Co o tym myślicie??

Paweł Z
Kontakt:

Co o tym myślicie??

Post autor: Paweł Z » pn mar 14, 2011 7:12 pm

Witam... Mam kilka pytań co do golebnika a mianowicie na golebnik chce przebudować stara szope o wymiarach 3 x 4 x 1.70 + około 0.5 w ,,głąb ziemi" (szerokość x długość x wysokość) w której kiedyś były świnie... Szopa jest wykonana z desek, a podłoga znajduje się mniej więcej około 0,5 m niżej niż poziom ziemi wokół szopy i fundamenty wraz z podłoga tworzą coś na wzór ,,skrzynki" na której postawiona jest szopa... Mam następujący pomysł: do ściany przymocuje styropian i na to płyta kartonowo gipsową... Co o tym sadzićię?? Kolejne pytanie to czy woliere mogę wykonać że zgrzewanych siatek o wymiarach 120 cm na 60 cm (wysokość x szerokość)? I ostatnie pytanie na jakiej wysokości zrobić wylot pod woilere? Dodam że potrzebuje dwóch jeden nisko a drugi wyżej lecz nie może być na samym dole... P.S. Co myślicie o dachu woilery zrobionej z szyb? Mam ich dużo a dach zrobiony z takich szyb przepuszczał by bardzo dużo światła. Dodam że woilera będzie w miejscu zacienionym przez większość dnia...

Dispar
Kontakt:

Re: Co o tym myślicie??

Post autor: Dispar » wt mar 15, 2011 8:17 am

Myślę, że już jest po tym Twoim biznesie :D .
masz zamiar zrobić gołebnik z szopy po świniach i jeszcze w dodatku półmetra w ziemi??. Wilgoć, wilgoć i jeszcze raz wilgoć. Więcej wydasz na leki niż zarobisz :D .

Paweł Z
Kontakt:

Post autor: Paweł Z » wt mar 15, 2011 10:19 am

Dzięki za odpowiedź :-) właśnie o takie rady mi chodziło :-) krótko i na temat ;-) w takim razie zbuduje nowy golębnik :-) a co myślicie o murowanym golębniku z pustaka?? Mam tego z 500 sztuk na podwórku...

krzysiekR
Kontakt:

Post autor: krzysiekR » wt mar 15, 2011 12:09 pm

pustak jest zimny i bys musial dac ocieplenie od srodka i duze okna od slonecznej strony

flisek218
Kontakt:

Post autor: flisek218 » wt mar 15, 2011 1:18 pm

najlepszy gołębnik to gołębnik ogrodowy z drewna jest on bardzo zdrowy tyle ci powiem tylko koszty też musisz sobie policzyć jak taki 3x2,5x2 to z 2000 zł musisz mieć

piter
Kontakt:

Post autor: piter » wt mar 15, 2011 5:20 pm

Mam dwa gołębniki zrobione w starej murowanej oporze. Gołębniki wyglądają następująco: dwie ściany to mur a dwie to trochę desek trochę siatki i szklane drzwi balkonowe. Powiem tylko tyle w tym roku buję gołębnik ogrodowy z desek. Nikt mnie nie przekona do gołębnika murowanego.

Paweł Z
Kontakt:

Post autor: Paweł Z » wt mar 15, 2011 6:55 pm

No dobrze :-) ... A co sądzicie o tym pomyśle z oknami jako dach woilery?? Okna były by zabezpieczone siatką żeby gołębie ich nie zbiły... Dach z okien przepuszczał by bardzo wiele światła a przy tym chronił by gołębie przed warunkami atmosferycznymi... Dodam że woilera będzie się znajdowała w miejscu zacienionym przez większą część dnia...

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt mar 15, 2011 7:16 pm

Pop pierwsze, woliera powinna być w miejscu nasłonecznionym, usytuowanie jej w cieniu nie jest dobrym pomysłem. Szklany dach woliery to niegłupi pomysł, sam stosowałem. W naszym klimacie jest jednak pewien mankament : śnieg. Kilka szyb pękło mi pod naciskiem śniegu.Trzeba więc taki dach systematycznie odśnieżać.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt mar 15, 2011 7:16 pm

Pop pierwsze, woliera powinna być w miejscu nasłonecznionym, usytuowanie jej w cieniu nie jest dobrym pomysłem. Szklany dach woliery to niegłupi pomysł, sam stosowałem. W naszym klimacie jest jednak pewien mankament : śnieg. Kilka szyb pękło mi pod naciskiem śniegu.Trzeba więc taki dach systematycznie odśnieżać.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt mar 15, 2011 7:38 pm

Piter - gdzie Ty sie chłopie szwędasz??? W niedziele byłem na inspekcji u Ciebie a Ty wolałes do teściowej jechać???? :D .

piter
Kontakt:

Post autor: piter » wt mar 15, 2011 11:16 pm

Imieniny miała to trzeba było jechać :) Jakbym nie pojechał to miałbym dwie na głowie :lol: było dzwonić że jednak będziesz to bym szybciej obrócił.

Paweł Z
Kontakt:

Post autor: Paweł Z » wt mar 15, 2011 11:36 pm

Wiem że woilera powinna się znajdować w nasłonecznionym miejscu ale to nie możliwe i musi być w miejscu zacienionym :-( ... Odśnieżyc co jakiś czas to nie problem ;-) a dzięki szybą będzie jasno a jednocześnie osłoną przed warunkami atmosferycznymi ;-) ...

Awatar użytkownika
niskolotny
Kontakt:

Post autor: niskolotny » śr mar 16, 2011 12:52 pm

Tak, tylko że szyby na dachu to mogą być bardzo duże straty ciepła zimą.
J.

Paweł Z
Kontakt:

Post autor: Paweł Z » śr mar 16, 2011 12:58 pm

To przecież tylko na woilere :-) ...

flisek218
Kontakt:

Post autor: flisek218 » śr mar 16, 2011 2:29 pm

właśnie a z resztą zrobi chłopak co będzie uważał tamto sie nie nadaje na gołebnik radze mu tylko pobudowac coś z drewna ocieplić no ale to go troche wyjdzie
jeśli ma taką pasje to niech zrobi i hoduje sobie coś dla pocieszenia oka

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » czw mar 17, 2011 7:36 am

Po co ocieplać drewniany gołębnik ?

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw mar 17, 2011 7:46 am

Zdania są podzielone. Hodowcy pocztowych ocieplają i mają dla tego sensowne uzasadnienie. Można im ufać w tej dziedzinie, bo rzeczywiście wielu z nich ma najlepsze gołębniki. Dispar, budowałeś gołębnik, co powiesz na ten temat?

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » czw mar 17, 2011 9:48 am

Tylko, że hodowcy pocztowych zaczynają sezon w styczniu w ozdobnych nie jest to tak praktykowane więc Ci pierwsi ocieplają bo to im coś daje.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw mar 17, 2011 10:49 am

No właśnie COŚ. Ale CO?

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » czw mar 17, 2011 12:49 pm

Kilka stopni w zimie więcej to jest to coś.

flisek218
Kontakt:

Post autor: flisek218 » czw mar 17, 2011 2:27 pm

zależy z czego zrobi co nie zrobi z drewna samego zbije płyty osb i będzie myślał że 4 ściany jeszcze tylko dach tu ktoś by mu musiał bardzo dokładnie opisać z czego zrobić ma gołebnik z jakich desek co zrobić żeby ochornić przed wilgocią jaki fundament zrobić lub coś podobnego

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » czw mar 17, 2011 10:16 pm

W ciepłym gołebniku wcześniej przychodzi forma lotowa i łatwiej ją utrzymać. Nie mam ocieplanych gołebników oraz zimowych młodych i nie będę miał. Ciekawy tylko jestem ile razy w sezonie wyprowadzaja lęgi gołebie miejskie. Warto by się nad tym zastanowić i podpatrzec jak to jest w naturze bo one nie mają ocieplanych gołebników :D .
Ostatnio zmieniony czw mar 17, 2011 11:11 pm przez Dispar, łącznie zmieniany 1 raz.

perros
Kontakt:

Post autor: perros » czw mar 17, 2011 10:41 pm

Dzikie gołębie pewnie mają tyle lęgów ile im się uda ponieważ ich głównym celem jest przedłużenie gatunku. Nawet jeśli młode by były osłabione to i w większej części zostaną wykorzystane przez naturę bo albo je zje jakiś drapieżnik albo nawet jak zdechną to i tak będą pożywką dla innych zwierząt. Wydaje mi się że zwierzęta udomowione są trochę zdane na łaskę człowieka i to my powinniśmy decydować co i kiedy rozmnażać. Wiem że może to brzmieć dziwnie ale na przykładzie choćby wiejskich psów które są puszczane luzem suka co cieczka to będzie miała młode a w poważnej hodowli nie dość że może się to odbywać tylko raz w roku to jeszcze tylko do któregoś roku życia. Gołębie dziko żyjące nawet w miastach będą mnożyć się "ile fabryka dała" lecz jednak stanowią pewną część w ekosystemie jak choćby pożywienie dla drapieżników jednak kiedy przykładowo wytępilibyśmy jakieś drapieżniki to gołębie mogły by stać się w pewnym sensie plagą. Natura rządzi się swoimi prawami a za zwierzęta udomowione to ludzie są odpowiedzialni. Więc podpatrywać naturę należy jak najbardziej ale uważam że stety lub niestety w lęgach gołębi udomowionych to my jako ich właściciele jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie, kondycje fizyczną itp

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Post autor: Garłaczek » pt mar 18, 2011 3:57 pm

Wiadomo, że miejskie wyprowadzają lęgi"ile fabryka dała" , ale ile ta fabryka daje???
Gołębie=Przyjaciele

krzysiekR
Kontakt:

Post autor: krzysiekR » pt mar 18, 2011 4:59 pm

Garłaczek pisze:Wiadomo, że miejskie wyprowadzają lęgi"ile fabryka dała" , ale ile ta fabryka daje???
a dokladnie ile daje to nikt tego nie pilnuje i nie sprawdza- :D i to zalezy jak fabryka pracuje czy na akord czy dniowke ? i czy na 1 lub 3 zmiany ? wiec dokladnie nie bedzie tego wiadomo -pozdrawiam

ODPOWIEDZ