lasica w golebniku..Pomocy!!!!

redlyly

lasica w golebniku..Pomocy!!!!

Post autor: redlyly » ndz maja 14, 2006 8:09 am

mam maly golebnik, drewniany, stoi jakies 20 cm nad ziemia, na czterech palach; dziury ostatnio zapychalam szpachlem; niestety lasica wchodzi tam, jak do domu i tnie mi cale stado

moze jest na to ajkis sposob? blagam, poradÂźcie mi cos; ostatnio zginelo 6 golebi :!:

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » ndz maja 14, 2006 8:19 am

Sprobuj obic blacha golebnik od dolu az do takiej wysokoscie ze lasica nie wejdzie.
Pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz maja 14, 2006 10:30 am

Moze to szczur? .Jak wygladaly zabite ptaki ,opisz.
Szukaj a znajdziesz

redlyly

Post autor: redlyly » ndz maja 14, 2006 5:17 pm

glowy sa odciete, golebie gina po kilka (ostatnio az 6sztuk), maja popodzynane gardla, glow czesto wogule nie ma, zykle tylko jedno cialo jest nadjedzone

dzieje sie cos jeszcze: teraz zginelo jedno z rodzicow malego, matka, ojciec karmil malego ale dzis znalazlam go calego podziubanego, ledwo zywy... to juz drugi raz gdy jedno z rodzicow ginie a maly dostaje w leb od kogos... dlaczego tak sie dzieje? :oops:

marek064
Kontakt:

Post autor: marek064 » ndz maja 14, 2006 7:10 pm

Prawdopodobnie jest to szczur ,tak jak podejrzewa kol. zbiter.lasica zrobi dwie dziurki na szyji i wypije krew.Musisz cos wymyslec ,szczury prawdopodobnie skads przychodza ,moze jakas stodola jest w poblizu.Trzeba rozlozyc lapki albo trutke tak aby golebie nie mialy do tego dostepu. A to ze ktorys mlody zostaje poturbowany podczas nie obecnosci rodzicow to raczej wina jakiegos samca ,musisz tyko popatrzec czy jakis jest od krwi i pozbyc sie go .Pozdrawiam .
Marek

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz maja 14, 2006 7:16 pm

Obejrzyj dokladnie golebnik i zobacz ktoredy moze wchodzic ten zwierz ,ja bym stawial na szczura .Mialem problem z drapieznikami ale ja sobie poradzilem skutecznie ,Kuna mi zzarla 40 szt ptakow i dlatego mnie to interesuje.Czy zamykasz okno wylotowe na noc?
Szukaj a znajdziesz

redlyly

Post autor: redlyly » ndz maja 14, 2006 8:00 pm

nie zamykam wlotu na noc, alew jest na czubku golebnika, czyli jakies 3 m nad ziemia, pomyslalam ze moze wlesc cos do srodka po pobliskich dzrewach i poucinalam galezie...naprawde myslicie ze szczur mzoe zamordowac tyle ptakow naraz?

jesli ajkis sposob na rany u golebi? jak mozna je leczyc?

Sztafer
Kontakt:

Post autor: Sztafer » wt maja 16, 2006 7:08 pm

Witam. Skoro nie zamykasz wylotu i jesli ten wylot nie jest obity dookola blacha, to najprawdopodobniej tamtedy wchodzi drapieznik...a wysokosc 3m, to dla lasicy albo kuny nie stanowi przeszkody.
Radze obic z zewnatrz otwor wylotowy blacha.
Sztafer

zdunek

Post autor: zdunek » śr maja 17, 2006 9:42 am

musisz, przynajmiej zamykac golebie bo szczur bez problemu sie wdarpie na sam dach

Awatar użytkownika
sub_zero
Kontakt:

Post autor: sub_zero » pt maja 19, 2006 9:15 pm

Zastanawiam sie nad tym czy lasica moze wogole zabic golebia, jest taka mala ze wydaje sie ze nie dalaby rady doroslemu ptakowi (to tylko moje zdanie).
Co do szczura to najlepiej kup sobie wiatrowke i zasadz sie na sku......la. To calkiem skuteczny sposob jesli sie ma duzo cierpliwosci.
Ale uwazaj na niekture sztuki jeden srut moze nie wystarczyc.
Mowie ci niezla zabawa i ile satysfakcji.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » sob maja 20, 2006 12:48 pm

Sub_zero cos ty tu powypisywal :oops: lasica bez problemu zabije golebia. Natomiast co do drugiej rady wstyd :oops: Polowanie na szczura z wiatrowki :shock: No ale moze ty tak tepisz te gryzonie. Z tym ze szczury sa aktywne glownie noca :!: Ciekawe jak do nich celujesz :?:
Ostatnio zmieniony sob maja 20, 2006 9:11 pm przez Tomek_Kulc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob maja 20, 2006 3:38 pm

Masz racje Tomku ,nie ma mozliwosci upolowac szczura z wiatrowki . Mieszkam w okolicy rzeki i jesienia zawsze jakis szkodnik typu szczur probuje sie sprowadzic na moje obejscie ,ale tydzieĂą czasu i po nim. Caly czas czekaja na nie kosteczki (trutka na gryzonie) ,jesli nie pojedza to zawsze zostaje lapka. Co do tego szkodnika to mysle ze to byl prawdopodobnie kot.
Szukaj a znajdziesz

marek064
Kontakt:

Post autor: marek064 » sob maja 20, 2006 6:16 pm

Na witrowke zkaklada sie szyne i noktowizor ....i naprzod Choc nie wiem czy to humanitarny sposob .PZDR
Marek

Awatar użytkownika
sub_zero
Kontakt:

Post autor: sub_zero » ndz maja 21, 2006 6:44 pm

Zartowalem z ta wiatrowka - nigdy nie strzelalem do zywych zwierzat z wiatrowki.
Strzelanie do zwierzyny w nocy jest prawnie dozwolone tylko i wylacznie przy urzyciu optycznych przyzadow celowniczych umozliwiajacych postrzeganie celu w naturalnym swietle. Tak wiec uzycie noktowizora odpada. Minimalny kaliber kuli to 5,6 mm czyli wiatrowka tez odpada. Strzelac wolno w odleglosci 100m od zabudowan. No i szczur nie jest oczywiscie zwierzeciem lownym.
Wiec uzycie trutki to lepszy sposob ale czy humanitarny.

Awatar użytkownika
sub_zero
Kontakt:

Post autor: sub_zero » ndz maja 21, 2006 6:59 pm

Zapomnialem o lasicy!
Nie twierdze ze lasica nie jest w stanie zabic golebia. Ale wyobrazcie sobie jak zwierze wielkosci parowki zagryza takiego garlacza pomorskiego.
No i Panowie jak czesto zdarza sie ze lasica zagryzie golebia?
Moim zdaniem zadko a wiekszosc przypadkow o ktorych mowi sie ze to lasica to wcale nie lasica tylko kuna lub tchurz.

Y-Trax

odp

Post autor: Y-Trax » śr cze 14, 2006 9:54 am

W mojim golebniku jak szczur zabijal golebie to tylko mlode a starych ani nie tknol. :wink:

kon2rad

Post autor: kon2rad » śr cze 14, 2006 11:16 am

teraz przeczytalem ten temat Panowie to nie lasica tylko tchorz ja mialem podobna sytuacje golebie tracily glowy podalo przewaznie po 10 sztuk zawsze jedne byl nadjedzony... i okazalo sie, ze nie byla to kuna ani lasika tylko tchorz, ktory sam zawiesil sie pewnej nocy na sznurku(wnyku), ktore zrobilem przy kratce :D naszczescie teraz juz uszczelnilem golebnik i jest wszytsko oki. a mi wydaje sie, ze szczur nie zabil by tylu golebi naraz!!!!!!!!! Pozdrawiam

tomekm6

Post autor: tomekm6 » pt cze 16, 2006 10:51 am

Kolega kon2rad ma racje. ze szczur nie moze wybijac stadko po 6,7,8,9 sztuk dziennie. U mnie w golebniku murowanym wszystko poutykalem jak sie dalo i sk.... wchodzil z pobliskiej szopy i przewaznie bral w granicach 1-3 sztuk i mial mlode w tej szopie jak sie poÂźniej okazalo. I w koĂącu postawilem w tej szopie smakolyk dla tego typu zwierzat czyli trutke i bylo po klopocie . I owego zwierzaka znalazlem obsmierdlego w mym golebniku podczas wiosennych porzadkow. Wiec moral z tego, ze to moze byc szczur w 20%. Wiec wiatrowka w garsc i do boju he he he :lol: :lol:

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt cze 16, 2006 11:07 am

Widac jak czesto sprzatasz golebnik :lol:
Szukaj a znajdziesz

Y-Trax

Post autor: Y-Trax » sob cze 17, 2006 10:15 pm

Panie kon2rad myli sie pan szczur jest zdolny do zabicia nawet 1-15 mlodych golebi jednej nocy gdy ma mlode do wykarmienia.

kon2rad

Post autor: kon2rad » ndz cze 18, 2006 2:01 pm

moze i sie myle, ale ja osobiscie uwazam, ze szczur nie jest w stanie zabic tylu golebi 1 nocy :) Pozdrawiam

kon2rad

Post autor: kon2rad » ndz cze 18, 2006 5:10 pm

No wlasnie pisze Pan o mlodych, a tu byla mowa o doroslych, poprostu uwazam, ze szczu nie jest w stanie zabic 10 doroslych golebi jednej nocy.

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » ndz cze 18, 2006 7:55 pm

Z opisu jakie szkody wyrzadzila to kuna na sto procent i zaxznij zamykac wlot .

tomekm6

Post autor: tomekm6 » ndz cze 18, 2006 8:47 pm

No

kon2rad

Post autor: kon2rad » pn cze 19, 2006 10:26 am

Dokladnie popieram wypowiedz kolegio dreda!!!!!!!!! chodz rozwazal bym tez tchurza.

ODPOWIEDZ