jaki najlepiej i z czego zbudowac golebnik

Kristofer
Kontakt:

Post autor: Kristofer » pt lip 04, 2008 9:24 pm

Witam
Bez zakładania nowego tematu.Stawiam właśnie nowy gołębnik z płyty osb i czy nadaje się ona na dach(a nanią pape)bo różnie słyszałem.Z góry wielkie dzięki.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt lip 04, 2008 10:11 pm

Wszystko zależy od grubości płyty i jak gęsto położysz belki dachowe
Szukaj a znajdziesz

Łapciaty
Kontakt:

Post autor: Łapciaty » sob lip 05, 2008 6:46 am

Wszystko zależy od jakości wykonania obróbki dekarskiej bo przy grubości płyty 22mm i odległości krokwi 800mm mozesz po niej swobodnie chodzić. Natomiast nawet przy drobnych nieszczelnościach umożliwiajacych dostęp wilgoci płyta zgnije.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » śr lip 16, 2008 2:41 am

witam czy ktoś doradzi mi jak zabezpieczyć gołębnik przed ZŁODZIEJAMI. w lutym 2007 ukradli mi stadko 48 szt ,przygotowanych do lęgu gołębi . odbudowanie stada kosztowało mnie cały rok jeżdżenia po rynkach i nie wspomnę o pieniądzach. proszę orade Paweł

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr lip 16, 2008 9:32 am

Witam. Sprawa trudna, jak wiadomo na złodzieja nie ma sposobu. Byłoby może łatwiej, gdybyś opisał położenie i budowę gołębnika, generalnie jednak obowiązują pewne podstawowe zasady. Mówiąc krótko, należy w tych sprawach postępować podobnie jak Opal. Gołębnik w miejscu w miarę możliwości niedostępnym dla osób postronnych. Nie należy chwalić się swoimi ptakami, ograniczyć praktycznie do zera wizyty innych hodowców w gołębniku, ptaki sprzedawać poza domem, ewentualnie na podwórku z klatki.Ja robię to w ten sposób, że nikogo obcego do gołębnika nie wpuszczam, sasiadom i znajomym ptakami się nie chwalę, pytania o hodowlę zbywam zdawkowym " owszem, coś tam lata, ale nic ciekawego, nie ma o czym gadać". Nie afiszuję się z wyszukanymi zabezpieczeniami. Mam o tyle łatwiej, ze hodowla znajduje się na prywatnej posesji, więc woliery i gołębniki nie mają w ogólę kłódek ani zamków, na pierwszy rzut oka wygląda na to, że nie ma co ukraść. Po podwórku śmiga na swobodzie naprawdę ostry pies, dwa inne są uwiązane na specjalnych biegówkach wzdłuż obu boków posesji, te jednak mają raczej oddziaływać na drapieżniki ( lisy, kuny itp). Najlepsze ptaki mam w gołebniku strychowym na domu w którym mieszkam i na razie taki sposób się sprawdza, odkąd mieszkam na nowym miejscu ( od lipca05) nikt mi nic nie ukradł.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » czw lip 17, 2008 6:56 pm

witam. dzięki za radę teraz tak robię po odgrodzonej części podwórka ,gdzie stoi gołębnik lata pies , gołębie coś warte, na noc zamykam na wymyślne zamki ialarmy własnej konstrukcji.okratowałem okno i wstawiłem anty włamaniowe szkło. ale gdy słyszę że komuś ukradli gołębie to takich skór....... bym za jaja do sufitu wieszał i czekał ,aż im ugniją ,bo człowiek chodzi jak koło dziecka ,po ziarku karmi jak trzeba ,a tcy idą na gotowe.

Awatar użytkownika
jarooo
Kontakt:

Re: jaki najlepiej i z czego zbudowac golebnik

Post autor: jarooo » sob mar 27, 2010 2:24 pm

I znowu się zaczynają kradzieże gołąbków niestety :( :(
jarooo-24.flog.pl

Awatar użytkownika
jarooo
Kontakt:

Post autor: jarooo » pt sty 14, 2011 9:14 am

Skuteczne zabezpieczenie gołębnika .Co sądzicie na ten temat ????? :D :D :D
jarooo-24.flog.pl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sty 14, 2011 10:21 am

Najskuteczniejsze - moim zdaniem brak jakichkolwiek zabezpieczeń,typu kraty,kłódki,zamki,alarmy. To najbardziej kusi złodziei. Drugie,nie wprowadzamy obcych do hodowli. Ja mieszkam w małym miasteczku,w kamienicy wielorodzinnej. Moje"ranczo" ze zwierzakami znajduje się 20km od domu. gdy ktoś przyjeżdża po umówoinego gołębia,mam go w klatce w domu.W drwalniku mam wiecej klatek i w razie czego nogę pokazać nawet kilkanaście gołębi.Sąsiadom ze wsi czesto daję coś z mamek za darmo, mowiąc że ptak,to żaden pieniądz,gdy chcą mi za nie płacić.Dlatego we wsi wiedzą,że nie ma co u mnie ukraść,widzą na drzwiach do wolier tylko zwykłą zasuwkę,na gołębnikach podobnie. Do dzisiaj nic mi nie zginąło. W razie czego po podwórku chodzą luzem dwa psy,owczarek niemiecki i turecki akbasz.W tym roku przyjeżdża do lasu małżeństwo z miasta. Codziennie śmigają kilka kilometrów na biegówkach. Kilka tygodni temu,po małej zawiei nie mogli wjechać w leśną drogę,więc wjechali do mnie pod bramę. Wysiedli z smochodu, otworzyli bagażnik,wzięli narty i tak już zostali.Pies przeskoczył przez bramę,czego nigdy nie robił i gdy przyjechałem dwie godziny później,stali zmarznięci na baczność z nartami w rękach a piesek się do nich szeroko uśmiechał,pokazując zęby. Co było zrobić,serdecnie przeprosiłem,poczęstowałem herbatą z miodem i cytryną na rozgrzewkę,na szczęście nie mieli pretensji.Sami chcieliby mieć u siebie takiego psiaka.

r.golebie
Kontakt:

Post autor: r.golebie » pt sty 14, 2011 10:35 am

Ja to lubię czytać Twoje wypowiedzi Krzysiek, zawsze coś ciekawego :lol: Co do złodziei zgodzę się, nie należy pokazywać swoich zabezpieczeń, ani gołębi. Nawet niech to będzie najlepszy kolega ale i on może coś nabroić. Nie koniecznie sam może do tego kogoś wynająć. Ja nie mam żadnych zabezpieczeń podobnie jak Krzysiek. Czyste drzwi w gołębnikach zamykane na lekki opór. Mieszkam na terenach gdzie dominują lasy, powoli budują się większe domostwa, jak szeregówki. Niby łatwa lokalizacja sprzyjająca złodziejowi, mimo to nigdy nic Mi z ręki ludzkiej nie zginęło. Psa mam zamkniętego ponieważ wcześniej nie miałem całego ogodzenia i mimo to wszystko było ok. Teraz mam pełne, eleganckie ogrodzenie ale piesek i tak częściej siedzi w kojcu. Jeżeli ktoś narzeka na kradzież ptaków jest to tylko i wyłącznie jego wina. Żaden złodziej nie ryzykował by wpadką nie wiedząc co kradnie. Pozdrawiam.
...

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt sty 14, 2011 12:35 pm

Witam. Takie wieści ,że masz ładne gołębie ,szybko się roznoszą w środowisku gołębiarzy , wystarczy że ktoś taki co Ciebie zna (ty jego nie musisz) widział cię na rynku z gołębiami , albo u weta , bo akurat ty szczepiłeś gołębie a on psa i na pewno nie zapomni się pochwalić że widział u Ciebie ładne gołębie jeszcze nawet przesadzi , bo takie och, ach , że jeszcze takich nie widział i poszła fama ,że ten no wiesz ten pod lasem, na rogu , itp. ma takie śliczne gołębie, a stare przysłowie mówi , że "ludzie z igły zrobią widły" . Ten co trudni się tym starym jak świat procederem, jakim jest ZŁODZIEJSTWO szybko zajrzy do Twojego gołębnika aby sprawdzić wiarygodność tych wieści.
Dziś wynosiłem obierki od kartofli sarnom które przychodzą prawie pod mój gołębnik i o dziwo znalazłem ,tuż za gołębnikiem dwa kołki które były wbite w ziemię jakieś 60 m dalej od ogrodzenia , nikt z rodziny ani najbliższy sąsiad tych kołków nie przyniósł, a jak jakiś tydzień temu też dokarmiałem sarny to były na swoim miejscu .Jak myślicie kto przyniósł te kołki i po co, bo same raczej nie przyszły.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pt sty 14, 2011 2:35 pm

W mojej okolicy tydzień temu koledze na wsi ukradli wszystkie ozdobne mimo tego ,że na podwórku były dwa owczarki niemieckie. Dochował się już pięknych motyli i krymków. Gołębnik stał 15 metrów od domu.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pt sty 14, 2011 3:43 pm

:X za duzo odwiedzajacych i kupujacych... dobrze ze mu psow nie potruli

Awatar użytkownika
jarooo
Kontakt:

Post autor: jarooo » pt sty 14, 2011 4:54 pm

Zebrała się jakaś szajka ze 3 ,4 i działają na danym terenie :( :(
jarooo-24.flog.pl

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » sob sty 22, 2011 2:39 am

apropo psow strozujacych- owczarek srodkowoazjatycki, nie ma lepszego

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob sty 22, 2011 10:07 am

U mnie idealnie spisuje się turecki akbasz. Kiedyś przyjchał do mnie sąsiad ciągnikiem. Piszę sąsiad,bo ma ziemię koło mnie. Mieszka 5km.dalej. Cwaniaczek wysiadł z ciągnika,a kiedy pies podszedł do niego, próbował odgrywać bohatera. Pies chodzi luzem,jest niezwykle posłuszny,na wskazanie palcem idzie do budy.Gości nie zaczepia,dzieciarnia może z nim robić co tylko zechce. Wtedy jednak nie zdążyłem zareagować. Sąsiad hoduje kaukazy,podobno jest wielkim specem od psów,najgorsze bestie go nie ugryzą.Wtedy nawet nie zdążyłem zareagować. Sąsiad chwycił łopatę,którą miał w ciągniku i zamierzył się na psa. Ułamek sekundy i ręka rozwalona od ramienia do łokcia,dobrze,że kości miał całe.Pies zareagował instynktownie.Musiałem idiotę zawieźć do przchodni i jeszcze ciągnik odprowadzić. Dobrze,że się nie skończyło w sądzie,bo miałbym przez sąsiada kłopoty.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob sty 22, 2011 11:55 am

Witam.Ja miałem czarnego długowłosego owczarka niemieckiego.Pies chodził luzem po ogrodzonej posesji.Na bramie była tabliczka"uwaga zły pies".Jednak na co dzień pies mieszkał w Warszawie z nami.A na wsi mieszkała babcia(dziadek już nie żył).Zawsze babci na sezon kupowałem kaczki,kury,gęsi.Drób miał kurnik.I gdy tylko kury podrosły na tyle,że nadawały się do gara zaczęły ginąć pojedyncze sztuki.Obwiniałem lisa.Kiedyś pojechałem z"Batmanem"(psa tak nazwał mój syn,bo gdy był malutki to oprócz tego,że był czarny jak smoła to miał sterczące duże uszy jak nietoperz) na kilka dni do babci.Musiałem zrobić porządek gołębnikach ,dokonać selekcji młodych,wypielić warzywa i takie tam.Samochód stał za domem.Ustawiony tak,że nie było go widać z drogi.Dodam,jeszcze ,że pies atakował milczkiem.Nigdy nie zaszczekał.Wieczorem przy zgaszonym świetle oglądałem z babcią telewizję.Nagle usłyszałem głośne wrzaski i wołanie o ratunek.Na podwórku pies obrabiał jakiegoś faceta.Poharatał go tak,że potrzebne było szycie.Pytam babci,kto to jest bo ja go nie znałem.A to taki miejscowy złodziejaszek raz ukradł komuś krowę z pastwiska i zaprowadził na targ.Jednak ludzie rozpoznali krowę i dali mu takie bańki,że wylądował w szpitalu.I w ten sposób wyjaśniło się,że lis był niewinny.Co nie oznacza,że nie ma plagi lisów.Od kilku lat ciężko kupić na wsi jajka,bo lisy wybierają kury.Jednak w w gołębnikach w firmie miałem ciężkie stalowe drzwi.Zamki podwójne "Gerda".Ponadto złodziej najpierw by musiał pokonać drzwi woliery ,by dostać się do drzwi gołębnika.Okradli mi warsztat na 20 tys(wyrwali z tyłu kraty w oknie).Jednak gołębie nigdy nie zginęły.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » ndz sty 23, 2011 3:45 pm

kaukazy sa nieprzewidywalne... mialem z nimi do czynienia.
Opal-z Twego opisu eskterieru psa wynika ze to raczej owczarkopodobny :) ale jesli dobrze chamow ganial to dobry psina.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » ndz sty 23, 2011 4:24 pm

nie ma dobrego psa na złodzieja jak chcą to ukradną a psa będziecie zbierać z ziemi. Jest prosty sposób na psa i nawet go nikt nie uderzy.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » ndz sty 23, 2011 6:40 pm

Własnie dzisiaj o tym rozmawiałem z kolegami przy gołebnikach bo była w mojej okolicy następna kradzież gołebi krótkodziobych. Kolega twierdzi, że na psa złodzieje stosują sukę w rui tzw. "cieczce". Jeśli coś wiesz Arbiter to powiedz bo może jest jakies zabezpieczenie przed tym?

siwy
Kontakt:

Post autor: siwy » ndz sty 23, 2011 8:07 pm

No jest, trzeba samemu trzymać sukę.. :) Słyszałem o takiej metodzie, koleś miał takiego walniętego bernardyna że jak się podeszło do siatki to myślałem,że ją rozniesie,szalał, szarpał zębami, skakał aż bałem się na niego patrzeć a i tak mu kurnik wyczyścili podobno właśnie na ciekającą się sukę. 8)

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » ndz sty 23, 2011 8:20 pm

Najprostszym sposobem na psa jest gaśnica proszkowa tak załatwiali psy w Wawie i okolicach po takim czymś możesz psa uśpić. A z suka w riu to stary sposób średnio "komfortowy" bo trzeba szukać takiej suki trzymać ją itp.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » ndz sty 23, 2011 9:02 pm

Witam.. W moich stronach też nasiliły się kradzieże gołębi ,ja wiem o 6 i o 2 i trzeciej u mnie nie udanych próbach. U znajomego któremu ukradli też latały 2 owczarki niemieckie do których nikt o zdrowych zmysłach by nie podchodził , a nawet nie zaszczekały .Mój super stróżujący pies jakim jest ala sznaucer miniaturka :D , też chodzi jak by go z d.....y zdjął :( .

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn sty 24, 2011 9:35 am

Może nie mam racji,ale u mnie idealnie spisuje się zupełny brak zabezpieczeń i zasada- zero obcych w hodowli.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pn sty 24, 2011 2:15 pm

Witam
Też stosuję zasadę, żadnych obcych a ze swoimi umówiłem się, zero informacji dla innych gdzie chowam gołębie. Jeżeli wystawiam ptaki to do katalagu nie podaję swojego adresu, tylko do rodziców. Tą samą zasadę stosuję przy sprzedaży. Umawiam się u rodziców i tam przywożę ptaszki na sprzedaż. Wiadomo, że to tylko półśrodki ale nie podaję ,,gołąbków na tacy" Dodatkowo stosuję czujniki ruchowe. Tutaj ważne jest takie ich ustawienie aby łażący kot ich nie uruchamiał bo można nocy nie przespać.
No i oczywiście gołebnika z ulicy nie da sie zauważyć. Na złodzieja amatora może to już wystarczyć.
golebiewski

ODPOWIEDZ