Hodowcy?

andrzejj275
Kontakt:

Hodowcy?

Post autor: andrzejj275 » ndz lut 23, 2014 8:47 pm

Witam wszystkich . Czy nie zauważyliście ze od jakiś dwóch lat to forum już nie jest takie jak bylo ?. Zastanawiam się gdzie są Ci co tak ostro krytykowali Opala i innych.???. Czemu teraz nie przejęli po nich paleczki i nie tłumaczą jak Opal szczegolowo wszystkiego mlodym hodowcom?. Dziś mlody i nie tylko dostaje odpowiedzi typu *po co zakładałeś nowy temat ,sprawdz sobie tam i tam. Dobrze że jest jeszcze Krzysiek chociaż. Panowie wiecej wyrozumialosci i cierpliwosci i chęci dzielenia się wiedza. Pozdr.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Re: Hodowcy?

Post autor: zbiter » ndz lut 23, 2014 9:17 pm

Na tym forum jest tyle informacji że książkę można by napisać ,wystarczy trochę chęci i poszperać i szukać. nie ma sensu na nowo powtarzać .
Ja wiem że lepiej napisać jakiś wątek i czekać na opowiedź
Szukaj a znajdziesz

Zbyszek Arszelewski
Kontakt:

Post autor: Zbyszek Arszelewski » pn lut 24, 2014 1:24 pm

Zgadzam sie w pełni z Kolega Zbiterem

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » pn lut 24, 2014 8:33 pm

Panie andrzejj275 żeby się dzielić wiedzą trzeba ją posiadać,a nie tak tylko mówić lub tak myśleć,
jest wiele rad,trzymania gołębi.
Po pierwsze taką radę trzeba umieć zrozumieć a potem zastosować w swojej hodowli jeśli jest coś warta dla naszej rasy,
tak naprawdę to łatwiej jest o radę od kilku starszych doświadczonych hodowców niż o dobry materiał do hodowli.

andrzejj275
Kontakt:

Post autor: andrzejj275 » wt lut 25, 2014 1:55 pm

Kol.adrian-a73 na tym forum jest paru bardzo dobrych hodowców. Jest tez sporo hodowców którzy mają ogromną wiedzę na temat ras,chorob,i przedewszystkim przyczyn tych chorób. Jest tez paru którzy genetykę mają w malym palcu . Problem w tym że z jakiś dziwnych przyczyn odechcialo im się doradzać innym mniej doświadczonym. Miłośnikom golebi(prawdziwym) powinno zależeć na tym żeby przybywalo jak najwięcej hodowców. Mam tylko nadzieję,że to nie chęć zysku i niezdrowej konkurencji powoduję ten zastój

werfel.1977
Kontakt:

Post autor: werfel.1977 » wt lut 25, 2014 6:03 pm

andrzejj275 pisze:Kol.adrian-a73 na tym forum jest paru bardzo dobrych hodowców. Jest tez sporo hodowców którzy mają ogromną wiedzę na temat ras,chorob,i przedewszystkim przyczyn tych chorób. Jest tez paru którzy genetykę mają w malym palcu . Problem w tym że z jakiś dziwnych przyczyn odechcialo im się doradzać innym mniej doświadczonym. Miłośnikom golebi(prawdziwym) powinno zależeć na tym żeby przybywalo jak najwięcej hodowców. Mam tylko nadzieję,że to nie chęć zysku i niezdrowej konkurencji powoduję ten zastój
genetykę w małym palcu ciekawe :D

andrzejj275
Kontakt:

Post autor: andrzejj275 » wt lut 25, 2014 6:46 pm

Takie to dziwne dla Ciebie ?. Przynajmniej podstawy to dzisiaj kazdy hodowca powinien znać. A dla Twojej wiedzy to Ci powiem że są hodowcy którzy faktycznie mają ja w palcu. Potrafią tak dobrać golebie w pary że są w stanie wyciągnąć mlode już dla przyszłego parzenia. Rozumiesz co mam na myśli ?.

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » wt lut 25, 2014 8:24 pm

Panie andrzejj275,dobrze powiedziane (chęć zysku) czy to jest ważne?
Droższa jest wiedza nie gołębie,ale tą mają tak naprawdę nie liczni pasjonaci
ludzie którzy nie trzymają gołębi dla zysku.

kol-werfel.1977 za pomniałeś odp. na pytanko w temacie wiedeńskie czy to z grzeczności??

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Post autor: Marekjot » śr lut 26, 2014 10:08 pm

Ja widzę to tak Andrzeju: Nowicjusze na forum często zakładają nowe tematy, pisząc w nich rzeczy na które ręce opadają. Są to często pobieżne, nieskładne opisy chorób i innych problemów które wystapiły właśnie w ich gołębnikach. Czasem na ich pytania nie da się odpowiedzieć, bo nie wiadomo o co chodzi... A jak już ktoś odpowie to taki nowcjusz ani nie odpisze, ani nie podziękuje i mamy w ten sposób jedynie większy bałagan na forum. Więc doradzać nikt nie chce.
Tematów jest dużo, a szukać się nie chce, tak jak powiedział Zbiter - to druga sprawa.
Co do wiedzy z genetyki, to nawet jeśli ktoś ją ma, to nie chce sprzedać... I po części się nie dziwie, bo naszukać sie trzeba, zrozumieć trzeba i do tego pare lat praktyki, żeby zobaczyc "jak to działa".

ODPOWIEDZ