Wole oraz worki powietrzne wypełnione powietrzem.

Leon Kowalski
Kontakt:

Wole oraz worki powietrzne wypełnione powietrzem.

Post autor: Leon Kowalski » wt kwie 14, 2009 10:57 pm

U dwutygodniowego brodawczaka stwierdzono wypełnione powietrzem wole oraz worki powietrzne, trudne do usunięcia. Nie mogę znaleźć żadnej informacji na w/w objawy. Może ktoś spotkał się z takimi przypadkami i może się w tej kwestii wypowiedzieć, to bardzo proszę, za co z góry dziękuję. Pozdrawiam
leon_k

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Re: Wole oraz worki powietrzne wypełnione powietrzem.

Post autor: SETER » śr kwie 15, 2009 8:22 pm

Witam,
miałem kiedyś taki przypadek - gołąbek niestety padł (kol. Subbuteo nie zdążył pomóc).
Szukałem tamtego tematu na forum, ale jakoś nie znalazłem :shock:
O ile pamiętam, to takie "napompowanie" może być spowodowane min. "przydeptaniem" młódka przez karmiących rodziców itp.
Niestety skleroza robi postępy i więcej nie pamiętam :oops: - proszę skontaktować się jak najszybciej z dobrym "wetem" od gołębi.
Kaszanka forever !!

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » śr kwie 15, 2009 10:39 pm

Dziękuję Seter. Weterynarz nic nie poradził. Próbuję sam i czekam na efekty.
leon_k

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt kwie 17, 2009 9:49 am

Trafiło mi się coś takiego ze 20 lat temu, tamten gołąb( mewka polska) nie przeżył. Teraz mam podobny przypadek z młodym maściuchem.Jedne mamki przestały go karmić po ok. 10 dniach, więc przełożyłem go pod inne i na drugi dzień mu się to zrobiło. Mamki próbują go karmić ale on jest tylko "napompowany".Sądzę, że jest to jakaś przypadłość ras krotkodziobych ale może się mylę. Słyszałem o kilku podobnych przypadkach i zawsze były to ptaki krótkodziobe. [/list][/list]

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pt kwie 17, 2009 5:14 pm

Jeśli to powietrze to może warto spróbować i przebić to w celu jego usunięcia ? Młódek bez skutecznej interwencji i tak pewnie nie przeżyje więc warto spróbować. Gdzieś kiedyś słyszałem o czymś takim i dopiero po kilku takich przekłuciach gołąb wrócił do zdrowia.

Slawek

Post autor: Slawek » pt kwie 17, 2009 9:40 pm

.
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 10:30 am przez Slawek, łącznie zmieniany 1 raz.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » ndz kwie 19, 2009 10:57 am

Spartix jest tylko od trichomadozy a objawy na to nie wskazuja.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » ndz kwie 19, 2009 12:00 pm

Witam. Spartrix na pewno na to nie działa ,ja w zeszłym roku miałem podobny przypadek, młody 4 tygodniowy też się pompował, a spartrix podaję w 2 tygodniu. Wet mi powiedział że może mieć uszkodzone worki powietrzne i żeby mu lekko to powietrze wygniatać ale to nie pomogło i młody pagip :lol: też krótki.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » czw cze 18, 2009 12:01 am

Witam.Dziś zauważyłem że młody bij uzbecki ma napompowane wole i chyba jutro spróbuję mu przebić igłą lekarską i wycisnąć powietrze , o efektach napiszę za parę dni .

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw cze 18, 2009 11:50 pm

lewap125 pisze:Witam.Dziś zauważyłem że młody bij uzbecki ma napompowane wole i chyba jutro spróbuję mu przebić igłą lekarską i wycisnąć powietrze , o efektach napiszę za parę dni .
Przerabiałem to ,nie pomoże. Myslę że to ujscie kanalików powietrznych jest zapchane pokarmem ,dzieje sie to zwłaszcza u krótkodziobów karmionych przez mamki. Młody wpycha często całą głowe do dzioba mamki i może nosem zaciaga papkę. Czesto te objawy ustępuja same ale tez i zdarzaja sie upadki
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt cze 19, 2009 2:24 pm

Wczoraj rano igłą lekarską spuściłem powietrze (pssssssss :lol: ) ,wieczorem i dziś młody był i jest nażarty ,mój ma ok. 5 tyg. i już sam żre,na mamki mam winery ,te z pod szmaty a one nie mają aż takich dużych dziobów żeby młody wkładał całą głowę przeważnie gdy jest już większy , wzeszłym roku miałem też taki przypadek ale nic nie robiłem licząc na to że samo się cofnie i młody pagip. Wtedy i teraz zawsze były to krótkodzioby i w wieku 4-5 tygodni

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob cze 20, 2009 12:03 am

Miałem okazję dzisiaj osobiście obejrzeć tego młódka :D . Wygląda na okaz zdrowia i nic nie wskazywało, że wcześniej miał jakąkolwiek dolegliwość.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » sob sie 15, 2009 3:46 pm

ORNISOL 90% wyleczonych młodych.
PO JEDNEJ KROPLI DO DZIOBA RANO I WIECZOREM PRZEZ 3 DNI.
ornisol-s.gif
ornisol-s.gif (14.2 KiB) Przejrzano 4926 razy

Emil123456789
Kontakt:

Post autor: Emil123456789 » sob sie 15, 2009 5:13 pm

Witam , mam również taki sa problem z młodymi sroczkami lecz nic nie przekłówam, gołąb ładnie wyglada jest tłusty zobazcymy co bedzie dalej, dodam iż mam dwa młódki jeden jest pod swoimi rodzicami drugi natomiast pod pocztowymi, nie ma różnicy w wielkości- są identyczne.

ODPOWIEDZ