Ozdobne

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Re: Ozdobne

Post autor: darecki » sob gru 25, 2010 9:38 pm

To może zaczniesz chwalić swój.........

emil17
Kontakt:

Post autor: emil17 » sob gru 25, 2010 10:58 pm

Nie wszyscy hodowcy są materialistami. Hodują gołąbki z pasji nie muszą wychwalać i liczyć w tysiącach.

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » ndz gru 26, 2010 12:33 am

Możesz pomyśleć że ja i kolega Dispar krytykujemy Twoje zdanie aby zniechęcić Cie do prowadzenia hodowli, ale tak nie jest po prostu chce abyś zrozumiał co to prawdziwa hodowla ,odpowiednie warunki w których gołębiom będzie dobrze, nie sztuka zrobić coś podobnego do gołębnika i wpuścić gołębie żeby siedziały , bo one nie powiedzą Ci czy to im pasuje czy nie sam musisz stworzyć warunki godne do hodowli i wtedy będziesz widział czy im to odpowiada czy nie, czy nie będą chorałowy itd... to tylko pokrótce resztę możesz przeczytać na forum i dowiesz się wszystkiego, każdy piszę swoje doświadczenia na których i Ty będziesz mógł coś wprowadzić do prawidłowego rozwoju swojej hodowli... ale najpierw zrób gołębnik jak należy obierz cel jakie gołębie chcesz trzymać stwórz im warunki i czytaj co to genetyka , prawidłowe utrzymanie hodowli , poczytaj o chorobach abyś sam mógł rozwiązać problem w swoim stadzie , każdy Ci pomoże chętnie tylko nie pisz że "po jakiego Wacka piszę itd itd..." nikt nie robi Ci na złość abyś zrezygnował z tego co lubisz ale pomyśl sam czy dobrze by Ci było mieszkać w czymś taki jak sam proponujesz swoim gołębiom? Zapewnić gołębnik to nie wszystko ,potrzebna jeszcze odpowiednia wentylacja aby gołębie nie truły się same swoim smrodem z odchodów i żeby nie było rozwoju bakterii i różnego rodzaju grzybów bo to nic dobrego nie wróży a wręcz przeciwnie możesz się rozczarować jeśli zaczną Ci padać gołębie i wtedy pomyślisz co źle zrobiłeś gdzie popełniłeś błąd i czemu tak się dzieje, a jeśli nie poczytasz o chorobach i ich zapobieganiu nawet nie będziesz wiedział od czego zacząć żeby rozwikłać tą zagadkę...
Pozdrawiam

Kamil23
Kontakt:

Post autor: Kamil23 » ndz gru 26, 2010 5:56 pm

Witam

Kurak ma w 100 procentach racje ten twój "gołębnik" o wymiarach 1x1 na pewno się nie nadaje nawet na 1 parę gołąbków.Moim zdaniem to poczekałbym z zakładaniem hodowli gołębi do 2012r
a w 2011 to odkładał bym sobie pieniądze na porządny gołębnik za 3000zł zbudujesz już wyśmienity drewniany gołębnik o wymiarach 5x3x2 i w nim będziesz mógł trzymać o wiele gołębi :D.Nie spiesz się z zakładaniem na łeb na szyje hodowli przecież masz na to całe życie :).Zrób raz a porządnie bo jak życie znam to potem będziesz żałował takiej decyzji i zostaniesz zmuszony do budowy nowego gołębnika :(

Pozdrawiam

przemo85pl
Kontakt:

Post autor: przemo85pl » ndz gru 26, 2010 7:35 pm

Wiesz w takim gołębniku 1*1 to może zacznij sobie kanarki hodować :D

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pn gru 27, 2010 6:44 am

Witam. przemo85 i Kamil 23 głupoty piszecie.Para gołębi w wolnym oblocie to gołębnik 1x1 to aż za dośc.Mają dla siebie cały świat.

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » pn gru 27, 2010 9:04 am

"Cały Świat" dobre , kolego pomyśl sobie jeśli wychodzisz na dwór to na co Ci tak duży dom? równie dobrze w namiocie ludzie mogliby mieszkać.... Bo to co napisałeś tyczy się że wcale dużej powierzchni gołębiom nie potrzeba aby im było dobrze a skąd to wiesz? bo zazwyczaj wszędzie piszę że musi być luźno aby ptaki miały swobodę ruchu itd. , przez noc w tej klitce to wyjdą jak pijane bo się własnym pomiotem będą dusiły, jeszcze może nie brak okna i wentylacji? W takim gołębniku to tak jak ja już napisałem i pozostali kanarki trzymać....
Pozdrawiam

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn gru 27, 2010 10:45 am

Witam.Tyle tylko,że ta para da w roku minimum 6 młodych.A wtedy to będzie 8 ptaków a nie 2.I nie znam gołębiarza,który by nie powiększył stada.Czy to przez zakupy czy też odchów młodych.I planując hodowlę to musimy wziąć pod uwagę.A namawianie młodych by zaczynali hodowlę w byle jakich budkach nie ma nic wspólnego z propagowaniem nowoczesnego gołębiarstwa.Chcesz hodować to najpierw opanuj teorię.Dowiedz się jakie wymagania stawia przed tobą hodowla.Poczytaj o optymalnych warunkach środowiskowych,chorobach,racjonalnym żywieniu itd itp.A planując gołębnik weż pod uwagę to,że gołębie będą się rozmnażały.Bo taka jest ich natura.Reasumując taka budka nada się tylko dla dwóch samców,pedałów.Pozdrawiam

Lotnik_94
Kontakt:

Post autor: Lotnik_94 » pn gru 27, 2010 11:08 am

Widzę, każdy kto ma już gołębniki nie wiadomo jakie "landary" zapomniał o swoich początkach, Tylko proszę mi nie mówić że każdy jak zaczynał cichaczem przed rodzicami miał odrazu gołębnik co najmniej 2x2x2 bo i tak w to nie uwierzę. Wiem wymiary 1x1x1 nie są zbyt powalające, ale uwierzcie mi da się w takich trzymać gołąbki, wystarczy dobra wentylacja, dużo światła i gołąbki na wolny oblot i rasy lotne np. budapeszty źle się w nim nie czują, przynajmniej ja tak myślę. A zresztą zobaczcie rasy akrobatyczne np. u Niemców tam przecież większość ma warunki na gołębniki większe, a po mimo to stawia małe Kit Box'y (bo tak to się chyba nazywa) i trenuje gołąbki do lotów. Także w czym problem??
Wymiary wymiarami, śmiało może w nich hodować tylko musi się mocno ograniczać co do ilości.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pn gru 27, 2010 11:14 am

Opal wcale nie jest powiedziane że młodzi muszą mieszkać z rodzicami.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn gru 27, 2010 11:31 am

Witam.Lotnik mylisz pojęcia.Co innego gołębnik do treningu,co innego gołębnik do rozpłodu.
Edek wytłumacz młodemu chłopakowi,że nie może rozmnażać ptaków w takiej klitce albo,że musi pozbywać się wszystkich młodych by nie powodować zagęszczenia.To niewykonalne.Więc siłą rzeczy w takiej klitce po roku będzie za ciasno.Jednak każdy uczy się na błędach więc i w tym przypadku,młody dopiero po roku zorientuje się(albo nie),że popełnił błąd.I wtedy będzie przerabiał gołębnik.A nie lepiej zrobić tak jak należy przed nabyciem ptaków.Weż przykład z Adammo.On chce wiedzieć wszystko zanim zakupi ptaki.I takie postępowanie można stawiać za wzór do naśladowania.I starsi doświadczeni hodowcy są na forum po to by przekazywać wiedzę i uczyć prawidłowej hodowli a nie namawiać do popełniania błędów.Pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn gru 27, 2010 11:56 am

Metody hodowli bywają różne. U nas na wsi popularne są gołębniki słupkowe, a jeszcze populatniejsze budkowe, zawieszane na ścianach budynków gospodarskich pod dachem. Na pewno para gołębi nie ma w takim pomieszczeniu 1m2 powierzchni, a mimo to ptaki są zdrowe i dobrze odchowują młode. Jeden warunek. Ptaki przez cały czas korzystają z niczym nie ograniczonej swobody, totalny wolny oblot, żadnego zamykania budek, nawet na noc. Zresztą zamykanie co noc powiedzmy 40 takich budek, czyli wchodzenie przed każdą z nich po drabinie by sięgnąć do wylotu to by była mordęga. Oczywiscie ptaki narażone są na ataki drapieżników, ale są zdrowe,płodne , lotne, zupełnie inaczej niz większość ptaków z zamkniętych gołębników.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn gru 27, 2010 12:50 pm

wymiary kit boxa na 20 gołębi 1,20x1,20 x0,80 i kurak wierz mi gołębie nie chodzą pijane z rana jednak gołebnik taki nie nadaje się do rozrodu jest to gołębnik do treningów oraz odbywania lotów konkursowych pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » pn gru 27, 2010 12:53 pm

No właśnie tak jak napisałeś "jednak gołębnik taki nie nadaje się do rozrodu jest to gołębnik do treningów oraz odbywania lotów konkursowych" a nie do trzymania tam nie wiadomo ile gołębi ozdobnych.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn gru 27, 2010 1:01 pm

ale to nie zmienia faktu że 20 gołębi w nim mieszka na stałe pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » pn gru 27, 2010 1:05 pm

Dla mnie to kto ile chce niech sobie tam trzyma i nie pisze tego bo nie mam już argumentów tylko po prostu niech się przekona czy będzie zadowolony z upychania w tak mały pomieszczeniu tyle sztuk? sam na to pytanie odpowie sobie po czasie. Dla mnie bez sensu robienie czegoś co trzeba po czasie zmienić bo okaże się że nie zdało egzaminu, jeśli robić to z głową i żeby mieć z tego korzyść nie straty ale przede wszystkim robić to aby były godne warunki których potrzebują gołębie.
Pozdrawiam

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn gru 27, 2010 1:08 pm

Witam.Krzysiu już raz omawialiśmy czym różni się chów od hodowli.W opisanej przez Ciebie sytuacji jest kilka lub kilkadziesiąt pojedynczych gołębników.I nie są to gołębniki w dosłownym tego słowa znaczeniu.To pojedyncze cele lęgowe zawieszone pod dachem.I taki chów ma jedną zaletę.Selekcja na zdrowie jest naturalna(choroby,drapieżniki).A o tego dochodzi niczym nie skrępowany wolny oblot,który eliminuje błędy w żywieniu.Tak chował i mój dziadek.Miał główny gołębnik na strychu a oprócz tego wszędzie gdzie się dało porozwieszane takie cele.Pod dachem ,w oborze z krowami dosłownie wszędzie.Piszesz o zamykaniu 40 cel.A weż je posprzątaj wisząc na drabinie.To sport z gatunków ekstremalnych.I nie ma to nic wspólnego z racjonalną hodowlą.To czyste gołębiarstwo i tradycyjny chów gołębi.Pozdrawiam.

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pn gru 27, 2010 1:47 pm

Dziadek jakoś posprzątał.
A jaki jest nie tradycyjny chów gołębi.???
Opal W Zamościu jeden Pan hoduje gołąbki orliki w szafie , na dachu wieżowca. Naliczyłem 12 starych .Gołębie w tej szafie rozmnażają się i są pełne wigoru .Wchodząc na ten dach gołębie nie płoszą się nie zrywają. Na dany znak tego pana orliki wzbijają się w gorę wysoko i zawisają.. Przepiękny widok. Ten Pan jest gołębiarzem , tradycyjnym- nietradycyjnym jak go określasz.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn gru 27, 2010 2:39 pm

Witam.Edziu wybacz ale ja piszę o zupie Ty o d....I w dalszym ciągu nic nie rozumiesz.Chów jest to zapewnienie chowanym ptakom prawidłowych warunków bytowania i rozwoju. Ja twierdzę,że warunki w takiej klitce są nieodpowiednie ,Ty twierdzisz,że odpowiednie. Jednak się nie dziwię bo także wśród gołębiarzy są dobrzy i żli.Ci dobrzy to ci,którzy umieją zapewnić chowanym ptakom dobre warunki bytowania,Ci żli tego nie umieją lub nie przywiązują do tego wagi.I to nie dziadek sprzątał tylko ja.I dlatego wiem,że nie było to ani łatwe ani przyjemne.Gołębie miejskie ścielą gniazda na gzymsach i parapetach a jednak ich populacja utrzymuje się na stałym poziomie.Jednak nikt o zdrowych zmysłach nie nazwie tego ani chowem ani hodowlą i nie zaleca takiego chowania. Myślący człowiek ma po to rozum by umieć z tradycyjnego gołębiarstwa przenieść do hodowli to co dobre a wyeliminować metody złe i przestarzałe. Jeżeli dla Ciebie jest wzorcem ta szafa na dachu to nie widzę przeszkód byś i Ty tak chował.Mogę Ci przesłać na PW kilka adresów sklepów z używanymi meblami.Szczególnie polecam szafy gdańskie.Są obszerne i bardzo ładnie zdobione.Jaka Ci pasuje matowa czy na wysoki połysk?Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » pn gru 27, 2010 2:42 pm

No to teraz się uśmiałem nie ma co ha ha ha ha ha............
Pozdrawiam

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pn gru 27, 2010 3:20 pm

Opal a powiem ci tyle ze te gołębie wolały by tą szafe i wolny oblot jak zamknięte złote golębniki i woilery. Miałeś odpowiedzieć na pytanie a nie obracac jak zawsze wszystko w poematy, a propo to dziadek zaczął hodować gołebie jak ty już potrafiłes sprzatac.

lebie hodować jak ty dorosłes i mogłeś już
Ostatnio zmieniony pn gru 27, 2010 3:31 pm przez edek3, łącznie zmieniany 1 raz.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pn gru 27, 2010 3:26 pm

Opal, ze Ci sie chce tak czas marnowac na to przekonywanie... a niech robia co dusza ich pragnie

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn gru 27, 2010 4:33 pm

Sory, opal, ale nie zamierzam się z Tobą sprzeczać. Po prostu podałem przykład alternatywnego sposobu prowadzenia hodowli.U nas na wsiach tak hodują i często są to naprawdę dobre hodowle a ptaki tych hodowców są bardzo cenione, i ma to także materialny wymiar. Dobry stawak, a przeważnie stawaki hodują u nas tą metodą, to co najmniej kilkadziesiąt zł. sztuka, czasami sporo wiecej.Nie namawiam ani nie polecam, po prostu napisałem, ze tak też można i podałem zagrożenia jakie się z tym wiążą. Jeśli chodzi o tzw. kit boxy , są to pomieszczenia dla stada lotowego, przeważnie składającego sie z osobników tej samej płci lub będących w tym samym wieku( np. lot młodych).Absolutnie nie nadają się do hodowli gołębi, to specjalistyczne pomieszczenia dla stada lotowego. Hodowla gołębi ras lotnych czy akrobatycznych odbywa się w normalnych gołębnikach z przestronnymi celami gniazdowymi.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn gru 27, 2010 4:43 pm

Witam.Adammo moja żona twierdzi,że ze mnie kawał pyskatej cholery i nigdy nie zapominam języka w gębie.To raz.Po drugie mam wolne i mi się nudzi(teraz z nudów piekę kartoflaka).A jeżeli ktoś się bardzo doprasza by z niego zrobić idiotę to przecież jako dobrze wychowany człowiek nie mogę mu odmówić.To nie kwestia tego czy się chce czy nie .To kwestia dobrego wychowania. :lol: :lol: .Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn gru 27, 2010 4:51 pm

Witam.Krzychu ja zrozumiałem co mi napisałeś.Jednak sam piszesz,że takich gołębników-cel jest w takiej hodowli 40 i więcej.Wtedy tak.Upierdliwe to do sprzątania,selekcję prowadzi sowa(piszę o swoich doświadczeniach) ale jest to do przyjęcia.Znam takie hodowle od dziecka.I dawno temu nikt na wsiach innych hodowli nawet sobie nie wyobrażał.Jednak zalecanie takiego pojedynczej klitki jako bazy pod rozpoczęcie hodowli jest dla mnie błędem.Ma dwa ptaki to niech gołębnik zbuduje na 10 ptaków .Bo za rok i ten na 10 będzie za ciasny.Sam to przerabiałem nawet już na etapie hodowli wolierowej.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ