Przenosiny gołębi na drugi nowy gołębnik

r.golebie
Kontakt:

Przenosiny gołębi na drugi nowy gołębnik

Post autor: r.golebie » wt sie 27, 2013 6:18 pm

Witam, wiem że kiedyś, kiedyś był podobny temat, ale umarł śmiercią naturalną.
Posiadam gołębnik na dachu budynku, mam tam gołębie lotne, głównie budapeszty. 3/4 z nich oblatuję od 2 dni.

Jestem w trakcie budowy nowego gołębnika, do soboty powinien być gotowy.
I teraz tak, chcę do niego przenieść wszystkie gołębie z obecnego gołębnika, oba gołębniki dzieli odległość może 5-6 m czy da się oswoić dość szybko gołębie do nowego gołębnika? Macie jakieś metody? Domyślam się że będą chciały wracać na stary gołębnik, z niego muszę wziąć trochę desek, także lepiej go całego rozebrać, czy zostawić np. połowę szkieletu i połowę obitego jak jest?

Doradźcie, bo chciałbym to w miarę szybko i sprawnie załatwić.
...

perros
Kontakt:

Re: Przenosiny gołębi na drugi nowy gołębnik

Post autor: perros » wt sie 27, 2013 9:29 pm

Ja osobiście bardzo często przenoszę gołębie zarówno z gołębnika rozpłodowego do lotowego jak i z jednego lotowego do drugiego. Najlepiej jeśli gołębie uczą się wchodzić na jakiś sygnał, U mnie jest to gwizdek po którym od razu dostają jedzenie. Myślę że jeśli przez kilka dni będzie podawane jedzenie (z tym że muszą to być nie zbyt duże porcje a nie stały dostęp do ziarna) w nowym gołębniku a gołębie zostaną wypuszczone na głodniaka to jeśli choć jeden sie zorientuje żeby wejść do nowego gołębnika po pokarm reszta pójdzie w jego ślady. pozdrawiam

ODPOWIEDZ