PODŁOŻE

Awatar użytkownika
czajek
Kontakt:

Re: PODŁOŻE

Post autor: czajek » śr gru 31, 2014 3:45 pm

Prosze o Wasze opinie.

Mam murowany golebnik okolo 7x10 metrow a na podlodze prosta wylewke betonowa.

Aktualnie podloga wysypana jest piachem. Grubosc pokrywy piachu to okolo 5 cm.

Piach lezy dlatego, ze moje mocno lapciate golebie niszczyly sobie piora w lapciach o beton. Problem polega na duzym zapyleniu przez suchy piach, a do tego grzebanie ptakow w odchodach i ciezsze sprzatanie- trzeba dzwigac ten piach.

Prosze doradzcie mi jaka podloge byscie zrobili zeby bylo lepiej. Ruszt odpada. Jeden przyjaciel mowi zeby zostawic goly beton, a drugi zamocowalby plyte pilsniowa. A jakie jest wasze zdanie? Golebie wylatuja na woliere, ktora ma 3x7 metra.
czajki.bloog.pl

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » śr gru 31, 2014 4:06 pm

kolega moj uzywa grube wiory drzewne, chwalil tez slome lub siano (nie pamietam ktore)
pomysl z plyta moze nie najglupszy, daj izolacje na beton pozniej plyte...

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt sty 02, 2015 1:11 pm

czajek pisze:Prosze o Wasze opinie.

Mam murowany golebnik okolo 7x10 metrow a na podlodze prosta wylewke betonowa.

Aktualnie podloga wysypana jest piachem. Grubosc pokrywy piachu to okolo 5 cm.

Piach lezy dlatego, ze moje mocno lapciate golebie niszczyly sobie piora w lapciach o beton. Problem polega na duzym zapyleniu przez suchy piach, a do tego grzebanie ptakow w odchodach i ciezsze sprzatanie- trzeba dzwigac ten piach.

Prosze doradzcie mi jaka podloge byscie zrobili zeby bylo lepiej. Ruszt odpada. Jeden przyjaciel mowi zeby zostawic goly beton, a drugi zamocowalby plyte pilsniowa. A jakie jest wasze zdanie? Golebie wylatuja na woliere, ktora ma 3x7 metra.
Przy takiej powierzchni trudno coś doradzać. Przy 5 cm jak piszesz to masz 3,5 m sześciennego piachu (ok 6 ton). Wszystkiego trzeba dużo (bardzo dużo). Chyba bym poradził tak samo jak Twój przyjaciel, ale pod warunkiem, że masz pod betonem izolację ale jeżeli jak piszesz, piasek pyli to możesz mieć. Jednak, jak piszesz na gołym betonie zdzierały łapcie to nie był on dość dokładnie wykończony. Może w tą stronę szukać rozwiązania. Odeszłyby ściółki. Myślę, że to lepsze rozwiązanie niż płyta a w zasadzie jej przymocowanie do betonu.
golebiewski

felix8024
Kontakt:

Post autor: felix8024 » wt maja 26, 2015 2:19 pm

Kiedyś już o tym pisałem, gdzieś na początku tego wątku.
Dla mnie nic lepiej się nie sprawdza jak krata.
Wysokość ok 30cm od ziemi, na niej położona siatka, nie może być niżej bo wtedy podmuch ze skrzydeł podnosi pył. Ta wysokość jest optymalna.
http://krety.com.pl/photos/siatka-ogrod ... 344414.jpg
Zapylenie minimalne, tyle co z gniazd. Brak kontaktu z kałem na podłodze, brak kontaktu z karmą która wypada z karmidła, czyste pióra. Długimi grabiami i szczotą można wybierać co się pod nią nazbierało. Można kratę całkiem wyciągnąć z gołębnika, umyć myjką ciśnieniową to co się przykleiło do ciatki i do stelarzu. Nie wiem czy ta siatka będzie dobrze się obchodzić z łapciami, pewnie lepiej niż beton, ale raczej gorzej niż piasek.

ODPOWIEDZ