Obraczki dla golebi rasowych.

Awatar użytkownika
Empirek
Kontakt:

Post autor: Empirek » ndz wrz 17, 2006 9:38 pm

Witam. Doradzcie mi prosze w jaki sposob nabyc chocby dwie obraczki dla Strasserow. Za dwa tygodnie chcialbym zaobraczkowac - jesli z wykluciem dobrze pojdzie - a mysle ze tak, bo dobra, stara para. Przeciez nie zostawie ich boso?
Podobna sytuacje mam tez ze Standardami - ale to podobno juz musza byc obraczki dla pocztowych?

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » pn wrz 18, 2006 2:44 pm

Obraczki bez problemu kupisz na targu lub w sklepie z artykulami dla golebi..
Pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika
Empirek
Kontakt:

Post autor: Empirek » pn wrz 18, 2006 5:29 pm

Dzieki piekne za porade. Sadze, ze masz na mysli te aluminiowe, a nie plastikowe, ktore mozesz zalozyc, ale i zdjac? Znalazlem kogos na Allegro, ktory ma obraczki z numerami i symbolem kraju. Ale zastanawiam sie - o co tu chodzi? - musialbym byc wtedy w zwiazku hodowcow bo chodzi o nr okregu. Jestem dopiero "raczkujacym" hodowca i jeszcze nie wiem na jaka skale i co z tego wyjdzie. Musze sie zatem juz zapisywac do zwiazku, aby miec obraczki z nr okregu?

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pn wrz 18, 2006 7:01 pm

jak golebie na wystawe chcesz dac to musisz zapisac sie do zwiazku i obraczki zwiazkowe wtedy ocenia ci golebie.Najlepiej z tego okregu co mieszkasz

Awatar użytkownika
Empirek
Kontakt:

Post autor: Empirek » pn wrz 18, 2006 10:25 pm

No dobra - fajnie! Jak zatem bym chcial zaobraczkowac golebie stalymi aluminiowymi obraczkami. To jakie beda na nich nr-y, jesli nie jestem w zwiazku - czy bedzie tam nr okregu? - Czy moge sie nim posluzyc nie bedac w zwiazku? To dla mnie wazne? I przy okazji podpowiedzcie jakie rozmiary obraczek? Glownie chodzi mi o Strassery, Standardy i zwykle golebie pocztowe?

pery73
Kontakt:

Post autor: pery73 » pn paź 30, 2006 9:47 pm

to bardzo ciekawe pytanie.czy moge sobie zamowic u producenta obraczki takie same jak te zwiazkowe. na alegro oglasza sie taki gosc co za 100 sz chce 69zl
poz.-pery.

Awatar użytkownika
ARES
Kontakt:

Post autor: ARES » śr lis 01, 2006 8:46 pm

ZadzwoĂą pod ten numer:
(061) 66 36 533
8)

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » czw lis 02, 2006 6:26 am

Dla nie ktorych zwiazkow obraczki, produkcja odbywa sie za granica :idea:

opal
Kontakt:

obraczki

Post autor: opal » czw lis 02, 2006 8:51 am

Witam.Prywatnie mozesz sobie zamowic obraczki z dowolnym tekstem.Np.adresem,nazwiskiem lub telefonemMozesz zamowic dowolnykolor.Obraczki zwiazkowe maja nadruk z symbolem kraju,nr okregu,numeracja opisujaca srednice obraczki np.kariery obraczka nr 9,rokiem oraz numerem kolejnym.Wszystkie obraczki z tego samego roku maja ten sam kolor np.2006 -granat,2005-zolta,2004-czarna.Majac tabele z numeracja okregow i srednica obraczki oraz jej numer kolejny jestes w stanie ustalic kto danego ptaka zaobraczkowal.(prowadzona jest ewidencja wydanych(sprzedanych)obraczek.Zwiazek zamawiajac dany wzor obraczek zastrzega sobie wylacznosc na ich zakup.Pozdrawiam.

Mich@ł
Kontakt:

Post autor: Mich@ł » sob lis 11, 2006 10:44 pm

Witam !
Skoro temat o obraczkach to mam pytanie :) . Jestem mlodym hodowca i jeszcze nie wiem wszystkiego o golebiech :P wiec tak ..... czy na tych obraczkach ma byc jakis nr czy cos takiego ? te golebie co dostawalem kupowalem lub zlapalem mialy obraczki np zielone ja swoim mlodym zakladam pomaranczowe ..... Czy wszystkie golebie powinny miec taki sam kolor obraczek ??

Z gory dziekuje za odpowiedz :) :roll:

Awatar użytkownika
juszczak
Kontakt:

Post autor: juszczak » wt sty 23, 2007 12:45 pm

Jezeli chodzi o pocztowe czy tez golebie ozdobne to kolor jest okreslony dla danego roku(obraczki zwiazkowe),a jezeli chodzi o te kupione na gieldzie to kolor jest obojetny,a najwazniejszy numer to rok.
Pozdrawiam :D

Ed
Kontakt:

Post autor: Ed » wt sty 23, 2007 1:36 pm

Witam.Panowie nie wprowadzajcie chlopaka w blad.Obraczki zamowic sobie moze kazdy i numeracje na nich tez z tym tylko wyjatkiem ze tam gdzie na orginalnych jest nr.zwiazku beda jakies litery np.HGR lub cos podobnego.Jesli producent tych targowych zamiast liter wstawil by nr.zwiazku np:040,018 to naryszylby ustawe,gdyz obroczki dla zwiazkow produkuje tylko jedena firma w Polsce i ma na nie monopol.To tyle na temat obraczek.Pozdrawiam Ed

Awatar użytkownika
d@vid
Kontakt:

Post autor: d@vid » wt sty 23, 2007 2:53 pm

Ja tez jeszcze duzo musze sie nauczyc :P Tez jestem mlodym hodowca i nie wiem wszystkiego. Ostatnio nurtuje mnie pewne pytanie, ktore dla niektorych moze wydawac sie banalne. Czym sie rozni obraczka zwykla od zwiazkowej? Ja zakladam obraczki dla golebi pocztowych z nr. okregu i innymi danymi, choc nie naleze do zwiazku (kiedys chce tam byc :wink: ) Moze dla golebi pocztowych tylko takie obraczki sie sprzedaje? Natomiast dla moich ozdobnych kupuje z napisem HGR. Pozdrawiam :lol: Z gory dziekuje za odpowiedzi!!!

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » wt sty 23, 2007 4:54 pm

Napis HGR to znaczy hodowla golebi rasowych i takie mozna kupic na rynku. Zwiazkowe obraczki maja takie oznaczenia -PL kraj -12 srednica obraczki-042 nr. zwiazku 07 rok. Na ten rok Zwiazek zafundowal obraczki -zielony seledyn, takie juz dostalismy na ten rok. :!:

BODEKS
Kontakt:

Post autor: BODEKS » śr wrz 17, 2008 11:14 pm

witam
czy jest ustalony już kolor obrączek na 2009 rok :?:
pozdrawiam BODEKS

wojtekdw
Kontakt:

Post autor: wojtekdw » czw wrz 18, 2008 3:34 pm

Białe obrączki, czarne napisy

ODPOWIEDZ