Co byscie zmienili?

adammo87
Kontakt:

Co byscie zmienili?

Post autor: adammo87 » sob sty 01, 2011 5:00 pm

Siedze se tak przed kompem na kacu, i pomyslalem ze dobrze byloby uslyszec wypowiedzi forumowiczow co do ich golebnikow a raczej co by w swoich golebnikach zmienili lub moze zmienili od czasu budowy golebnikow. Jakich zmian dokonali/dokonaliby i co przez to osiagneli/osiagneliby
Pozdrawiam
Pomyslnosci i Zdrowia w 2011

gArŁaCz
Kontakt:

Re: Co byscie zmienili?

Post autor: gArŁaCz » sob sty 01, 2011 5:30 pm

Ja nie robiłem gołębnika tylko mój tata. Mamy garłacze czeskie i pomorskie, półki są różne bo gołębnik był 2 razy powiększany ale gołębie mają tam dobrze(tak myślę) :wink: . Jak ja bym miał zmieniać coś w gołębniku to półki ale to pewnie zrobimy z tatą na wiosnę. Gołębnik jest drewniany ja chciałem zrobić tam taką wentylacje jak opisywał pan opal ale tata oczywiście powiedział tam jest taka wentylacja jak nigdzie, a oczywiście jemu nie przetłumaczy :D I chciałbym zmienić podłogę mam cementową i jest trochę nie równa co utrudnia sprzątanie, tylko nie wiem jaka ta podłoga mogła by być najlepsza żeby utrzymać łapcie gołębi w dobrym stanie może mi ktoś doradzi :)

karol7848
Kontakt:

Post autor: karol7848 » sob sty 01, 2011 6:12 pm

Witam.Opcja szukaj nie gryzie.Pozdrawiam

r.golebie
Kontakt:

Post autor: r.golebie » ndz sty 02, 2011 2:19 pm

gArŁaCz pisze:Ja nie robiłem gołębnika tylko mój tata. Mamy garłacze czeskie i pomorskie, półki są różne bo gołębnik był 2 razy powiększany ale gołębie mają tam dobrze(tak myślę) :wink: . Jak ja bym miał zmieniać coś w gołębniku to półki ale to pewnie zrobimy z tatą na wiosnę. Gołębnik jest drewniany ja chciałem zrobić tam taką wentylacje jak opisywał pan opal ale tata oczywiście powiedział tam jest taka wentylacja jak nigdzie, a oczywiście jemu nie przetłumaczy :D I chciałbym zmienić podłogę mam cementową i jest trochę nie równa co utrudnia sprzątanie, tylko nie wiem jaka ta podłoga mogła by być najlepsza żeby utrzymać łapcie gołębi w dobrym stanie może mi ktoś doradzi :)
Jeżeli chcesz mieć dobrze utrzymane kosmy, proponuję na cement wysypać kilku cm warstwę żółtego piachu. Piach ten jest miękki. Szybciej i łatwiej będzie też sprzątać.
...

gArŁaCz
Kontakt:

Post autor: gArŁaCz » ndz sty 02, 2011 2:28 pm

faktycznie miałeś racje karol dzieki :)

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » wt sty 04, 2011 2:26 pm

nikt wiecej sie nie dorzuci? Nie podzieli sie o swoich przerobkach kilka miesiecy lub lat po zbudowaniu golebnika? Ulepszonych rozwiazaniach? Moze jakies zdjecia?

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Post autor: Garłaczek » wt sty 04, 2011 9:49 pm

Witam,
jeżeli ja miałbym zmieniać coś w swym gołębniku, pierwsze co, to była by wymiana położenia gołębnika...
Nie umieściłbym go na 15-sto metrowym strychu i nie zrobiłbym dwóch ścianek z siatki zgrzewanej... Ponieważ jest trudno o dobrą wentylację, u mnie akurat nie ma takiego problemu, ale u kogoś mógłby zaistnieć... Drugim powodem jest utrzymanie czystości wokół gołębnika, przez siatkę przechodzą pióra i kórz, który na tak wielkim strychu jest dużym problemem, szczególnie w przypadku braku dobrej wentylacji.

Pozdrawiam
Garłaczek
Gołębie=Przyjaciele

pkosciej
Kontakt:

Post autor: pkosciej » ndz sty 16, 2011 4:50 am

sam nie mam pomysłu, ale chcialbym zrobić coś co pozwoliloby ustrzec moje golebie przed atakami kun i jastrzebi

r.golebie
Kontakt:

Post autor: r.golebie » ndz sty 16, 2011 8:24 am

pkosciej pisze:pozwoliloby ustrzec moje golebie przed atakami kun i jastrzebi
Może logika to zrobi.... W jakich porach roku masz ataki? Myślę że nie w innych jak jesień-zima. W inne pory drapieżniki mają pokarm pod nosem.
...

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Post autor: Garłaczek » ndz sty 16, 2011 5:34 pm

sam nie mam pomysłu, ale chcialbym zrobić coś co pozwoliloby ustrzec moje golebie przed atakami kun i jastrzebi
??? jastrzębi???
To już jastrzębie Ci do gołębnika wchodzą??? Qrde maciulka, jakie czasy nastały...

pkosciej wczytaj się dobrze w tekst a potem pisz takie pierdoły...
W tym temacie mamy napisać jakie zmiany poczynilibyśmy w swoich gołębnikach, a nie w "technice" wypuszczania ptaków z gołębnika... Co ma gołębnik do jastrzębia??? Nie rozumiem...

Pozdrawiam
Gołębie=Przyjaciele

perros
Kontakt:

Post autor: perros » śr sty 19, 2011 1:42 pm

witam, do tej pory miałem wolierę dla przepiórek i egzotyki gdzie tylko jedna ściana tej woliery jest osłonięta reszta jest z siatki. Od wiosny chce zacząć hodować w niej gołębie i będę chciał osłonić resztę ścian oprócz frontowej która będzie tylko z siatki. Zdecydowałem się na to jak poczytałem na forum o gołębnikach z odsłoniętą jedna ścianą jednak mam wątpliwość ponieważ wyczytałem też, że w gołębniku nie powinny być większe dobowe skoki temperatury niż 5 stopni. Czy w takiej wolierze, gołębniku gołębiom będzie ok?

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr sty 19, 2011 7:29 pm

Witam.Woliera to taras przed domem a tym domem jest gołębnik i tam pilnujemy tych 5 stopni.

perros
Kontakt:

Post autor: perros » śr sty 19, 2011 8:13 pm

rozumiem że w gołębniku o 4 ścianach jesteśmy w stanie pilnować tych 5 stopni jednak w moim przypadku mam zamiar przerobić wolierę na gołębnik z jedną ściana odkrytą która będzie z siatki wiec niestety nie będę miał możliwości pilnowania tych 5 stopni i tak jakby moje gołębie będą spały na tarasie :)

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » śr sty 19, 2011 11:52 pm

Jeśli masz zamiar tak zrobic to musisz bardzo dobrze przygotować gołebie do zimy - głównie chodzi o upierzenie i związane z tym odpowiednie karmienie.

ODPOWIEDZ