Gołębnik

tomeczek
Kontakt:

Gołębnik

Post autor: tomeczek » ndz lip 04, 2010 6:45 pm

Witam. Zamierzam jutro kupić pustaki 8 cm i wymurować z nich gołębnik. Myślicie, że gołębnik taki jest zdrowszy od drewnianego ? i czy grubość 8 cm wystarczy ? Dodam jeszcze, że bede stawiał tylko 2 sciany bo buduje go już w kącie gospodarczego zrobionego z pustaków o grubości 24 cm.

Miker
Kontakt:

Re: Gołębnik

Post autor: Miker » ndz lip 04, 2010 6:54 pm

witam, napewno nie będzie zdrowszy od drewnianiego, może być zbliżony jeżeli zrobisz odpowiednią wentylacje oraz izolację zarówno termiczną jak i przed wilgocią z gleby. O ile się nie myle to było już kilka tematów dotyczących odpowiedniego gołębnika, gdzie wszystkie szczegóły techniczne były omawiane. Co do 8 cm pustaków to wg mnie za mało raz ze słaba izolacja termiczna, dwa ze takie scianki moja troche za mała wytrzymałość, 12 cm to absolutne minimum.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz lip 04, 2010 6:59 pm

Zdecydowanie lepszy byłby z drewna. Jeśli pustaki, to 24cm + izolacja, w przeciwnym wypadku będzie do bani:latem gorący, zimą zimny i do tego nadmiernie wilgotny.

Chaczins
Kontakt:

Post autor: Chaczins » pn lip 05, 2010 2:04 pm

Drewniany kolego. Może koszty większe, bądź zbliżone, i "długowieczność" mniejsza, ale zdrowszy. Lepsza wentylacja, wilgotność na odpowiednim poziomie... a co do postów kolegów: Po większości racja. Nie zgodzę się z tym, że "w lato gorąco w zimę zimno". Gołębiowi temperatura zbytnio nie przeszkodzi. Ważne żeby nie lało, albo nie sypało na niego. Niektórzy stosują nawet gołębniki półotwarte, z jedną ścianą wykonaną z siatki. Zimą wystarczy śnieg wygarniać, i jest OK.
GG 9883309

Awatar użytkownika
niskolotny
Kontakt:

Post autor: niskolotny » śr lip 07, 2010 12:16 pm

krzysiek pisze:będzie do bani:latem gorący, zimą zimny
ale średnia będzie OK.
J.

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » czw lip 08, 2010 11:42 pm

ja również jestem zdania ze gołębnik drewniany jest dużo lepszy dla gołębi szczerze mowiąc nie wyobrażam sobie budowania murowanego gołębnika, może i temperatura gołębiom nie przeszkadza ale uważam że moze wpływac na ich samopoczucie szczególnie przy wrażliwszych rasach

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pt lip 09, 2010 9:27 pm

Witam.Oprócz odpowiedniego metrażu oraz dobrego doświetlenia gołębnika najistotniejsza jest odpowiednia wilgotnośc oraz dobowa różnica temperatur w granicach 5-7 stopni.Jeżeli spełnisz te warunki to materiał możesz wybrac dowolny.Jednak ja jestem za drewnem.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ