szczury

andrzejj275
Kontakt:

szczury

Post autor: andrzejj275 » ndz kwie 10, 2011 8:53 pm

Witam wszystkich
Mam problem ze szczurami. MIESZKAM W TAKIEJ OKOLICY GDZIE JEST DUZO NIEUZYWANYCH BUDYNKOW
. jUZ TYLE TRUTKI ROZSYPALEM A PROBLEM SZCZUROW CIAGLE POWRACA.JUZ NIE WIEM CO Z NIMI MOZNA ZROBIC.
MOZE KTOS ZNA SPOSOB JAK MOZNA ICH SIE POZBYC NA DLUZEJ?

krzysiek
Kontakt:

Re: szczury

Post autor: krzysiek » ndz kwie 10, 2011 9:22 pm

Nie znam innego sposobu, jak systematyczne trucie. Zanim te paskudne gryzonie dały mi spokój, zeżarły kilkadziesiąt opakowań trucizny.

perros
Kontakt:

Post autor: perros » ndz kwie 10, 2011 9:38 pm

U mnie też był problem ze szczurami ale od kiedy otwarłem hotel dla psów to jak ręką odjął. Oczywiście nie namawiam na otwarcie hotelu :) ale podobno zarówno małe drapieżniki jak kuny, łasice itp jak i gryzonie boją się "psiego zapachu" i skutecznie je on odstrasza. Proponuje albo nabyć psa który będzie stróżował koło gołębnika (teriery są super na szczury) albo zdobyć futro psa i poutykać przy ścianach gołębnika, no oczywiście jeśli trutka nie pomaga :)

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz kwie 10, 2011 9:47 pm

Ciekawa bajka, niestety absolutnie niezgodna z rzeczywistością. Miałem kiedyś mieszańca jamnika, bardzo ciętego na gryzonie.Szczury zrobiły sobie gniazdo pod jego budą.Mam trzy psy i mimo to sporo się namęczyłem z tępieniem szczurów. Może je wypłoszyć jedynie łasica lub inny podobny drapieżnik. Problem w tym, że takie stworzenia są w hodowli gołębi jeszcze gorszym utrapieniem niż szczury.

andrzejj275
Kontakt:

Post autor: andrzejj275 » ndz kwie 10, 2011 10:02 pm

TRZEBA ZASTOSOWAC ZMASOWANY ATAK :)

andrzejj275
Kontakt:

Post autor: andrzejj275 » ndz kwie 10, 2011 10:05 pm

Z TYMI PSAMI TO FAKTYCZNIE BAJKA. JA MAM DWA I NIERAZ PRZEZ PRZYPADEK ZAMKNE KTOREGOS W GOLEBNIKU NA NOC.

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » ndz kwie 10, 2011 10:12 pm

Ja u siebie mam bardzo łowne koty i szczura ani myszy u mnie nie zobaczy. Tylko są i minusy posiadania kotów bo jak wypuszczam gołębie to muszę koty zamykać.
Pozdrawiam. Kamil

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Post autor: Garłaczek » ndz kwie 10, 2011 11:02 pm

Ojciec mi kiedyś opowiadał jak około 15 lat temu miał gołębie i mieliśmy także kocice.
W naszym gołębniku spała, przy gołębiach i nic nigdy z hodowli nie zginęło.
A rano nie raz i nie dwa obce gołębie przynosiła na trawnik (sąsiad miał standardy ^^)

I jeszcze jedna historia...

W domu mam dwa węże, a takie dzidzi także potrzebuje jeść, więc zaopatrzyłem się także w szczury hodowlane, w klatkach je trzymam na strychu budynku gospodarczego, tym samym strychu na którym mam gołębnik. Jak budowałem gołębnik, to pierwsze co postawiłem ścianki i wlot zamykany zrobiłem. Na sznurek w górę się go zamyka, więc troszkę szpara jest (z 1.5 cm) i jeszcze się sznurek uciąga nieźle, więc kot by wszedł.
Pewnego dnia chodzę sobie po podwórku i słyszę MIAŁ MIAŁ MIAAAAŁ. Patrzę, a w gołębniku siedzi rude wielkie kocisko i beczy... Wszedł bo szczury czuł, a wyjść nie miał jak:)
Żeby nie przyszedł już nigdy przez cały dzień w gołębniku miał prysznic, a na koniec otworzyłem wylot i zablokowałem mu wyjście na dach, tak żeby zaraz na podwórku wybieg... Jak go psy zczaiły tak ledwo uszedł z życiem i teraz nawet do płotu nie podchodzi, a jak mnie widzi to spieprza jak...:)
Gołębie=Przyjaciele

andrzejj275
Kontakt:

Post autor: andrzejj275 » pn kwie 11, 2011 5:09 am

WITAM
Niestety na chowanie kotow nie moge sobie pozwolic(miasto itp).
Wiec pozostaje tylko trutka do skutku.TYLO CZY JEST SZANSA WYTRUC WSZYSTKIE W OKOLICY?(WATPIE).
kIEDYS SLYSZALEM ZE TRZEBA ZASTOSOWAC TRUTKE TAKA ZEBY NIE MUMIFIKOWALA.ALE CZY DA SIE WYTRZYMAC TEN SMROD POZNIEJ?

perros
Kontakt:

Post autor: perros » pn kwie 11, 2011 7:43 am

B
andrzejj275 pisze:Z TYMI PSAMI TO FAKTYCZNIE BAJKA. JA MAM DWA I NIERAZ PRZEZ PRZYPADEK ZAMKNE KTOREGOS W GOLEBNIKU NA NOC.
i to że zamykasz psy w gołębniku to jest argument że moja teoria to bajka ?:)

Można myśleć inaczej, u mnie się sprawdza. Ponadto prowadzę salon pielęgnacji psów i przychodzą ludzie do mnie po sierść psów żeby włożyć pod maskę samochodu kiedy im jakieś szkodniki (kuny, szczury itp) przegryzają przewody. Oprócz tego działkowicze zabierają futro psów żeby wtykać w kretowiska bo to podobno krety też się boja takiego zapachu.

Ja miałem z tym takie doświadczenia, oczywiście nie są poparte badaniami naukowymi więc mogą być bajka :) pozdarwiam

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » pn kwie 11, 2011 12:13 pm

Witam. Faktycznie z tymi psami to bajka.Byłem kiedyś u kolegi który hodował owczarki niemieckie w kontenerach i trafiłem na generalne sprzątanie.Po wyjęciu drewnianej podłogi z kontenera zaczęły uciekać dziesiątki szczurów. Najprawdopodobnie zamieszkały pod drewnianą podłogą gdzie miały stołówkę i wyżerkę ze spadającego tam pokarmu.Myślę że teoria jakoby szczur bał się zapachu sierści psa jest niestety tylko teorią bez poparcia w praktyce.Pozdrawiam.

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » pn kwie 11, 2011 2:05 pm

No u mnie młode koty, które od maleńkości miały kontakt z gołębiami to mogą i spać w gołębniku i gołębi nie atakują. Gorzej z 2 starymi kotami :(
Pozdrawiam. Kamil

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » czw kwie 14, 2011 8:33 pm

U mnie też kotka gołębi nie rusza .A co do szczurów to słyszałem że dobrze jest złapać szczura,wypalić mu oczy i wypuścić i on podobnie inne szczury będzi wycinał .Nie wiem czy to prawda bo nie próbowałem

Carloss
Kontakt:

Post autor: Carloss » czw kwie 14, 2011 9:22 pm

Szczury nie boją się ani psów, ani kotów, ani innych zwierząt. Znam przypadki że stado szczurów skutecznie odstraszało 8-10 świń od koryta i to świnie się ich bały a nie na odwrót.
Wg. mnie jedyna metoda to porządek w tzw. "obejściu" (czyli jak najmniej sprzyjających warunków by się rozmanażały) i systematyczne trucie. U mnie trutka na myszy i szczury stoi cały rok, nawet jak nie znika a zapleśnieje to wymieniam na nową. Wolę tego draństwa nie mieć.
Karol.

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Post autor: Palonek » pt kwie 15, 2011 6:17 pm

A co myślicie o perliczkach? Słyszałem że ich głos skutecznie szczury odstrasza.
GG: 6973131

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt kwie 15, 2011 6:31 pm

Też tak słyszałem. Niestety okazało się to bajką. Perliczki jednak się przydają. Potrafią wypatrzeć jastrzębia czy innego skrzydlatego drapieżnika i swoim przeraźliwym głosem ostrzec inne ptaki o niebezpieczeństwie. Szczury nic sobie z wrzasków perliczek nie robią.

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » pt kwie 15, 2011 7:52 pm

Nie no ja mówię o jednym czy o dwóch szczurach a nie o całej pladze
Pozdrawiam. Kamil

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » pt kwie 15, 2011 10:14 pm

Całej plagi szczurów to granatem nie wystraszysz .ale perliczki nie wiem czy szczury odstraszają ale kune i łasice to raczej tak ale na 100% nie jestem pewien .

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » pt kwie 15, 2011 10:15 pm

Ja słyszałem że perliczki jastrzębie odstraszają, ale o kunie nie słyszałem
Pozdrawiam. Kamil

krzysiekR
Kontakt:

Post autor: krzysiekR » pt kwie 15, 2011 10:47 pm

sadlak111 pisze:Ja słyszałem że perliczki jastrzębie odstraszają, ale o kunie nie słyszałem
ODSTRASZAJA ? to jakas pomylka - moga dac znac wrzaskiem ze jastrzab leci. A kuna perliczki , golebie, mlode kury wydusi

perros
Kontakt:

Post autor: perros » pt kwie 15, 2011 11:53 pm

Witam, rozmawiałem dzisiaj z gościem z firmy deratyzacyjnej odnośnie tego co pisałem powyżej. Chciałem się dowiedzieć czy to co powyżej napisałem rzeczywiście jest tylko zbiegiem okoliczności i szczury zniknęły z innej przyczyny czy może coś w tym jest? Powiedział mi (oczywiście jest to bardziej skomplikowane), że szczury są bardzo inteligentne i przez to obawiają się np. nowych zapachów np. psich ale po pewnym czasie potrafią "oswoić" sobie psy do tego stopnia żeby jeść im z miski i psy nie stanowią dla nich zagrożenia. W momencie gdy pojawiają się coraz to nowe psy które mogą być potencjalnym zagrożeniem dla nich czuja się niepewnie. Ale sam mówił o tym że w schroniskach dla psów były przypadki gdzie szczury wyjadały jedzenie psom z misek szybciej niż one same, podobno jest na ten temat dokument na discovery i jak znajdę do wrzucę linka. pozdrawiam

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » sob kwie 16, 2011 10:14 am

Ja słyszałem że swoim wrzaskiem mogą odstraszać
Pozdrawiam. Kamil

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob kwie 16, 2011 10:41 am

Jedynym stworzeniem, które może się ich wrzasków przestraszyć jest człowiek. Szczury nie zwracają na to w ogóle uwagi. Może w pierwszych dniach po sprowadzeniu perliczek szczury będą trochę nieufne, później zaczną im wyjadać karmę.Sprawdziłem to osobiście.

Awatar użytkownika
maniek86
Kontakt:

Post autor: maniek86 » sob kwie 16, 2011 4:43 pm

witam wpisujac w you tube (prawdopodobnie)Geniusz szczura znajdziecie
owy film w 5 czesciach.

roller
Kontakt:

Post autor: roller » sob kwie 16, 2011 7:47 pm

Witam tez miałem problem ze szczurami było ich sporo naszczepcie nie dobierały się do gołębi i zrobiłem 3 rzeczy:
1.zakupiłem perlice ponoć ich wrzask odstrasza ale to nie prawd
2.przyniosłem 3 koty z małymi dawały sobie rade ale ich nie zwalczyły
3.dostałem od znajomego małego pieska kundelka taki blakot i ten zrobił porządek pierwszego dnia jak odkryłem jego zainteresowanie szczurami zacząłem z nim przeglądać wszystkie katy i dziury i złapał 6 szt a teraz juz sam spędza czas na węszeniu za szkodnikami
Moim zdaniem trzeba dbać o porządek likwidować wszelkie dziury gdzie mogą się gnieździć

ODPOWIEDZ