Szczur

dominik1234109
Kontakt:

Szczur

Post autor: dominik1234109 » śr gru 05, 2012 6:21 pm

Czy to prawda że jak szczur ma co jesć to gołębia nie ruszy ?

krzysiek
Kontakt:

Re: Szczur

Post autor: krzysiek » śr gru 05, 2012 6:50 pm

Tak, jak naje się inny gołębiem. Tego, którego nie ruszył dzisiaj zje dopiero jutro, chyba , że zje jeszcze innego, wtedy odłoży go na pojutrze. Tak poważnie, to szczur, który ma nie wiadomo ile jedzenia pod dostatkiem, a ma dostęp do gołębi ZAWSZE prędzej czy później zacznie je zabijać i zjadać. Przeważnie pierwsza zaczyna zabijać samica mająca młode, jednak każdy szczur, gdy dorośnie do pewnego wieku wybiera mięsne menu. Kiedy już zasmakuje w mięsie, nie ruszy nic innego, tylko mięso.Jedynym wyjściem by uniknąć strat w hodowli spowodowanych przez szczura jest nie dopuszczenie, by się w ogóle pojawił, a jeśli już się pojawił, należy go natychmiast zlikwidować. Innego wyjścia NIE MA !

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » śr gru 05, 2012 7:39 pm

Oglądałem niedawno gdzieś w TV ciekawy reportaż z warszawskiego ZOO w którym brał udział dr. Kruszewicz. Rozmowa dotyczyła rm.in. również szczurów i etycznego pozbywania się ich :D . Dr. Kruszewicz stwierdził. że należy chwytać je w żywołapki i wywozić daleko od ludzkich siedzib :D . Mocno mnie to rozbawiło - dziennikarza również.
Dr. Kruszewicz stwierdził wtedy, że szczury jest bardzo łatwo odłowić w żywołówki - trzeba tylko włożyć do środka klatki żywego szczura z innego stada. W taki sposób odłowili podobno wszystkie szczury które im napłyneły do ZOO w trakcie którejś z powodzi. ZOO prowadzi hodowle szczurów do karmienia nimi innych zwierząt więc mają takie szczury z "obcego stada" - my musimy chyba założyć ich wypożyczalnie :D

Wartek
Kontakt:

Post autor: Wartek » ndz gru 09, 2012 10:11 pm

oglądałem kiedyś w telewizji jak tępili szczury w świniarni. Przez jakiś czas chyba miesiąc karmili je, po tym okresie karmę wzbogacili o trutkę. Szczury jadły i zdychały, na pozostałe szczury łapali na wędkę jak ryby, zacięcie i ryp o ścianę używali też śrutówki.

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » pn gru 10, 2012 11:30 pm

Tez to nie dawno ogladalem . Chodziło o te ze szczury mu zaufały bo on dawał im jedzenie i pozniej sypał truciznę a ze one mu ufały to zerły to ipadały . Tylko te całe szefy stada byly cwane i nie jadły i lapal je wędko i strzelał do nich .

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » wt gru 11, 2012 8:39 am

Możecie dać link do tego filmiku

Awatar użytkownika
turkot75
Kontakt:

Post autor: turkot75 » wt gru 11, 2012 4:53 pm

SZCZUROŁAP oglądałem kiedyś ten film.