Wysylka ptakow poczta

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt sty 24, 2006 6:30 pm

Mi sie udalo dzis ,trzeba zaswiadczenie.Poszly do osob prywatnych bez zadnych problemow
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » wt sty 24, 2006 8:37 pm

jak zdobyles zaswiadczenie masz znajomego weterynarz .Moze byc od lekarza co psy leczy

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » wt sty 24, 2006 8:42 pm

Ten co leczy psy to tez Weterynarz. Trzeba wziac ptaki do Weterynarza on je zbada wystawi zaswiadczenie za ktore wezmie ok 20 zl. :?: :!: :shock:

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » śr sty 25, 2006 5:40 pm

w dniu dzisiejszym tj. 25 stycznia br bylem na poczcie w celu wyslania przesylki pocztowej z zawartoscia "GOleBIE". Dostalem negatywna odpowiedÂź. Pracownik poczty nie przyjmujac mojej przesylki powolal sie na pismo ktore cytuje w oryginale

DD-407/68/06 18.01.2006

Sprawa: przesylania droga pocztowa golebi
Centrala Centrum Sieci Pocztowej, posilkujac sie informacja przekazana przez Dyrekcje Generalna Poczty Polsksiej powiadomila, ze w zwiazku z wejsciem w zycie w dniu 19 grudnia 2005 roku Rozporzadzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniajace Rozporzadzenie z dnia 15 paÂździernika 2005 roku w sprawie zarzadzania srodkow zwiazanych z zagrozeniem wystapienia wysoce zjadliwej grypy ptakow (Dz. U. Nr 248, poz. 2100) oraz zgodnie z interpretacja uzyskana z Ministgerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w swietle aktualnie obowiazujacych przepisow nie ma formalnych przeszkod swiadczenia przez Poczte Polska uslugi w zakresie przeszlania droga pocztowa golebi na wystawy zorganizowane zgodnie z wytycznymi rozporzadzenia tj. po uzyskaniu zgody Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Nadawca przesylki, ktorej zawartosc stanowia golebie, zobowiazany

1) zgody powiatowego lekarza weterynarii na zorganizowanie przedmiotwj wystawy - dokument taki winien zawierac informacje, z jakich powiatow pochodza ptaki, z ktorych udzialem odbedzie sie targ, wystawa, pokaz czy konkurs
2) oswiadczenie nadawcy steierdzajace, iz golebie na 24 godziny przed wystawa byly zdrowe i poczhodza ze stada, w ktorym nie wystepowaly choroby zwalczane z urzedu dla tego gatunku zwierzat.

Zalacznik - Rozporzadzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16.12.2005 roku zostanie przeslane w terminie poÂźniejszym.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Wiec sam juz nie wiem kto ma racje? czy w Warszawie? czy w innych wojewodztwach?
A moze sa dwie POCZTY?????????????????

[/b]

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr sty 25, 2006 6:23 pm

No nie wiem ,ja wyslalem bez zadnego problemu ,pani przyjmujaca chciala tylko zaswiadczenia do skserowania i poszly .Ale wiem ze nie wszedzie mozna wysylac.Problem mialem z lekarzem.Wychodzi na to ze na poczcie maja wielki bajzel ,przepisy docieraja z 2 tygodniowym opoÂźnieniem ktore sobie jak chca stosuja.
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » śr sty 25, 2006 10:20 pm

a u mnie ponoc dzis poszly..... ja jutro jade po zaswiadczenie i zobaczymy co sie da zrobic...
pozdrawiam :wink:
....::::::::FoR WhOm ThE BeLl ToLs::::::::.....

Kra-czek
Kontakt:

Post autor: Kra-czek » czw sty 26, 2006 12:07 am

Dwa dni temu jeszcze nic nie wiedzieli a dzisiaj o 14 godz. dostalem telefon ze ptaki moga byc przesylane ale musi byc zaswiadczenie od weterynarza.Nie musi to byc wet. powiatowy ale ten ktory sie moimi golabkami zajmuje i zna ich status zdrowotny. Zaswiadczenie dostarczamy na poczte lub przyklejamy na przesylke.Tyle sie dowiedzialem dzisiaj 25.01.2006.

Pawik

Post autor: Pawik » czw sty 26, 2006 9:03 am

A ja bylem u weterynarza powiatowego ktory chce przyjechac do mnie i zbadac moje stado(a raczej obejrzec).Wtedy wystawi mi zaswiadczenie.RATUNKU :)
Poszedlem na poczte (taka niewielka).Tam powiedzieli mi ze wymagane jest zaswiadczenie ze golebie sa zdrowe.Wystarczy zaswiadczenie od zwyklego weterynarza.Po chwili jak pani zglebila wiedze i przeczytala dokladnie przepisy,stwierdzila ze musi byc to weterynarz powiatowy.Ratunku :).

Pozostawiam wyobraÂźni kolegow,jaka kwote zarzada powiatowy za takie przejrzenie stada :)

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » czw sty 26, 2006 10:29 am

Zwykly wzial 20 zl. za przebadanie ptakow na wystawe. :!: :D

Ed
Kontakt:

Post autor: Ed » pn sty 30, 2006 3:49 pm

Witam.U mnie doslonie to samo co u staska,wyglada to tak jakbym od niego sciagnol slowo w slowo,malo tego mi kazali dostarczyc zaswiadczenie od weterynarza z tej miejscowosci do ktorej chcialem wyslac ptaki,poprostu ZGROZA.Pozdrowienia Ed

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pn sty 30, 2006 3:57 pm

Niemartw sie u mnie jest juz lepiej wiec u ciebie tez poprawi sie

Kra-czek
Kontakt:

Post autor: Kra-czek » śr lut 01, 2006 7:06 pm

W poniedzialek wyslalem golebie ,poszly bez problemow.Zaswiadczenie zostalo na poczcie.

Pawik

Post autor: Pawik » pt lut 03, 2006 10:04 am

A ja znalazlem inny sposob.Zainteresowanych prosze na pw (prywatna wiadomosc)

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt lut 03, 2006 12:31 pm

Wysylalem wczoraj ,podparlem sie oswiadczeniem rzecznika poczty wydrukowanym w Faunie i Florze, ruszylem kontrole i kierowniczke na poczcie u mnie z 15 min to trwalo ,ale pomoglo.U mnie wysyla sie tylko na pisemne oswiadczenie hodowcy ze ptaki zdrowe ,nie trzeba od lekarza (przynajmniej pare groszy sie zaoszczedzi) :lol: ÂŻycze Wam aby juz tak samo u Was bylo ,bezproblemowo
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt lut 03, 2006 12:41 pm

Skopiowane ze strony Fauna i Flora
KOMUNIKAT POCZTY POLSKIEJ

w sprawie wysylania przesylek z zywymi ptakami

W chwili obecnej (20 stycznia br. - od red.) podczas wysylania przesylek z zywymi ptakami obowiazuje nastepujaca procedura:

W swietle aktualnie obowiazujacych przepisow oraz zgodnie z interpretacja uzyskana z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w zwiazku z wejsciem w zycie w dniu 19 grudnia 2005 r. Rozporzadzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniajacego Rozporzadzenie z dnia 15 paÂździernika 2005 r. w sprawie zarzadzenia srodkow zwiazanych z zagrozeniem wystapienia wysoce zjadliwej grypy ptakow (Dz. U. Nr 248, poz. 2100) na dzieĂą dzisiejszy nie ma formalnych przeszkod dla przesylania przesylek, ktorych zawartoscia sa zywe ptaki. Jedynym warunkiem niezbednym do realizacji uslugi jest przedstawienie przez nadawce oswiadczenia, ze na 24 godziny przed nadaniem przesylki z ich zawartoscia ptaki byly zdrowe i pochodza ze stada, w ktorym nie wystepowaly choroby zwalczane z urzedu dla tego gatunku zwierzat.
Jesli nastapia jakiekolwiek zmiany w procedurze wysylania przesylek z zywymi ptakami - informacja na ten temat niezwlocznie zostanie przekazana do wiadomosci.

Z powazaniem

Radoslaw Kazimierski
Rzecznik Prasowy Poczty Polskiej

Od redakcji

Drodzy czytelnicy powyzszy komunikat wplynal do redakcji w dniu zamkniecia numeru lutowego i w tresci jak wyzej zostal opublikowany w gazecie (nr 02/06r.). Jezeli w najblizszym czasie wystapia w nim zmiany lub uscislenia (np. dotyczace wymogow formalnych oswiadczenia, wymienionego w komunikacie) to zostana opublikowane w numerze marcowym f&f.

Z ostatniej chwili:
redakcja pyta:

Szanowny Panie Rzeczniku dziekujemy za szybko nadsylane odpowiedzi do naszej redakcji, ale nadal z nich nie wynika czy oswiadczenie przedstawiane pracownikowi poczty musi byc dokumentem urzedowym, wystawionym przez Powiatowego Lekarza Weterynarii, czy tez informacja napisana w formie oswiadczenia przez samego nadawce, ze nadawane przez niego ptaki nie sa chore na ptasia grype? Takie rozroznienie ma zasadnicze znaczenie dla zainteresowanych, dlatego prosimy o informacje, ktora by je rozstrzygnela.

Rzecznik prasowy poczty odpowiada:

Zgodnie z interpretacja otrzymana z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, ze oswiadczenie dotyczace stanu zdrowia ptakow, stanowiacych zawartosc przesylki, ma zlozyc jej nadawca - wlasciciel zwierzat.
Szukaj a znajdziesz

Pawik

Post autor: Pawik » sob lut 04, 2006 12:23 am

Brawo Zbiter
Tylko niech ten kolo rozesle te wiadomosc do wszystkich jednostek centralnych poczty.Ja nie mam zamiaru dalej sprzeczac sie z Heniami i Helenkami na poczcie :)
No ale zrobiles niezla przecierke,wiec moze cos sie ruszy
Jeszcze raz dzieki

Ignacy
Kontakt:

Post autor: Ignacy » wt lut 07, 2006 6:49 pm

W Rzeszowie na poczcie przy ul. Asnyka zadaja zaswiadczenia weterynarza.
ÂŚmieszne, ale rozne przepisy rzadza w jednej firmie.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » wt lut 07, 2006 7:09 pm

Ja dzisiai bylem na poczcie i wyslalem za swojm oswiadczeniem ze ptaki sa zdrowe

Pawik

Post autor: Pawik » śr lut 08, 2006 9:37 pm

Jeszcze nie wysylalem ale mam juz zielone swiatlo.Potwierdzam ze wymagane jest jedynie oswiadczenie nadawcy.Oswiadczenie weterynarza niezbedne jest wtedy gdy golab kierowany jest na wystawe.
dzieki Zbiter za artykul z FLORY I FAUNY.

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » czw lut 09, 2006 9:44 am

A mi Pani naczelnk powiedziala iz musze miec zaswiadczenie weterynarza tylko nie spytalem sie czy powiatowego czy naszego (z naszej miejscowosci).

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » czw lut 09, 2006 7:43 pm

WCALE NIE MUSISZ MIEC ZASWIATCZENIA OD LEKARZA TYLKO MUSISZ BYC STANOWCZY IPOSTAWIC NA SWOJM

marek064
Kontakt:

Post autor: marek064 » pt lut 10, 2006 5:55 pm

Witam.Ostatnio bylem na poczcie i pytalem o mozliwosc wysylki, pani poprosila abym zadzwonil do niej na nastepny dzieĂą bo musi sie zorientowac.Na drugi dzieĂą powiedziala ze szukala ...szukala i znalazla ze musi byc zaswiadczenie od weta i moje oswiadczenie ze golebie sa zdrowe i tyllko na wyatawe.Zadzwonilem jeszcze do nas na poczte glowna ,a tam pani bez chwili zastanowienia powiedziala ze wystarczy moje oswiadczenie.Zadzwonilem ponownie na poczte i powiedzialem ze chyba sa niedoinformowani i powolalem sie na druga pania .Popoludniu bez problemu wyslalem golebia :lol: Pozdrawiam.
Marek

marek064
Kontakt:

Post autor: marek064 » wt lut 14, 2006 5:41 pm

Marek

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » śr lut 15, 2006 11:21 pm

u mnei to od okolo 2 tygodni juz nie biora za pobraniem...nie wiem czemu,nie wiem czego oni sie boja...
swoja droga cos czuje ze to ostatni tydzien na wysylki... bo w zwiazku z tym ,ze ptasia grypa w Niemczech to u nas zapewne w weekend zrobia jakas niespodzianke i wprowadza kolejne zakazy..... ech....
pozdrawiam :wink:
....::::::::FoR WhOm ThE BeLl ToLs::::::::.....

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » śr lut 15, 2006 11:26 pm

Ja wczoraj wyslalem golebie i poszly za pobraniem niechcieli zadnego zaswiadczenia muwili ze zaswiadczenie potrzebne jest tylko jak wysylasz na wystawy.
Pozdrawiam Tomek

ODPOWIEDZ