Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres forum@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest pn wrz 01, 2014 9:58 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość

Witam. Prawda. Są też tacy hodowcy uszlachetniacze co krzyżują wywrotki które wywracają przez głowę do przodu z wywrotkami które wywracają przez ogon do tylu.Gołębie po takich krzyżówkach po wzbiciu się w powietrze utrzymują do 3 dni . Nie mogą się zdecydować wahają się ani do tyłu ani do przodu aż spadną. Mówią na nie wahacze.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

No to Ci się Edku udało :lol:

Witam. Dyskusja nad pochodzeniem tipplera zagłębiowskiego rozgorzała na dobre, ale jest przecież na tym forum hodowca który o zagłębiowskich wie wszystko, to może się podzieli z nami swoją wiedzą i wypowie się - jakich ras oprócz tipplera angielskiego użyto do otrzymania dzisiejszego zagłębiowskiego?.
Cytuj:
Tipplery trzeba kochać i dużo o nich wiedzieć to jest temat bardzo duży. Zostało tylko 5 hodowców z tego okresu i mogą to powtórzyć i opowiedzieć wiele innych wiadomości. O tipplerach z. wiem wszystko.
Benek
Pozdrawiam.

W kościołach chrześcijańskich jest teraz czas adwentu.
Jest to czas na pojednanie z Bogiem i ludźmi..
Pozdrawiam

Witam.Arkad 2007 Jest oprócz tiplera zagłebiowskiego wiele innych ciekawych ras gołębi które powstały i nie wiadomo i nigdy raczej nie będzie wiadomo tak do końca jakie gołebie braly udzial w tworzeniu rasy i jak to bylo po kolei , czy było to ingerencją czlowieka . czy powstały same czy na wskutek mutacji.Są domniemania spostrzeżenia przypuszczenia różnie bo i powstawały przy pomocy człowieka. Tak na prawde to Ty dzisiaj nie masz pewności czy hodujesz tiplery w czystej rasie czy już po wcześniejszych skojarzeniach z innymi gołębiami. Bardzo dobitnie i z życia wzięte co całkowicie popieram napisł Lukas 25 na temat w tym przypadku tiplerow . Tak że Arkad nie zaczepiał i nie dociekaj niepotrzebnie,bo to tylko wywołuje scysje,a pilnuj tego co masz.Pozdrawiam

Witam. Ad.Edward. Dociekanie jest rzeczą ludzką, a forum jest po to, aby dzielić się z innymi młodszymi i mniej doświadczonymi hodowcami swoja wiedzą, historią i doświadczeniem hodowlanym. Tak sobie myślę, że osoba biorąca udział w opracowaniu wzorca danej rasy powinna mieć na temat tej rasy wiedzę prawie kompletną. Nie leżało w mojej intencji zaczepianie autora tematu, lecz chęć dowiedzenia się więcej na temat genezy powstania tipplera z. No bo niby skąd mamy taką wiedzę czerpać ? od przypadkowych hodowców - teoretyków?.Jeżeli ktoś hoduje tipplery z. ponad 50 lat, to na pewno wie o nich dużo, dysponuje informacjami na ich temat i historią ich powstawania. A propos czystości rasy to pozwolę sobie zacytować kolegę z innego forum:
Cytuj:
Tak często używane potoczne pojęcie " gołębie czystej krwi", " czystej rasy", to po prostu duże uogólnienie. By o tym się przekonać wystarczy złączyć wsobnie wielokrotnie gołębie tzw."czystej krwi" danego hodowcy. Jeżeli przy takiej hodowli nie będziemy robić selekcji, to wkrótce okaże się, że pojawiły się gołębie odbiegające znacząco od stada podstawowego, pojawią się cherlaki i inne wady genetyczne. By utrzymać stado wyrównane, nie wystarczy zakupić gołębie tzw."czystej krwi", rozmnażać je i delektować się ich nienagannym wyglądem czy zachowaniem. By utrzymać stado wyrównane, o pożądanych cechach, konieczne jest bystre oko hodowcy i ostra selekcja, konieczna jest ingerencja hodowcy.

Przypuszczam, że czystość rasy w przypadku wysokolotnych to pojęcie czysto teoretyczne. Jak słusznie zauważył kolega to praca hodowcy, eliminacja niepożądanych cech i zachowań, selekcja na zdrowie i lotność, może się okazać jedynym ratunkiem na i tak już zdegenerowane rasy wysokolotne i utrzymanie u nich cech tzw. czystej krwi. Pozdrawiam.

[color=#8000BF]Witam!
Z powodu przepełnienia gołębników, sprzedam kilka krzyżówek tipplerów z zamojskimi. Wyhodowałem w tym roku kilkanaście takich gołębi i jestem bardzo zadowolony z nowego "produktu". Gołębie te przejęły od obu ras najlepsze cechy tzn: po zamojskich bardzo dobrą orientację i dużą samodzielność, a po tipplerach wybitną lotność. Trenowałem je z tipplerami i sam byłęm zdumiony faktem, że niekiedy przebijały czasem lotu orginalne tipplery. Polecam.
Zainteresowanych proszę o kontakt na e-mail,
J]
Arkad tą formułke którą mi przytoczyłeś do zrozumienie to należy do tego samego autora . Podaję powyżej. Ja po prostu tego nie rozumie. To ma być ta ingerencją hodowcy.Pozdrawiam

Tippler zagłębiowski jest to gołąb odrębnej rasy, czystej jak koń Arabski. Hodowcy, których znałem nie krzyżowali Tippler z. z innymi rasami gołębi. Ja trzymam gołębie czystej rasy Tipplera z., nigdy gołębi nie ganiałem, ani nie uczyłem ich latać z innymi gołębiami, wręcz przeciwnie same idą do nieba i tam tańcują aż się chce na nie patrzeć. Posiadałem także Tipplery Angielskie, które sprowadziłem od najlepszych hodowców Angielskich i Niemieckich. Początkową tą hodowlą byłem zachwycony, gdy zobaczyłem ich lot w ilość 25 sztuk, byłem niezadowolony tym lotem, jak szybko je nabyłem tak szybko skasowałem. Co z tego, że latały po 12 godzin lub dłużej jak ten lot nie miał smaku lotu Tipplera, latały jak chciały ( nie posiadały dyscypliny lotu). posiadam zdjęcia tych gołębi. Posiadałem także Tipplery Pakistańskie są to gołębie dużo wolniejsze od Tipplera z., a niektóre wywracają koziołki. Tippler z. najpiękniejszy lot od wszystkich Tipplerów Angielskich, Pakistańskich i wszystkich innych krzyżówek. Umie latać i potrafi tańcować. Trzeba umieć czytać moje posty, tam pisze Tippler z. posiada znak i cechę, są zrobione zdjęcia tych pięknych czystych Tipplerów. Kilka wam opiszę: o Wyrwanym, Ufelce i Sieleckim. Gołąb Sielecki był pięknym ptakiem numer 1 hodowli p. Majosa, którego kupiłem, a jego pochodzenie jest w moim gołębniku i na zdjęciach. O Wyrwanym pisałem już w poście, a jego 4 pokolenie jest też w mojej hodowli, Ufelką tak nazywano samice od nazwiska. W okresie wojennym gołębie były przechowywane na Klimontowie u p. Kaneckiego i po wojnie ponownie zaczęli hodować tą rasę na terenie Zagłębia, kilka sztuk uciekło od p. Kaneckiego, a między innymi Ufelka. Ta samica miała u nogi palce zrośnięte błoną, jak kaczka, to była jedna z najlepszych samic p. Kurzyńskiego z tego pokolenia wyhodowałem samice koloru pstrego, która na wystawie zdobywała wszystko (nagrody) nie pamiętam w którym roku w mojej hodowli też mnie się udało wyhodować takiego samego gołębia jak Ufelka koloru nakrapianego z tej pięknej Samicy wyhodowałem kilka dobrych gołębi jeden z tych gołębi znajduje się w Białogardzie. Wcale nie znacie tematu Tipplara Zagłębiowskiego. Krzyżówka Tipplera z. z innymi rasami nie ma miejsca w mojej hodowli . Hochfliegery są to całkiem inne gołębie pod względem budowy i oczu posiadają zaciągi na nogach, a niektóre „gacie”. Kilka miałem w ręku i widziałem je w locie. Krzyżówka tego gołębia i Tipplera z. byłaby beznadziejna. Odnosząc się do postu p. Macieja Kolińskiego posiadam zdjęcia wnuczki lalki, którą wyhodowałem w latach 70, była ona koloru bladego nazwałem ją Łyską, jej brat był koloru lightemottled, gdy go zobaczyłem w gnieździe to się przestraszyłem z jego koloru. Z tej pary gołębi otrzymywałem zawsze gołębie koloru ciemnego. Na tym zdjęciu jest wnuczka Łyski: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/541 ... 38237.html
Co 20 lat w mojej hodowli występuje taki kolor gołębia. Odnosząc się do postu p. Marcina znałem p. Kubackiego, Cichego i Wargę.
pozdrawiam Benek

Witam.
Cytuj:
Posiadałem także Tipplery Angielskie, które sprowadziłem od najlepszych hodowców Angielskich i Niemieckich. Początkową tą hodowlą byłem zachwycony, gdy zobaczyłem ich lot w ilość 25 sztuk, byłem niezadowolony tym lotem, jak szybko je nabyłem tak szybko skasowałem. Co z tego, że latały po 12 godzin lub dłużej jak ten lot nie miał smaku lotu Tipplera, latały jak chciały ( nie posiadały dyscypliny lotu). posiadam zdjęcia tych gołębi. Posiadałem także Tipplery Pakistańskie są to gołębie dużo wolniejsze od Tipplera z., a niektóre wywracają koziołki.

Niestety taka jest prawda, iż nie trenowane lub źle trenowane tipplery angielskie zachowują się tak jak to opisał kol.Benek a bez odpowiedniego treningu, nie spełnią oczekiwań hodowcy i nie dadzą satysfakcji z lotu. Ta rasa potrzebuje żelaznej dyscypliny i konsekwencji ze strony hodowcy, oraz poświęcenia im mnóstwa czasu (odpowiednia dawka odpowiedniej do treningu karmy, nauka siadania tylko na droppera, karmienie o jednej porze, podawanie wody godzinę po podaniu karmy, obserwacja ptaków praktycznie od puszczenia do siadu - nieraz 10 i więcej godzin bez względu na pogodę i w odpowiednim momencie wyrzucenie droppera itd.itp.).W zależności od tego jakie chcemy osiągać wysokości i długość lotu decyduje sam hodowca! W przeciwieństwie do tipplera zagłębiowskiego, gdzie ingerencja hodowcy ogranicza się tylko do wypuszczenia stada o mniej więcej stałej porze (oczywiście selekcja na zdrowie i lotność jak przy innych rasach wysokolotnych).Gołębie latają praktycznie same i
Cytuj:
same idą do nieba i tam tańcują aż się chce na nie patrzeć.

Pozdrawiam.

Witam. Mam prośbę do długoletnich hodowców i znawców tipplera zagłębiowskiego. Co powiecie o kolorze upierzenia tego ptaka?.Czy według Was tego rodzaju kolor jest dopuszczalny w hodowli t.z.? bo według wzorca niestety nie!( białe końce lotek,białe sterówki w ogonie).
http://images50.fotosik.pl/1310/ac3ef87d22905389mc.jpg
http://images50.fotosik.pl/1310/c022b25ff527df94mc.jpg
http://images50.fotosik.pl/1310/c022b25ff527df94mc.jpg
Przepraszam za jakość zdjęć.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Moje młode z 2012
http://www.youtube.com/watch?v=F27-ZyYbHo4&feature=player_embedded#!

Witam. Sezon lęgowy w tym roku już minął, do następnego jest jeszcze dużo czasu, chciałbym zapytać jaki jest najbardziej odpowiedni rozmiar obrączek dla tipplerów zagłębiowskich i wykonane z jakiego materiału są najlepsze? Do tej pory stosowałem znaczniki plastikowe lecz w nowym sezonie chciałbym zaobrączkować młode. Pozdrawiam.

7 są nailepsze

po sezonie lęgowym warto sprawdzi co się ma, bierz pałę i goń. potem pomyśl o obraczkach

Nailepszą selekcją zajmują się drapieżniki te skrzydlate.Tak było dawniej i tak powinno być dzisiaj zwłaszcza przy hodowli gołębi lotnych.

Witam. Czy u tipplerów zagłębiowskich wygląd jaki młode dziedziczę po rodzicach jest sprzężony z ich lotnością? Gdy skojarzę bardzo dobrego samca (chodzi wyłącznie o lotność) z gorszą samicą, a potomstwo z wyglądu jest bardziej podobne do matki, która jest gorszym lotnikiem, to czy lotność tych młodych będzie też zbliżona do samicy, czy niema to żadnego znaczenia?

LESYEK pisze:
Nailepszą selekcją zajmują się drapieżniki te skrzydlate.Tak było dawniej i tak powinno być dzisiaj zwłaszcza przy hodowli gołębi lotnych.

Coraz bardziej w ta selekcję nie wierze i twierdze ze drapieżniki zabieraja te lepsze albo przegonią a gorsze zostaja . Jastrzab goni to co ucieka a uciekają dobre lotne sztuki i teraz jest zgadywanie złapie czy nie złapie ? a nieloty to skryje sie w dziurę lub skuli na dachu i przeczeka atak jastrzebia miałem tak pewnej zimy ze straciłem prawie wszystkie lotne sztuki a nieloty zostały bez strat

Awatar użytkownika

Może też być inaczej. Moje gołębie gdy widzą jastrzębia zbijają się w zwartą grupkę i szybko małymi kołami w góre. Słabsze sztuki(chodzi mi o lotność) odcinają od stadka i właśnie wtedy bardziej są narażone na atak drapola. Jednak jastrząb odpuszcza sobie łowy u mnie bo niedaleko mnie mieszka duzo gołębiarzy hodujących ozdobne nieloty nie pod wolierą z którymi już niema problemu ze złapaniem.

Arkad2007 pisze:
Witam.Faktycznie tippler angielski lotny nie ma wzorca i występuje w różnych kolorach i zestawach kolorów ,natomiast zagłębiowski posiada zatwierdzony wzorzec i powinien występować tylko w kolorach ujętych w wzorcu: http://www.golebnik.pl/wzorce/grupa9/ti ... iowski.htm
W całości zgadzam się z kol.krzyśkiem.Pozdrawiam.

Masz kolego rację jeśli chodzi o wystawy .Ja hoduję zagłębiowskie i tip. angielskie lotne mam kilka zagłębiowskich żółtych po czerwonych od .p. Wąsowicza z Sosnowca .latają 3-4h.Poza kolorem nie różnią się od typowych ciemnych zagłębiowskich .P.S wynalazki ładne i pożyteczne nie są takie złe z czasem są uznawane jako odmiany rasowe lub odrębne rasy .Kiedyś do niedawna nie było białych tiplerów angielskich ,teraz już są . Pozdrawiam hodowców amatorów niech wyjdą wam ładne mixy

Dzisiaj w Poznaniu Węgrzy sprzedawali żółte "Tiplery". Zapewniam, że żaden z nich nie widział na oczy zagłębiowskiego a i większość z nich nie ma w ogóle pojęcia, że taka rasa istnieje. Niestety zarówno mój jak i ich angielski był za słaby, by dowiedzieć się konkretnie co to za wynalazki i po czym pochodzą. po rosyjsku nie gadali a ja z kolei po niemiecku też nie bardzo więc nic się nie dowiedziałem.

Awatar użytkownika

Był w śród nich hodowca co zna niemiecki i rosyjski Pan Roringer

To ja na niego widocznie nie trafiłem. Ten znał niemiecki ale po rosyjsku rozumiał tyle, co ja po niemiecku.Stasiu, byłeś w Poznaniu? Nie widziałem Cię. Zbyszek też nie mówił że jesteś.

Awatar użytkownika

Nie nie byłem ale dzwonił do Warszawy ze będzie bo też chciał spotkać się z nami .Ja przez tyle lat jeżdziłem do Poznania ale po wystawie młodych zbojkotowałem .

No to żałuj. Poznaniacy wyciągnęli lekcję z listopada. Tanio nie było ale organizacyjnie stanęli na wysokości zadania. Dobrze to rokuje na przyszłość.

Może ktoś opisze jak wygląda trening tipplerów zagłębiowskich.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.