Forum portalu GOŁĘBNIK.PL
http://www.forum.golebnik.hekko.pl/

Gołębnik na poddaszu
http://www.forum.golebnik.hekko.pl/viewtopic.php?f=8&t=4780
Strona 1 z 1

Autor:  Kamil23 [ czw maja 18, 2017 10:01 am ]
Tytuł:  Gołębnik na poddaszu

Witam
Chciałbym zagospodarować całe poddasze budynku gospodarczego na 2 gołębniki i pośrodku coś w stylu miejsca roboczego. Przed budowa tego wolałbym usłyszeć waszych rad oraz jak to u was wygląda mile widziane zdjęcia. Najbardziej mnie zastanawia czy poddasze nie będzie latem zbyt bardzo się przegrzewało oczywiście będą okna i zastanawiam się czy dużą rolę nie odegrało by ocieplenie dachu szklana welna. Budynek pokryty jest tylko eternitem.
Pozdrawiam Kamil.

Autor:  redestowicz89 [ pn maja 22, 2017 5:46 pm ]
Tytuł:  Re: Gołębnik na poddaszu

https://www.youtube.com/watch?v=rxZSTvveRQ0 to jest jeden z filmików takich gołębników na poddaszu on tam ma też jak to robił poszukaj w jego filmach a zobaczysz jak mu to fajnie wyszło z typowego poddasza

Autor:  Kamil23 [ wt maja 23, 2017 7:11 pm ]
Tytuł:  Re: Gołębnik na poddaszu

Filmik jak i bohater filmu kozak widać że z sercem to wszystko robi ale jedynie co mi nie pasowało to wejście do gołębnika ale to kwestia gustu. Ciekawy jestem czy sama płyta OSB zda egzamin. Mam podejrzenia do tego bo wiem co działo się rok temu w wakacje na tym poddaszu tylko z tym że zamknięte były okna. Szukając informacji natrafiłem na stronę Pana Sławomira Zielińskiego i prawdopodobnie zbuduje coś na podstawie jego gołębnika ;). Dla ciekawskich wklejam link do jego strony : http://slawekciechocinek.ugu.pl/

Autor:  jack [ śr maja 24, 2017 7:08 am ]
Tytuł:  Re: Gołębnik na poddaszu

Oglądając ten pierwszy filmik zauważyłem na podłodze zrębki drzewne.
Czy ktoś z forumowiczów stosuje to rozwiązanie w swoim gołębniku ?

Autor:  krzysiek [ śr maja 24, 2017 9:04 pm ]
Tytuł:  Re: Gołębnik na poddaszu

Kiedyś dałem się namówić znajomemu na dużą ilość darmowych odpadów balsy po produkcji spławików wędkarskich. Może normalne drewno tak nie działa, balsa jest straszna. Poza różnych wymiarów wiórkami i zrębkami był tam też pył , drobniejszy niż trociny, a że balsa jest najlżejszym gatunkiem drewna, więc najmniejszy przeciąg powodował unoszenie się duszącej chmury pyłu, włażącego dosłownie wszędzie, pod ubranie, w oczy, uszy, do nosa. Z trudem przeżyłem ten eksperyment, na szczęście do pomieszczenia nie wpuściłem wtedy jeszcze ptaków, bo te pewnie by nie przeżyły. Tak więc co do innych gatunków drewna się nie wypowiadam, ale balsę zdecydowanie odradzam. Gdyby ktoś to świństwo oferował jako darmową ściółkę - radzę uciekać.

Autor:  merx [ sob lis 18, 2017 8:53 pm ]
Tytuł:  Re: Gołębnik na poddaszu

Ja stosowałemzrębki.Kupiłem w sklepie masarskim.Służą poprostu do wędzenia.Jako ścióła sprawdzją się znakomicie.Wymiana raz do roku.Ale zdecydowanie podłoga musi być bez pyłowa.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/