... za tą cenę ropy na stacjach !!!!!!!!!!!

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr lut 15, 2012 6:10 pm

Dobre. A co do chorób, to mykoplazma w ich klimacie nie ma szans. Na cirkowirusa też znajdą sposób. Chorymi ptakami przeprowadzą trening myśliwski dla sokoła. A co, przy takich cenach ropy stać ich na to.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » śr lut 15, 2012 6:52 pm

Tam jest suchy, ciepły klimat to o salmonellę, PMV, mykoplazmy jest trudniej niż w naszym zmiennym klimacie :roll:

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » śr lut 15, 2012 7:04 pm

krzysiek pisze:Dobre. A co do chorób, to mykoplazma w ich klimacie nie ma szans. Na cirkowirusa też znajdą sposób. Chorymi ptakami przeprowadzą trening myśliwski dla sokoła. A co, przy takich cenach ropy stać ich na to.
Nie wiem, czy te krótkodzioby z permanentną mykoplazmozą w ogóle tam dojadą (przegrzanie w transporcie) - ale jak cirkowirus przejdzie na sokoły szejka, to "dostarczyciel" gołębi zostanie eunuchem :roll:
PS
Zapominacie, że ok. 50 % ceny paliwa to haracz na rzecz Słońca Peru i jego gangusów - w Egipcie litr benzyny kosztuje mniej, niż u nas butelka wody mineralnej (Egipt nie ma złóż ropy) - ale tam nikt nie wie co to jest "akcyza", a stawka VAT jest o 130% mniejsza niż w Polsce i płacą ją tylko bogacze z dużych miast.
Kaszanka forever !!

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr lut 15, 2012 7:20 pm

SETER, proszę, tylko bez polityki. Miało być o gołębiach.

ODPOWIEDZ