Championy

file
Kontakt:

Championy

Post autor: file » pn mar 05, 2012 9:48 pm

Witam
Szukam hodowców Garłaczy Pomorskich których gołębie uzyskują np94pkt na wystawach

bubi
Kontakt:

Re: Championy

Post autor: bubi » pn mar 05, 2012 10:19 pm

94,tak mało?W takiej stawce pomorskich w polsce to słabiaki 8) :wink:
mbudniewicz.pl.tl

file
Kontakt:

Post autor: file » wt mar 06, 2012 7:28 am

od94 w górę szukam kontaktu z hodowcami tej rasy ,ponieważ chciałbym zacząć hodować te gołębie

jack
Kontakt:

Post autor: jack » wt mar 06, 2012 6:40 pm

Nie zaczynaj w ten sposób. Skontaktuj się z kimś hodującym te ptaki , niekoniecznie wystawiającym tę rasę. Chyba , że masz doświadczenie z tymi gołębiami.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » wt mar 06, 2012 10:56 pm

Zacznij najpierw od ras gorszych i ciągle ulepszaj stado do najlepszych sztuk. Odrazu nie idz z motyką na księzyc :!:
Kupisz dobre i drogie ptaki a potem ptak złapie wola czy wkroczy jakieś choróbsko to zmarnujesz ptaka i kase bo nie będziesz miał wystarczającej praktyki oraz wiedzy.
Ustal sobie 2 czy 3 hodowców u których będziesz się zaopatrywał w ptaki, nie kupuj na giełdach i targach oraz u handlarzy.
Także ustal dane kolory jakie chcesz trzymać, najlepiej trzymać max 1-4 kolorów.
Dla mnie dobry ptak to od 95pkt w zwyż, dla ciebie na początek polecam od 93pkt, ja nie patrzę tylko na ocenę, mnie ptak też ma się podobać, czasami oceny są zawyżane przez sędziów. Ładny ptak może na wystawie dostać 93pkt a być dużo lepszy od zwyciężcy :!:
Z resztą wielu wystawców z chęcią nie poleca lub nie wspomina znanych i pobliskich hodowców bo powiedzą że np ,,kupuj tu u mnie bo mam lepsze, pewniejsze i ładniejsze ptaki''.
Musisz uważać na wystawców bo niektórzy potrafią nakręcić, znam wielu wystawców i hodowców garłacza pomorskiego z całej polski, ok 30-40% to hodowcy a reszta to więksi handlarze.
Do garłaczy musisz posiadać dobre mamki.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr mar 07, 2012 8:56 am

Nie słuchaj arka kup dobre ptaki to nie jest czarna magia hodowla gołębi a koki tak samo żrą i srają jak te dobre. Kupisz słabe i będziesz się uwsteczniał do tego nikt nie będzie chciał średnich gołębi każdy chce dobre.

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » śr mar 07, 2012 10:34 am

Zaczynać trzeba od dobrych gołębi. G...a nie warto mnożyć, gdyż będzie tylko później kłopot ze zbyciem. Lepiej zacząć od 1 pary ale dobrych. Para dobrych garłaczy niestety nie jest tania, ale mógłbym polecić kilku dobrych hodowców na pw, wiedząc jaki interesuje Cię kolor. Do niektórych dobrych hodowców trudno dotrzeć nowemu, gdyż nie będą chętni do takiego kontaktu. Oni nie mają też większego problemu ze zbyciem nadwyżek hodowlanych. Nie brakuje tu też zwykłych handlarzy, którzy będą chcieli wcisnąć przeciętne garłacze za wygórowaną cenę. Obecnie hodowane garłacze pomorskie niestety wymagają do hodowli mamek. Około 3 pary mamek na 1 parę garłaczy. Powodzenia.

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » śr mar 07, 2012 6:29 pm

Witam. Posłuchaj hodowców z poprzednich 2 postów. Jeżeli tylko masz możliwości finansowe i techniczne, to radziłbym Ci nabywać dobre gołębie od czołowych hodowców, niekoniecznie najdroższe championy!. Kupisz przeciętne albo słabe będziesz miał problem. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » śr mar 07, 2012 8:07 pm

Arbiter, każdy zaczyna od słabszych po najlepsze. Ja nie mówię o kokach po 5-10zł z targowicy.
Radze na początek kupić pare średniej klasy (93-95pkt) i jak kolega nabierze praktyki to niech już kupi kilka dobrej klasy ptaków a tą średnią pare może sprzedać.
Ja tak zaczynałem.

Z resztą ten kto zaczyna od najlepszych gołębi to czyni straty z niewiedzy, taka jest prawda z praktyki. Drogi gołąb łapie wole, choruje, trzeba szczepić, stosować mamki itd a to wszystko trzeba się nauczyć by szybko działać.
Znajomy kolega tak nakupił same championy i wyróżnione, jak nieumiejętnie przygotował stado do szczepień i zaszczepił to już było za póżno, także łapały zaawansowane wola itd.

:arrow: file, jak miałeś styczność z gołębiami i masz gołębnik z wolierą z odpowiednimi warunkami to możesz kupić kilka garłaczy wysokiej klasy od czołowego hodowcy, ja tego nie zabraniam. O kasie już nie wspomnę, za dobrą parę championów wołają średnio 500-1000zł.

Najlepiej kupuj osobiście u hodowcy bo wtedy widzisz stan hodowli i gołębi. Jakie kolory cie interesują i skąd jesteś bo może znam w twojej okolicy jakiegoś hodowcę?

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » śr mar 07, 2012 8:26 pm

Kupisz słabe i będziesz się uwsteczniał
Gdybyś Ty widział moje pierwsze garłacze to byś się przewrócił :) a teraz moje stado jest już na dosyć dobrym poziomie.
Przychylam się do odpowiedzi arka także uważam, że nie warto zaczynać od nie wiadomo czego.
Miałem ptaka który miał 96pkt. na wystawie młodych w Krakowie 2011 (dostał on mistrza), wystawiałem też jego brata i dostał on 93pkt. w tym roku zostawiłem do dalszej hodowli tego który dostał 93pkt. bo jest dużo lepszy choć na wystawie dostał gorsze oceny. Jak widać ocena na wystawie nie jest najlepszym wyznacznikiem jakości gołębia. Samemu trzeba umieć ocenić ptaka (rasę jaką chce się hodować).
Jakąś praktykę z gołębiami przydałoby się mieć zanim zacznie się hodować "championy"...
W.K

file
Kontakt:

Post autor: file » śr mar 07, 2012 8:30 pm

woj. lubelskie okolice Garwolina gołębie hoduje od dziecka i będzie to już 12lat
i chciałbym zająć własnie Garłaczami Pomorskimi, Listonosz Polski i Maściuch Polski ale nie wszystkie na raz :)
dałem tytuł championy ale to nie oznacza ze od razu chce wyhodować mistrzów wiem że potrzebny jest czas chce nabyć kontakt z głównymi hodowcami tej rasy

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » śr mar 07, 2012 8:47 pm

To zmienia postać rzeczy. Jeśli masz już pojęcie o gołębiach a na pewno masz hodując tyle lat. Czyli tak jak napisałeś, jak zaczniesz hodowlę pomorskich od 94pkt. to powinno być dobrze :).
W.K

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » śr mar 07, 2012 8:52 pm

file pisze:woj. lubelskie okolice Garwolina gołębie hoduje od dziecka i będzie to już 12lat
i chciałbym zająć własnie Garłaczami Pomorskimi, Listonosz Polski i Maściuch Polski ale nie wszystkie na raz :)
dałem tytuł championy ale to nie oznacza ze od razu chce wyhodować mistrzów wiem że potrzebny jest czas chce nabyć kontakt z głównymi hodowcami tej rasy
No tam nebedziesz miał problemu z nabyciem pomorskich dobrej klasy :wink:
mbudniewicz.pl.tl

file
Kontakt:

Post autor: file » śr mar 07, 2012 9:00 pm

a bubi możesz podać jakieś przykłady hodowców Pomorskich ja znam jednego ale ma siodłate

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » śr mar 07, 2012 9:21 pm

Jeśli chcesz hodować Garłacze jednobarwne proponuję tego Pana

http://golebnik.pl/albumy/pasch/pasch2012/index.html

Osobiście byłem wdziałem tą hodowlę wszystko na wysokim poziomie, ptaki zdrowe, zadbane pierwsza klasa
na pewno się nie zawiedziesz.

file
Kontakt:

Post autor: file » śr mar 07, 2012 9:32 pm

przeglądałem hodowców na golebniku i ten pan przykuł moją uwagę mam plany z nim się skontaktować

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » śr mar 07, 2012 10:05 pm

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » czw mar 08, 2012 12:31 am

Do Garwolina mam 100km i kilka razy już tam byłem u kilku hodowców, znam ich życiorysy oraz gołębie.
Moi koledzy kupiły raz u Pascha i już więcej nie chcą kupować :roll: Znam kilkanaście wpadek u tego pana, tu już uczciwiej i lepsze w stosunku do ceny sprzedaje pan Padamczyk.
Może znasz pana Jaszczuka koło Garwolina, ma ponad 300 garłaczy w różnych kolorach ale on nie hoduje lecz sprowadza z niemiec i austrii, czasami ma ładne sztuki ale w takich warunkach jakie on trzyma to niewiele da się zobaczyć.

Jeśli chodzi o garłacze siodłate łapciate to mam na myśli że znasz J Sierajskiego albo K Wesołowskiego.

Kolega darecki podał link do dobrej jakości garłaczy pomorskich, ptaki są ładne, w dobrym rysunku i zadbane. Gościu zapewnie z zagranicy :D

Kol garłacze, na wystawie gołębi młodych oceniane są łagodniej niż na wystawach dla gołębi starych, stąd masz różnicę w ocenie.

jack
Kontakt:

Post autor: jack » czw mar 08, 2012 7:34 am

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Że,Pan Jaszczuk sprowadza ptaki z zagranicy to nie znaczy , że je tylko handluje. Rozmnaża je także.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » czw mar 08, 2012 5:18 pm

Kol garłacze, na wystawie gołębi młodych oceniane są łagodniej niż na wystawach dla gołębi starych, stąd masz różnicę w ocenie.
Chyba nie za bardzo zrozumiałeś o co mi chodziło. Wystawiałem oba ptaki na kilku wystawach i starych i młodych i zawsze lepsze oceny dostawał ten według mnie gorszy. Ten lepszy za klatkami nie przepada :)
W.K

file
Kontakt:

Post autor: file » czw mar 08, 2012 9:16 pm

dokładnie Wesołowskiego mieszka niedaleko mnie

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » czw mar 08, 2012 10:56 pm

:arrow: Jack, fakt że pan Jaszczuk też rozmnaża swoje ptaki, wiem że dużo sprowadza, przeważnie z Austrii i Niemiec.
:arrow: File, jak będę w lato u kolegów w twoich okolicach to po drodze zobaczę twoje ptaki :)

Awatar użytkownika
momo1351
Kontakt:

Post autor: momo1351 » pt mar 09, 2012 8:57 am

Wesolowski mieszka tez niedaleko mnie:P

file
Kontakt:

Post autor: file » pt mar 09, 2012 9:01 pm

a momo gdzie mieszkasz??

Awatar użytkownika