Wysylka ptakow poczta

Ed
Kontakt:

Wysylka ptakow poczta

Post autor: Ed » sob sty 07, 2006 12:11 pm

Witam.Kloedzy hodowcy poczta podpisala porozumienie o wysylce ptakow 06.I.2006 roku.Miejmy nadzieje ze za pare dni komunikat ten otrzymaja wszystkie placowki w kraju.Pozdrowienia Ed

Ignacy
Kontakt:

Post autor: Ignacy » wt sty 10, 2006 9:12 pm

Czy znany jest juz termin przesylania golebi poczta ?

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt sty 10, 2006 9:16 pm

Podobno wkrotce ,wszyscy czekamy
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt sty 10, 2006 9:50 pm

Dzis dostalem odpowiedz z Poczty Polskiej :
W odpowiedzi na Pana wystapienie z dnia 4 stycznia 2006 roku dotyczace przyjmowania w placowkach pocztowych przesylek pocztowych z zawartoscia golebi ponizej informujemy.

W zwiazku z wejsciem w zycie Rozporzadzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 15 paÂździernika 2005r. w sprawie zarzadzenia srodkow zwiazanych z zagrozeniem wystapienia wysoce zjadliwej grypy ptakow d. pomoru drobiu (Dz. U. Nr 203, poz. 1688) Dyrektor Generalny Poczty Polskiej wprowadzil do odwolania zakaz przyjmowania w placowkach Poczty Polskiej przesylek pocztowych, zawierajacych ptaki (zwierzeta) wymienione w rozporzadzeniu: zywe kury, kaczki, gesi indyki, przepiorki, perlice, strusie, oraz inne bezgrzebieniowce, golebie, bazanty, kuropatwy.

Termin zniesienia zakazu przez Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej jest uzalezniony od decyzji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Z powazaniem
Wydzial Operacji Pocztowych
Centrum Uslug Pocztowych

Miejmy nadzieje ze to nieaktualne
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

kontakt

Post autor: stasiek » wt sty 10, 2006 11:59 pm

do dzis jeszcze tak te rozpozadzenie dostaly wszystkie Poczty i narazie nie przyjmuja

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » ndz sty 15, 2006 12:09 am

nic, tylko Turcja pokrzyzowala nam plany.....
swoja droga na stronie woliery, przeczytalem ciekawa informacje,ze jednak moze sie cos ruszy......chocby na pare dni.....
pozdrawiam :wink:
....::::::::FoR WhOm ThE BeLl ToLs::::::::.....

Pawik

Poczta

Post autor: Pawik » śr sty 18, 2006 1:47 pm

Wyglada na to ze wystarczy przejsc sie do weterynarza powiatowego bo :

Na stronie poczty polskiej :
link http://www.poczta-polska.pl/aktualnosci.php?id=398

Znajduje sie nastepujaca informacja:

Informacja na temat przesylania droga pocztowa zywych ptakow

W zwiazku z decyzja Zastepcy Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej, Pana Andrzeja Polakowskiego informujemy, ze nie ma przeszkod formalnych przesylania droga pocztowa zywych ptakow - po przedstawieniu przez nadawcow takich przesylek pocztowych oswiadczenia, ze 24 godziny przed nadaniem przesylki z ich zawartoscia ptaki byly zdrowe i pochodza ze stada, w ktorym nie wystepowaly choroby zwalczane z urzedu dla tego gatunku zwierzat.

Tylko ze w moim inspektoracie jeszcze nie wiedza o takim przepisie i nie chca wydac mi takiego zaswiadczenia.A moze moje golebie musza przejsc jakies badania.:)

Mysle ze do jutra juz wyjasnie te kwestie.

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » śr sty 18, 2006 2:16 pm

o,
chyle czolo kol.pawikowi, madry sposob, moze jak bedzie zaswiadczenie od lekarza weterynarii to zgodza sie na przesylke....
odpisz szybko co i jak...

swoja droga caly czas pytam czy mozna,ale jak zwykle jest na to jedna odp.,,my nic nie wiemy,do nas zadne rozporzadzenie jeszcze nie doszlo....''

pozostaje nadzieja ze, do lutego cos sie ruszy.....

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr sty 18, 2006 2:34 pm

Nie komplikujmy sprawy jak juz to wystarczy zwykly lekarz weterynarii albo pisemne oswiadzenie hodowcy tak mi sie wydaje.Zobaczymy co czas przyniesie.
Szukaj a znajdziesz

Pawik

Post autor: Pawik » śr sty 18, 2006 2:50 pm

Wysylanie golebi poczta dotyczy sie tylko wystaw.Jesli ktos chce przeslac golebie na wystawe to po okazaniu od Weterynarza z inspektoratu powiatowego zaswiadczenia ze golebie sa zdrowe,poczta przyjmie taka paczke.Poczta juz ma takie pisemko.Inspektoraty jeszcze nie.Po rozmowie z weterynarzem mysle ze dojdziemy do porozumienia bo widac ze jest to czlowiek zdroworozsadkowy i dla niego caly ten cyrk nie jest potrzebny.

Pawik

Post autor: Pawik » śr sty 18, 2006 2:55 pm

Zbiter,Normalny weterynarz nie wie co sie dzieje w powiecie.Musi to wypisac powiatowy poniewaz potrzebne jest oswiadczenie ze golebie pochodza z powiatu, w ktorym nie ma zagrozenia.Poczta chce tylko swistek i wysla.A papier...wszystko przyjmie :).Weterynarz zaprasza mnie na jutro do siebie.Jak znajde chwilke to podjade.

Pawik

Post autor: Pawik » śr sty 18, 2006 3:00 pm

Teraz doczytalem twoja wypowiedz Zbiter.Osobiste oswiadczenie??
Wiem ze sie znasz i ze potafisz okreslic nawet po kupce ze golab jest chory i na co.Ale nie kazdy to potrafi.Poza tym nie wolno bagatelizowac tych przepisow.Ja martwie sie o swoje zdrowie i mojej rodziny.Niech przebadaja moje ptaki i wyklucza jakiekolwiek choroby zakaÂźne,tak abym nie musial co rusz jeÂździc do inspektoratu po zezwolenie.
A i ja bede spokojniejszy :)
Pozdrawiam

Pawik

Post autor: Pawik » śr sty 18, 2006 3:40 pm

Juz nic nie rozumiem.Z jednej strony owe ogloszenie poczty polskiej mowi ze nadawca ma to oswiadczenie przedstawic (czyli np ja).Z drugiej jednak strony na poczcie mowia ze takie oswiadczenie nie wystarczy i ze dokument wczoraj przeslany do oddzialow poczty mowi jasno, ze takie oswiadczenie ma wystawic weterynarz powiatowy.
Sprawa w toku.

Subbuteo
Kontakt:

Post autor: Subbuteo » śr sty 18, 2006 8:33 pm

Pawik a po co tyle postow ?
Przepis glupi bo ( nie obrazajac nikogo ) w inspekcji na niewielu rzeczach sie znaja poza..papierkami. Oswiadczenie o zdrowiu stada powinno byc wystawiane moim skromnym zdaniem na podstawie badania klinicznego stada ;przeprowadzonego przez lekarza wolnej praktyki oraz na podstawie badaĂą dodatkowych wykonywanych przez akredytowane laboratoria. Wtedy mialo by to jakis sens. Nno ale tu chodzi tylko o zaswiadczonko;))))
A tak na marginesie- gdyby przebadac tak porzadnie stadka to niewielu dostalo by taki papierek:)
T.S.

Pawik

Post autor: Pawik » śr sty 18, 2006 8:44 pm

Subbuteo,jak moich postow jest duzo na tym forum to ja z miejsca przestaje sie uaktywniac :).Nie bede bil rekordow, bo i tak z Toba przegralbym :)
A tak na powaznie to tyle postow,bo po kazdym telefonie jaki wykonalem dzielilem sie wrazeniami z kolegami.
Wiem ze jestes bardzo wnikliwy,wiec moze pomozesz.Jak ja rozmaiwam z weterynarzem i on zarzuca mi takimi tekstami ze sie gubie (chociaz nie jestem balwanem) to ciezko jest zbudowac normalny dialog.
Mam nadzieje ze w nastepnym tygodniu juz bede wysylal golabki.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » śr sty 18, 2006 9:07 pm

Masz zezwolenie od weterynarza na wyslanie golebi tylko na wystawe/ Zezwolenie musi wystawic lekarz gdzie jest wystawa i przeslac tobie tylko jak przesle ci jak ma 1egzemplasz chyba ze kopie .No dobrze wyslesz a jak wroca jak nie maszpozwolenia w druga strone

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » śr sty 18, 2006 10:56 pm

Po wystawie pewnie odbierasz sam. A swiadectwo zdrowia wystawia weterynarz na miejscu po zbadaniu twoich golabkow a nie weterynarz z wystawy. :shock: :D

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » czw sty 19, 2006 10:45 am

A jak wysylasz na wystawe albo ktos zawozi i odbiera ptaki to co wtedy z zaswiadczeniem lub oswiatczeniem

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » czw sty 19, 2006 10:44 pm

Musisz zalatwic zaswiadczenie na miejscu u swojego Weta. :!: :shock:

Tofik
Kontakt:

Post autor: Tofik » pt sty 20, 2006 6:59 pm

Witam! Dzisiaj pani z poczty powiedziala mi ze jesli mam do wslania ptaki
to Poczta je przyjmie.Twierdzila ze otrzymali takie zezwolenie- nic nie mowila o zaswiadczeniu lekarskim o zdrowiu ptakow choc pytalem czy do wsylki jest cos potrzebne. Z tego wynika ze w informacji dla poczty nic nie jest wspomniane o zaswiadczeniu lub ktos nie doczytal poistaram sie osobiscie przeczytac i jesli cos bedzie istotnego to zacytuje reasumujac w dniu dzisiejszym poczta przyjela by ptaki do wysylki nie wiem jak daleko by poszly :?:

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pt sty 20, 2006 7:13 pm

20 stycznia bylem na poczcie i nie przyjeli ptakow zadali odemnie zaswiadczenia od weterynarza 48 godzin warzne przed wysylka
Straszne sa rozbierznosci w tym oswiadczeniu

Subbuteo
Kontakt:

Post autor: Subbuteo » pt sty 20, 2006 11:34 pm

ad . Pawik- Nie spojrzalem na godziny zapisu Twoich postow- zwracam honor:)
Po niedzieli rozeznam sie co i jak z ta sprawa. Jak bede wiedzial to napisze;)
Ostatnio zmieniony sob sty 21, 2006 2:46 pm przez Subbuteo, łącznie zmieniany 1 raz.

juniorpatryk
Kontakt:

Post autor: juniorpatryk » pt sty 20, 2006 11:53 pm

http://www.poczta-polska.pl/aktualnosci.php?id=398

tutaj znajdziecie potrzebne informacje
pozdrawaim

Kra-czek
Kontakt:

Post autor: Kra-czek » pn sty 23, 2006 4:41 pm

"Informacja na temat przesylania droga pocztowa zywych ptakow

W zwiazku z decyzja Zastepcy Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej informujemy, ze nie ma przeszkod formalnych przesylania droga pocztowa zywych ptakow - po przedstawieniu przez nadawcow takich przesylek pocztowych oswiadczenia, ze 24 godziny przed nadaniem przesylki z ich zawartoscia ptaki byly zdrowe i pochodza ze stada, w ktorym nie wystepowaly choroby zwalczane z urzedu dla tego gatunku zwierzat" Tak wyglada decyzja ,ale tak naprawde dyrektywa wewnetrzna mowi ze ptaki mozna wysylac tylko na wystawy a nie na adresy prywatne gdyz tam ptaki nie beda dostarczane. Tak mi wyjasniono na poczcie.

[/b]

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » wt sty 24, 2006 3:44 pm

no,
u mnei ruszylo sie cos,ale chyba zdecydowanie za malo..
mozna wysyalc,ma byc potwierdzenie od weterynarza ze patki sa zdrowe,
ale mozna wysylac tylko na wystawe..... :(

ODPOWIEDZ