jaki najlepiej i z czego zbudowac golebnik

Dispar
Kontakt:

Re: jaki najlepiej i z czego zbudowac golebnik

Post autor: Dispar » pn sty 24, 2011 2:58 pm

Obie kradzieże na moim terenie odbyły się w podobny sposób. Klient zadzwonił, że chce kupić motyle, kolega podał mu jak dokładnie do niego dojechac - no i dojechali ale o 4 rano :cry: . Ekipa podobno jest z Wołomina - na drugi dzień na targu sprzedali gołebie za 10 % wartości.

CwAnIaK001
Kontakt:

Post autor: CwAnIaK001 » pn sty 24, 2011 4:22 pm

golebiewski pisze: Dodatkowo stosuję czujniki ruchowe.
Też o tym pomyślałem, chociaż krótkodziobych nie mam na rzecz gołębi barwnych i turkotów, Naszczęście mieszkam na osiedlu domów jednorodzinnych, jeszcze Policja za "płotem" w dosłownym znaczeniu, odważnych sporo się nie znajdzie.... :? :lol:

Najświeższe informacje trzecia kradzież w Konstantynowie, jak Pana Dispara okolica to i moja :cry:

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pn sty 24, 2011 9:16 pm

Dispar pisze:Obie kradzieże na moim terenie odbyły się w podobny sposób. Klient zadzwonił, że chce kupić motyle, kolega podał mu jak dokładnie do niego dojechac - no i dojechali ale o 4 rano :cry: . Ekipa podobno jest z Wołomina - na drugi dzień na targu sprzedali gołebie za 10 % wartości.
a ja bym tam pojechal swoje golebie kupywac, tylko ze oplacilbym kilku dresiarzy i wzial ich ze soba wzial... masakra. oduczyliby sie zlodziejstwa, a na wozku ciezko krasc

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pn sty 24, 2011 11:14 pm

CwAnIaK001 - na Pana to trzeba mieć wygląd i pieniądze :D Mam na imie Darek. A to mnie zaskoczyłeś że jesteśmy z bliskich stron. Podejrzewam B.P. :D
Chłopaki w Konstantynowie mieli ładne gołębie - szkoda :(

Awatar użytkownika
jarooo
Kontakt:

Post autor: jarooo » pn sty 31, 2011 9:50 pm

Jedynie na takich to podłączyć w środku kratę pod 230
jak go potrząchnie to może już nie weźmie gołębi
A tak na legalu to tylko alarm i dobry pies
jarooo-24.flog.pl

Awatar użytkownika
wrona1976
Kontakt:

Post autor: wrona1976 » wt mar 01, 2011 9:46 pm

Witam.
Mi też ukradli gołębie 5 lat temu w wigilijną noc.Ukradli około 80 sztuk.Dobrze,że tydzień wcześniej wszystkie krótkodzioby przeniosłem do nowego gołębnika.A zgineły mi gołębie przeznaczone na mamki i to po przebierali co lepsze (musieli miec dużo czasu).Oprócz mamek ukradli 4 pary niemieckich wystawowych,2 pary karierów i parę czarnych sroczek które dobierałem do pary.(których najbardziej było mi szkoda).Na drugi dzień zgłosiłem to na policję a że były świeta policja zajeła się to sprawą po świetach.Przyjechałi z psem,spisali protokół.Pies zaprowadził ich do opryszków co słyneli z kradzieży gołębi ale co z tego jak już tam zadnego gołębia nie było.Musieli gdzieś je opchnąć.Parę ładnych lat w stecz w Płońsku na giełdzie policja ich zatrzymała za handel kradzionami gołębiami.Tak więć jak złodziej chce ukraść to i tak ukradnie.Jedynie można mu w tym utrudnić.Tak jak koledzy wcześniej wspomnieli najlepiej nie pokażywać gołębi obcym osobom.Miesiąć temu wystawiłem na allegro na sprzedaż zółtą wywrotkę mazurską.Zadzwonił Pan z Sochaczewa ze jest zainteresowany kupnem owej samicy.Podałem adres przyjechało trzech dwudziestoparoletnich .Samiczkę miłem przygotowaną w klatece z dala od gołębników,gołąb im się nie spodobał i zapytali czy mogą obejrzec pozostałe gołębie.Odpowiedziałem że nie mam więcej gołębi na sprzedaż.Odjechałi.Za dwa tygodnie wystawiłem znów na sprzedaż inną samiczkę wywrotka mazurskiego,znów dzwoni ten sam nr.telefonu i chce żeby mu podać adres bo jest zainteresowany kupnem.Odpowiedziałem mu ,że za tydzień jest wystawa w Sochaczewie to mu ją przywioze,kręcił ,że chce przyjechać.Odpowiedziałem,że za kilka dni jest ta wystawa i nie ma sensu żeby Pan przyjezdzał.No i umuwiliśmy się na sobotę miał dzwonić nie dzwonił..Moim zdaniem podejżana sprawa chociaż tez mogę się mylić..Na takich złodzieji nalepsza jest guma i wąskie drzwi.Pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr mar 02, 2011 10:16 am

Na początku lat 90-ych mojemu ojcu obrobiło działkę kilku małolatów. Zabrali gołębie, kilka kur i młodego owczarka niemieckiego.po kilkunastu dniach wytropiła ich policja, pojechali do jednego z nich do domu, a ten tłumaczy, że owszem, ptaki ukradli, ale już ich nie ma. gołębie sprzedali za grosze handlarzowi na targu, kury matka oskubała i już je zjedli. Policjant spytał o psa i szczęka mu opadła , gdy usłyszał wyjaśnienie.Akurat, gdy przywieźli pas ojciec robił kiełbasę na targ do Błaszek i psiaka też w nią wkręcił. Przy okazji wyjaśniło się, gdzie od kilku miesięcy podziewały się bezpańskie i wałęsające się psy z całej okolicy.

Awatar użytkownika
michu1530
Kontakt:

Post autor: michu1530 » śr mar 02, 2011 3:21 pm

krzysiek pisze:Na początku lat 90-ych mojemu ojcu obrobiło działkę kilku małolatów. Zabrali gołębie, kilka kur i młodego owczarka niemieckiego.po kilkunastu dniach wytropiła ich policja, pojechali do jednego z nich do domu, a ten tłumaczy, że owszem, ptaki ukradli, ale już ich nie ma. gołębie sprzedali za grosze handlarzowi na targu, kury matka oskubała i już je zjedli. Policjant spytał o psa i szczęka mu opadła , gdy usłyszał wyjaśnienie.Akurat, gdy przywieźli pas ojciec robił kiełbasę na targ do Błaszek i psiaka też w nią wkręcił. Przy okazji wyjaśniło się, gdzie od kilku miesięcy podziewały się bezpańskie i wałęsające się psy z całej okolicy.

Aż mi się nie dobrze zrobiło jak to przeczytałem :oops: :|
Pozdrawiam
Artur.S

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr mar 02, 2011 3:42 pm

Niestety ale to prawda. Facet za tą psią kiełbasę poszedł siedzieć.Dostał dwa lata paki.Małolatom za kradzież nic nie zrobili( znikoma szkodliwość społeczna czynu), a ojciec nie dostał żadnego odszkodowania za skradzione zwierzaki.

ODPOWIEDZ