wysylka poczta

kornel
Kontakt:

Post autor: kornel » wt sty 22, 2008 12:15 pm

Zasugerowałem sie tym że u dołu na tej stronie na pasku jest 2008 rok jeżeli to błąd to przepraszam za wprowadzanie błędnych informacji.

Awatar użytkownika
pigeonsport
Kontakt:

Post autor: pigeonsport » czw sty 24, 2008 2:18 pm

Z ta poczta to wogole jest kabaret u mnie na poczcie nawet kiedy nie obowiazuje zakaz nie przyjmia mi golebi bez zaswiadczenia od weterynarza a na innym osiedlu przyjmuja z usmiechem na ustach o nic nie pytajac,pocieszajace jest za to ,ze za kikla lat skonczy sie monopol poczty polskiej i przynjamniej czesc tych komunistycznych przyzwyczajen zniknie a ci niereformowalni znajda sie na bruku.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » czw sty 24, 2008 5:42 pm

Piszasz glupstwa z tym przyjmowaniem golebi przez poczte ,gdzie masz napisane ze odwolana jest wysylka ,targi ,przewoz drobiu .Jest tylko pozwolenie na wystawy jezeli dostana pozwolenie od weterynarza powiatowego wiec jeszcze nic pewnego czy wszyscy dostana pozwolenie.Wiec nie pisz bzdur i przeczytaj dokladnie zarzadzenie

Awatar użytkownika
pigeonsport
Kontakt:

Post autor: pigeonsport » czw sty 24, 2008 7:35 pm

A kto pisze ,ze jest odwołany zakaz??Doprecyzuj bo nie wiadomo do kogo sie zwracasz :)

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » czw sty 24, 2008 8:19 pm

Z ta poczta to wogole jest kabaret u mnie na poczcie nawet kiedy nie obowiazuje zakaz nie przyjmia mi golebi bez zaswiadczenia od weterynarza a na innym osiedlu przyjmuja z usmiechem na ustach o nic nie pytajac,pocieszajace jest za to ,ze za kikla lat skonczy sie monopol poczty polskiej i przynjamniej czesc tych komunistycznych przyzwyczajen zniknie a ci niereformowalni znajda sie na bruku.

To własnie ty piszesz bzdury ze na poczcie przyjmuja z zaswiadczeniem i powiem ci ze jak monopol poczty skonczy sie to wcale nie bedziesz wysylal bo nikt ci nie przewiezie ,Jest tyle firm kurierskich sprobuj przeslac czy jakas podejmie sie :?: zadna chyba ze za duza sume

Awatar użytkownika
pigeonsport
Kontakt:

Post autor: pigeonsport » pt sty 25, 2008 1:41 am

Wybacz ale chyba czytanie ze zrozumieniem nie jest twoja mocna strona :)
Wyraźnie napisałem ,że "nawet kiedy nie obowiązuje zakaz" wiec co to za reakcja agresywana z twojej strony???
A to już rozumiem gdzies czyba pisałeś ,że pracujesz na poczcie no coz widac wlasnie jakich kompetentnych ma poczta pracowników :) pojdziecie na bruk i to juz niedługo jak tylko sie monopol skonczy a to ,ze jeszcze sie nie skonczył to zawdzieczacie decydentom z unii ktorzy woleli pojsc na reke rzadowi w sprawie monopolu poczty bo przy okazji rzad ustapił w innych sprawach.Wejda firmy prywatne i was zniszcza profesjonalizmem i kultura obsługi.

Pozd

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pt sty 25, 2008 4:44 am

Jest tyle prywarnych firm kurierskich i jakos nie kfapią się do przewozu paczek z żywym towarwm .ZACZYM MONOPOL POCZTY SKONCZY SIE TO JA JUZ BEDE NA EMERYTURZE WIEC OLEWAM TO BO MNIE TO NIE DOTYCZYC BEDZIE,A I TAK JESTEM W LEPSZEI SYTUACJI OD CIEBIE BO JA MOGE PRZEWIEZC A TY NIE

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » pt sty 25, 2008 9:13 am

Wesołe jest życie staruszka a emeryta poczty polskiej w szczególności. :D
Kolega z Zamościa tydzień temu wysłał do mnie przesyłkę pocztą. Jeszcze nie dotarła. :(
Dirko

Awatar użytkownika
pigeonsport
Kontakt:

Post autor: pigeonsport » pt sty 25, 2008 11:41 am

lol w sumie to standard jest, ja sie ciesze jak do mnie priorytet dotrze po 4 dniach bo z reguły to tydzien idzie :) a jak składam reklamacje to owszem grzecznie przyjmuja z tym ,ze odrazu mowia "nic pan nie osiagnie bo to usługa niegwarantowana jest" ot i cały profesjonalizm poczty polskiej :)

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » pt sty 25, 2008 2:57 pm

witam
jestem jednym z wielu użytkowników Poczty Polskiej i jeszcze nigdy nie zdażyło mi się aby u mnie na poczcie była nie miła obsługa, również niezdarzyło mi się aby odmówiono mi wysłania gołębi (no chyba że w piątki to przemiła pani odradza) wysyłałem wiele przesyłek w tym ptaki i otrzymywałem również bardzo dużo gołębi pocztą i nie zdarzyło mi się aby gołębie "szły" pocztą dłużej niż 24 godz. nigdy też nie zaginęła mi żadna przesyłka i dlatego tak jak kolega stasiek mam nadzieję że monopol poczty będzie istniał jeszcze bardzo długo.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » pt sty 25, 2008 3:14 pm

Monopol najbardziej służy monopolistom a nie ich klientom. :-(
Dirko

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » pt sty 25, 2008 3:40 pm

dla mnie najważniejsze jest że ja jestem :lol: zadowolony z usług poczty i inne konkurencyjne kuriery mnie nie interesują a póki poczata jest monopolistą to ma się dobrze i oby tak dalej i sądze że ceny za wysyłke żywych ptaków też nie są wygórowane (tak na marginesie nie pracuje na poczcie 8) )

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » pt sty 25, 2008 4:23 pm

Myśle że jak wejdą inne firmy na rynek to będą oferowac podobne usługi jak poczta tyle że troche taniej tak mi się wydaje bo to są zasady wolnego rynku :)

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Post autor: Palonek » pt sty 25, 2008 4:55 pm

Ej na stronie poczty jest napisane że ptaki można wysyłać :!: Kto potwierdzi :?:

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt sty 25, 2008 5:55 pm

Masz racje
Poczta Polska przyjmuje przesyłki zawierające żywe ptaki!

W związku z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 22 stycznia 2008 r. łagodzącym niektóre zakazy zawarte w Rozporządzeniu z dnia 1 grudnia 2007 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem grypy ptaków informujemy, że odwołany został zakaz przyjmowania w placówkach Poczty Polskiej przesyłek pocztowych zawierających żywe ptaki.
http://www.poczta-polska.pl/aktualnosci.php?id=1307
Szukaj a znajdziesz

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sty 25, 2008 8:32 pm

Swietna wiadomość! będę mógł wreszcie wysłać ptaki, które sprzedałem w momencie wchodzenia zakazu i nie dałem rady już ich wysłać. Przez cały czas musiałem się martwić, by tym sprzedanym nic się nie stało, a tak będę miał to z głowy.

Awatar użytkownika
orcio10
Kontakt:

Post autor: orcio10 » pt sty 25, 2008 9:21 pm

Witam nie tak dawno bo wczoraj byłem na poczcie i pytałem się czy można gołębie wysłać, narobiłem trochę zamieszania bo wydzwaniali po dyrekcjach czekałem chyba ze 20 min. i wyszło na to że muszę mieć zaświadczenie od weterynarza, że w moim stadzie nie ma chorób zwalczanych z urzędu i jeszcze moje oświadczenie że w razie choroby moich wysłanych pokryję koszty leczenia PARANOJA !! tak że jeszcze czekam a też mam wysłać ptaki a jestem w nietypowej sytuacji wymieniłem się ptakami ja dostałem przed zakazem a ja swoich nie mogę wysłać pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
BigGrzyb
Kontakt:

Post autor: BigGrzyb » pt sty 25, 2008 9:56 pm

orcio10 pisze:Witam nie tak dawno bo wczoraj byłem na poczcie i pytałem się czy można gołębie wysłać, narobiłem trochę zamieszania bo wydzwaniali po dyrekcjach czekałem chyba ze 20 min. i wyszło na to że muszę mieć zaświadczenie od weterynarza, że w moim stadzie nie ma chorób zwalczanych z urzędu i jeszcze moje oświadczenie że w razie choroby moich wysłanych pokryję koszty leczenia PARANOJA !! tak że jeszcze czekam a też mam wysłać ptaki a jestem w nietypowej sytuacji wymieniłem się ptakami ja dostałem przed zakazem a ja swoich nie mogę wysłać pozdrawiam :)
Teraz już możesz wysłać swoje ptaki :D

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » pt lut 15, 2008 3:32 pm

Mam pytanie. Ile kosztuje taka wysyłka. Ja sprawdzałem na cenniku poczty polskiej i za paczke od 1kg do 2kg priorytetową płaci się 9,50. A na allegro większość cen jest 16/18. Czy jest jakaś dodatkowa opłata względem wysyłki ptaków?

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt lut 15, 2008 4:01 pm

Cena wynika z tego że wysyłamy żywe zwierzęta. Wysokość opłaty = waga paczki (przedziały wagowe do 1kg, 1-2 itd) +piorytet +opłata Ostrożnie (warunki szczególne ) i moze dojść jeszcze koszt pobrania z tym że nie na każdej poczcie wyślesz takową. Przykładowo paczka w przedziale 1-2kg -koszt wysyłki 16zł
http://www.cennik.poczta.lublin.pl/inde ... paczka.php
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
sub_zero
Kontakt:

Post autor: sub_zero » pt lut 15, 2008 5:42 pm

To potrzebne są w końcu jakieś zaswiadczenia od weta czy nie?
Kto sie orientuje?

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » pt lut 15, 2008 5:55 pm

Ok Wielkie dzięki Zbiter, właśnie o to mi chodziło.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt lut 15, 2008 6:14 pm

sub_zero pisze:To potrzebne są w końcu jakieś zaswiadczenia od weta czy nie?
Kto sie orientuje?
Nic nie jest potrzebne -ptaki wysyłamy bez zaświadczeń
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
sub_zero
Kontakt:

Post autor: sub_zero » pt lut 15, 2008 9:12 pm

dzięki zbiter

Awatar użytkownika
orcio10
Kontakt:

Post autor: orcio10 » sob lut 16, 2008 9:44 am

Witam w środę wysłałem gołębie o 9.00 rano a o godz. 13.00 dostałem telefon z poczty że brakuje zaświadczenia od weta,, do godz.14.30 mam dostarczyć i tak też zrobiłem po prostu mają jeszcze taką dyrektywe i muszą się do niej stosować jeszcze pisemne odwołanie zakazów do nich nie dotarło pozdrawiam :wink:

ODPOWIEDZ